Jaký mlýnek pro začátek

výběr nového mlýnku
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký mlýnek pro začátek

Příspěvek od lukyn »

Dave23: no já mám na to trošku jiný názor než kolegové zde.
Chceš si užívat kávy hned, chceš si mlýt sám, nemáš peníze na elektrický a nechceš čekat než našetříš .... proč tedy nekoupit kvalitní ruční mlýnek, který se ti třeba za rok dva hodí jako cestovní nebo do práce, na chalupu ..... Jestli s kávou začínáš a chytne tě to, bude z tebe nejspíš stejnej závislák jako z nás ostatních :-) Pak si prostě budeš chtít dělat všude kafe svý, nebudeš ochoten požívat náhražky co ti jinde nabídnou. Tisícovka za mlýnek se rovná zhruba +/- 1,5 kg kávy.

Elektrický mlýnky s mikroštelováním, jaký má např. velmi slušný mlýnek Ascaso i-steel jsou na druhou stranu nevhodné, když potřebuješ rychle měnit hrubost mletí, z espressa na např. překapávanou kávu / french press atd. A tyto přípravy nevyžadují tak precizní mletí. Pak můžeš mít ruční mlýnek jako druhý k elektrickýmu na tyto přípravy káv.

Já si například po zhruba 3 letech k elektrickýmu mlýnku pořídil ruční Porlex mini, do práce, na cesty.

Ještě bych tvůj výběr doplnil o mlýnek Ceramill, který je velice podobný Porlexu Tall, ale má trošku lépe vyřešené uchycení kličky.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
DAve23
Příspěvky: 12
Registrován: pát 07. lis 2014 11:37:02
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký mlýnek pro začátek

Příspěvek od DAve23 »

lukyn píše:Ještě bych tvůj výběr doplnil o mlýnek Ceramill, který je velice podobný Porlexu Tall, ale má trošku lépe vyřešené uchycení kličky.
Ahoj, díky za jiný úhel pohledu. Pokud mi doma jednou "zůstane" plonkový ruční mlýnek, určitě budu vědět, kde ho využít.
Na Ceramill resp. Rhinowares (což je asi to samé) jsem se díval taky, ale mám trochu nedůvěru v ten na pohled plastový "střed" kličky,
který počítám bude jedna z nejvíc namáhaných částí - aby neprasknul apod.
Obrázek http://rhinowares.com/rhinowares-hand-g ... ml#desc_h2
podobně, jako se to stalo tady u Hario
Obrázek

Pro ostatní ještě přikládám porovnání Porlexu a Rhino
ObrázekObrázek
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký mlýnek pro začátek

Příspěvek od ondrada »

Mě naopak přijde lepší ten "v placce vyseknutej pětihran" Porlexu, to co má Hario/Kyocera a i tento mlýnek bych rozhodně neoznačil za lepší, leda snad za estetičtější. Konkrétně u Kyocery mi klička při mletí vyskakuje a ožvýkávají se oba pětihrany, u Porlexu se to nestane - jednak je klička nasazená "hlouběji" na pětihranu, a jednak je jasně vidět, když cestuje ven z osy, což se dá řešit dřív, než se dostane na kraj a začne s sebou brát materiál (než vyskočí).
tomig

Re: Jaký mlýnek pro začátek

Příspěvek od tomig »

Jsem nemile překvapený, jaké problémy se tu řeší. Měl jsem vyhlídnutý Skerton na alternativní přípravu v Clever Dripperu, ale teď popravdě nevím, co vzít...
Uživatelský avatar
zembic
více pokročilý
Příspěvky: 106
Registrován: ned 18. pro 2011 10:33:14
bydliště: Brno
kávovar: ECM Classika II, Profitec Pro 700
mlýnek: Homemade 75, Mazzer SJ

Re: Jaký mlýnek pro začátek

Příspěvek od zembic »

Třeba by se někomu MD40 hodil:

Kód: Vybrat vše

http://aukro.cz/profesionalni-mlynek-na-kavu-rancilio-i5117897015.html
tomig

Re: Jaký mlýnek pro začátek

Příspěvek od tomig »

tomig píše:Jsem nemile překvapený, jaké problémy se tu řeší. Měl jsem vyhlídnutý Skerton na alternativní přípravu v Clever Dripperu, ale teď popravdě nevím, co vzít...
Tak je doma, uvidíme :-) Nečekal jsem, že ta osa je tak volná, ale snad to bude v pohodě. Už chápu, proč je v návodu napsáno, že se nemá mlít naprázdno.
2-czech
více pokročilý
Příspěvky: 278
Registrován: čtv 28. úno 2008 10:04:39
bydliště: Praha, ČR
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký mlýnek pro začátek

Příspěvek od 2-czech »

DAve23 píše:
Nemusíte, ten nerez u kličky Ceramillu je asi 2x tlustší než u Mini Millu. Ten plast tam je proto, aby klička nepadala jako u Porlexu (Ceramill je ze stejných součástek a fabriky jako Porlex, jen je kompletován v HK namísto v Japonsku).
Uživatelský avatar
pulec7
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 16. bře 2014 21:35:42
bydliště: Praha
kávovar: Rocket Cellini Premium Plus PID
mlýnek: Rocket FAUSTO

Re: Jaký mlýnek pro začátek

Příspěvek od pulec7 »

S Hariem nejsem spokojený proto jsem koupil Porlex a tomu já řikám mlýnek paráda. Poslední dva týdny jsem ho hodně používal na Bialetti Brikku a AeroPress a naprostá ale naprostá spokojenost neměnil bych ani za nic.
Kávovar: Rocket Espresso Cellini Premium Plus PID V3 @ 9,2 bar @ PID 120 °C | Chemex
Kávovar na cesty: Handpresso WILD Hybrid | Bacchi espresso | Aeropress | Bialetti Brikka
Mlýnek: Rocket Espresso FAUSTO | Porlex Tall Misky: La Marzocco Strada 7g |14g |17g | 21g
Uživatelský avatar
ZDRI
začátečník
Příspěvky: 70
Registrován: sob 17. pro 2011 19:59:57
bydliště: ČB
kávovar: aeropress, moka
mlýnek: Porlex

Re: Jaký mlýnek pro začátek

Příspěvek od ZDRI »

Měl jsem/mám oba (Hario/Porlex).
Porlex je mnohem lépe zpracovaný a "trvanlivější".
Totéž kvalita mletí (stejnoměrnost).
Detailně viz starší témata.
Zamčeno
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jaký mlýnek“