rancilio md 50, carimali junior, iberital challenge, mdf

výběr nového mlýnku
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
ibicyklo
nováček
Příspěvky: 56
Registrován: ned 08. pro 2013 12:35:55
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

rancilio md 50, carimali junior, iberital challenge, mdf

Příspěvek od ibicyklo »

Zdravím, po čase som sa rozhodol kúpiť mlynček, robím tak 2-4 espressá denne.Rozhodujem sa medzi použitými ranciliom md 50, carimali junior, a večne živými iberital challenge a mdf.O md 50 je tu minimum info ale možem ho zohnať doslova za pár eur, len je vačší ako ostatné a hlavne neviem ako to bude s hlučnosťou, kameňmi a ich prípadným brúsením.Najviac ma oslovil carimali vnútorným spracovaním a dosť nižšou hlučnosťou oproti mdf ako sa vyjadril admin.Budem rád ak sa niekto podelí o skúsenosti s ranciliom md 5O, ostatné kúsky sú tu vydiskutované super.
Uživatelský avatar
Spectre
více pokročilý
Příspěvky: 187
Registrován: úte 31. led 2012 18:32:54
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: rancilio md 50, carimali junior, iberital challenge, mdf

Příspěvek od Spectre »

Rancilio MD50 je väčší kaviarenský mlynček. Čo sa týka kameňov, je to bežný artikel v servisoch na kávovary - napr. aj u mňa (cenníková cena 16,96 bez DPH) - a na domáce použitie budú slúžiť prakticky večne. Výhodou oproti menšiemu Ranciliu MD40 je nastavovanie hrúbky mletia v menšom kroku (koliečko s prevodovkou). Kvalita mletia je určite lepšia ako s malými mlynčekami, sú tam 64mm kamene. Hlučnosť sa mi zdá subjektívne porovnateľná s MD40, napr. taký Rossi RR45 je o dosť hlučnejsí.

Jediný problém pre mňa je s mechanickým dávkovačom, ktorý osobne nemám rád - pokiaľ vadí, tak sa dá použiť vynaliezavosť a primontovať tam niečo, z čoho bude káva padať priamo.

Vzhľadom na to, že použité bývajú za slušné ceny, po dôkladnom vyčistení a výmene kameňov je to mlynček, ktorý bude v domácnosti slúžiť aj desaťročia. ND bez problémov dostupné keďže je to model, ktorý sa stále vyrába. Ako jedinú nevýhodu by som videl veľkosť - stroj tejto kategórie už nie je príliš kompaktný a nemusí to byť riešenie do menšej kuchyne alebo tam, kde manželka/priateľka nemá pochopenie pre espresso hobby.
Moja zbierka: Kávovar/espresso: Promac Club ME, La Scala Aida 2, Italsab E61, Nuova Simonelli Mac Digit; Mlynček: Eureka Mignon doserless, Rancilio MD40, Rossi RR45, La San Marco SM90; Alternatívne metódy: Hario V60, Aeropress, Syphon Tiamo
espressolab.sk - servis, náhradné diely a baristické pomôcky
ibicyklo
nováček
Příspěvky: 56
Registrován: ned 08. pro 2013 12:35:55
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: rancilio md 50, carimali junior, iberital challenge, mdf

Příspěvek od ibicyklo »

Teraz som zistil že md 50 má rozmery V-55cm, Š –16cm,H – 35cm.Je to teda macek oproti napr.mdf.Ale zas kvalita mletia kvoli 64mm plochym kameňom je super.Mám na výber manuál alebo automat, ale automat je určite na 380V, s tým nič nevyriešim.Ešte zistím či náhodou nie je aj manuál na 380V, to by bolo na :hnup: Ale tie rozmery asi pochovajú moje ambície mať md50.
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: rancilio md 50, carimali junior, iberital challenge, mdf

Příspěvek od RedAce »

Kvalitní káva vyžaduje kvalitní mletí. Kvalitní mletí přichází s velkými mlecími kameny. Velké mlecí kameny potřebují velký a silný motor a robustní konstrukci. To je bohužel fyzika a nic se s tím nenadělá. Espresso holt není příprava příliš vhodná pro domácí podmínky. Ale když se ty komerční mlýnky odstrojí od hopperu, případně od doseru, tak nejsou o tolik mohutnější než třeba MDF a namelou nesrovnatelně lépe. Takže pokud máš příležitost sehnat MD50 za slušné peníze, určitě bych do toho šel.
Uživatelský avatar
Spectre
více pokročilý
Příspěvky: 187
Registrován: úte 31. led 2012 18:32:54
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: rancilio md 50, carimali junior, iberital challenge, mdf

Příspěvek od Spectre »

ibyciklo: automat je o tom že namelie plný doser a sám vypne. na domáce použitie nezmyselná funkcia a kandidát na odpojenie :-)
Moja zbierka: Kávovar/espresso: Promac Club ME, La Scala Aida 2, Italsab E61, Nuova Simonelli Mac Digit; Mlynček: Eureka Mignon doserless, Rancilio MD40, Rossi RR45, La San Marco SM90; Alternatívne metódy: Hario V60, Aeropress, Syphon Tiamo
espressolab.sk - servis, náhradné diely a baristické pomôcky
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jaký mlýnek“