Mlýnek do 3000,- Kč?

výběr nového mlýnku
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 22
Registrován: sob 14. dub 2012 15:35:35
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia, Saeco, G.A.T., ...
mlýnek: Lelit, Eta,...

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od bloke »

Tento mlynček (spomínaný Iberital Challenge) podla všetkého nepatrí do kategórie žiadnych šuntov a je už v skupine dobre použitelných pre domáce mletie na espresso.
Bez ohladu na zdôrazňované použitie kuželových kameňov či istých jeho častí z plastu, môže ísť aj o nadmieru trvanlivý výrobok.
Velmi podobnú techniku/technológiu totiž používal napríklad aj Nemox Lux, ktorý je známy práve aj spolahlivosťou pri kvalitnom mletí (ten mal navyše pre niektorých nevýhodu len stupňovitej volby nastavení, plynulé bolo v prípade záujmu potrebné podomácky dorábať).
Tiež by sa do tejto skupiny dali zaradiť iní príbuzní ako boli/sú Saeco Lux, Lelit PL043 (stupňovité), Lelit PL043MM (plynulé mikro-nastavenie), Imat Lux, Ascaso i-mini Conical, Isomac Home Mini...
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od papun »

Vzhledem k tomu co tazatel očekává si myslím, že mu Ibertial bude bohatě stačit. A když ho to chytne, tak časem koupí něco lepšího.
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od dape »

papun: já si myslím přesně to stejné. Myslím si, že mlýnek za danou cenu je fakt dobrý. Jediné, hlavní, co by se mu mohlo vytknout je plastové obložení, ale nějakou dobru to vydží a do té doby jistě plně splní svoji funkci. No a pak se uvidí. Každopádně moc držím palce, aby Tě to chytlo a nadchlo jako třeba mně. A jak jsme již psal, když jsem měl kávovar Krups a kupoval mletou kávu, nedokázal jsem si představit, že bych pil kávu bez mléka. Teď mám gaggii a ascaso a piji kávu bez mléka :-) a přitom je to tak děsně dobrý. Připadám si, jakobych rozpusitl několik čtverečku hořké čokolády v espresso hrníčku. A mohu říct, že čím dál tím víc mi to takhle chutná. :-) a už se těším na ráno!!! :-)))
Zamčeno
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jaký mlýnek“