Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

výběr nového mlýnku
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od ondrada »

Já bych přecijen těch pár stovek přihodil aspoň na toho Iberitala/Molino Challenge, nebo pokud by bylo Saeco/Nemox/Nevimco Lux.
tomas.vlk píše:No jo...to bych také mohl přidávat do nekonečna... už jsem přidal z původních 500 o 2000 kč...což při mé občasné brigádě v albertu při vysoké škole je docela zásah do peněženky:D
O tom to není. To radši ještě měsíc počkej (a to pětikilo ušetříš na kafi). Je to o tom koupit co nejlepší pouřitelnej mlýnek za co nejmíň peněz, a tady je ta trošku vyšší cena fakt znát. Na jednu stranu píšeš že si nechceš "odkroutit kolečko" aspoň s mlýnkem, a na druhý straně se pořád snažíš šetřit moc, pár korun vzhledem k dalším nákladům, který se ti navíc vrátí. Uvědom si, že to, jakej "ty sis dal limit" a "o kolik jsi ho zvedl" je naprosto irelevantní, pokud chceš poměřovat cenu a výkon. A podle mě se tady má smysl bavit od "Challenge" vejš, na téma "jestli má smysl něco přihodit". Fakt myslim, že to za to stojí. (a vejš tě nikdo nežene, protože Challenge je za ty peníze prostě dostatečnej a slušně udělanej mlýnek)
tomas.vlk píše:A když už..tak včem všem je lepší ten molino challenge mlýnek oproti Graefu... poznám to já začatečník? Nebo jde o lepší značku nebo pro jaký důvod bych měl dále zvedat o 500...prosím objektivní odpověď děkuji:)
Challenge tady má mezi mlýnky svý vlastní sedmistránkový vlákno, takže tam se lze dočíst všechno potřebné (včetně fotek kovovýho vnitřku a tak). Prostě má předpoklady za to pětikilo toho Graefa dvakrát přežít a pravděpodobně by šel při upgradu, pokud by neměl využití, líp prodat. A krom toho bude nejspíš dlouhodobě stačit třeba i tomu Classicovi kterej nahradí DeLonghi, bez dalšího "ladění vlivem opotřebení" a podobných opičáren (pomocí různých podložek, zase viz. vlákno onoho mlýnku)
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od ondrada »

RedAce píše:Podle fotky z toho studentského bytu nemusíš minimálně vzhled řešit vůbec :D
S takovýma soudama bych byl opatrnej, možná byses divil co leckdy v jakým bytě najdeš
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od ondrada »

tomas.vlk píše:A detaily jako, že řeším vzhled a málo místa Vás zkušené určitě zvedají ze židle :grin:
To si nemyslím, že by to někoho zvedalo ze židle. Spousta lidí chce mít i kuchyni pěknou. Akorát pak musí počítat s tím, že funkčnost něco stojí, design a stav taky, a když se to zkombinuje, tak to holt peněženka cítí, má-li být oboje v cajku :)
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od tomas.vlk »

Každopádně napíšu si na inzerát o podání info o rozměrech... ne jen že bude robustní ale řekl bych že by se mi ani nevlez mezi desku a skříňky svou výškou....
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od ondrada »

Jinak jestli je to pětikilo (vejš už fakt nikdo netlačí) fakt tak nepřekonatelnej problém, tak z druhý ruky se dají koupit i jiný než profi mlýnky, občas nějaký MDFko nebo i ten Nemox nebo Iberital se objeví. Ale holt člověk nemůže dneska jít do obchodu a zítra už mlet, no...
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od tomas.vlk »

Fájn...byl jsem ukecán na šetření na MOLINO CHALLENGE :grin:
Uživatelský avatar
Ralf
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 04. bře 2012 12:20:38
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od Ralf »

mám doma na zemi mlynček eta 0066 alebo aké to má označenie, je to hrozný nepoužiteľný mlynček, kľudne ti ho dám zadarmo aby si si mal na čom mleť tú illy kávu kým si za mesiac nenašetríš zvyšné peniaze na normálny mlynček. Tá eta ťa aspoň na vlastnej koži uistí že lecnými mlynčekmi cesta nevedie ;-)
all you need is coffee
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od ondrada »

tomas.vlk píše:Fájn...byl jsem ukecán na šetření na MOLINO CHALLENGE :grin:
Ale kdybys přihodil eště trošku, tak (... né, já si z tebe jen utahuju ;-))
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od tomas.vlk »

Nene...už jsem dopřihazoval a myslím že už jsem dospěl aspoň k nejnižší hranici použitelných mlýnků....a za Etu děkuji není třeba..známý ho má doma....při každém mletí se zhoršovala kvalita mletí podle infa...
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od papun »

