Graef CM 702

výběr nového mlýnku
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Venk
Příspěvky: 43
Registrován: ned 19. črc 2015 8:39:11
bydliště: Praha
kávovar: La Nuova Era Cuadra
mlýnek: Mahlkönig Vario

Graef CM 702

Příspěvek od Venk »

Ahoj, doporučili byste tento mlýnek?

Kód: Vybrat vše

http://graef.co.cz/kavomlynky/67-kavomlynek-graef-cm-702
Potřebuji ho čistě na domácí použití (cca 20 - 30 káv týdně) a jsem i celkem omezený prosterem v kuchyni. Pokud ne, tak co jiného byste v této cenové relaci (kolem 2.5k) doporučili?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Graef CM 702

Příspěvek od papun »

V podstatě si přečti toto: http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... =65&t=1309

30 káv týdně není zase tak málo. Určitě by to chtělo něco lepšího, ale tvůj rozpočet je docela malý. Můžeš se podívat po bazarech, ale tam se většinou prodávají rozměrově mohutnější kusy.
Uživatelský avatar
Venk
Příspěvky: 43
Registrován: ned 19. črc 2015 8:39:11
bydliště: Praha
kávovar: La Nuova Era Cuadra
mlýnek: Mahlkönig Vario

Re: Graef CM 702

Příspěvek od Venk »

Díky za reakci. Celý jsem to pročetl a přijde mi, že lidi ho spíš chválí než haní. Pokud bychom se bavili o něčem lepším, tak o čem konkrétně? Projít bazary není problém, ale nevím, co tam mám hledat:).
Jinak koukal jsem ještě na amazon a tento mlýnek se tam dá sehnat za 70-75 euro, což mi přijde jako skvělá cena..
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Graef CM 702

Příspěvek od lukyn »

Já to vidím tak. Ten kávovar co máš uvedený v popisu je předpokládám relativně nový a neplánuješ v blízké době výměnu. Pak klidně tenhle mlýnek ber, pokud ti designově k němu sedí. Ono to k sobě kvalitou bude sedět. No a když budeš chtít jít cestou jako spousta z nás, pak výměna bude takovej ranec, že ztráta při prodeji mlýnku bude nepodstatná.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Graef CM 702

Příspěvek od papun »

On asi bude fungovat, ale měl bych spíše strach z toho množství káv, aby to dost dlouho vydržel. Vhledem k plastovému uložení.
Uživatelský avatar
Venk
Příspěvky: 43
Registrován: ned 19. črc 2015 8:39:11
bydliště: Praha
kávovar: La Nuova Era Cuadra
mlýnek: Mahlkönig Vario

Re: Graef CM 702

Příspěvek od Venk »

lukyn píše:Já to vidím tak. Ten kávovar co máš uvedený v popisu je předpokládám relativně nový a neplánuješ v blízké době výměnu. Pak klidně tenhle mlýnek ber, pokud ti designově k němu sedí. Ono to k sobě kvalitou bude sedět. No a když budeš chtít jít cestou jako spousta z nás, pak výměna bude takovej ranec, že ztráta při prodeji mlýnku bude nepodstatná.
Docela jsi mě vystihl :).
papun píše:On asi bude fungovat, ale měl bych spíše strach z toho množství káv, aby to dost dlouho vydržel. Vhledem k plastovému uložení.
Tohle je validní připomínka. Máme nějaký zkušenosti se životností toho mlýnku (ideálně jaké cca celkové množství zvládne namlít kvalitně)?
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: Graef CM 702

Příspěvek od puschpull »

také mě zaujal

Kód: Vybrat vše

[url]http://graef.co.cz/kavomlynky/67-kavomlynek-graef-cm-702[/url]
[url]http://www.megaelektro.net/kavomlynek-graef-cm-702/[/url]
[url]http://www.elektroplus.cz/kavomlynek-graef-cm-702/[/url]
Sjíždím také poslední týdny inzeráty, kde naháním nějaký trochu slušnější použitý kávomlýnek (představa tak 2-3 tisíce), ale buď to jsou šunty nebo jsou kvalitní a i z bazaru za nějakých 5-8 tisíc, což je v tuto chvíli pro mě moc.
Pokud bystě měl někdo nějaký tip na použitelný mlýnek z druhé ruky, tak budu rád.
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Graef CM 702

Příspěvek od lukyn »

Já bych se obecně těch plastů nebál. Měl sem model 80, a po roce v dost velký zátěži nejevily vnitřnosti známky nějaké vůle atd.

Takže za cca 2500 je to podle mě rozumný výběr.
Jasně, až jednou napíšeš že máš na něj šest tisíc, tak tě ukecáme na např. Ascaso za sedm. Jinak totiž ty vnitřky s konickými kameny v této cenové kategorii budou v podstatě stejné.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
lubono
více pokročilý
Příspěvky: 245
Registrován: pát 29. bře 2013 11:24:56
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Graef CM 702

Příspěvek od lubono »

Já osobně bych přišetřil a koupil pořádnej třeba i bazarový mlýnek, než nějaké to šmrdlátko za 2000.-kč (vyhozené peníze) . Dobrej mlýnek je základem tak potřebného pomletí kvalitní kávy, proto ten ranec jinak to nejde . Posléze se kvalitní mlýnek dá zase prodat, laciný tak akorát zahodit. O mletí kávy je zde napsáno plno příspěvků
Uživatelský avatar
Venk
Příspěvky: 43
Registrován: ned 19. črc 2015 8:39:11
bydliště: Praha
kávovar: La Nuova Era Cuadra
mlýnek: Mahlkönig Vario

