DEMOKA GR-0203 znáte?

výběr nového mlýnku
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
BF007
Příspěvky: 3
Registrován: ned 01. lis 2009 0:27:51
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

DEMOKA GR-0203 znáte?

Příspěvek od BF007 »

Na svoje domácí použítí hledám mlýnek do cca 5 tisic.
V Česku mi vyšla GAGGIA MDF
Na německém amazonu
DEMOKA GR 0203 za cca. 4300kč
https://www.amazon.de/Demoka-GR-0203-Ka ... op?ie=UTF8

Cenově jsou +- srovnatelné, DEMOKA se mi ale více líbí.
Odkazy na na jsou příznivé
https://www.kaffee-profis.de/kaffeemueh ... ffeemuhle/
https://www.kaffee-netz.de/threads/schn ... 203.92591/

je přirovnávana k M203.
Ale raši bych byl kdyby jse výjadřil někdo z "českými" zkušnostmi a porovnal je.

Děkuji BF
Uživatelský avatar
fremil
Příspěvky: 10
Registrován: ned 06. lis 2016 23:52:37
bydliště: Okolí Prahy
kávovar: Gaggia Classic (2005)
mlýnek: Ascaso I-steel (2015), čekám Handground (handground.com)

Re: DEMOKA GR-0203 znáte?

Příspěvek od fremil »

Buď zdráv, zrovna řeším stejné úvahy a našel jsem pro německy znalé tohle https://www.dekoffiethuiswinkel.nl/blog ... olen-m203/ a tohle http://www.kaffeevollautomat-im-test.co ... eemuehlen/ , kde dostal druhé místo. Na to, že je to poctivý kus železa a ne plast se mi cenově líbí moc. A stejně tak viz Amazon.de a doprava zdarma, to prostě nemá chybu :)
Uživatelský avatar
gloom
Příspěvky: 29
Registrován: sob 28. zář 2013 15:25:39
bydliště: Orlová
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Gaggia MDF

Re: DEMOKA GR-0203 znáte?

Příspěvek od gloom »

Zdravím, taky se rozhoduji mezi Gaggia MDF a tímto mlýnkem Demoka GR-0203. Máte tu někdo srovnání? Původně jsem byl pro Gaggii, ale u ni některým uživatelům vadí skokové nastavení hrubosti mletí. Někde jsem četl, že u Demoky lze regulovat hrubost mletí plynule, což by bylo asi jedno z plusů. Dále se mi u demoky líbí, že je doserless (snad to je správně).
Je nějaký důvod, proč vzít raději Gaggii?
Líbil by se mi i Rancilio Rocky, ale nevím, jestli se ty 3tis navíc projeví rapidně v kvalitě mletí.
Díky za případné zkušenosti. :)
Naposledy upravil(a) gloom dne úte 13. pro 2016 22:15:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pisky
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 03. kvě 2012 11:32:52
bydliště: Praha
kávovar: Expobar Brewtus IV-R
mlýnek: Demoka GR-0203

Re: DEMOKA GR-0203 znáte?

Příspěvek od Pisky »

Asi to nebude s kvalitou vnějšího zpracování tak valné, ale kvalita mletí funkčnost by mohla být přívětivá.

Celý večer hloubám nad tím, jaký mlýnek koupit, kolik investovat a asi jsem se díky objevení tohoto mlýnku rozhodl pro tuto levnější variantu s případným upgradem v budoucnosti. Jestli vše dobře dopadne, tak určitě napíšu recenzi.

Pro případné diskutující zde zkusím vyvodit mé závěry po pročtění pár webů a recenzí, ať nemusí obtížně hledat na zahraničních webech.

