Mlýnek s minimálním zbytkem kávy po mletí

výběr nového mlýnku
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
mleitgeb
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: ned 14. zář 2008 19:28:44
bydliště: Jihočeský kraj
kávovar: LelitBianca,MCE Perla 1gr SAE,R.S.,LaPavoni Europic.,Hario
mlýnek: Macap 2xMXD,4xM5D,M5,R. Rocky, Baratza Sette 270wi

Mlýnek s minimálním zbytkem kávy po mletí

Příspěvek od mleitgeb »

Chtěl bych otevřít téma koupě mlýnku, u kterého nechci řešit cenu, ale jen funkčnost, vzhled a především zbytkové množství již umleté kávy, které zůstává v mlecí komoře po mletí. Každý shot melu jinou kávu.

Možný výběr:
Elektra Nino
Fiorenzato F71 EK http://www.fiorenzato.it/prodotto/f71-ek/
Compak E10 Conic Ess. OD http://www.compak.es/en/e10-conic-essential-od.php
Compak K8 Fresh
Mazzer Robur/Kony/SJ...

Tyto typy se mi nelíbí, ač výborné funkcí:
Tidaka http://www.tidaka.net/de/Kaffeemuehle-CB1.html
Versalab M3 http://www.versalab.com/server/coffee/grinder2013a.html

A ručně opravdu ne:
http://www.oehandgrinders.com/PHAROS_c_22.html
http://hg-one.com/

Má někdo s nějakým osobní zkušenost? Nebo alespoň teoretickou? Díky za nápady a informace, budu dál hledat na netu a ev. doplním.
Uživatelský avatar
Koubek
Příspěvky: 30
Registrován: pon 21. dub 2014 21:32:15
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek s minimálním zbytkem kávy po mletí

Příspěvek od Koubek »

No tak já asi cenu budu řešit vždy ;) , proto praktické zkušenosti ze světa tak drahých mlýnků nemám. Ale kdybych si měl vybírat (ne kvůli ceně :grin: ), asi bych uvažoval o tomhle:

Kód: Vybrat vše

https://prima-coffee.com/equipment/nuova-simonelli/mythos-one
Používá ho např. i Gwilym Davies. Je možné vidět třeba na tomto videu někde na konci:

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=yF7e0cMGUfs
Nějakou retenci tam udávají, no ale ta bude vždy a všude. I když - já třeba teď koupil za 3 tisíce mlýnek La San Marco 95/A (už jsem o něm psal nedávno) a nemůžu si vynachválit. Retence téměř nulová páč jde krásně vyhrnout, velké kameny, stroj opravdu masivní, dávkuju přes doser ale nakonec v tom nevidím žádný problém i když jsem se toho bál. A přenastavit jde v mžiku.
Uživatelský avatar
mleitgeb
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: ned 14. zář 2008 19:28:44
bydliště: Jihočeský kraj
kávovar: LelitBianca,MCE Perla 1gr SAE,R.S.,LaPavoni Europic.,Hario
mlýnek: Macap 2xMXD,4xM5D,M5,R. Rocky, Baratza Sette 270wi

Re: Mlýnek s minimálním zbytkem kávy po mletí

Příspěvek od mleitgeb »

Zajímavý kousek, díky za nápad. Není zrovna krasavec. Navíc mne hodně zajímá, jak se nasype káva do mlýnku - na každé mletí nasypu předem odvážené množství kávy. Takže plnou násypku nemám nikdy. A přístup je důležitý. Představoval jsem si ji dát i úplně pryč, např. něco takového jako na obrázku. Nebo koupit jen malou.

Cenu ve finále řešit budu, teď mi ale šlo o to, vybrat ten nejlepší mlýnek s minimem rezidua. Věřím, že to nemusí být ten nejdražší. Pokud bude, přijde na řadu ev. kompromis.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Mlýnek s minimálním zbytkem kávy po mletí

Příspěvek od danst »

