Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

výběr nového mlýnku
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od tomas.vlk »

Prosím o radu vás již zkušené kolegy zde na fóru. Jsem student. Nedávno jsem si pořídil z datart aukcí nový vystavený teď již vím, že jen "espressovač" DéLonghi EC 155 za 500Kč bez příslušenství...od firmy Delonghi jsem si doobědnal veškeré příslušenství za 600Kč...čímž mě vyšla cena tohoto aparátku na polovinu oproti Eshopum a i přesto je zcela nový a v záruce. To bylo k předmluvě.
A teď k věci... mám doma zakoupeno 250g kávy zrnkové Illy a 1Kg Caffe Vergnano aroma bar. Chtěl jsem si původně koupit mlýnek tříštivý cca za 500Kč... ale jelikož jsem si přečetl knihu Káva přestoupil jsem na mlýnek s mlecími kameny DeLonghi Kg 89 jenže naštěstí jsem natrefil na toto fórum a nechci si projít "kolečkem" jak nazýváte...alespoň už ne u mlýnku. Je jasné, že EC 155 bude časem vyměněn za Gaggia Classic..takže mám dva kandidáty na mlýnek. (Doplňující info...jsem student takže nemohu jít do cen výšších jak 2500Kč) Takže buď to mlýnek NIVONA CAFEGRANO 130....2356Kč + video
http://www.youtube.com/watch?v=bR49__bpdiA
Nebo mlýnek Graef CM 70....2490Kč
http://kavomlynky.heureka.cz/graef-cm-70/

Myslím, že je to dost velký skok od původní myšlenky zakoupit tříštivý mlýnek. Děkuji všem předem za cenné rady.
Uživatelský avatar
tomtom64
začátečník
Příspěvky: 72
Registrován: sob 24. lis 2012 14:27:29
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od tomtom64 »

Z těch dvou určitě Graef. Mele přímo do páky, takže si vždy namelete téměř přesně tolik, kolik je třeba. U toho druhého by bylo třeba vždy kávu ze zásobníku přesypat do páky.
Mimochodem, doporučuji zkusit čerstvou kávu, např. zde od primacafé, ne Illy apod.
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od Effe »

Pokud chceš zůstat u výše zmiňovaných káv,tak raději žádný mlýnek a ušetříš 2500Kč a můžeš to Illy kupovat už namleté.Jinak bych se ještě podíval na Iberital Challenge nebo Nemox Lux.Někde tady na foru byly nějaké odkazy.
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od tomas.vlk »

Děkuji za rady...také mi příjde vhodnější ten Graef s tím, že je snažší mletí. Bohužel ty jiné mlýnky jsou již příliš drahé. To už bohužel až budu "velký" :grin:
Každopádně uvažuji o koupi káv od Primy, nedávno jsem byl v Italii proto jsem ještě pořadně neznaly zakoupil již zmíněné, které berou známí jako jedny z Nej z komerční sféry.
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od Effe »

Tady http://www.shoppingfever.de/prod/Nemox- ... 53461.html je za přijatelných 115 euro ,ale nevím jak je to s dopravou....
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od papun »

Když už tak těch 500,- přidej a dostaneš toto, což má celkem obstojné reference a do začátku ideální. Kdych nesehnal mlýnek co mám po haluzi po které jsme ho sehnal, tka mám taky doma kus na který odkazuji.

A nebo pak hledej bazarové kousky.

Kód: Vybrat vše

http://www.torrelsa.cz/cs/molino-challenge
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od tomas.vlk »

No jo...to bych také mohl přidávat do nekonečna... už jsem přidal z původních 500 o 2000 kč...což při mé občasné brigádě v albertu při vysoké škole je docela zásah do peněženky:D
A když už..tak včem všem je lepší ten molino challenge mlýnek oproti Graefu... poznám to já začatečník? Nebo jde o lepší značku nebo pro jaký důvod bych měl dále zvedat o 500...prosím objektivní odpověď děkuji:)
Uživatelský avatar
Ralf
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 04. bře 2012 12:20:38
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od Ralf »

podla mňa tento HARIO ručný mlynček umelie kvalitne aj kávu ako je PrimaCafe tak, že ju nepokazíš, nehovoriac o illy a podobných fastfúdoch. Je malý, zmestí sa aj na intrák, je lacný a za minutu namelie 25-30 gramov, čiže to ani netrvá dlho.