Re: Graef CM 702

Příspěvek od Venk »

lukyn píše:Já bych se obecně těch plastů nebál. Měl sem model 80, a po roce v dost velký zátěži nejevily vnitřnosti známky nějaké vůle atd.
Specifikoval bys pls tu zatez (kolik cca kav napr. tydne), abych si udelal predstavu? :)
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Graef CM 702

Příspěvek od lukyn »

To jsou prostě kecy.
Za rok ho za patnáct stovek střelí úplně v pohodě a bude vědět co chce. A nebo bude spokojenej a na tu svou kávičku mu to bude stačit.
Dotaz zněl jasně.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: Graef CM 702

Příspěvek od puschpull »

Tak tu, prosím, napište pá tipů, na slušný mlýnek za dobrý peníz!
Já samozřejmě sleduji - měl jsem možnost Rancilio MD 40 za 2700,- bohužel jsem přišel pozdě (minulý týden) - prostě se na inzerát dá koupit mlýnek (a ne nový za 6-10 tisíc)
Jen to chce hlídat! :-)
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Graef CM 702

Příspěvek od lukyn »

Zhruba 1,5-2kg kávy měsíčně.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
Venk
Příspěvky: 43
Registrován: ned 19. črc 2015 8:39:11
bydliště: Praha
kávovar: La Nuova Era Cuadra
mlýnek: Mahlkönig Vario

Re: Graef CM 702

Příspěvek od Venk »

Super, dekuju. S nejvetsi pravdepodobnosti ho zkusim a pokud nezapomenu, tak dam vedet, jak jsem spokojeny:).
Uživatelský avatar
Venk
Příspěvky: 43
Registrován: ned 19. črc 2015 8:39:11
bydliště: Praha
kávovar: La Nuova Era Cuadra
mlýnek: Mahlkönig Vario

Re: Graef CM 702

Příspěvek od Venk »

Mno tak včera jsem ho poprvé vyzkoušel. Po chvilce elaborování mi namlel kávu na cca jedno espresso a pak už jsem z něj nic nedostal... Už jsem to rozložil a sloužil asi 10x a jsem si takřka jistý, že je složený správně, takže pokud nedělám nějakou nepochopitelnou chybu, tak je nejspíš k ničemu. Nechápu, že si vůbec dovolujou poslat chybnou jednotku..

Jinak ještě mě docela nas*alo, že k tomu dávaj jenom německý manuál.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Graef CM 702

Příspěvek od papun »

Neznám ten mlýnek, ale není tam nějaká pojistka pod násypkou nebo něco takového? Pokud si kupoval od seriózního prodejce tak je povinný dodat manuál. Každopádně vzhledem k záruce bych do toho moc nevrtal a ihned reklamoval. Samozřejmě to nedělá moc velkou reklamu už tak né moc vyzdvihované značce, ale na druhou stranu si myslím, že i špičkový výrobce občas udělá někde chybu. Takže uvidíš co bude po reklamaci. Pak dej vědět.
Uživatelský avatar
Venk
Příspěvky: 43
Registrován: ned 19. črc 2015 8:39:11
bydliště: Praha
kávovar: La Nuova Era Cuadra
mlýnek: Mahlkönig Vario

Re: Graef CM 702

Příspěvek od Venk »

Tak už mi ho vyměnili a pomalu se s ním učím. V zásadě jsem s ním zatím spokojený, jen mi přijde, že mele hodně najemno. Koupil jsem si plechovku Costy, abych se měl na čem učit:) a na můj kávovar to chtělo nastavit na stupeň cca 16 z 25 (25 je nejhrubší). Když jsem to vyladil, tak jsem zkusil kávu z doubleshotu a tam jsem musel jít dokonce na stupeň 22. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet do budoucna.

Další věc je, že poměrně velká část kávy zůstává někde v útrobách, takže při každém mletí člověk dostane relativně velkou dávku namleté kávy "z minula", což je při malé spotřebě trochu nevýhoda. Nicméně beru to spíš jako daň za poměrně nízkou cenu:).
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Graef CM 702

Příspěvek od lukyn »

stačí lehce předek nadzvednout a lehce klepnout mlýnkem ... tam sem to na CM80 dělával.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
Venk
Příspěvky: 43
Registrován: ned 19. črc 2015 8:39:11
bydliště: Praha
kávovar: La Nuova Era Cuadra
mlýnek: Mahlkönig Vario

Re: Graef CM 702

Příspěvek od Venk »

Další patálie s tímto mlýnkem, co se přihodila po pár měsících používání: Mlýnek se při mletí neustále zasekává. Na určitých stupních se to stane například až 10x při mletí dávky na jeden šálek. Na jiných stupních jen třeba 3x. Když se zasekne, tak je potřeba vytočit nastavení mletí úplně na maximální hrubost, kdy se zřejmě sepne nějaká pojistka a následně vrátit na požadovaný stupeň hrubosti.

Napadá někoho, čím by to mohlo být? Vidím to na další reklamaci s tím, že si před tím koupím nějaký normální mlýnek a tento po opravě střelim...
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Graef CM 702

Příspěvek od wladas »

Tipujem to na nejaky ochranny spinac ktory zastravi motor. Ked sa to zasekne tak motor nehuci ze?
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Odpovědět

Zpět na „Jaký mlýnek“