Mám F.Doge 63

Kód: Vybrat vše

http://www.primacafe.cz/primafrm/viewtopic.php?f=65&t=2609
Měním taky kávu alespoň 2x denně. Melu pouze navážené množství a to je přitlačeno nerezovým pístem vhodné délky, který má vevnitř plastelínu jako zátěž a postupně klesá v přidané násypce ze dvou nerez trubek až na úroveň spodního kamene.
Vždy je nutno jednoduše vyhrábnout komoru , lze dosáhnout přesnosti s tolerancí 0,1g proti navážce zrna.
Mezi kameny prakticky nic nezůstane, to co tam je , je víceméně trvalé, jednou za čas je to dobré vyčistit a zas nechat nalepit čerstvou kávu semletím několika g. Nezůstává to proto, že se vše vyfouká po semletí navážky.
Každý komerční klasický mlýnek s plochými kameny (Mazzer, RR45,...) se takto chová a ve výstupním tunýlku zůstává káva. Úzké tunely ji napěchujou více (hrudkování) , široké méně.
Mlýnky s tvarovanými násypkami jsou v tomto směru mnohem horší, klasický případ je Rancilio Rocky, kde je velmi špatně řešen tunýlek i plastová výsypka.
Vyhrábnutí je několik vteřin navíc, ale za ty výhody to rozhodně stojí...
Uživatelský avatar
demo
začátečník
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 15. lis 2012 23:47:09
bydliště: L. Hrádok
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek s minimálním zbytkem kávy po mletí

Příspěvek od demo »

Už som to tu písal - mlynce sa navrhujú na mletie s určitým minimálnym množstvom kávy nad kameňmi. Keď dochádza káva v zásobníku, tak mlynec melie nahrubo. Z toho espresso neurobíte. Ten prechod od nastavenej hrubosti na nejakú inú nedefinovanú bude zrejme ešte aj nelineárny. Na sigledose metódu sa musí nastaviť jemnejšie mletie ako na mletie zo zásobníkom. Ako vtedy vyzerá namletá káva ale nikto nevie. Výrobcovia sa snažia zlepšovať tvar kameňov pomocou analýzy častíc na amatérom nedostupných zariadeniach. Ja si myslím, že takto používať komerčný drahý mlynec je nezmysel.
Určitý kompromis je použiť malý zásobník tvaru valca s prítlakom závažia, ako napríklad obľúbený tamper. Ale ani tu sa nedá hovoriť o jednej dávke ale najmenej o 50 - 60 gramoch (mlecie komory sú veľké), ktoré ale treba po každom mletí dopĺňať. Tým sa ale stráca účel meniť zakaždým druh kávy. Keď nerátame ručné, tak jediný motorový mlynec na single mletie je Versalab, ktorý má vlastné kamene. Otázka je, či je až taký dobrý a či je to cesta.
2-czech
více pokročilý
Příspěvky: 278
Registrován: čtv 28. úno 2008 10:04:39
bydliště: Praha, ČR
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek s minimálním zbytkem kávy po mletí

Příspěvek od 2-czech »

Pokud to má být určeno na domácí provoz, tak bych zauvažoval nad Baratza Forte AP: http://www.baratza.com/flat-burr-grinde ... l-purpose/

Používáme ho už půl roku na baru jako mlýnek na SO espresso nebo decaf a drží dobře.

Cena je vysoká, ale oproti zmíněným mlýnkům (Mythos apod.) výrazně nižší. Mohu poslat přesné info. Navíc jsou skladem.

Ad. Mythos, tak retence je fakt super, cca 5 g. Aktuálně je to pro mě #1 mezi komerčními mlýnky a neměnil bych.
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Mlýnek s minimálním zbytkem kávy po mletí

Příspěvek od dslecinka »

Pokud neřešíte cenu, pak Mahlkönig EK 43. Těžko hledat mlýnek s nižší retencí... A netrpí problémy s různou hrubostí dle množství kávy v násypce (není konstruován tak, že by v násypce měla vůbec být káva).
Uživatelský avatar
gekonko
více pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát 02. led 2015 12:33:04
bydliště: Košice
kávovar: CARIMALIalfa2x GAGGIAcubika2x ASCASOdream KRUPSxp5240
mlýnek: GAGIAmd85-2x SANTOS#1 ZASSENHAUSpanama

Re: Mlýnek s minimálním zbytkem kávy po mletí

Příspěvek od gekonko »

EK 43 je super ale asi bude pri vyške 77cm trochu veľký (23x77x41 cm,24kg). Inak bez predváženia zŕn aj tažko použiteľný pri rýchlosti 21-25g za sekundu bude mlieť na jedno espresso 3-5 desatín sekundy :-D
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Mlýnek s minimálním zbytkem kávy po mletí

Příspěvek od dslecinka »

