Jaký mlýnek pro začátek

výběr nového mlýnku
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký mlýnek pro začátek

Příspěvek od ondrada »

Nemyslíme... Víme. Takhle levně kvalitní mlýnek v podstatě nejde vyrobit. Přečtěte si tady na fóru témata o mlýncích, ať máte trochu přehled co je na těchto "mlýncích" za pár korun špatně a proč jsou to vyhozený peníze. A zapřemýšlejte jaký lidi v jaký diskusi ten mlýnek asitak mohli hodnotit, jak dlouho před hodnocením ho asitak mohli používat a jaký asi mají zkušenosti s mlýnky a (požadavky na ně, resp. na způsob přípravy a kvalitu výslednýho kafe).
Naposledy upravil(a) ondrada dne úte 02. zář 2014 12:55:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Jaký mlýnek pro začátek

Příspěvek od primacafe »

viewtopic.php?p=37377#p37377
Ani jste nenapsala jak budete namletou kávu připravovat (espresso, kapaná, frenchpress .....), takže těžko radit. Pokud nechcete investovat 5tis. do nového nebo 2 až 3tis. do použitého
U prodejce v popisu mlýnku a potom v recenzích jsou zásadní rozporuplné informace.
Na druhou stranu 890,-Kč není zase tolik a nedá se od mlýnku ani moc očekávat.
Ale aspoň nebudete muset točit kličkou.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký mlýnek pro začátek

Příspěvek od ondrada »

Předpokládal jsem především espresso s přetlakovýma miskama - kávovar: Zelmer 13Z010, ale je pravda že to upřesněno nebylo. Teď navíc koukám že misky asi u toho kávovaru přetlakový nejsou, takže tím spíš to chce kvalitní mlýnek...

<OT>krásnej příklad toho, jak lidi v diskusi na Heuréce sepsujou kávovar za to, že nemá výrobník umělý pěny, i když je to to nejlepší co se mu mohlo stát, a vychválej plastovej šmejd kterej umělej napěňovač má - kafe je z něj sice mnohem horší, ale hlavně má čupr pěnu a dá se koupit i to levný v Lidlu, viď Máňo... :) A už sme na něm udělali až pět kafí, takže je určo kvalitní, no naprostá spokojenost :) A když eště pěkně vypadá v kuchyni... Tolik asi k recenzím na Heuréce stran tohoto :) </OT>
Uživatelský avatar
Marťula
Příspěvky: 19
Registrován: ned 16. úno 2014 23:09:21
bydliště: Jihomoravský a Olomoucký kraj na střídačku:-)
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký mlýnek pro začátek

Příspěvek od Marťula »

Právě proto se ptám tady vás...protože si také myslím, že na heuréce mlýnkům na kávu nebo kávovarům nemusí lidé až tak rozumět, alespoň ne tolik, jako vy tady...
Abych tedy upřesnila, nač to chci, jakou kávu bych očekávala
Ráda bych dělala preso, páč piju cappucino, ale na tomto mlýnku dle vás asi dobře kávu nepomelu. Bohužel si nemůžu dovolit drahý mlýnek, tak proto jsem vybírala nějak tak, jak to dopadlo. Vypadá to, že dostanu radu, že bude lepší mlýt tedy na ručním mlýnku, ale já se tedy ptám, jestli vadí ten kovový prach? Já osobně si myslím, že ano.
Proto jsem chtěla změnu..
Jednou dojde i na nový presovač, to se pak také poradí m raději tady, ale nebude to v desetitisících..
Jinak děkuji moc všem za odpovědi
Uživatelský avatar
Marťula
Příspěvky: 19
Registrován: ned 16. úno 2014 23:09:21
bydliště: Jihomoravský a Olomoucký kraj na střídačku:-)
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký mlýnek pro začátek

Příspěvek od Marťula »

Ještě jsem zapoměla.. ano, jde o Zelmer 13Z010 a občas si udělám kávu v frenchpress
Myslíte, že i člověk, co na to zrovna "nemá" (myslím tím ty nejlepší a nejdražší spotřebiče - presovač a mlýnek) může udělat dobrou kávu?
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Jaký mlýnek pro začátek

Příspěvek od Redmann »

Ak vám nevadí ručné mletie, zvážte vyššeie spomínaný Porlex. Ja ho mám už dlhšiu dobu a použiteľný je.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký mlýnek pro začátek

Příspěvek od ondrada »

Marťula píše:Myslíte, že i člověk, co na to zrovna "nemá" (myslím tím ty nejlepší a nejdražší spotřebiče - presovač a mlýnek) může udělat dobrou kávu?
Doporučení na nejlevnější použitelnou sadu na kvalitní espresso je tu zmíněný na každým druhým rohu. Pokud chci dělat opravdu espresso, je potřeba připravit si na to nějakejch 10 000 za nejlevnější malou funglovku, nebo vzít něco repasovanýho, což rozhodně není špatná volba, zvlášť při nedostatku peněz. Espresso prostě něco stojí, pokud má za něco stát. A krom toho existuje hromada podstatně levnějších způsobů jak připravit dobrý kafe, jen to není espresso.

