Mlýnek do 3000,- Kč?

výběr nového mlýnku
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
zorin87
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pon 21. úno 2011 17:54:51
bydliště: Boskovice
kávovar: Futura Kikka, Bialetti, Aeropress
mlýnek: Eureka Mignon

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od zorin87 »

No s doručením ano, ale měl bych strach asi z případných reklamací... :/
Life is too short to drink bad coffee...
No matter how old you are!

...
Zkušenosti s: kávovarem La Scala Butterfly, Magister Stella Profesional, Jura Impressa C5, De'Longhi ESAM 3000 B Magnifica a s mlýnky Macap M2M, Eureka Mignon Perfetto, Krups GVX242, Eta 0066 (80. léta) :)
Uživatelský avatar
ondra.palas
Příspěvky: 22
Registrován: pon 05. zář 2011 19:08:56
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od ondra.palas »

Na mlýnku se toho snad nemá moc co pokazit.
Třeba tady mají MDF za cca 2,5tis, někdo tu na foru už psal, že z toho obchodu objednával, takže poštovný snad nebude nijak tragický. Za tuhle cenu bych záruku klidně oželel.

Kód: Vybrat vše

http://www.sosshop.it/product/15722/MDF-NERO-MACINACAFFE'NERO-CON-DOSATORE-.asp
EDIT: tak už jsem se prokousal italštinou a zjistil, že poštovné do ČR je 56,75 euro. :!:
Takže celkem to vyjde cca 3.900,- Kč
Uživatelský avatar
zorin87
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pon 21. úno 2011 17:54:51
bydliště: Boskovice
kávovar: Futura Kikka, Bialetti, Aeropress
mlýnek: Eureka Mignon

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od zorin87 »

Dřív jsem měl jeden Krups a ten se dokonce porouchal neopravitelně. Tak mi vrátili peníze. Vůbec nešel zapnout.
Life is too short to drink bad coffee...
No matter how old you are!

...
Zkušenosti s: kávovarem La Scala Butterfly, Magister Stella Profesional, Jura Impressa C5, De'Longhi ESAM 3000 B Magnifica a s mlýnky Macap M2M, Eureka Mignon Perfetto, Krups GVX242, Eta 0066 (80. léta) :)
Uživatelský avatar
ondra.palas
Příspěvky: 22
Registrován: pon 05. zář 2011 19:08:56
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od ondra.palas »

zorin87 píše:...Krups...porouchal neopravitelně...
no prostě plastový zázrak
Uživatelský avatar
honex
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 10. říj 2011 18:43:33
bydliště: Hradec Králové
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od honex »

ondra.palas píše: Třeba tady mají MDF za cca 2,5tis, někdo tu na foru už psal, že z toho obchodu objednával, takže poštovný snad nebude nijak tragický.
To někdo jsem byl já. Domluvili jsme se dva tady na fóru a s poštovným za 2 kusy to dělalo 3400/kus. Za tu cenu i vzhledem k dočasné nedostupnosti jsem byl ochotný to risknout.
Uživatelský avatar
hunt01
více pokročilý
Příspěvky: 350
Registrován: sob 14. led 2012 10:40:25
bydliště: Šaratice / Brno
kávovar: Carimali Uno, Brasilia Portofino, Astoria Compact
mlýnek: Anfim Cody, Anfim Scody II

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od hunt01 »

Ahoj, už ti došli ty mlýnky? zajímalo by mě nějaký info o obchodu a rychlosti atd.
Martin
Servis a prodej profesionálních kávovarů.
www.baristaservis.cz a nové www.kafenapisku.cz
Uživatelský avatar
honex
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 10. říj 2011 18:43:33
bydliště: Hradec Králové
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od honex »

Uživatelský avatar
martin.b
více pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18. bře 2013 8:51:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od martin.b »

viem ze nic z tohto nie je extra. gaggiu mdf nechcem (cena, dizajn). takze: Cafegrano 130, Graef CM 80, pripadne 81 alebo rucny Porlex? Co z tohto najlepsie posluzi na max 3 kavy denne a v ramci moznosti dostatocne jemne a konzistentne pomletie na espresso?
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od dinoo3 »

