Mlýnek ECM S-Manuale 64

výběr nového mlýnku
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
efrankie
Příspěvky: 19
Registrován: stř 01. bře 2017 15:42:42
bydliště: Praha
kávovar: zatím žádný
mlýnek: taky nemám ještě

Mlýnek ECM S-Manuale 64

Příspěvek od efrankie »

Po prostudování zdejšího fóra jsem dospěl k závěru, že mám jen v hlavě bordel… Z výběru kávovaru, kdy jsem šel přes Lelit, Gaggii, Silvii jsem nakonec dospěl k názoru, že než vyhazovat peníze za kávovar, který bych do pár měsíců chtěl měnit za lepší, zakoupím rovnou něco lepšího. Výběr nakonec padl na ECM Classika PID.
Ale co k tomu za mlýnek…? V pár vláknech jsem se pokoušel o diskuzi, ale moc z toho nejsem chytrej, protože mlýnky, ze kterých vybírám nejsou nikde zas tak moc zmiňovány. Proto bych rád založil svoje vlastní vlákno. Po prostudování pár vláken jsem přecházel pomalu přes Rockyho, i-Steela až k nynějšímu výběru…
Určitě chci mlýnek s plochými kameny a bez doseru. Jestli bude mít steppless nebo ne mi asi až tak moc nezáleží. Vím, že třeba Rocky má prý ty stupně naskládané dost daleko od sebe, ale ECM Casa nevím jak to má.

ECM Casa (nejlevnější varianta, jen 50mm kameny, krokové nastavení hrubosti mletí)
ECM S-Manuale 64 (nejdražší varianta, 64 kameny, steppless)
Eureka Mignon (50mm kameny, steppless, pro mě design)
nebo Bazarový…? Těžké sehnat něco v dobrém stavu. Je to loterie.

Cena by se neměla přehoupnout přes 10 tisíc za nový mlýnek. (už jsem původní zamýšlenou cenu zdvojnásobil, více nehodlám dát)

Prosím o radu těch kdo mají s těmito mlýnky zkušenost. Moje aktuální rozpoložení v hlavě je ECM Casa (ekonomická varianta), mám zde strach pouze z toho krokového nastavevní hrubosti mletí. Máte s tím někdo zkušenosti jak to má ECM vyřešené? Kdybych neřešil tolik peníze, tak ECM S_Manuale (tam zamýšlená cena přesahuje o tisíc, což bych dal… 10 nebo 11 tisíc už rozdíl není) Díky moc
Naposledy upravil(a) efrankie dne úte 11. dub 2017 1:42:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Mlýnek do 10k (ECM, Eureka…?)

Příspěvek od danst »

On snad každý mlýnek má plus i nějaké minus. Je to opravdu o požadavcích, jaké na něj jsou. Dva lidi budou dva mlýnky klidně hodnotit opačně.
Uživatelský avatar
efrankie
Příspěvky: 19
Registrován: stř 01. bře 2017 15:42:42
bydliště: Praha
kávovar: zatím žádný
mlýnek: taky nemám ještě

Re: Mlýnek do 10k (ECM, Eureka…?)

Příspěvek od efrankie »

Jasný no, já spíš myslel, kdyby se někdo našel kdo má konkrétně tyto mlýnky… že by k nim řekl nějaký zkušenosti. Výběr bude samozřejmě už jen na mě… Co mě konkrétně zajímá je to krokové nastavení u Casy… ale nevím, zatím jsem tu u nikoho nečetl, že by tento mlýnek měl nebo používal.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Mlýnek do 10k (ECM, Eureka…?)

Příspěvek od j.bill »

Zkus se zeptat tady.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
efrankie
Příspěvky: 19
Registrován: stř 01. bře 2017 15:42:42
bydliště: Praha
kávovar: zatím žádný
mlýnek: taky nemám ještě

Re: Mlýnek do 10k (ECM, Eureka…?)

Příspěvek od efrankie »

Už jsem zkoušel… se mi zdá, že mlýnky od ECM tady mezi místními tedy moc nefrčí ale :D
Uživatelský avatar
efrankie
Příspěvky: 19
Registrován: stř 01. bře 2017 15:42:42
bydliště: Praha
kávovar: zatím žádný
mlýnek: taky nemám ještě

Re: Mlýnek do 10k (ECM, Eureka…?)

Příspěvek od efrankie »

Casu jsem tak nějak už zavrhnul kvůli tomu krokovému nastavení… takže už je to víceméně jen otázka jestli Eureka Mignon či ECM S-Manuale 64. Hádám ale, že chybu neudělá člověk ani s jedním mlýnkem.
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: Mlýnek do 10k (ECM, Eureka…?)

Příspěvek od puschpull »

Z těchto dvou by se mi víc líbil ten ECM S-Manuale 64
Uživatelský avatar
gekonko
více pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát 02. led 2015 12:33:04
bydliště: Košice
kávovar: CARIMALIalfa2x GAGGIAcubika2x ASCASOdream KRUPSxp5240
mlýnek: GAGIAmd85-2x SANTOS#1 ZASSENHAUSpanama

Re: Mlýnek do 10k (ECM, Eureka…?)

Příspěvek od gekonko »

Uživatelský avatar
efrankie
Příspěvky: 19
Registrován: stř 01. bře 2017 15:42:42
bydliště: Praha
kávovar: zatím žádný
mlýnek: taky nemám ještě

Re: Mlýnek do 10k (ECM, Eureka…?)

Příspěvek od efrankie »

Četl jsem všechno, ale zrovna v tomto vláknu je o tom mlýnku co chci jen to, že jej má ve výběru… ale nikdo se tam k němu nevyjadřuje. Jako ve všech ostatních diskuzích. Měl bych jej nový za cenu cca 9000,- … asi to není špatná cena předpokládám.

edit: proběhla změna názvu tohoto vlákna, snad to není problém.. je to na základě výběru, který se víceméně zúžil pouze na tento mlýnek a rád bych věděl jeslti má přímo s tímto někdo zde zkušenost
Uživatelský avatar
petan2vrtilka
Příspěvky: 8
Registrován: stř 10. kvě 2017 14:40:31
bydliště: Slabce
kávovar: Faema Charisma S1
mlýnek: Eureka mignon

Re: Mlýnek ECM S-Manuale 64

Příspěvek od petan2vrtilka »

Zdravím, jen se se chtěl zeptat jak dopadla ta koupě mlýnku jestli vyhrál ten ECM manuale a hlavně kde bych ho mohl také koupit za těch 9000. Díky
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jaký mlýnek“