EK 43 se samozřejmě jinak, než pre-dosed, ani nepoužívá. V zadání bylo pouze časté střídání káv. Oproti Mythosu je EK 43 v pre-dosed režimu konzistentnější.
Uživatelský avatar
Amo_Košice_Sk
více pokročilý
Příspěvky: 430
Registrován: pát 26. zář 2014 9:54:19
bydliště: Slovensko Košice
kávovar: La Carimali Alfa
mlýnek: Brasilia RR45 WEGA 6.0

Re: Mlýnek s minimálním zbytkem kávy po mletí

Příspěvek od Amo_Košice_Sk »

Je niečo aj v menšom vydaní na štýl EK43, resp. pomalšie ako Mahlkönig EK 43 ?
Veľmi sa mi páči :rofl:
Kávavar : 2x La Carimali Alfa & French Press Bodum
Mlynek : Brasilia RR45 (Gino Rossi RR45)
Mlynek : WEGA 6.0 (COMPAK K6 old)
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Mlýnek s minimálním zbytkem kávy po mletí

Příspěvek od danst »

Nemám problém s kvalitou mletí při jednodávkách, v každém případě by mně zajímalo, jak dokáže mlít mlýnek hrubě, když mu dochází káva v zásobníku.
Fyzikálně si to představím tak, že seshora působí hmotnost té náplně (7g-3kg). Síla působí pouze kolmo na dno unašeče kamenů otvorem v kamenech a to přes zrna. Čím větší navážka, tím více by mohla omezovat odstředivou sílu, která žene zrna mezi kameny (čili přišlápnout zrna na dno) , ale to se asi neprojeví, vzhledem k otáčkám a velikosti odstředivé síly. Tedy vynecháme tento vliv.
Nastavením mezery mezi kameny je dána mezera průchodu = velikost zrn. Větší neprojdou. Pouze si umím představit, že při zaplnění prostoru mezi kameny dojde k rozemletí některých zrn na menší, je tam těsno. Proto jsou tam zpravidla 2 hlavní frakce. (A to je vlastně špatně, ideální by byla jediná frakce pro uniformní extrakci, to lze nalézt na webu,( např. Matt Perger Baristahustle a měření částic ,Ek 43 ).
Když tam bude málo zrn, asi se omezí tření a rozbíjení částic navzájem, tedy zmenší se podíl malé frakce.
Že to má vliv, nejen nastavená mezera, to dokazuje i jiná zrnitost jiné kávy při stejném nastavení kamenů. Zejména kontrastní je rozdíl tvrdá / měkká zrna.
Ale zpět, na začátku jsou zrna okamžitě vymrštěna mezi kameny, hrubší mletí bude po velmi krátkou dobu.
Na konci , když budou zrna docházet (půjde o několik zrn, ono se toho zas tak moc mezi kameny nevejde) to bude o poznání horší. Při mletí to může udělat třeba např. 20% hrubších částic navíc, a to střílím od boku.
Zapomeňme na množství zrn v násypce, má to jen funkci pro kontinuální doplňování v kamenech. Hmotnost je důležitá jen tak, aby se nepozdržovala či nelítala zpět zrna na cestě do kamenů. Píst 100% splní svoji funkci.
A ta malá část hrubší frakce navíc, při mletí jednotlivých dávek? Tvrdit, že s tím se nedá udělat správné espresso je úsměvné.
Naopak mírné přenastavení mlýnku na jemnější mletí může věci úplně otočit.

A co tak těch několik až g? rozemleté a nalámané staré kávy při plných zásobnících v domácím použití ?

Co je horší, několik gramů "stalled coffee" nebo několik gramů s výraznější hrubší frakcí ?

Rád se zabývám každou ptákovinou, o tom to je.
Uživatelský avatar
giro
více pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 14. lis 2013 12:30:38
bydliště: Žilina
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek s minimálním zbytkem kávy po mletí

Příspěvek od giro »

Dane, ja som tomu najskôr tiež neveril, potom som si niečo prečítal na H-B fóre a tam to vysvetlili asi takto - plný zásobník vytvára lineárny tok zrna, single dosing má turbulentný priebeh, zrná sa neusporiadávajú symetricky.
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Mlýnek s minimálním zbytkem kávy po mletí

Příspěvek od danst »

