Mlýnek HG - 1 výrobce LWW

výběr nového mlýnku
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Natan
Příspěvky: 10
Registrován: stř 08. lis 2017 15:09:59
bydliště: Vysočina
kávovar: seaco
mlýnek: v kavovaru

Mlýnek HG - 1 výrobce LWW

Příspěvek od Natan »

Máte někdo zkušenosti s tímto mlýnkem,nebo s jeho nákupem.
Stránky výrobce: https://lynweber.com/products/
Uživatelský avatar
matis
Příspěvky: 1
Registrován: sob 13. bře 2010 14:48:08
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek HG - 1 výrobce LWW

Příspěvek od matis »

Tento mlýnek mám již rok - jde o verzi tuším z roku 2015, která neumožňovala horizontální nastavování přesné pozice většího ozubeného kolečka vůči malému ozubenému kolečku připevněnému ke hřídeli. I tak je ale kvalita mletí příkladná, až na konec mletí, kdy mi občas až na konci mletí do pomleté kávy propadne víc větších částí (spíš částí slupek) kávových zrn - to je zpravidla způsobeno příliš malou rychlostí mletí - doporučuji ke konci mletí zvýšit rychlost mletí (tak na 1,5 až 2 otáčky za vteřinu ze standardní rychlosti cca 1 otáčky za vteřinu), pak se to zpravidla neděje. Věřím, že tuto mou potíž by vyřešilo nastavení přesné pozice většího ozubeného kolečka vůči menšímu - bohužel má starší verze mlýnku toto neumožňuje na rozdíl od aktuální verze mlýnku (minimálně od roku 2017). Také při nastavování a rekalibraci mlýnku je poznat, že menší ozubené kolečko není úplně přesně vycentrováno - toto lze u novější verze alespoň částečně spravit nastavením přesné pozice většího kolečka vůči menšímu.
Ale abych jen nekritizoval. Káva chutná perfektně, tento mlýnek s kónickými mlecími kameny opravdu rozvíjí ovocité tóny kávy. Kvalita konstrukce je příkladná, úržba nad rámec čištění vlastně žádná - při mém průměrném využití jednou, dvakrát denně to znamená jednou do roka promazat převod (napojení) hřídele s klikou potravinářským mazivem. Čištění také nezabere moc času, provádím jej skutečně důkladně okamžitě po dokončení přípravy kávy jedním dlouhým štětečkem a zabere mi to přibližně tolik času jako zvážení a pomletí jedné dávky kávy a výsledkem je mlýnek, který je čistý skoro jako nový. Pokud člověk přestane s mletím například v polovině mletí, je docela problém znovu začít mlít, jelikož jsou ozubená kolečka ucpaná a chce to větší sílu - pro muže žádný velký problém, ale pro křehkou ženu... Při velmi nízkých hrubostech mletí už mlýnek klade při mletí větší odpor a musí se více držet za madlo se snahou o významější přítlak k zemi. Opotřebení mlecích kamenů nepozoruji žádné a očekávám, že to tak vydrží ještě hodně dlouho. Nastavení hrubosti mletí je snadné, ale musí se dodržet jednduchý, leč přesný, postup.
Celkově jsem spokojen a novou aktuální verzi mlýnku umožňující horizontální nastavení přesné pozice většího ozubeného kolečka vůči malému ozubenému kolečku připevněnému ke hřídeli určitě doporučuji. Tento mlýnek má potenciál vydržet věčnost, dobře vypadá, při mletí je tichý, je robustní a při jeho používání vnímáte pocit solidnosti. Nicméně je třeba zdůraznit, že je vhodný hlavně pro kávové nadšence, kteří se s přípravou kávy rádi hrají. Všechny ostatní ruční mletí kávy po chvíli přestane bavit. Aktuálně používám dvě různé hrubosti mletí na dva různé druhy přípravy kávových nápojů (Aeropress a mokka - rozdíl v hrubosti mletí mezi těmito dvěma přípravami je 5-6 celých očíslovaných stupňů na stupnici mlýnku) a v poslední době tyto dvě hrubosti mletí většinou ani nepřenastavuji podle jednotlivých druhů kávy. Další výhodou/nevýhodou je, že s takto kvalitním mlýnkem dobře poznáte kvalitu a vývoj kávy v čase jak po upražení vyzrává a pak stárne.
Mlýnek jsem kupoval z USA přes ebay od soukromé osoby.
Uživatelský avatar
Natan
Příspěvky: 10
Registrován: stř 08. lis 2017 15:09:59
bydliště: Vysočina
kávovar: seaco
mlýnek: v kavovaru

Re: Mlýnek HG - 1 výrobce LWW

Příspěvek od Natan »

Děkuji za Vaši recenzi,tento mlýnek mě připadne jako super, dělají i elektrickou verzi, ale ty ceny, tisíc dolarů za mechanický mlýnek je ranec.
Uživatelský avatar
Natan
Příspěvky: 10
Registrován: stř 08. lis 2017 15:09:59
bydliště: Vysočina
kávovar: seaco
mlýnek: v kavovaru

Re: Mlýnek HG - 1 výrobce LWW

Příspěvek od Natan »

Podobnou konstrukci a retenci má elektrický mlýnek vyráběný v německu Tidaka-mühle CB1, nemáte někdo zkušenosti s tímto mlýnkem?
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jaký mlýnek“