Vlastnosti:
200W motor, jede přes reduktor, má mít 700RPM, ploché kameny 49mm, ukotveny v hliníkovém šasi. Stavění je šnekovým závitem průběžné. Mlýnek váží cca 3,5kg. Asi se jedná o stejný model, jako známější a o dost dražší Demoka M203.

pozitiva tohoto mlýnku vidím hlavně v tom, že v cenové relaci okolo 4000Kč splňuje veškeré důležité parametry pro mletí kávy na espresso. V recenzích si nikdo nestěžoval na kvalitu mletí.

popisovaná negativa
- někteří uživatelé popisují nižší kvalitu zpracování vnějšku(špatně vyveden napájecí kabel, plastová deska držící stavěcí šroub je chycena samořeznými šrouby)
- výrazný rozptyl kávy při mletí (údajně způsobeno elektrostatikou na plastovém usměrňovači vyletivší kávy, po výměně prý dojde k výraznému zlepšení, někteří naopak tuto častou kritiku zcela popírají)
- při stavění hrubosti pomalá změna (dáno šnekovým závitem) a absence stupňů.
- poměrně hlučný provoz
Uživatelský avatar
gloom
Příspěvky: 29
Registrován: sob 28. zář 2013 15:25:39
bydliště: Orlová
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Gaggia MDF

Re: DEMOKA GR-0203 znáte?

Příspěvek od gloom »

Pisky: Děkuji za shrnutí. Pár článků a recenzí na zahr. webech jsem našel, ale jelikož má němčina není nejlepší, tak musím počkat na zkušenosti zdejších. :) Každopádně stále váhám a zvažuji.
Uživatelský avatar
Pisky
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 03. kvě 2012 11:32:52
bydliště: Praha
kávovar: Expobar Brewtus IV-R
mlýnek: Demoka GR-0203

Re: DEMOKA GR-0203 znáte?

Příspěvek od Pisky »

Po dlouhé době jsem se dostal k tomuto fóru a jelikož mi už spoustakrát výrazně pomohlo, rád bych také občas pomohl někomu jinému v rozhodování.
Demoka GR-0203 je ve své cenové relaci super mlýnek. Mám přímé srovnání s cenově i vzhledově podobným Iberital Challenge, který jsem kupoval kamarádovi a mám s ním na Gaggia také pár káv uděláno. Pak znám z doopravdických mlýnků už jen Gaggia MDF, ale tam moc nemůžu srovnávat.
Jak jsem již vytáhl z několika recenzí na cizojazyčných fórech dříve, mlýnek nemá úplně TOP kvalitu zpracování. Naopak mě přesvědčil, že vevnitř je to kvalitní mlýnek, co umí velice dobře namlít na espresso a velice jemně nastavit hrubost.

Negativa:
Asi nejvíc mi vadí přichycení násypky jen na 1 šroubek(po nasazení je násypka poměrně volná a tím jedním šroubkem se trochu stáhne). Po stažení šroubku sice násypka drží, ale stále se mírně viklá vůči tělu mlýnku. Vadí mi to protože s mlýnkem trochu klepu po namletí dávky a právě za krk násepky se mlýnek dobře drží. Nicméně se bojím, že to časem utrhnu. Upravovat se mi to zatím nechce, protože je mlýnek v záruce.
Dále po vybalení byly gumové protiskluzové nožičky o desetinku mm nižší, než přední zahnutý okraj nerez plechu. Vyřešil jsem to odlepením nožiček a jejich podlepením kouskem korku.
Nástavec pro držení páky by mohl být trochu delší, aby tam páka zajela. takhle je to jen takový vymezovače směru stlačení tlačítka pro spuštění.

Pozitiva:
Malé množství nevysypatelné kávy. Zůstatek je necelý 1g po zaklepání s mlýnkem. Bez zaklepání je to sice o poznání horší(můžou zůstat zrnka ještě nenamleté kávy + mletá v plastové trubce, co směřuje kávu do misky - zaklepáním získám okolo 2g), ale opravdu stačí lehce s mlýnkem zaklepat při skončení mletí.
Velice jemné a precizní nastavení hrubosti mletí. Když si odměřím váhou množství kávy, dosahuji velice konzistentních výsledků 25/25 a výsledku při změně kávy rychle dosáhnu díky ideálnímu rozsahu a pozorovatelnému
Super cena(zrovna jsem koukal na Amazon a už ho tam bohužel mají za 228€, já kupoval před vánocema na německém amazonu za 158€ s poštovným zdarma.
EDIT 17.4.2017: Kouknul jsem se teď na amazon.de a už je zase za přívětivější cenu - aktuálně 154€ i s poštovným do ČR.