Takže ano, i člověk "co na to zrovna nemá" může udělat dobrou kávu. A když se posnaží, tak většinou i espresso. Nakonec stejně nejvíc peněz spadne do kvalitní kávy (suroviny), za rok i několikanásobek levnýho (a leckdy i dražšího) vybavení na espresso :)

Více v příslušnejch tématech, je toho plný fórum, tak šup šup číst :)
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 38
Registrován: úte 01. úno 2011 13:34:28
bydliště: Prievidza, SK
kávovar: Lelit PL41TEM, Sencor SES 1710BK (upravená miska z TX10)
mlýnek: Wega Max 6.4M, Rancilio MD50 AT

Re: Jaký mlýnek pro začátek

Příspěvek od RoSta »

No, chlapi... keď som sa rozhodoval pred pár rokmi, že si kúpim "espresso" (nejaký Zelmer) a tu som to prebehol a nakoniec som akceptoval argumenty, aj keď som sa tomu, hlavne finančne, bránil. Tak som si po rokoch rozhodovania, keď som vybral nakoniec kávovar, povedal... že "teraz už len" nejaký mlynec... prišiel čas, že si chcem zase trošku zvýšiť úroveň pôžitku a idem kúpiť "ten" mlynec...
Myslel som si že kúpim Lelit, ako mám aj presso, ale už som sa stratil. Niekde som tu zachytil, že to nie je celkom ideál... tak teraz váham, či "ručák" Porlex, alebo Lelit, alebo niečo... hlavne nech to nie je veľké a "nerozhodí" sa to po pár použitiach... cena je tiež dôležitá...
teda vôbec som si nemyslel, že sa zase budem musieť takto vŕtať v množstve informácií, kvôli nejakému mlynu...
Kávovar doma: Lelit PL41TEM, V práci: Sencor SES 1710BK (upravená miska z TX10), RIP: Rohnson R-969, Turmix TX10 V+
Mlynček doma: Wega Max 6.4M, V práci: Rancilio MD50 AT
Uživatelský avatar
bruno75
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: stř 17. zář 2014 13:32:37
bydliště: Trnava, SK
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Anfim SCODY II BST 75mm

Re: Jaký mlýnek pro začátek

Příspěvek od bruno75 »

2 Rosta: Nenapísal si rozpočet a koľko tých káv/espresso si robíš za deň. Osobne si myslím, že ak jednu-dve tak v tom prípade by som išiel do ručného napr. Porlex. Avšak treba rátať s tým, že ak ich budeš chcieť spraviť (napr. pre návštevu) väčšie množstvo tak to bude problém.
Potom si povieš, že predsa len pôjdeš do nejakého elektrického a zrejme na začiatku budeš pozerať po nejakých lacnejších, keďže nemalé peniaze ťa už stál ten prvý stupeň teda ručný Porlex.
Bude nasledovať prehľadávanie fór a eshopov s vidinou nájdenia niečoho použiteľného za "pár" drobných.

Poviem to tak, je to ako s autami.
- Dá sa odviesť aj na Verolexe, ktorý ťa dovezie z bodu A do bodu B (ale budeš stáť 2x a opravovať) Do cieľa prídeš neskoro, zničený, unavený - toto ber ako paralelu s ručným mlynčekom
- Na novej oktavii sa odvezieš z bodu A do bodu B bez problémov a s patričným komfortom ale je to relatívne drahé - toto je zase paralela s novým mlynčekom typu napr. Gaggia MDF alebo Rancilio Rocky
- Na ojazdenom Audi A6 sa odvezieš ešte komfortnejšie a bez poruchy (keďže je po kompletnej GO) a na to čo poskytuje je pomerne lacné - toto je zase paralela s repasovanými mlyčekmi typu Rossi RR45, Macap a pod.