Kód: Vybrat vše

http://www.doubleshot.cz/hario-skerton-rucni-kavomlynek.html
a keď sa potom cena pohybuje povedzme okolo 100 eur tak už by som siahol po profi starom mlynci a vyčistil by som ho. to máš mašinu na domáce použitie na celý život.

Kód: Vybrat vše

http://stroje.bazos.sk/inzerat/28523967/Mlyncek-na-kavu.php
aj ja som študent ;) je to skôr o prioritách
all you need is coffee
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od RedAce »

Připojím se do debaty, protože řeším podobné dilema. Mašinu mám de facto rozhodnutou. To bude Gaggia Classic. Ale řeším ještě jaký mlýnek k tomu. Teď hned na mlýnek kalibru MDF nebo Rocky prostě nejsou finance, takže se rozhodování smrsklo v podstatě na 2 varianty. Ruční mlýnek (V mém případě je favorit Porlex Tall. Na Hario jsem tu a tam četl nějaké stížnosti ohledně vaklu v mlecích kamenech) a nebo zhruba za dvojnásobek Graef CM 70, což mi přijde jako nejlevnější varianta mezi elektrickými mlýnky, kterou má cenu uvažovat. Porlex má tu výhodu, že je levnější a až došetřím na kvalitní elektrický mlýnek, zbyde mi tenhle ruční na cesty a jako záloha. V Graefu bych zase hned získal celkem levně celkem kvalitní elektrickou variantu. A teď babo raď...
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od tomas.vlk »

No do ručního mlýnku se mi moc nechce... jsem spíše i takový technický hračička takže mám raděj stromečky:D každopádně můj problém...a nejvíc mě láká to že ráno vztanu a Gaerf mi během vteřiny namele čerstvou kávičku do páky a hotovo...a myslím, že už by to mohla být i docela solidní hračka pro začátečníka na pár let..pokud materiály dovolí:D Každopádně mám dotaz jestli by mi někdo ve třech větách mohl podat srovnání např. mezi laiky opěvovanou Illy a směsí od Primacafe...dá se popsat čím mě ohromí rozdíl mezi těmito kávami?
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od RedAce »

Pokud máš rád víno, tak je to rozdíl asi jako mezi čerstvě otevřenou lahví kvalitního vína a krabičákem co stál pár dní otevřený venku na parapetu a zkysnul. Pokud máš rád pivo, tak je to rozdíl asi jako mezi čerstvě otevřenou lahví kvalitního piva a Tesco pivem, co stálo pár dní otevřené venku na parapetu a zvětralo. Pokud máš rád dezerty, tak je to rozdíl asi jako mezi doma udělaným tiramisu, právě vyndaným z ledničky a koupeným tiramisu v kelímku co stálo pár dní otevřené venku na parapetu a zkazilo se.

No a jinak já se rozhodnul zrovna pro ten Porlex. Než se nahřeje mašina, je namleto 3x. A aspoň mi pak zbyde na cesty...
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od tomas.vlk »

Vyčerpavající odpověď... :ucta: pokud to je až takový rozdíl tak to beru všemi deseti hned...a když už jsme u otevřeného piva...kolik si nakoupit gramu kávy od Primy se spotřebou pruměrně 2-3 kávy denně?
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od RedAce »

Rozdíl je to opravdu obrovský. Čerstvá kává udělaná třeba v obyčejné moka konvičce bude vždy lepší než obchoďáková v sebelepším espressu.

Zrnková kává vydrží relativně dlouho, takže tam tě to moc limitovat nebude. Já radši kupuji po menších baleních (200g-300g), protože kávy rád zkouším nové.
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od Fox_25 »

Jedno kilo pokud bereme 3kávy x10g x30dní.

Mimochodem, proč nepřidat pár peněz a nekoupit profi mlýn?
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od tomas.vlk »

Bohužel můj limit je 2500...ale určitě postupem času se dopracuji i k takovým mlýnkům:)
No a když píšete že kava vydrži zrnková měsíce tak proč by neměla byt srovnatelná káva Vrgnano balená v letošním roce?:)
Uživatelský avatar
martin.b
více pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18. bře 2013 8:51:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od martin.b »

lebo nevies kedy bola prazena, a nevies ani co je to za kavu. zacinal som pred pol rokom, podobne ako ty. kup iberital usetris si v buducnosti peniaze. aku ma logiku kupit teraz greaf ktory o dva roky niekto nebude chciet a potom kupit rockyho? len taku ze rocky ta bude stat + cena greafu;)

rozdiel medzi kavou.. ved to vyskusaj! nie je nic jednoduchsie. mozeme tu vypisovat ody ale kym to nevyskusas tak nepochopis. s EC155 toho sice moc nenamutis ale aj tam sa prejavi rozdiel v kave, a to markantne (vlastna skusenost, mal som krupsa).
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od Effe »

Za sebe bych doporučoval zásobu tak na měsíc.Tu Vrgnano jsem neměl možnost vyzkoušet ,tak nemůžu soudit,ale nech si ji a srovnej ji chuťově s nějakou z Primacafe a pak nám své pocity napiš.
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od lukyn »

Ahoj, taky přidám pár řádků.
Potvrzuju, že se také pohybujeme kolem jednoho kila, dost záleží na návštěvách, za tenhle víkend skoro padla čtvrtkilovka :-)
Co se týká mlýnku. Mám CM80tku přesně rok. Řekl bych, že vnitřky budou se sedmdesátkou totožné, spíš šetřili na obalu, osmdesátka je kovová. Zatím spokojenost, co se týká namleté kávy. Faktem je, že vnitřky jsou plastové, po druhém důkladném čištění si kameny nějak sedly a od té doby melu místo na 3 st. na 11 st. (což znamená že sem musel povolit), ale neřeším to, od té doby pracuje dobře. Já bych se tohoto mlýnku, či dalších v podobné cenové relaci nebál, chápu že můžeš mít nějaký strop, přes který nemůžeš jít. Opravdu jde hlavně o to, abys nakupoval čerstvou kvalitní kávu, on ti ji Graef namele dostatečně dobře taky.
V budoucnu "bohužel" zjistíš, že požívání kávy je velká slast a tvá spotřeba se bude postupně zvyšovat. Pak se ti také může stát, že za měsíc necháš jen za kávu skoro 50% ceny mlýnku .... takže ona tisícovka +/- opravdu není žádný velký peníz.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od tomas.vlk »

Dobrá určitě objednam Primu... nechám si rád poradit a věřím že je to o něčem jiném. Podle návodu jsem odtranil "napěňovač" z misky z mého EC155 a najednou Lavazza která měla pěknou Pěnu... neměla vůbec nic..:D takže na těch blbostech co blbnou lidem oči jsou užitečné dokud nepoznají toto fórum:D Prostě vše špatně Lavazza, mletá, skladovaná nevakuovaně....není šance mít pěnu...na tož CREMU:D takže jsem zvědavý jak to dopadne v blízké budoucnosti s namletím těsně před..:) Jestli jsem správně pochopil z pročítaní tady fóra tak espresso z ničeho jiného než s čerstvě pražené a namleté kávy prostě preso nedostanu.

Jinak se mi naskytla možnost přihazovat na Graef CM81 počateční cena 2500Kč,m ale bojím se že mi někdo přehodí můj cenový limit...Ale bylo by fajn aspoň tento získat do začátku:)
Uživatelský avatar
Ralf
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 04. bře 2012 12:20:38
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Volba mlýnku NIVONA vs. Graef

Příspěvek od Ralf »

2500 kč je predpokladám zhruba 100 eur. nemôžem si pomôcť ale nechápem prečo siahaš po nejakom Greaf mlynčeku s osadením kameňov v plaste keď za túto cenu môžeš mať profi mlynček s veľkými kamenmi, kovovým skeletom a doživotnou funkčnosťou. Čo sa týka tej kávy, tak podľa mňa je dobré mať na začiatok nejakú "lacnú" kávu na zoznámenie sa s kávovarom a mlynčekom, zistit koľko treba plniť do páky a podobne. A keď vyskúšaš PrimaCafe tak po takej Illy aspoň ucítiš ten rozdiel. Množstvo by som nepreháňal. Si z čiech, nemáš problém si kávu objednávať kľudne aj každý týždeň alebo dva. Na mesiac dopredu by som si ja osobne neobjednal. Mne 600 gramov vydržalo 2 týždne a to sa mi zdá úplne ideálne, káva je vtedy naozaj črstvá. Akurát že nemám takú možnosť ako ty si teras hneď v pohode objednať ďalších 600 gramov :)
all you need is coffee
Odpovědět

Zpět na „Jaký mlýnek“