Dobře děláš. Já jsem šel cestou:
1. Hario Skerton - nákup 700,-; prodej 500,-; ztrata 200,-
2. Gaggia MDF - nákup 2.700,-; prodej 1.500,-; ztrata 1.200,-
3. Ascaso i-steel - nákup 5.000,-; melu na něm dodnes:)

Takže 1.400,- jsem vyodil komínem.
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od RedAce »

To je tak vzdálené správnému ekonomickému výpočtu jak jen to vzdálené být může...
Ty jsi na těch mlýncích nemlel? Ty ses při tom nic nenaučil? Tys nevypil ani jednu kávu, která na nich byla umletá?
To je jak říct, že součet rozdílů mezi nákupem a prodejem všech aut za celý život kromě toho posledního jsi "vyhodil komínem".
Uživatelský avatar
martin.b
více pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18. bře 2013 8:51:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od martin.b »

tomas.vlk píše:Fájn...byl jsem ukecán na šetření na MOLINO CHALLENGE :grin:
Vyborne! Takze tato tema mala zmysel
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od tomas.vlk »

Poreferuji po zakoupení a odzkoušení, děkuji všem za rady a tipy... :arrow:
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od papun »

RedAce: Možná jsem to nenapsal úplně šikovně. Měl jsem předchozí dva mlýnky velmi (opravdu velmi) krátkou dobu a samozřejmě jsem se něco na nich naučil, ale především jsem se naučil, že lidi zde měli pravdu a měl jsem rovnou koupit pořádný stroj.
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od RedAce »

Jedna věc je klasické řčení, že nikdo z nás není tak bohatý, aby mohl kupovat levné věci. To je pravda a snažím se tím řídit. Proto třeba já kupuji hned jako první stroj Gaggii Classic. V základu slušné, potenciál do budoucna ještě velký, cena výborná. Ale u mlýnku už tak postupovat nemůžu, protože to by znamenalo aspoň tu Gaggii MDF. A na tu teď prostě reálně nemám. Nákup mašiny jsem odkládal, dokud jsem nenašetřil na Classica a do té doby vařil v Bialettce, ale odkládat nákup mlýnku za cenu kupování mleté kávy není moc reálné. S Porlexem využiju mašinu třeba na 80%, s mletou kávou by to bylo k ničemu. Navíc narozdíl od tebe nehodlám ruční mlýnek prodávat, ale nechám ho na cesty - stejně jsem ho chtěl na tohle užití kupovat. Takže u mě bude "ztráta" nulová.

Mimochodem, že je dlouhodobě nepoužitelné Hario chápu, ale co u tebe pro domácí použití diskvalifikovalo MDF, když máš stejně "jenom" Gaggii Classic?
Uživatelský avatar
Ralf
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 04. bře 2012 12:20:38
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od Ralf »

Kód: Vybrat vše

http://elektro.bazos.cz/inzerat/27018499/koncim.php
ja len tak zasa provokujem :grin:
all you need is coffee
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od papun »

MDF jsme koupil bazarové a bohužel nebylo v úplně nejlepší kondici. Takže nemlelo dostatečně jemně na klasické espresso. Takže jsem ho prodal. Kdyby byl OK, tak ho mám doteď.
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od RedAce »

Aha, tak to potom jo.
Moje finální rozhodnutí nakonec padlo na Porlex Mini. Nějakou dobu na doma postačí, víc než 30g kávy stejně prakticky nikdy nemelu, ruční pohon mi absolutně nevadí a kvalita mletí na espresso se podle většiny uživatelských hodnocení jeví jako dostatečná. No a jako cestovní mlýnek může sloužit ještě po mnoho let. V kombinaci s aeropressem, do kterého se dá celý zasunout, mi to přijde naprosto ideální.
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od tomas.vlk »

posílám link na video na které jsem narazil při koumání mlýnků,..zde Graef cm 80 při rozložení a čištění.
https://www.youtube.com/watch?v=TNqcu5rsw0o
Uživatelský avatar
tomtom64
začátečník
Příspěvky: 72
Registrován: sob 24. lis 2012 14:27:29
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od tomtom64 »

Mám dotaz na ty, kteří zkusili více mlýnků. Mám Geaef. Kdybych si koupil Ascaso I-steel, v čem přesně si polepším? Jde mi o chuť, popř. jiné vlastnosti výsledného espressa, nikoliv o životnost nebo jiné vlastnosti mlýnku.
Odpovědět

Zpět na „Jaký mlýnek“