Chápu, ale tlak na kávu mám konstantní pod 80% času mletí, můžu píst zatížit klidně víc než třeba 1kg, pokud použiju olovo, ale nemá to smysl. Samozřejmě bych mohl mít plnou násypku, pokaždé odemlít a vyhodit pár gramů a pak mít pocit, že je to ideální. Ale dělám minimálně 1x denně bezkofeinovou a to abych měl dva mlýnky. Prostě vážit jednotlivé dávky a používat zatížený píst, to je zatím nejlepší kompromis při střídání káv. Negativa zatím nevidím.
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Mlýnek s minimálním zbytkem kávy po mletí

Příspěvek od danst »

Nedalo mi to, a tak jsem se porozhlédl na webu. Potvrzuje to již zmíněné -
pro všechny, kteří spadají do této kategorie :

Lots of different coffees on hand typically + insatiable curiosity pushing me to try them while they're fresh + relatively low level of daily coffee consumption + limited counter space/patience/budget for multiple grinders = exclusively single doser!

Záleží na mlýnku, jak se vypořádá s jednotlivou dávkou :

It depends on the commercial grinder. The Super Jolly does it fairly well and a Robur is reported not to for the exact reasons you mention.

A záleží, jak se ten mlýnek použije , je rozdíl :
nasypat 15g do neupraveného mlýnku, kde budou zrna lítat zpět,

nebo použít pseudo-SD: přidat tubus do násypky, nasypat trochu víc a tlačit na vršek tamperem (prý je na to ale těžký, lepší např. lékovka) a protože se opře na dno zásobníku tak potom netlačí a ještě se ztratí výhoda předem odvážené dávky - velký kompromis

nebo použít píst : nechat ho zajíždět až pod úroveň horního kamene. Píst mám 150g těžký a víc není potřeba.
Na rozdíl od běžně udávané odchylky 0.5g při mletí dvou stejných navážených dávek při použití single dosing mně můj mlýnek s pístem dáva odchylku jen 0.1 g.
Tahle metoda je nejlepší kompromis, který jsem zatím vymyslel a značně potírá nevýhodu SD - tzn. méně uniformní mletí a zachová všechno, pro co se SD používá.
Není ovšem bezpracná, je potřeba nejméně zakoupit 2 nerez trubky, užší delší zajede do vrchního kamene a silnější tvoří okraj pro opření v násypce. K tomu vhodný píst, nejlépe s trychtýřem. Jen se to postaví a díky váze to dží samo. To je vše. Uznávám, že fotky viz - F.Doge a jeho úprava- nejsou detailní ,ale princip je opravdu jednoduchý a provedení se může lišit.
Vhodný materiál se běžně prodává i po několika cm ve spojmatech, není to problém.

Kdo nespadá do výše uvedené kategorie, může mletí řešit mnoha jinými způsoby a mlýnky, stejně jako je to s přípravou espressa. A jestli máte tak za 10 tis. EK 43 tak nabídněte, beru.
Uživatelský avatar
demo
začátečník
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 15. lis 2012 23:47:09
bydliště: L. Hrádok
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek s minimálním zbytkem kávy po mletí

Příspěvek od demo »

danst píše: nebo použít píst : nechat ho zajíždět až pod úroveň horního kamene. Píst mám 150g těžký a víc není potřeba.
Túto cestu som skúsil, ale nebolo to stále ono. Zatlačiť až do pod úroveň horného kameňa vyžaduje piest s namieru vybraným stredom podľa hriadeľa. A aj tak je to len čiastočné riešenie. Totiž tá časť kávy, ktorá ostane v priestore medzi kameňmi na záver sa melie vždy bez prítlaku. U kameňov s veľkým priemerom alebo u kónických kameňov to môže byť aj polovica dávky. Čo nemusí niekomu vadiť, ale mne to nestálo za to.
danst píše: A jestli máte tak za 10 tis. EK 43 tak nabídněte, beru.
Nechápem prečo by mal byť mýtický EK 43 iný ako ostatné mlynce. Má len vertikálne orientovanú komoru, tak ako to je roky bežné pre veľké obchodné a priemyselné mlynce. Pri tomto konštrukčnom riešení sa vlastne ani nedá pritlačiť na kávu tak ak sa popisuje vyššie.
Podľa výrobcu iné mletie EK 43 dané špeciálnou novou geometriou mlecích kameňov. Určite nie je navrhnutý na SD mletie.
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Mlýnek s minimálním zbytkem kávy po mletí

Příspěvek od danst »

