Vetsi naroky na mlynek

výběr nového mlýnku
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Aleq
Příspěvky: 20
Registrován: sob 10. lis 2012 22:00:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Vetsi naroky na mlynek

Příspěvek od Aleq »

Ahoj,
vetsina lidi tu hleda mlynek a tlaci cenu dolu - zkusme to tentokrat jinak. Cena neni primarni (samozrejme excesy s astronomickymi cenami prosim nepocitam), hledam mlynek ve stredni ci vyssi stredni tride, ktery

1) umozni presne davkovani kavy (1 / 2 espressa)
2) bude mit velmi snadne pouziti (presypani do misky, ovladani, ... zkratka ergonomicke)
3) bude alespon trochu dobre vypadat
4) umozni zmeny smesi (jde to vubec?)
5) nebude prehnane hlucny
6) nebude vylozene pomaly

Priorita odpovida cislum. Samozrejmosti je kvalita, neprehrivani kavy, atd. Podle toho, v jakych cenovych hladinach budou mlynky tyto pozadavky alespon castecne splnovat, bych zkusil neco vybrat. Nebo dyl sporit :)

Diky za tipy!
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Vetsi naroky na mlynek

Příspěvek od Fox_25 »

Všechno splní profi mlýn, jen čtvrtý bod bude asi vždy nejhorší, snadno splnit lze snad jen na malých ručních mlýncích.
Velikost a váha profi mlýnu snad vadit nebude.

Teď jde o to zda člověk chce elektronické dávkování, mletí do páky nebo dávkovač, atd.

Kód: Vybrat vše

http://imagestore.puff.com/2008/06/02/p_1684116_0.jpg
Za mě bych doporučil Carimali M1, zbytečně neřve, mele rovnoměrně, rychle a přitom nepálí kávu. K tomu všemu je to krasavec, tělo má z nějaké slitiny, žádný plast.

Bohužel nový není nikde k sehnání a na inzerátech je taky pusto.

Ale ostatní určitě doporučí něco lepšího.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Vetsi naroky na mlynek

Příspěvek od primacafe »

Udělat si ho
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Aleq
Příspěvky: 20
Registrován: sob 10. lis 2012 22:00:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Vetsi naroky na mlynek

Příspěvek od Aleq »

primacafe píše:Udělat si ho
Asi nerozumim . To si mam vlastnorucne vyrobit mlynek? :shock: :grin:
Uživatelský avatar
jerrymouse
více pokročilý
Příspěvky: 218
Registrován: pon 07. led 2013 18:36:42
bydliště: Plzeň
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, Timemore Sculptor 64s (SSP MP), 1zpresso Q2, ...

Re: Vetsi naroky na mlynek

Příspěvek od jerrymouse »

Mahlkonig/Baratza Vario by měl všechno (krom 4 - to si ani nedovedu jednoduše představit - 2 zásobníky a vyfoukat zbytky??) tohle splňovat. Dávkování je teda časem (po 0.1s), ne podle hmotnosti.

Kód: Vybrat vše

http://www.bunacafe.eu/prislusenstvi/mahlkonig-vario-home/
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Vetsi naroky na mlynek

Příspěvek od Fox_25 »

Aleq píše:Asi nerozumim . To si mam vlastnorucne vyrobit mlynek? :shock: :grin:
Jo, protože žádný výrobek nesplní požadavky na 100% a když si jej vyrobíte bude přesně podle vašich představ.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
Aleq
Příspěvky: 20
Registrován: sob 10. lis 2012 22:00:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Vetsi naroky na mlynek

Příspěvek od Aleq »

Tak bud si ze me tady delate legraci a nebo mi uchazi neco zcela zasadniho. To si jde vyrobit mlynek stylem jak kdyz se sklada pocitac - tj. nakoupim komponenty, sasi a vse seskladam dohromady?
Kazdopadne i kdyby to tak bylo, hledam kompletni hotovej produkt. Nejspis neco jako ten Mahlkoenig, pokud nekoho napadne vic tipu (dobre zkusenosti alespon z doslechu). Nemusi to byt dokonaly a pozadavky nejsou tesany do kamene, vybral bych pak nejakej rozumnej kompromis. Diky!
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Vetsi naroky na mlynek

Příspěvek od Fox_25 »

Vezmeme to teoreticky, když si koupíte E61 grupu, bojler s topným tělesem, rotační čerpadlo, pár solenoidů, řídící jednotku, pár kabelů, trubek, všechno správně složíte tak máte slušný kávovar za relativně málo peněz. To samé je i s mlýnkem.

Je zde tolik témat o mlýncích že je stačí projít a vybrat si co Vám vyhovuje.

Být vámi vyhnul bych se mlýnku s jakoukoliv elektronikou, je to místo kam mohl dát výrobce kurvítko. Jednoduše bych zvolil mlýnek jen s vypínačem. Pokud budete mít mletí do páky tak časem snadno odhadnete správné množství kávy, pokud ne tak je tu od toho dávkovač. Já musím přiznat že časem budu svůj M1 předělávat na mletí do páky.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Vetsi naroky na mlynek

Příspěvek od David »

Kdo je šikovnej, udělá si třeba malej 12V motor, žejo.

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=m3KdpzL3Hkk
Mlejnek je proti tomu prt. A plno dílů se dá koupit. Ale tady bude asi klasika Mazer, Eureka a podobné.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Vetsi naroky na mlynek

Příspěvek od primacafe »

Fox_25 píše: Jo, protože žádný výrobek nesplní požadavky na 100% a když si jej vyrobíte bude přesně podle vašich představ.
Ano, dost neujasněné náročné požadavky. Co to je aby nebyl hlučný. Jakou máte hranici velkého hluku u mlýnku?
Myslím, že v podstatě každý větší mlýnek splní vaše požadavky. Akorát s tím bude práce. Ale to taky nechcete.
Tak nevím.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Aleq
Příspěvky: 20
Registrován: sob 10. lis 2012 22:00:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Vetsi naroky na mlynek

Příspěvek od Aleq »

Tak to koukam, to jsem musel zazdit. Kazdopadne to neni neco, co bych hledal. Diky za tip ale.
Mimochodem ta V12 pekna hricka. :)

Zkusim poupravit pozadavky (navic, nebyly mysleny jako dogma, ale zkusit najit tipy mlynky, co budou splnovat dane pozadavky alespon castene - a z nich pak vybrat).

1) hotovy produkt
2) ergonomicke - zkratka aby mi to usnadnilo co nejvic mleti a chystani espressa - nedelalo to svincik, snadno se davkovalo mnozstvi kavy a snadno se plnila paka (mleti primo do paky? Nicmene koukal jsem na http://www.youtube.com/watch?v=5z3LcMH1ODo a vypada to, ze z kazdyho mleti zustane neporadek v okoli. Je to pripad vsech stroju, co melou primo do paky?)
3) ne uplne osklivy
4) nebude vylozene hlucny
5) nebude vylozene pomaly

Ze by to melo byt neco kvalitniho s kvalitnim mletim je myslim tu na foru samozrejmost.

Je to uz prijatelnejsi tyto podminky?
Ocenuju vase nazory a tipy, zatim jsem si peclive prostudoval ten Mahlkoenig.

Pozadi vyberu mlynku - pouzivam zatim mosazny stary rucni mlynek. Uz se skoro rozpada (nedrzi horni zasobnik), ale umim s nim, vim kolik otacek je potrebana davka kavy a presypani ze suplicku uz taky zvladam bez svinciku v okoli. Docela to ale trva, nez si to namelu, nejde nastavovat hrubnost mleti (reguluju tak pouze upechovanim). Rikal jsem si, ze si dopreju poradnej mlynek (predtim nez koupim poradnej espresovac, coz jsem se docetl taky tady, ze mlynkem je potreba zacit a nesetrit na nem). Ale na druhou stranu ocekavam, ze to bude velky prinos, kdyz uz to bude stat tolik penez. Prinosem nemylim jen vyslednou kavu, ale i snadnost pripravy.

(Ze jsou moje pozadavky neujasnene je mozne a i pravdepodobne. Proto jsem ale prave prisel pozadat o pomoc sem, abych si vyslechl nazory druhych, zkusenejsich)
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Vetsi naroky na mlynek

Příspěvek od elwoodblues »

Bod 1 - Přesné dávkování kávy umožní podle jedněch zkušenost a bystré oko, podle mě váha.
2 - prostě se rozhodnout, doser ano či ne, podle mě ne, ale nemlít přímo do páky (lítá to i mimo), ale do sklenice a přesypat.
3 - dražší mlýnek vypadá dobře vždycky :)
4 - bez problému. Co navážím, to pomelu. Co zůstane v mlýnku je nepodstatné minimum, zvlášť bez doseru.
5 - na to bych se vykašlal, podle mě to ani nehrozí, můj Mazzer přede jako kotě.
6 - totéž.

Nehledal bych extrabuřty, bral bych prostě osvědčené.
Každý svého kafe strůjcem
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Vetsi naroky na mlynek

Příspěvek od Fox_25 »

elwoodblues
Svatá pravda.

Jsou to pořád ty samé nároky, jen jinými slovy.

1, jasný, kdo by dělal mlýn když jsou dostupné levné na inzerátech.
2, vždy je s tím práce a je z toho bordel, s tím se musí člověk smířit. Ale stále je to nic proti tomu drhnout WC na vojně kartáčkem na zuby. Neexistuje nic jako dokonale čistá mašina na zázraky. Buď budete mít mlýn s dávkovačem ve kterém vždy něco málo kávy zůstane, nebo mletí do páky. Nic mezi tím snad neexistuje, záměrně nepočítám mletí do zásobníku, jsou z toho zbytky na vyhození. Je to safra koníček a jako každý jiný koníček i zde je třeba věnovat tomu nějakou práci a přistupovat k tomu s "láskou" a respektem. Může to znít blbě, ale já to takto beru protože mi to dává s minimálními náklady výbornou kávu.
3, otázka vkusu, dejte do google mlýnek káva a vyhledejte obrázky.
4-5, při rychlém mletí velkými mlecími kameny dochází k hluku. S tím se mnoho dělat nedá. Naštěstí profi mlýny mají opravdu hodně předimenzované motory které hlučné nejsou. Otázka je co je to hlučné mletí.

Můj osobní názor je ten že elektronika v mlýnku je naprosto zbytečná. Zopakuji, když mám mlýnek s přímím mletím tak vidím kolik kávy jde do misky. Hlavně se na tom s prominutím nemá co posrat.

Ono je to jako s hifi, ta hraje tak jako její nejslabší článek, naštěstí u kávy je to mnohem jednodušší.

Pokud jsem to pochopil správně tak s kávou začínáte. Buď si vyberte nějaký mlýn určený do provozu, zde bude asi nutný vzhledem k cenám bazar a nebo si kupte Rancilio rocky.
Opět zopakuji, projděte si fórum s mlýnky. To je ta nejlepší cesta jak si vybrat protože každý má jiné preference.

Jinak se na toto téma můžeme bavit klidně na deset stran a stejně se nic kloudného nevymyslí. Taky je problém v tom že nemáte zkušenosti a v podstatě nevíte co chcete.
Neberte to špatně, ale položil jste otázku na kterou určitě chcete fundovanější odpověď, jenže ta odpověď není jedna, je jich mnoho.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
vilose
více pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: stř 23. lis 2011 18:40:39
bydliště:
kávovar: Bezzera Unica, LaPavoni Europiccola, Faema Family
mlýnek: Mazzer Super Jolly, Fiorenzato T80

Re: Vetsi naroky na mlynek

Příspěvek od vilose »

Obrázek
Uživatelský avatar
Aleq
Příspěvky: 20
Registrován: sob 10. lis 2012 22:00:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Vetsi naroky na mlynek

Příspěvek od Aleq »

Panove, diky za tipy a rady. Peclive si to vsecko projdu a snad budu moudrejsi. Diky za nasmerovani.
vilose> To bude neco vlastni vyroby hadam, ze? Moc pekny.

P.S.: Kdyby nekoho napadl nejaky (dalsi) tip, nevahejte ho sem pripsat!
Uživatelský avatar
vilose
více pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: stř 23. lis 2011 18:40:39
bydliště:
kávovar: Bezzera Unica, LaPavoni Europiccola, Faema Family
mlýnek: Mazzer Super Jolly, Fiorenzato T80

Re: Vetsi naroky na mlynek

Příspěvek od vilose »

Ešte taký mlynček nemám.
Niekde som písal o tom, aký mlynček som si chcel postaviť. Aby mlel rovno pod seba ako ručné mlynčeky, rovno do páky. Potom som zistil, že už sa vo svete vyrába.
Je to americký mlynček Versalab M3.
Spĺňa takmer úplne všetky zadané požiadavky 1-6, existujú ľudia, ktorí aj tento mlynček ešte vedia zdokonaliť.
Existuje ešte niekoľko podobných mlynčekov na tomto princípe.
Uživatelský avatar
Aleq
Příspěvky: 20
Registrován: sob 10. lis 2012 22:00:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Vetsi naroky na mlynek

Příspěvek od Aleq »

Tak jsem si prostudoval Versalab M3. Jedina nevyhoda, ze jsme se presunuli od "Octavie" k "Rolls-Royce" :) Treba to mleti do utesnene paky mi u nej ale pripada primo genialni
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Vetsi naroky na mlynek

Příspěvek od Fox_25 »

Jo, mlýn jen za 40000 korun když nepočítám poštovné a to jak se vyspí celníci. Musím přiznat že zrovna tohle bych domů asi ani nechtěl, ale specialitka je to pěkná.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
Dlabka
Příspěvky: 25
Registrován: pon 22. srp 2011 10:07:33
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Vetsi naroky na mlynek

Příspěvek od Dlabka »

Zdravím,

nevím, jaké jsou Vaše cenové možnosti. Řeším teď něco podobného. Pokud Vám nedělá problém AJ/NJ tak zkuste pohledat na konkurenčnich forech.
Asi dva roky mám Bezzera BB005 a rád bych se posunul o krůček dále.

Vím, že mlýnek chci jistě doserless.
Měl jsem vyhlédnutý Casadio Istantaneo, s kterým jsem i pracoval, ale myslím, že se již nedělá a hlavně je neskutečně šeredný.
Aktuálně vede Casadio Enea on demand. Doufám, že v této cenové kategorii již bude elektronika a displej v takové kvalitně, že se nebudu muset bát, že za pár let odejde.

K Vašim dotazům: trochu bordelu je vždy. Hodně záleží na mlýnku, jeho provedení a také na kávě. Holt někdy to trochu víc hází.

Přeji úspěšný výběr!
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Vetsi naroky na mlynek

Příspěvek od Fox_25 »

A co takhle rovnou La Marzocco Swift? Ten by možná splnil i Aleqovi požadavky.

Kód: Vybrat vše

http://stroje.bazos.cz/inzerat/23523821/La-Marzocco-Swift-PC-109-tis-nyni-25-tis.php
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jaký mlýnek“