penenie sójového mlieka

Nedaří se napěnit mléko? Zde je Váš prostor.
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ralf
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 04. bře 2012 12:20:38
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

penenie sójového mlieka

Příspěvek od Ralf »

nenašiel som o tomto nič na fóre. Túto tému rozoberám preto že mám niekoľko kamarátov vegánov, čiže nekonzumujú žiadne živočíšne výrobky, teda ani mliečne a mlieko a predsa by si chceli dať machiato alebo latte tak sa namňa obracali s týmto problémom. Máte nejaké skúsenosti s napenovaním sójového mlieka? Teras nechcem rozoberať chuť a podobne a uvedomujem si že je to kávový nacizmus niečo také dopustiť ale predsa ma to zaujíma. Tak ak máte nejaké informácie a praktické skúsenosti tak sem s nimi, pomôžete mi ;)

dík
all you need is coffee
Uživatelský avatar
martin.b
více pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18. bře 2013 8:51:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: penenie sójového mlieka

Příspěvek od martin.b »

nech si kamosi prinesu mlieko a vyskusate. bude zaujimave si o tom precitat. inak, odolat este aj mlieku v capucine... vsetka cest. klobuk dolu nad sebazaprenim a trpezlivostou;)
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: penenie sójového mlieka

Příspěvek od David »

Prej to napěnit jde, ale pít se to moc nedá, říkal Hňup.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
czhawk
více pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: pát 29. črc 2011 14:20:06
bydliště: Ústí nad Labem
kávovar: Rancilio SILVIA
mlýnek: Rancilio ROCKY

Re: penenie sójového mlieka

Příspěvek od czhawk »

Sójové mléko jsem odzkoušel několikrát, jde napěnit úplně normálně, a v kávě to rozhodně není žádná rána pod pás. Odzkoušel jsem tři různé druhy - pouze s tím rozdílem, že jsem je nezakoupil u nás, ale v SRN. Přijde mi tak kvalitnější a o něco levnější. Případné zájemce o pokus jen upozorním, aby při zakoupení mléka dali pozor na sójový nápoj - to totiž není mléko, ač se tak na pultě tváří a dá se snadno zaměnit.
Kávu s mlékem či pěnou piji jen výjimečně, hlavní konzument těchto kombinací je manželka. Ta si na sójové mléko nestěžovala. Ochutnal jsem to je pro porovnání a byl jsem překvapen, jak se podstatná složka chuti sójového mléka po napěnění vytratila. Chápu ale, že to bude někomu proti srsti. Z mé strany to byl hlavně pokus ze zvědavosti. Nestalo se to pravidlem, už jen kvůli třeba ceně.

:ucta:
Odpovědět

Zpět na „k napěnění mléka“