Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

výběr nového mlýnku
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od tomas.vlk »

A můžeš mi něco najít co by stálo za hřích koupit tedy..nejlépe v čr? jelikož většinou jsou odkazy na Německo slovensko atd..což je např placnu mlýnek 3000...ale poštovné k tomu...:D ale určitě souhlasím ja myslel že ten graef 81 už ma i kovovy vnitřek...ta 70ka asi ne..:) Jináč jasně..budu zkoušet první na illy a mam klio Vergnana takže to první zpotřebuju naučím se a pak objednám...škoda že Prima není z Brna...aby se nemuselo počítat poštovné....
Uživatelský avatar
martin.b
více pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18. bře 2013 8:51:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od martin.b »

za mesiac dva aj tak zistis ze potrebujes novy kavovar:) takze ak je problem prihodit tisicku k mlynceku (problem nie v tom ze si tvrdohlavy ale proste tie peniaze nemas) tak porozmyslaj;) kilo kavy mesacne nie je problem minut a to mas hned cca 30 Eur
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od tomas.vlk »

To už vím teď, že to chce nový kávovar ale to bude muset nejméně rok počkat....peníze na Gaggia Classic nejsou....co jsem tak vypozoroval , že opravdu stojí za to..:)
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od tomas.vlk »

Když už jsme u toho....myslíte že se s mlýnkem a dobrou kávou čerstvou podaří vykouzli jakštakš espresso s cremou i na tom DeLonghi EC 155 při vytaženém napěňovači?
Uživatelský avatar
Ralf
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 04. bře 2012 12:20:38
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od Ralf »

podla mňa určite áno. Ja by som tie dôležité faktory na dosiahnutie dobrého espressa zoradil asi takto: v prvom rade kvalitná vstupná surovnina, kvalitne upražená a čerstvá. V druhom rade kvalitne namletá na požadovanú hrúbku a bezprostredne pred extrakciou a ptom samozrejme správne množstvo v páke a rovnomerne utampovať. Veci ako tlak v kávovare a teplota sú tiež dôležité ale mám za to že aj bez toho sa dá spraviť kvalitné espresso. Ja som na mojom kávovare nemenil ani teplotu ani tlak a espresso robí naozaj prvotriedne. A to sú jediné faktory ktoré môže kávovar ako taký ovplivniť, čiže espresso spravíš aj s ním. Neviem ako daleko je PrimaCafe od Brna ale takto keď na to kukám na mape tak mi to príde ako pol hodinka na bajku tam a pol hodinka späť. Ja byť z Brna tak si chodím do PrimaCafe po kávu každý týždeň. Osobný kontakt, ochutnať kávičku a prehliadnuť miesta kde sa tá káva praží musí byť super.
all you need is coffee
Uživatelský avatar
martin.b
více pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18. bře 2013 8:51:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od martin.b »

podari sa ti nieco na 3/4 cesty k espressu. problem byva s teplotou. musis si na svojom kusku odsledovat kedy bude idealna (odpustanim) inak sa ti moze stat ze aj kvalitna kava bude priserne kysla alebo velmi horka. ja som mal problem aj s mletim. moze sa ti stat ze sa dostanes na tak jemne mletie, ze ti uz cez kavu kavovar nepretlaci ale chcelo by to este jemnejsie. odsledovane na mojich strojoch.

myslim si vsak ze ked sa budes snazit tak z toho vykuzlis nieco velmi pitelne!!! na zaciatok kup kilo kavy z lidla alebo pouzi tu co mas doma aby si sa naucil a vyskusal si vztah medzi naplnenim paky / hrubostou mletia. na robotnom delonghi som mal velmi rozdielne vysledky aj podla sposobu a sily tampovania, na Lelite nie su tie rozdiely tak markantne.

nedaj sa odradit ked sa ti nepodari spravit vzdy dobru kavu, na tychto malych strojoch je to trosku problem. opakovatelnost vysledkov niekedy zavisi.. vlastne neviem, asi od nalady kavovaru a termostatu:) mne sa stavalo ze aj ked som robil vsetko presne, kavy na 0.1g presne rovnako utampovane ze 3 kavy boli vyborne a stvrta bol kentus
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od tomas.vlk »

každopádně jsem více kapučínař a hračička s pěnou latte art zkoušim atd... ale určitě i tam je duležitý základ...čili espreso..
po asi 5 dnech používaní jsem dospěl k takovým to výtvorům...

viewtopic.php?f=73&t=184&p=31111#p31111

chtěl jsem si vyměnit trysku za kov a nechal si ji známým vysoustružit ale bohužel zřejmě to zase tak jednoduché nebude jelikož ta vysoustružena nevykouzli pěnu ani za nic...

viewtopic.php?f=186&t=2103&p=31129#p31129
Uživatelský avatar
martin.b
více pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18. bře 2013 8:51:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od martin.b »

ked dosiahnes stav ze z cerstvej kavy sa ti podari cca 25/25 a pekna pena, skus to chvilu pit aj bez mlieka. mlieko zakryje vela chuti a aj chyb (hlavne kyslost)
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od Fox_25 »

