Mlýnky jsou věčné - rada k výběru

výběr nového mlýnku
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
dare001
Příspěvky: 5
Registrován: pát 01. pro 2017 23:30:42
bydliště: Karlovarský
kávovar: Delonghi
mlýnek: nemám

Mlýnky jsou věčné - rada k výběru

Příspěvek od dare001 »

Ahojte, doufám, že nikoho nenaštvu založením nového tématu, avšak ani po přečtení vícero témat, nejsem rozhodnutý, který mlýnek bych si měl koupit. K některým z mlýnků je tady spoustu témat, nicméně nebyly srovnány z hlediska koupi vedle dále zmíněných mlýnků. Proto tento dotaz. Oceňuji jakoukoliv radu, která mě posune blíž k výběru jednoho z mlýnků. