Hario mini mill alebo iny?

výběr nového mlýnku
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
dorwin
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 21. lis 2013 21:39:24
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Hario mini mill alebo iny?

Příspěvek od dorwin »

Ahojte,
rozmyslam, ze kupim Hario Mini Mill Slim na ebay. vychadza cca 22E. Teraz mam rucny mlyncek z tesca. Ma tu niekto ten hario ze ci sa oplati? Rozmyslal som aj o elektrickom, ale v podstate vysledok je predpokladam velmi podobny. teda okrem casu. ale kedze vacsinou si robime tak 1-2 kavy naraz tak mi pripada skoda davat peniaze za elektricky. Navyse do rucneho si dam len presne mnozstvo zrnkovej kavy na jednu porciu a tym padom mozem mat viac druhov kav. Takze radsej nejaky kvalitny rucny mlyncek staci

dakujem za ohlasy.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Hario mini mill alebo iny?

Příspěvek od primacafe »

dorwin píše:...... ale v podstate vysledok je predpokladam velmi podobny......
určitě není velmi podobný. Všechny ty ruční mlýnky jsou v podstatě hračky tak vhodné na mletí při cestování a na maximálně nějakou přechodnou dobu na doma. Pro kvalitně stabilní mletí doma je určitě vhodná investice do elektrického mlýnku (taky né každého).
O mlýncích a kvalitním mletí je toho tady na foru víc než dost.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Hario mini mill alebo iny?

Příspěvek od RedAce »

Existují i vynikající ruční mlýnky (Pharos, Lido, HG-1), ale i to Hario nebo Porlex (ten zvlášť) se dají na espresso použít. Žádný zázrak to ale není a rozhodně vás to nebude dlouho bavit. Volil bych spíše nějakou elektrickou variantu z druhé ruky, pokud je problémem rozpočet. Porlex stojí tisícovku, obstojný (použitý) el. mlýnek dvě.
Uživatelský avatar
dorwin
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 21. lis 2013 21:39:24
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Hario mini mill alebo iny?

Příspěvek od dorwin »

kolu píše:Delonghi EC 850 má počítám přetlakový misky.
Pokud se tím nechcete do budoucna nijak moc zabejvat (a nahradit ty misky normálníma miskama)
A tie normalne misky sa daju aj zohnat? lebo co som nasiel vo forach tak tie stroje co sa bezne predavaju maju pretlakove misky...
Uživatelský avatar
OndraPod
začátečník
Příspěvky: 78
Registrován: sob 30. lis 2013 20:28:48
bydliště: Praha východ
kávovar: Rancilio Silvia BC PID
mlýnek: ECM S-Manuale 64mm

Re: Hario mini mill alebo iny?

Příspěvek od OndraPod »

dorwin píše: A tie normalne misky sa daju aj zohnat? lebo co som nasiel vo forach tak tie stroje co sa bezne predavaju maju pretlakove misky...
Něco jsem k tomu psal tady, máš tam i odkazy viewtopic.php?f=150&t=2367#p34964
Je to s nima uplně o něčem jiném, ty přetlakovky jsou k ničemu.

Mlýnek ideálně tady z bazaru, nebo pokud nový a levný tak Iberital Challenge IMHO super poměr cena/výkon.
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Hario mini mill alebo iny?

Příspěvek od lukyn »

dorwin: pokud ste nezměnil názor a za svým prvním příspěvkem si stojíte, pak si kupte to Hario a neřešte to. Pokud ale nejste s výkonem vačeho kávovaru sktuálně spokojen, před jakoukoliv další koupí čehokoliv začněte pročítat toto forum. Počítejte ale s tím, že vás to bude stát víc peněz, než které ste byl dosud ochoten do toho dát. Na druhou stranu se možná doberete do stádia, že si řeknete "stálo to za to, mámo" :-)
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Hario mini mill alebo iny?

Příspěvek od Redmann »

Na Porlexe meliem kávu na espresso a v pohode. Aj keď samozrejme elektrický to nikdy úplne nenahradí.
Ale veď pozri si vlákna o ručných mlynčekoch, dosť sme tu o tom diskutovali.
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Hario mini mill alebo iny?

Příspěvek od Rodom »

Jestli můžu doporučit, vynechte ten (podle mě drahý) mezikrok a rovnou jděte do slušného elektrického mlýnku. Já chtěl ušetřit a koupil si hračky - oba typy ručních Hario ( zapomeňte na reklamní slogan, že jsou japonské, je to čína se vším všudy, navíc to ve střední ose pěkně vaklá, takže o stejnoměrném mletí si můžete nechat zdát - na turka nebo džezvu dobrý, ale trochu drahý špás :hnup: ).

Od těchto hraček jsem přešel na použitou Gaggia MDF ( mám ji na chalupě, kde si s Gaggií Pure rozumí), což chápu jako nejnižší možný standard mletí na doma (má to mrška poměrně skokové nastavování, i když se asi najdou kutilové, kteří na to něco vymysleli).

Posledním krokem mého mlýnkového vývoje bylo to, že jsem dal na radu zdejšího majitele fora a pražírny Primacafé, pana Konečného ( :ucta: ), a jako druhý mlýnek na doma jsem si od hunt01 koupil repasovaný Carimali Junior2. Sice jsem si počkal pár měsíců, ale jednak mám doma jeden repas těžké, do kuchyně se ( manželce) nehodící profi kysny Lan San Marco, tak jsem měl na čem mlít - jednak čekání stálo za to. Hunt01 z toho udělal takořka nový mlýnek - nové kameny, nové násypky, víčka...včetně nového pochromování násypky. Včera to dorazilo, paráda, jsem spokojený !

Za cenu cca 3 Harií mám mlýnek tzv. nafurt. Hunt01 - a rád mu udělám reklamu - pořád něco repasuje , tak se na něj doporučuji obrátit. :ok:
Uživatelský avatar
kuck
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: ned 02. pro 2012 15:29:27
bydliště: Brno
kávovar: Astoria CKE, G. Classic+PID, Mypressi Twist
mlýnek: Mazzer SJ, Macap MXT

Re: Hario mini mill alebo iny?

Příspěvek od kuck »

Ono záleží, jak k tomu přistoupíte. Já například kvalitní ruční mlýnek jako mezikrok nevnímám, protože jej využívám kdykoliv někam jedu (mám Porlex). A rozhodně je to mlýnek, na kterém se dá na esporesso pomlít (což mimochodem taky pravidelně dělám).

Takže pokud plánujete na výlety s sebou brát svoje "kávové nádobíčko" (aeropress, drip, nebo třeba mypressi na espresso), určitě můžu doporučit koupi Porlexu. Mělo-li by to být jen na domácí použití, tak je určitě pohodlnější používání el. mlýnku. A tady budu souhlasit s kolegou výše - lepší je koupit starší opravdový mlýnek "na furt", než nový plasťák za stejné peníze (Graef apod.).
Odpovědět

Zpět na „Jaký mlýnek“