Pri espresse sa nejdná o počet káv, to počúvam často, veď si spravím len 3 kávy denne. Na max 3 kávy denne mám Mazzer SJ. Mal som Gaggiu MDF a zároveň ju aj odporúčam.
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
martin.b
více pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18. bře 2013 8:51:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od martin.b »

dakujem za odporucenie, ale ak je jedina moznost gaggia mdf radsej pojdem do rucneho mlynceka alebo vyhodim presovac a zacnem chodit do kaviarni. pri 3 kavach denne nejde ani tak o mnozstvo ako o ekonomicku stranku veci. viac ako 120 eur za mlyncek sa mi dat jednoducho neoplati
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od dinoo3 »

Neviem či na SK je kaviareň kde urobia espresso. Ak sa dajú porátať na prstoch jednej ruky tak je to veľa. Koníček, hobby, nadšenie sa nedá robiť tak aby som ušetril. Kávu doma si nerobím preto aby som šetril. Ide o poťešenie zraku, chute a čuchu, kde sa spojí kvalitná surovina, kvalitné a presné mletie a s použiteľným strojom. Ak by som chcel šetriť, tak si kávu nerobím vôbec. Aj vinár použije stolové víno na umytie stolov. Ja vínu nerozumiem ale dokážem pochopiť čo znamená kvalita pre tých čo tomu rozumejú. Rovnako sa nedá vykľučkovať lacnými náhradami.
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
martin.b
více pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18. bře 2013 8:51:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od martin.b »

chapem a suhlasim. je teda Graef CM 80 zbytocna investicia a je lepsie zostat radsej u toho ze z masiny nedostanem ani naznak espressa alebo kupit rucneho Porlexa?
nejde mi o usetrenie na nespravnom mieste, rozpocet je dany, chcem si vychutnat aspon naznat espressa tak sa k tomu snazim vo vymedzenych mantineloch dostat
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od dinoo3 »

Môj názor je taký, že štartovací mlynček je Gagia MDF, je funkčný, spoľahlivý, nie je potrebný upgrade na lepší mlynček pokiaľ majiteľ neprepadne nadšeniu. Je hlučný ale svoj účel plní dobre.
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
IgoVlk
Příspěvky: 19
Registrován: sob 19. led 2013 23:35:52
bydliště: Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od IgoVlk »

V lednu jsem řešil podobný problém, jen s tím rozdílem, že jsem neměl limit cenu, ale zejména velikost mlýnku - na lince zatím nemám místo na pořádný el.mlýnek.

Když se přidá aretační matka a správně se nastaví hrubost mletí, tak si na Porlex nemůžu stěžovat a daří se mi s ním připravit správné espresso (25/25 a tygrování), které je chutnější, než v drtivé většině kaváren.
Jako mínusy u tohoto mlýnku vidím:
1) bez dlouhého hledání správné polohy nelze jednoduše změnit způsob přípravy kávy (např. FP/espresso), 2) nepoužitelné, pokud se sejde více lidí - dvě mletí po sobě beru jako horní strop, 3) mletí není zcela rovnoměrné (to platí zejména pro FP), 4) pro konstantní výsledky to chce jemně ladit hrubost mletí podle druhu a stáří kávy - bez stupnice se to dělá špatně (viz bod 1), 5) kávu musím vážit, protože není vidět, kolik je namleto - mohl bych mít zbytečný odpad.

I tak mlýnku nelituji a minimálně ještě přes léto s ním počítám - pak plánuji pořídit elektrický (bude větší linka), od kterého očekávám, že mi vyřeší body 1-4) a celkově mi ulehčí přípravu. Zda se posune i kvalita espressa teď nedokážu říci - byl bych rád, kdyby ano, ale už teď si nemůžu stěžovat a dostávám diametrálně lepší výsledky, než jsem byl zvyklý.