Takže naozaj záleží len od teba ktorým smerom sa vybrať. Ja osobne ak by ma limitoval rozpočet tak idem do repasovaného stroja pri ktorom viem, že ma prežije keďže sú to väčšinou profi mašiny stavané na veľké zaťaženie.
Coffee Smells Like Freshly Ground Heaven
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký mlýnek pro začátek

Příspěvek od ondrada »

A stejnětak, pokud jsou finance limitující a nechci mít v kuchyni velkou těžkou většinou hlučnou obludu, je možná koupit použitý či repasovaný domácí mlýnek.
Uživatelský avatar
Amo_Košice_Sk
více pokročilý
Příspěvky: 430
Registrován: pát 26. zář 2014 9:54:19
bydliště: Slovensko Košice
kávovar: La Carimali Alfa
mlýnek: Brasilia RR45 WEGA 6.0

Re: Jaký mlýnek pro začátek

Příspěvek od Amo_Košice_Sk »

Ja som si tu dal poradiť a kúpil som starší mlynček Brasilia RR45 čo určite neľutujem.
Trošku som sa toho bál, ale keď som prvý vyčistil a dal nabrúsené kamene od p. Thera tak som skoro spadol na ***** ako to strúha kávu. Ak ťa tlačia financie tak si nájdi profesionálny mlynček na bazáre pred repasom, vyčisti ho a daj nabrúsiť kamene. Pri domácom užívaní týchto mlynčekov by sa nemalo v nich čo pokaziť okrem vypínača, štartovacieho kondenzátoru a prípadne relé, ktoré nieje vo všetkých. Možno po 10 rokov brúsenie kameňov. Váha 10-12 kg. určite nieje na škodu. Mne sa tá ťažká obluda veľmi páči :lol: Chce to trošku čas ale výsledok je skvelý a stojí to zato :)
Kávavar : 2x La Carimali Alfa & French Press Bodum
Mlynek : Brasilia RR45 (Gino Rossi RR45)
Mlynek : WEGA 6.0 (COMPAK K6 old)
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 38
Registrován: úte 01. úno 2011 13:34:28
bydliště: Prievidza, SK
kávovar: Lelit PL41TEM, Sencor SES 1710BK (upravená miska z TX10)
mlýnek: Wega Max 6.4M, Rancilio MD50 AT

Re: Jaký mlýnek pro začátek

Příspěvek od RoSta »

Plánoval som ten Lelit (jeho cena +-170,-€, čo sa mi zdá už dosť). Páči sa mi aj na vzhľad, sedel by dizajnom ku kávovaru, ktorý mám a je prijateľne veľký.
Ale ako som už písal, keď som si dávno chcel kúpiť kávovar Zelmer, tak som sa nakoniec rozhodol, že aj keď sa mi to zdalo vtedy neskutočne veľa peňazí, že si kúpim predsa len niečo "lepšie"...
Tak som hľadal asi dva roky, čo by bolo ako tak dobré a úplne by ma to nezruinovalo :) teraz ho mám niečo vyše roka a chcelo by to mlynec. Nechcem však stráviť ďalšie dva roky hľadaním :grin:
Napríklad neviem, či ten Lelit má uloženie v plaste, alebo kove. To je asi dôležitá vec, aby mal dlhodobo vyrovnané "výsledky"... Nechcem si kúpiť nejaký vysokootáčkový mlynec v bežnom obchode len za to, že mi predavač povie, že je dobrý, nikto si nesťažoval... preto hľadám informácie tu, kde aj pri kúpe espresa... Veľkosť je síce druhoradá, ale bývam v bežnom panelákovom byte, máme malé deti, tak nechcem mať niekde "zbytočnú rárohu", aj keď mi je jasné, že čím viac "masy" tým lepšie... počet káv v rozpätí 2 - 6 denne, keď je návšteva aj viac, ale tím by som to nekomplikoval...
za každú radu budem vďačný, najcennejšie sú osobné skúsenosti, vopred ďakujem
Kávovar doma: Lelit PL41TEM, V práci: Sencor SES 1710BK (upravená miska z TX10), RIP: Rohnson R-969, Turmix TX10 V+
Mlynček doma: Wega Max 6.4M, V práci: Rancilio MD50 AT
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký mlýnek pro začátek

Příspěvek od ondrada »

A co konkrétně bys rád slyšel, krom toho, co už je tu napsaný? Nějak mi není jasný, co by měl kdo ještě radit, krom už řečenýho... Nebo čekáš že se tu někdo vytasí s nějakou převratnou osobní zkušeností, kterou nenapsal do http://www.primacafe.cz/primafrm/viewforum.php?f=65 ? Informací o nových i repasovaných malých i velkých mlýnech je tu hromada, i s osobními zkušenostmi majitelů kteří je nezřídka repasovali, zmenšovali, předělávali a uklidňovali. Snad není nutný to všechno opisovat sem...