Kód: Vybrat vše

http://elektro.hyperinzerce.cz/kavovary-prekapavace/inzerat/7724512-profesionalni-mlynek-na-kavu-mazzer-mestre-nabidka/#.UhtVyMUl-Hs
Nevím jestli ho ještě má, ale pokud jo tak si pohni. Za ty prachy ho musím mít doma, nehledě na to potřebuji druhý mlýn ať chci nebo ne. Ale pro mě to bude aktuální až za 14 dní.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od tomas.vlk »

Ouch tak to není žadný drobeček:D já mám malou linečku... takovou krávu nemam šanci někam umístit:D
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od Effe »

Ale to je kauf....aby tě to nemrzelo
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od tomas.vlk »

Tohle je můj problém....mlýnek je minimálně 2x větší než Ecečko... jsme na bytě 4....
A mít mlýnek někde..na zemi:D a jinde...je dost blbý...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od ondrada »

tomas.vlk píše:Ouch tak to není žadný drobeček:D já mám malou linečku... takovou krávu nemam šanci někam umístit:D
Z toho si nic nedělej, ono se tu teď vyrojilo pár "odborníků" který mají pocit že má každej doma stodolu a nedokážou pochopit, že někdo může koupit malej mlýnek za spoustu peněz, když patnáct let stará profi kráva je nezničitelná a stojí půlku. A cpou to každýmu na potkání protože to je ta "jediná správná nejlepší cesta" (©®™) a my to jen nevidíme...

Holt někdo kouká i na jiný věci než jen perfektně namletý kafe, ač o to jde v první řadě.
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od tomas.vlk »

Kdyby byl aspoň o polovinu menši...a i na ten design to zrovna není to pravé ořechové.... postavit si doma takovou červenou mrchu navíc do rohu protože na lince na ni není místo....mi přijde zbytečny..:) chápu, že je to asi strojovna pořádná ale pro mé začatky atd i když za stejne peníze a bohužel méně kvalitnější ale za to kompaktnější a na pohled líbivější a pro můj účel minimálně na 4 roky dostačující se mi jeví nějaky z těch Graefu.....májí hodně svých mínusů to nepopírám....určitě ano..malý kámen ještě k tomu zalitý v plastu.....atd atd.... to už je prostě jen věc názoru a v mém případě místa v kuchyni....a oka....prostě je to určitě úžasný stroj..ale je jako pěst na oko....:D
Uživatelský avatar
Ralf
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 04. bře 2012 12:20:38
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od Ralf »

ondrada, pokiaľ narážaš na mňa tak mi prosím napíš konkrétne čo v mojich príspevkoch ti pripadá nejasné. Keď som písal o tom že je lepšia voľba profi mlynec tak sa tu ešte nehovorilo o malej kuchynskej linke a ako som už spomínal tak je to vec priorít. Ja mám menšiu kuchynskú dosku ako tuto kolega a nestažujem sa, len si uvedomujem že pokiaľ mám nejaký cieľ tak ma možno bude stáť doprenie si niečoho iného. Darmo sa mu na linku zmestí GaggiaMDF keď na ňu nemá peniaze a mimochodom plocha ktorú zaberá napríklad aristarco ktorý som predával nedávno nieje o toľko väčšia ako plocha ktorú zaberá MDF. Treba dať dole zbytočne velkú násypku a je spratný. Neviem čo sa na tomto nedá pochopiť, myslím že sa vyjadrujem dostatočne jasne.
all you need is coffee
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od Fox_25 »

Ale voni to chápou, jenže je to dobré řešení pro lidi kteří smrdí korunou. Je tam výborný poměr cena/výkon, proto to všude cpou. Jak na to není místo tak je to v pořádku, ale o tom že na to není místo je zmínka teprve teď.

EDIT
Spíš naráží na mě, já patřím do církve DKM- dvaceti kilových mlýnků.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
martin.b
více pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18. bře 2013 8:51:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od martin.b »

problem je v tom ze ty uz si rozhodnuty a neprisiel si sem po rady ale len sa tak psychicky ujasnit v tom ze rozhodnutie je "spravne". tak nekecat, kupit, mliet, uzivat:) o rok (nie hned druhy den po kupe) nam napises.. vela ludi bude zaujimat ako greaf dopadne po rocnom pouzivani (hoc si myslim ze je tu o tom pisane dost a vseobecne zavaznym uvznesenim bolo jasne povedane ze iberital chalenge je najlacnejsi pouzitelny mlyn a pre niektorych len s prizmurenim 3 zo 4 oci)
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od tomas.vlk »

Na nikoho nenarážím ani se nikoho nechci dotknout..jsou to pouhé názory a předávání zkušeností.... Jsem jenom rád a plně chápu proč je o 100% lepší jít rovnou do profi a vyhnout se Graefu a podobným levnějším na oko "profi" strojům....
A detaily jako, že řeším vzhled a málo místa Vás zkušené určitě zvedají ze židle :grin:
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od RedAce »

Podle fotky z toho studentského bytu nemusíš minimálně vzhled řešit vůbec :D
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od tomas.vlk »

To máš zcela recht:D ten vzhled není špatný... jde o tu mohutnost....a zabrat zbytku lidem na bytě desku na přípravu všeho ostatního pro moje kávování...(nikdo z nich kávu nepije)....A reakce na Martin.b---Jasně máš pravdu taky jsem podle toho nazval toto téma...NIVONA vs. Graef.....
Odpovědět

Zpět na „Jaký mlýnek“