Ano, musí to být na míru, tak jak jsem použil likérový trychtýř na náhradu doseru mlýnku, tak jeho odříznutá část sedla přesně jako píst. Bohužel se trychtýř již nedá sehnat.
Řešení je to určitě kompromisní, ale lepší než SD bez úpravy.
A mletí z plné násypky je pro mně taky kompromisní z hlediska manipulace a navážky.
Co se týče EK43, koho to zajímá, tak testován je např. zde :

Kód: Vybrat vše

http://mattperger.com/The-EK43-Part-Two#.VXVNb72_7E0
Že je vyráběn pro velkoobjemové mletí je jasné, stejně tak jasné je, že se doma používá především na SD.
A dokonce nejen doma, jak ukazuje např. toto video, kde se na něm melou jednotlivé dávky.

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=fLMLkK5AyRI
V každém případě bych ho bral i za 15 tisíc.
Ale asi mi nezbude, než časem testovat a porovnat výsledky SD a plného zásobníku, jak si při tom vede můj konkrétní mlýnek.
Možnost dvou mlýnků, i když trochu obludná, mně už taky napadla, pořád ale nemám v tom případě rovnocennou metodu navážky jako před mletím.
A tak nějak je všechno nějaký kompromis.
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Mlýnek s minimálním zbytkem kávy po mletí

Příspěvek od danst »

Zkusil jsem už porovnat mletí SD a s plným zásobníkem a jsem na pochybách. Na čistotu a ekonomiku je SD jednoznačně lepší a tedy jsem vlastně zaujatý proti plnému zásobníku. Nicméně zdá se mi, že chuť z plného je aspoň o 20% lepší. Bohužel nejde vyřešit střídání káv.
Má někdo nějakou nejlepší metodu, jak mít přesnou navážku a co nejmenší odpad při plném zásobníku, pokud bych nakonec šel do dvou obludných komerčních mlýnků ?( povolení k obsazení místa na lince již mám)
Uživatelský avatar
Koubek
Příspěvky: 30
Registrován: pon 21. dub 2014 21:32:15
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek s minimálním zbytkem kávy po mletí

Příspěvek od Koubek »

Vidím, že z "kafé fóra" se pomalu stává čím dál víc "kutil fórum" ;) Pomalu bych navrhl založit sekci "Bastlení" a dávat tyhle věci trochu stranou. Nicméně, ještě tedy k tématu - možná by to chtělo nějakej rychle rotující pogumovanej kužel (či ještě líp optimalizovanej tvar) kterej by šel z vrchu, a ten by hnal zrnka přímo do kamenů. Díky rotaci by tam možná zajely všechny :lol: A nebo zase nějakou trubičku, která by je tam sypala pomalu po jednom zrnku přímo do kamenů atd. :lol:
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Mlýnek s minimálním zbytkem kávy po mletí

Příspěvek od danst »

Bohužel, občas se člověk musí zamyslet nad tím, co píšou ostatní a přebrat si to. Já se například poučil a vymazlil si kávovar, kde jsem naprosto spokojen a i když chápu důležitost, tak jsem trochu pozapomněl na mlýnek. Spokojil jsem se s výměnou Rockyho za komerční, který je lepší i při single navažování než Rocky s plným zásobníkem. Přehlédl jsem (nebo spíš odmítal připustit), že přece jen s plným zásobníkem to může být ještě kousek dál. (Tak ti pěkně děkuju, demo !) Tady budu muset něco obětovat, a nakonec asi skončím s bezkofeinovou kávou, či si ji jen přidám k normální. Nově musím nějak napasovat nový způsob navažování na mlýnek, asi použít časovač, jinak si to neumím představit.
Retence u Fiorenzata, tedy to co zůstane mezi kameny (tunel se vyhrábne, ten nepočítám), je dost velká , tak 5-6g. Výše uvedená Baratza forte má asi stejný problém, jako všechny mlýnky s plochými kameny - tedy různé mletí singel / plná násypka.
Tedy žádný dostupný a kvalitní mlýnek na střídání káv?
Uživatelský avatar
pelo
více pokročilý
Příspěvky: 165
Registrován: stř 27. led 2016 17:02:29
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Classic, Classic Plus, Evolution, LP Europiccola '82
mlýnek: OE Lido E, DRM OnDemand

Re: Mlýnek s minimálním zbytkem kávy po mletí

Příspěvek od pelo »

No asi z toho vychazi jedine rucni, kdyz to bereme z pohledu retence a cenove dostupnosti...
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jaký mlýnek“