V podstatě jsi shrnul hlavní obecně platná pravidla, podle kterých se pozná mlýnek za něco stojící. Řekl jsi, že chceš vybírat mlýnek jim vyhovující. Dále jsi řekl, že v podstatě nový malý kvalitní mlýnek nechceš, protože je drahý, a velký starý profi repas taky ne, protože je to "zbytočná rároha" a do paneláku se moc nehodí. Takže ti zbývá starší/repasovaný malý domácí mlýnek, vynecháme-li ruční Porlex, kterej je přecijen jak komfortem, tak kvalitou mletí, někde úplně jinde. Tak si budeš muset najít nějakej, kterej se ti líbí a vyhovuje.

Tím jsme shrnuli tu haldu oznamovacích vět, mezi kterýma marně hledám otázku. Nicméně pokud z toho správně cítím o co jde, tak s tím tady asi bohužel nikdo nepomůže - poradit, jak sehnat Rockyho nebo Vario za čtyři padesát tady těžko někdo umí. A kdyby i uměl, byl by hloupej kdyby s tím vylezl, místo aby toho patřičně využil...
Uživatelský avatar
bruno75
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: stř 17. zář 2014 13:32:37
bydliště: Trnava, SK
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Anfim SCODY II BST 75mm

Re: Jaký mlýnek pro začátek

Příspěvek od bruno75 »

Rosta...tak potom len pozerať bazár napríklad tu na stránke a vybrať tam. Aj teraz je tam pár mlynčekov ktoré by mohli spĺňať tvoje kritéria a rozpočet.
Riešenie za pár drobných proste neexistuje. V prípade mlynčeka to platí dvojnásobne. Zlý mlynček (zle pomletá káva) už nevylepší žiadny ani ten najdrahší kávovar. V opačnom prípade, teda kvalitný mlyn (dobre pomletá káva) vie vykompenzovať určité nedostatky lacnejšieho kávovaru... samozrejme nie všetky :)
V ideálnom prípade je mlynček rovnako dôležitý ako kávovar.... a bohužiaľ je to aj odzrkadlené jeho cenou.
Coffee Smells Like Freshly Ground Heaven
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 38
Registrován: úte 01. úno 2011 13:34:28
bydliště: Prievidza, SK
kávovar: Lelit PL41TEM, Sencor SES 1710BK (upravená miska z TX10)
mlýnek: Wega Max 6.4M, Rancilio MD50 AT

Re: Jaký mlýnek pro začátek

Příspěvek od RoSta »

ondrada, ďakujem za analýzu mojich myšlienkových pochodov a za cenné rady...
možno by mi viac pomohlo, keby si sa pochválil so svojou stratégoiu a kvalitou Tvojich mlynčekov...

idem hľadať ďalej, už sa nebudem nič pýtať, keď z toho máte zvýšený tlak :)
Kávovar doma: Lelit PL41TEM, V práci: Sencor SES 1710BK (upravená miska z TX10), RIP: Rohnson R-969, Turmix TX10 V+
Mlynček doma: Wega Max 6.4M, V práci: Rancilio MD50 AT
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký mlýnek pro začátek

Příspěvek od ondrada »

Tady nikdo zvýšený tlak nemá, já jsem prostě jen nenašel konkrétní otázku, na kterou bys rád odpověď, pocitově vidím jen náznaky váhajícího člověka, kterej by nejradši novej špičkovej malej mlýnek za ty již zmíněné čtyři padesát, což - jak bylo řečeno - bohužel není možný.

Zkus se tady na fóru podívat na mlýnky, který Tě zaujaly, a až Ti něco nebude jasný, tak zkus položit jasnou otázku, určitě se Ti dostane i odpovědi. A ne, jasnou otázkou není myšlena otázka typu "Jakej mlýnek si mám koupit, poraďte, a pište zkušenosti!" - to tady už všichni dělají a není důvod psát zkušenosti s mlýnky do tohoto vlákna, který je určený k něčemu jinýmu - k nasměrování začátečníka na konkrétní možnosti, mezi kterýma je vhodný vybírat, a na parametry, který sledovat)

btw - až budu mít nějaký nový poznatky ke svým mlýnkům, o kterých se tu ještě nemluvilo, určitě o nich napíšu. Ale určitě ne sem, nýbrž k příslušnýmu mlýnku, kde to taky každej, kdo se o tom mlýnku bude chtít dozvědět, najde, stejně jako už to spousta lidí udělala.
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 38
Registrován: úte 01. úno 2011 13:34:28
bydliště: Prievidza, SK
kávovar: Lelit PL41TEM, Sencor SES 1710BK (upravená miska z TX10)
mlýnek: Wega Max 6.4M, Rancilio MD50 AT

