Eureka Zenith 65 High Speed vs Rocket Espresso Fausto

výběr nového mlýnku
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
xpmarek
Příspěvky: 14
Registrován: ned 30. lis 2014 23:46:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Eureka Zenith 65 High Speed vs Rocket Espresso Fausto

Příspěvek od xpmarek »

Plánuji koupi mlýnku a rozhoduji se mezi Eureka Zenith 65E s nízkým hopperem a Rocket Espresso Fausto. Údajně uvnitř Rocket Fausto je víceméně vše vyrobeno ve fabrice Eureky a komponenty jsou stejné. Což je pro mě docela překvapivé, Rocket je podstatně menší. Cenově to vychází podobně, tedy za cenu černé Eureky + dokoupení nízkého hopperu mám Rocket v chormu. Chci to na doma především na espresso, kávovar mám Bezzera Mittica - HX . Zatím jsem spíš rozhodnutý pro Rocket, máte nějaké doporučení? I z hlediska toho co bude mlít asi lépě atd.
Uživatelský avatar
777mimo
Příspěvky: 19
Registrován: pon 02. úno 2015 9:16:05
bydliště: Trenčín SK
kávovar: Rocket Giotto type V
mlýnek: Eureka Zenith 65 E HS

Re: Eureka Zenith 65 High Speed vs Rocket Espresso Fausto

Příspěvek od 777mimo »

Taktiež sa obzerám po novom mlynčeku a zatiaľ mi z toho vychádzajú tieto dva. Resp. ešte som našiel vo výpredaji Mazzer Major Automatic za 799€ čo je už trošku dosť, ale zas už nie taký veľký rozdiel oproti Rocketu. Čo sa mi na ňom ale páči je že nemá žiadnu elektroniku. Automatické domielanie by som samozrejme vyradil z činnosti, čo nie je žiaden problém. Zas na druhú stranu ta elektronika je fajn pre ostatných členov domácnosti čo sú neni ochotný sa s kávou hrať. Len stlačia tlačítko a namelie im to na single alebo double.
Z hľadiska čistenia a nastavovania sa mi vidia na tom lepšie Eureka a Rocket, pri ktorých sa nastavuje spodný kameň, teda pri čistení nestratím nastavenie. A nastavenie samotné mi príde taktiež jednoduchšie pri týchto dvoch.
V podstate jediné výhody čo má Mazzer je veľkosť kameňov a žiadna elektronika ktorá sa môže pokaziť.
Teda keď si to zhrniem:
Eureka - relatívne veľký, s veľkým hopperom už za 650€, s malým 720€
Rocket - malý, rovnaké kamene ako eureka, na bunacafe za 770€
Mazzer - obrovský, veľké kamene, žiadna zbytočná elektronika , zaujímavá cena 799€

Viem že bazárové sú za super cenu, ale po minulých skúsenostiach už odmietam. Radšej kúpim niečo nové a so zárukou. S kúpou nijako neponáhlam. Aktuálne dostačuje Ascaso I-steel. Ale chcelo by to už upgrade. Tento je pomerne hlučný dlho trvá kým sa namelie, strašne "frká", občas nechce vypadávať káva a treba s ním pobúchať (doslova), potom keď ostane stáť zas ta káva vypadne.
Od nového mlynca očakávam väčší komfort pri mletí, kvalitnejší "konzistentnejší" výstup a dlhú živostnosť.
Odpovědět

Zpět na „Jaký mlýnek“