Shrnutí:
Nastavení mletí šnekovým jezdcem má pro mě ideální převod. Dá se pozorovat o kolik ubíráme/přidáváme(oproti iberital challenge, který je v tomhle trochu horší s kolečkem na boku a oproti kterému je nastavování i mnohem rychlejší). Např když přivezu čerstvou kávu po dodělání 2 týdnů staré, stejné, tak otočím kolečkem o 180-360° a rovnou to trefím +/- na 25/25. Otočení o 180° mi změní extrakci tak o 2-4ml. Naopak pro lidi co kromě espressa dělají i jiné druhy kávy se to moc nehodí, to by se utočili k smrti.
Rozptyl vysypávané kávy popisovaný na zahraničních fórech je aspoň dle mého názoru úplně běžný pro doserless mlýnky. Vždy používám uříznutý kelímek od jogurtu na misce a nic se mi vedle nesype. Bez něj by to však určitě bordel dělalo.
Někdo popisoval hlučnost. Za mě je méně hlučný než Iberital Challenge, tichý tedy ale není.

Pošlu ještě nějaké fotky s popisem, jestli se mi podaří je přidat(maj sice 100kb, ale hlásí to chybu, tak asi nic)
Naposledy upravil(a) Pisky dne pon 17. dub 2017 10:13:20, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Pisky
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 03. kvě 2012 11:32:52
bydliště: Praha
kávovar: Expobar Brewtus IV-R
mlýnek: Demoka GR-0203

Re: DEMOKA GR-0203 znáte?

Příspěvek od Pisky »

Tak jsem zmenšil fotky krom velikosti datové i na pidi fotečky rozlišením a už mi jdou přidat. Snad na nich potenciální zájemci něco uvidí. Další fotky přidám, až budu mlýnek rozebírat a čistit a také změřím přesné množství zbylé kávy.
IMG_20170328_124506_1.jpg
IMG_20170328_124515_1.jpg
IMG_20170328_124548_1.jpg
IMG_20170328_124527_1.jpg
IMG_20170328_124645_1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
modemo
Příspěvky: 10
Registrován: pát 27. led 2017 9:30:28
bydliště: Hodonín
kávovar: Gaggia Classic, Moka
mlýnek: Demoka GR-0203

Re: DEMOKA GR-0203 znáte?

Příspěvek od modemo »

Pri poslednom čistení som si len tak urobil fotku, ako vyzerá mlynček vo vnútri...
Prikladám, ak by to niekoho zaujímalo, prípadne ako vyzerajú kamene. ;)
mlynek.jpg
vrchny kamen.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: DEMOKA GR-0203 znáte?

Příspěvek od papun »

Z čeho je horní a spodní závit kamenů? Na fotce se to leskene....., ale vypadá to, že mosaz nebo něco takového.
Uživatelský avatar
modemo
Příspěvky: 10
Registrován: pát 27. led 2017 9:30:28
bydliště: Hodonín
kávovar: Gaggia Classic, Moka
mlýnek: Demoka GR-0203

Re: DEMOKA GR-0203 znáte?

Příspěvek od modemo »

Jedná sa o staršiu foto, vtedy som to neskúmal, takže neviem. Skúsim si pri ďalšom čistení spomenúť... ale zdá sa mi, že minimálne ten spodný závit mal nádych do červena.
A vlastne, aký je reálny prínos toho, či to je/nie je z mosadze?
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: DEMOKA GR-0203 znáte?

Příspěvek od papun »

Velká část těch ,,levnějších" mlýnků. Jako je třeba i moje Acaso, MDF. To mají tak, že horní kámen má vnější závit z mosazi a šroubuje se do hliníkového závitu. Což znamená, že když nebudeěš mít svůj den a při nasazování horního kamene to dáš přes závit, tak ten hliníkový závit zničíš. Třeba u mého prvního MDFka byl ten závit nějaký vychozený a když jsem chytl za horní kámen, tak se sním dalo kývat v závitu.

Určitě se dá zničít i závit mosat/mosaz, ale přeci jen by to mělo víc vydržet.
Odpovědět

Zpět na „Jaký mlýnek“