Tryska na capuccino

Nedaří se napěnit mléko? Zde je Váš prostor.
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
petrapetina
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 11. črc 2013 13:42:04
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Tryska na capuccino

Příspěvek od petrapetina »

Dobrý den,
prosím znalé o radu, máme plně automatický kávovar Krups a je u něj klasická tryska. Nyní jsem viděla ale u známé na kávovaru Siemens trysku s hadičkou, která se připojí přímo na krabici s mlékem. Nevíte náhodou jak se to jmenuje?


Děkuji Petra
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Tryska na capuccino

Příspěvek od Redmann »

Mal by to byť Cappucinator.
lubono
více pokročilý
Příspěvky: 245
Registrován: pát 29. bře 2013 11:24:56
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Tryska na capuccino

Příspěvek od lubono »

petrapetina píše:Dobrý den,
prosím znalé o radu, máme plně automatický kávovar Krups a je u něj klasická tryska. Nyní jsem viděla ale u známé na kávovaru Siemens trysku s hadičkou, která se připojí přímo na krabici s mlékem. Nevíte náhodou jak se to jmenuje?


Děkuji Petra
Možná to najdeš zde http://www.rhvending.cz/cappuccinatory
Uživatelský avatar
PavelN
pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 28. čer 2012 16:32:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Tryska na capuccino

Příspěvek od PavelN »

Tady je odkaz kde to objednat, prodává se ktomu i nerezová uzavíratelná nádobka abyste si mohla mléko odpojit a vložit do lednice ,ale většina lidí potvrdila že to po chvilce přestali používat a nalili si mléko do hrnečku ze kterého to mléko odsává.
http://www.teluxtyniste.cz/tryska-autoc ... -xp-ea-p59
tady je to snádobkou
http://www.teluxtyniste.cz/autocappucci ... krups-p186
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Tryska na capuccino

Příspěvek od David »

(další verk navíc, co se musí čistit)
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Tryska na capuccino

Příspěvek od tomas.vlk »

Zdravím. Mám Delonghi EC155 a chtěl jsem nahradit původní trysku (klobouček z plastu) za kovovou doma udělanou...jenže ta za žadnou cenu prostě nechce pěnit...přikládám foto...nemáte nápad proč tomu tak je?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
tomtom64
začátečník
Příspěvky: 72
Registrován: sob 24. lis 2012 14:27:29
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Tryska na capuccino

Příspěvek od tomtom64 »

Ta plastová tryska nasává někde na začátku vzduch a ten poté "pění" mléko. Pokud ji odstraníte, půjde koncem trysky do mléka jen pára. Pak je třeba to celé dělat úplně jinak (pro "pěnění" je třeba konec trysky dát blízko hladině, pak pára vhání vzduch do mléka):

Kód: Vybrat vše

http://silviaschool.com/node/9
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Tryska na capuccino

Příspěvek od tomas.vlk »

Tento navod jsem viděl a zkoušel to...jenže asi bude uplně špatna koncepce te vyrobene trysky asi to chce širší konec..je to moc uzounka jehla..takže není kde moc nabirat vzuch takže asi budu muset zustat u te puvodní..nevim jaka by mohla sedět na delonghi jina...nikde nejak nepisou zavit,..
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Tryska na capuccino

Příspěvek od tomas.vlk »

Dírka je myslim 1,2 mm..:) takže jen ta "bambulka"...ale asi to chce trenink to je pravda...ale při naklonení konvičky to nedělalo vír žadný...při te plastove trysce se vír udělá hned po naklonění ke stěně..:) tak asi zůstanu u původní a je to:D
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Tryska na capuccino

Příspěvek od papun »

Je to v rukách.... Já když jsem vyměnil trysku na Gaggia. Původní plast jsem dal za kovovou, taky mi dost dlouho trvalo, než jsem se to naučil.
Uživatelský avatar
berna
začátečník
Příspěvky: 66
Registrován: sob 15. čer 2013 23:41:57
bydliště: Praha Západ
kávovar: Ecm Technika PID, aeropress, hario vacpot, clever dripper
mlýnek: Mahlkonig Vario, Hario skerton