Re: Jaký mlýnek pro začátek

Příspěvek od RoSta »

ondrada, nechápem, prečo sa tak hecuješ? 4,50 si spomenul Ty... Ja som spomínal Lelit za 170 €... to má od 4,50 kč, aj € dosť ďaleko... chcem mlyn, ktorý bude mať vyrovnaný výkon dlhšie, ako pár mesiacov, ak mi nemáš čo poradiť, kritizovať ma nemusíš, to mi nepomôže... Že nechcem veľkú rárohu do bytu, nie je nič nenormálne. Myslím si, že som si tu zozbieral dosť informácií o kávovaroch, keď som chcel Zelmer a upravil som si názor... Tak sa ukľudni a nenavážaj sa do mňa. Ak mi nemáš čo poradiť, tak nepíš...
Ak nemáš čo napísať o svojich mlynoch, ktoré tu ešte nie sú spomenuté, tak sa za ne potom asi hanbíš, lebo inak nerozumiem. Som v sekcii, aký mlynec na začiatok, či nie? chcem nasmerovať, či nie?
budem vďačný za akékoľvek konštruktívne rady...
nechcem od nikoho, aby mi predal svoj Rancilio za 4,50... nakupujem nie len na eBay, tak si pohľadať viem, chcem len radu, aký mlynec je podľa vás dobrý...

Aj kávovar som si vyberal podľa vlastností, vtedy tu tuším Lelit ešte vôbec nebol. Som s ním spokojný a chcem byť spokojný aj s mlynom.

ďakujem za porozumenie
Kávovar doma: Lelit PL41TEM, V práci: Sencor SES 1710BK (upravená miska z TX10), RIP: Rohnson R-969, Turmix TX10 V+
Mlynček doma: Wega Max 6.4M, V práci: Rancilio MD50 AT
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký mlýnek pro začátek

Příspěvek od lukyn »

to RoSta: já bych to uzavřel s tím, že skoro vyčerpávající popis zkušeností s jistým okruhem mlýnků již existuje a je tedy skoro zbytečné pokládat otázky tak jak je ty formuluješ ... konkrétně značka Lelit je na tomto foru spíše úzkoprofilové zboží a osobně bych řekl, že prostě buď Lelit chceš protože ho prostě chceš nebo vybíráš (teď ať se nikdo neurazí) podle cena/výkon a pak skončíš i v případě kávovaru možná u jiné značky .... tím tu nechce otevírat další diskuzi.

Takže máš kávovar Lelit, kup si k tomu Lelit mlýn, bo ti to bude dýzajnovo sedět a mlýt bude určitě taky dobře.
Jen nedokážu pochopit, když máš kávovar v této cenové hladině, že řešíš investici za mlýnek.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
bruno75
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: stř 17. zář 2014 13:32:37
bydliště: Trnava, SK
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Anfim SCODY II BST 75mm

Re: Jaký mlýnek pro začátek

Příspěvek od bruno75 »

2 Rosta: Dám jeden konkrétny typ... Gaggia MDF (ak pozrieš po e-shopoch tak sa zmestíš do tvojho rozpočtu 170€)
Je to síce plast ale... určite sa to dá považovať za to najlepšie čo v tej triede nájdeš, je aj tu kopec užívateľov tohto mlynčeku a určite aj nejaké ďalšie recenzie nájdeš na iných stránkach.
Celkovo veľmi obľúbený mlynček hlavne v IT a je na neho dostať bez problémov náhradné diely ak by bolo treba časom niečo meniť. Kamene samozrejme sú spotrebák ale je príjemné zistiť, že ťa nebudú stáť cenu ďalšieho nového mlynčeka.
Kvalita mletia je v pohode aj pre espresso akurát možno budeš musieť častejšie upravovať hrúbku mletia
Coffee Smells Like Freshly Ground Heaven
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 38
Registrován: úte 01. úno 2011 13:34:28
bydliště: Prievidza, SK
kávovar: Lelit PL41TEM, Sencor SES 1710BK (upravená miska z TX10)
mlýnek: Wega Max 6.4M, Rancilio MD50 AT

Re: Jaký mlýnek pro začátek

Příspěvek od RoSta »

bruno75, ďakujem, rozmýšľam aj nad ním
ešte budem chvíľu hľadať
Kávovar doma: Lelit PL41TEM, V práci: Sencor SES 1710BK (upravená miska z TX10), RIP: Rohnson R-969, Turmix TX10 V+
Mlynček doma: Wega Max 6.4M, V práci: Rancilio MD50 AT
Zamčeno
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jaký mlýnek“