Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

výběr nového mlýnku
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od papun »

kolou: To si se nějak netrefil ne? Graef má přece kónický kámen a i-steel plochý. Což je docela velký rozdíl. On se dělá i-steel i s tím kónickým, ale ten se do ČR ani běžně nevozí. A buďto má stejně velké kameny jako Rocky né-li o málo větší - to ale nevím přesně.

tomtom64: životnost má taky svůj význam ne? A myslím si, že mezi těmi dvěma mlýnky bude asi dost velký rozdíl.
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od Effe »

Ascaso I-Steel I má ploché kameny a Ascaso I-Steel II má kónické kameny.
viewtopic.php?f=65&t=1444
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od dape »

kolu píše:S tim Ascasem si IMHO moc nepolepšíš (mlecí ústrojí je zhruba stejně velký). Poohlídni se po Rockym a nebo nějaký použitý mašině s 60+ mm plochejma kamenama.
Nenene, kónické jsou uložené v plastu a to je i-steel v2. ale i-steel v1 je plochý a je uložen v nějakém kovu a to je zcela zásadní rozdíl vůči graefu. Graef jsou vyhozené peníze, to je plast v plastu okolo plastu.
Graef je de-facto totéž co catler, prostě čína, no-name - někde pod tím, jind ypod jiným jménem, jak se to hodí.

V chuti to poznáš hned, neboť graefem nebudeš po nějaké době schopen mlet konzistentně, neboť v tom plastu se to vyviklá a jedna dávka bude taková, jiná maková a nebo část tak a číást tak, část bude zrno velké, část prach a tak to bude kanálkovat a dělat neplechu. Takže jendou ti to poteče třeba 20 a jindy 30, jindy chuť bude silná, jindy jalová. Probíralo se to tu x-krát, stačí pročíst vlákno.

Dovolím si směle tvrdit, že i-steel je lepší (minimlně srovnatelný) jako rocky, navíc má mikroposuv, takže si mohu pomlet zcela libovolně a nemusím skákat po stupnici.
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od tomas.vlk »

Co říkáte na tuto nabídku? I když to není zrovna k tématu.... místo mlýnku zvlášť prodat Ec155 a mít za 3600 tohle...nemáte s tím někdo zkušenosti? Ale předpokládám už dopředu, že asi nepochodím s kladnými příspěvky:)

http://www.rozbaleno.cz/kavovary-espres ... o-antracit
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od ondrada »

O tomhle stroji je tady na fóru napsáno hodně - tzn. přečíst. Použitelnej asi je, rozhodně víc než DeLonghi, a má (snad stále) standardní rozměr misek, ale je to prostě levnej kávovar (ač jeden z těch lepších) a používáním začnou plavat ven různý neduhy (podařilo se mi třeba zlomit páku, uložení hlavy je v plastu a má tendenci při utahování praskat - už mi to drží jen dva šrouby ze čtyř - atd.). Nehledě k tomu, že jsou nutný nějaký úpravy (např. výměna těsnění, misek). Skoro 4 tisíce jsou dost peněz, když za nějakých 5 a kousek může být z anglie Gaggia Classic v podobným stavu (rozbalená, nepoužívaná), sice bez mlýnku, zato nejspíš bez problémů ;-)

Nemluvě o tom, že uvnitř je víc zbytečný elektroniky než je zdrávo (všechno i výkonový je spínaný jakousi deskou elektronicky), a už se taky začíná různě ozývat (najednou to po dodělání kávy přestane topit, i když kontrolka bliká - proto je tam asi ta elektronika aby to trapně nesvítilo ale blikalo, nebo v tom začne různě cvakat, zatím to řeší jeden či více "restartů", ale snad ani Bůh neví jak dlouho to ještě bude zabírat, a navíc kde to sme, když musíme restartovat kávovary ;-))

Každopádně jsme poněkud OT ;-)
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od morseee1 »

tomas.vlk
presne rovnake problemy s tymto zazrakom od ariete ma aj ja ... zlomil som paku, plasty priserne smrdia, tiez som sa naucil restartovat kavovar :-)
tri krat som ho pretesnoval, pretoze tiekol kade sa dalo .. Kavu sice urobi dobru, ale chce to veeeeeela kutilskeho usilia
neni to chyba jedneho kusu, ale celkovej konstrukcie. ak neratam hlavu a motor mlynceka, kov vnutri nenajdes. vsetko je s plastu. Za tu cenu radsej gaggiu classic .. mimo OT :-) len varujem
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od dape »

abych řekl pravdu, neznám žádný z těch mlýnků, jen jsem měl možnost mluvit s člověkem, který má graef. Sám mi ho nedoporučil. Když si přečtete tato vlákna, zjistíte, že na mlýnku fakt záleží a od něho se to odvíjí. Po zkušenostech co mám s Ascasem i-1 bych fakt doporučil našetřit si na nějaký Rocky, MDF, ascaso nebo nějaký starší kvalitní za rozumné peníze. Vše bych doporučoval doserless a nejlépe i stepless (čistě můj názor). Když máte špatně (třeba to nejde jemněji a nebo jde, ale pak je tam kombinace prachu a zrníček anebo nekonzistentně pomleté), tak Vám ani sebelepší kávovar z toho nic nevykouzlí, káva bude po každé jiná (s největší pravděpodobností to bude i kanálkovat) a pak budete ZNOVU řešit mlýnek. Mluvím z vlastní zkušenosti ale ne s mlýnkem, ale kávovarem (tam je to analogické). To raději dobrý mlýnek a frenchpress než blbý mlýnek a blbý kávovar (přetlakový).
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od tomas.vlk »

Tak jsem dnes byl v http://www.kavovarydoplnky.cz/ a nakonec nepasuje do mé páky žádná klasická miska, takže budu muset používat svou originální s odstraněnou přetlakovou CREMA vložkou...Jinak díky za odpovědi jen jsem narazil na tu cenu Ariete tak jsem se chtěl optat..:)
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od tomas.vlk »

Tak teď jsem nějak ve slepé uličce anevím co s tím...dnes jsem si byl koupit čerstvou kávu v Brně...Arko..viz foto...ptal se na čerstvost...byla pražená minulý týden...nechal jsem si namlýt 250g na espresso.. doma jsem vytáhl z misky CREMA disk prohřál kávovar a světe div se... žádná pěna ani náznak...vůbec nic... Tak teď nějak nevím.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od dape »

Pokud káva byla čerstvě upražená (6 dní), čerstvě pomletá a nedělalo to pěnu, pak si mylsím, že mohla být příliš rychlá extrakce (špatně pomletá káva, málo upěchovaná, málo kávy).
Jak jsi to měl? Resp. jak to teklo?
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od Redmann »

Keď si už bol v Brne kupovať kávu, rovno si mohol kúpiť PrimaCafé. :-)
Bez mlynčeku CREMA disc ani nevyťahuj, a bohužial nikto ti to nenamelie "na espresso" presne. To chce domov mlynček a nastaviť všetko ako má byť. Jednotlivé body "nastavovania" sú na fóre viackrát spomínané.
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od tomas.vlk »

Extrakce byla opravdu rychlá...během par vteřin začala téct čirá voda a pěna nikde...takže nevím..:) pošlu foto jak vypadá ta káva..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od tomas.vlk »

REdmann.... Vbrně je někde možnost sehnat Primacafe?
Uživatelský avatar
martin.b
více pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18. bře 2013 8:51:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od martin.b »

fotka kavy nepomoze. cital si vobec toto forum? idealna extrakcia je 25 (najnovsie 30) ml +-5 za cca 25 sec. ak to natieklo rychlo tak je kava zomleta nahrubo pre tvoj kavovar. bez mlynceka doma sa nepohnes.. cim skor to pochopis a kupis nieco tym lepsie.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od papun »

To znamená, že ti to namleli hrubě. Takto nikdy nebo jen náhodou dosáhneš dobrého výsledku. Hrubost mletí se mění i v závislosti na vlhkost vzduchu.

Přímo v Brně PC neseženeš. Ale je to kousek od Brna najdi si to. Ale pozor kávu si musíš předem obědnat a čekat na info, že je připravená. Neboť admin nic skladem nedrží - skrze čerstvost.
Uživatelský avatar
Ralf
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 04. bře 2012 12:20:38
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od Ralf »

však ani na obrázku na obale nemajú cremu, tak na čo ju tam hľadať :)
all you need is coffee
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od tomas.vlk »

No a když už to mám doma....dá se taková káva ještě znova prohnat mlýnkem na jemnější... že bych tam zkusil hopnout a poprosit o to?:)
A jinak ano četl... vím jak na espresso teoreticky:D ale v praxi s EC155 jsem si říkal jestli to není třeba tím, že v přetlakove misce jsou větší otvory než v nepřetlakové a pod...ale z Videa co si takhle vyndal Crema disk borec tak cremu měl takže zřejmě to bude hrubostí..:)
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od tomas.vlk »

Bezva...:D tak jsem si říkal jooo koupím si pořadně čestvě namletou kávu... a ono né:D nepřeje mi to:D
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od Effe »

Namletá je sice na prd,ale pokud je slušný materiál je to furt lepší než ty supermarketový.....
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od lukyn »

to tomas.vlk:
vlákno začalo na volbě mlýnku a končí na tom, co se dočteš v jiných vláknech .... na naprostých základech o přípravě kávy. Možná by to chtělo víc času věnovat přelouskáním těchto článků, kde najdeš odpovědi na všechny tvé dotazy, pak teprve začni vybírat stroj.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Odpovědět

Zpět na „Jaký mlýnek“