S výše uvedenými el.mlýnky jsem nepracoval, takže si nedovolím Porlex s nimi srovnávat - jen uvádím, že i s Porlexen jde s trochou úsilí a citu připravit slušné espresso (a to opakovaně).
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od papun »

Toto je celkem rozumná varianta:

Kód: Vybrat vše

http://www.torrelsa.cz/cs/molino-challenge
Sám jsem ho nikdy neměl, ale na zde na fóru je celkem kladně hodnocený. Rozhodně lépe jak Graef. Je ale třeba zvážit, že nemá krokové nastavení, ale plynulé. Pro mě je to třeba výhoda při přípravě espressa, ale pokud budeš střídat druhy příprav, tak už je to méně pohodlné.
Uživatelský avatar
martin.b
více pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18. bře 2013 8:51:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od martin.b »

dakujem za tip, velmi zaujimavy
Uživatelský avatar
petk0
Příspěvky: 9
Registrován: stř 16. led 2013 15:48:16
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od petk0 »

Ahoj, tiez riesim nakup mlynceka, zatial bezim na Krupse, ale ten ma k mlynceku na preso dost daleko. Sledujem teraz inzeraty a dost sa tam objavuju mlynceky zo zrusenych kaviarni, napriklad rossi rr45 od 100euro. Neviem ci by som si tymto mlyncekom pomohol, lebo neviem aky je stav. kamene to ma 64mm , otacky 1400. Nove stoja od 700euro, ale toto vyzera na dost stary a jazdeny mlyncek. Aj tie otacky sa mi zdaju vysoke, takze asi pockam.

PS: k tej zavade zapnutia mlynceka Krups som napisal prispevok do prislusneho vlakna. Staci vymenit jeden kondenzator, ktory sa teplom vysusi, pretoze KRUPS mlyncek trvale zerie elektrinu a dost sa zahrieva aj vo vypnutom stave.... Oprava za 15 minut, popri tom sa cistil mlyncek, suciastka je za par centov.
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od dinoo3 »

Otáčky sú OK. Kamene kúpite na SK shope na vačšinu mlynčekov za cca 30 Euro aj s kuriérom. Kúpite toto a máte do konca života pokoj s mlynčekom:
http://elektro.bazos.sk/inzerat/2393003 ... -LUIGI.php
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 22
Registrován: sob 14. dub 2012 15:35:35
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia, Saeco, G.A.T., ...
mlýnek: Lelit, Eta,...

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od bloke »

každý jednotlivec takmer úplne inak posudzuje vhodnosť vlastných výdavkov, no keď už sa vzorcuje "pri 3 kavach denne, viac ako 120 eur za mlyncek sa mi dat jednoducho neoplati" - to znamená že radšej než by si k sume 120 EUR prihodil ešte 60, tak sa budeš radšej nechať obsluhovať v kaviarňach.
Pri iba dvoch kávach za deň = 730 káv (pripravených z cca 5,2kg kávy), by si za ne nechal 1000-1500 EUR za jeden rok.
Pritom slušný nový mlynček ktorý je možné kúpiť za 180 EUR by ťa vyšiel za rok kolko, ak vyrátaš jeho x-ročnú životnosť? Na jednu kávu trebárs už počas 2-ročnej záruky pri tvojich 3 kávach denne by ťa vyšiel takýto mlynček 0,08 EUR na 1 kávu - a stále by s najväčšou pravdepodobnosťou fungoval ďalej.
Jedine že tú svoju spomínanú "ekonomickú stránku veci" vyriešiš tak, že v kaviarni to za teba potiahne niekto iný (osoba, firma).
martin.b píše:...radsej pojdem do rucneho mlynceka alebo vyhodim presovac a zacnem chodit do kaviarni. pri 3 kavach denne nejde ani tak o mnozstvo ako o ekonomicku stranku veci. viac ako 120 eur za mlyncek sa mi dat jednoducho neoplati
Uživatelský avatar
martin.b
více pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18. bře 2013 8:51:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od martin.b »

tvoja uvaha smeruje spravnym smerom, ale zabudol si zaratat cenu kvalitnej kavy. neriesme co netreba riesit.. mlyncek je vybraty
Zamčeno
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jaký mlýnek“