Re: Tryska na capuccino

Příspěvek od berna »

nevzdávej to hned a vydrž.
Já jsem napěňovací nástavec (široký nástavec s přisrkem vzduchu) ihned zamítl, jelikož nedělal pěnu, ale bubliny.
Na netu vyhledal spoustu návodu, jak dělat pěnu. Nakonec se opravdu osvědčil návod silviaschool. Zde bych zmínil, že u mě je v první fázi velice důležitý úhel trysky, která musí být kolmo na dno konvice umístěná přesně uprostřed.
Zkoušel jsem šlehat v první fázi i s mírně nakloněnou konvičkou abych rovnou trochu mléko roztočil. Zde se sice mléko roztočilo, ale nezamíchala se pěna utvořená na povrchu mléka dovnitř. Někomu se dostaví s jiným kávovarem a tryskou dobrého výsledku.
Pokud v první fázi mám trysku kolmo dolů a uprostřed, saju z hladiny vzduch, který sice v mléce vystoupá ve formě bublinek ke stěnám konvičky, ale zároveň jsou bublinky znovu přisrkávány tryskou do mléka, kde se pak rozdělí na menší. Vychází mi to tak akorát, že mi zhasíná ledka teploty páry když mám dotykovou teplotu mléka. Takže trysku zavírám, čekám na nahřátí páry, mezitím točím a sklepávám bubliny na stole, po opětovném nahřátí pokračuju druhou fází a ještě mléko pořádně roztočím. Výsledkem je docela obstojná mikropěna. Pokud nejsi pečlivý a pospícháš - např. přisrkněš víc vzduchu, tak se ti to vymstí a veškeré snažení přijde víškam.
Dost zásadní roli hraje namražená konvička, množství mléka, jak už bylo zmiňováno :)
A samozřejmě jsem si taky zpočátku zacvičil pouze s čistou vodou a kapkou jaru k odsledování chování víru v konvici.
– Prosil bych jedno preso, ale ne to úplně malý, nějaký větší.
– Moment, takže budete si přát ristretto, espresso nebo lungo?
– NE, TY GASTROFAŠOUNE S DVOUHODINOVÝM KURZEM, CHCI NORMÁLNÍ PRESO, A PŘESTAŇ NA MĚ HRÁT TYHLE POŠAHANÝ HRY.
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Tryska na capuccino

Příspěvek od tomas.vlk »

No přesně takhle jsem to dělal..i s tím jarem to právě trénuju..kolmo...když začne být tepla voda naklonit konvičku, jenomžejakkoli ji natočím naklonim cokoli...vír nikde....ještě určitě pozkouším...jako nehleděl jsem na pěnu na nic hlavně ať se ta voda aspoň v nějaké fázi roztočí...ale bohužel stála a konvička "řvala" párou....:) což s tím plastačkem docela vpoho... viz foto kde jsem dával pro ukázku ..tyhle pěný byly vytvořeny plasťáčkem....

viewtopic.php?f=73&t=184&p=31111#p31111
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Tryska na capuccino

Příspěvek od ondrada »

Možná moc velká díra na tak slabou páru
Uživatelský avatar
berna
začátečník
Příspěvky: 66
Registrován: sob 15. čer 2013 23:41:57
bydliště: Praha Západ
kávovar: Ecm Technika PID, aeropress, hario vacpot, clever dripper
mlýnek: Mahlkonig Vario, Hario skerton

Re: Tryska na capuccino

Příspěvek od berna »

Jj to si uvědomuju, že mám trysku s velkou dírou a proto funguje jen ten postup, co jsem popsal.
Mám v plánu přejít na jinou trysku, ale to nejdřív musím zjistit jestli je kompatibilní.
– Prosil bych jedno preso, ale ne to úplně malý, nějaký větší.
– Moment, takže budete si přát ristretto, espresso nebo lungo?
– NE, TY GASTROFAŠOUNE S DVOUHODINOVÝM KURZEM, CHCI NORMÁLNÍ PRESO, A PŘESTAŇ NA MĚ HRÁT TYHLE POŠAHANÝ HRY.
Odpovědět

Zpět na „k napěnění mléka“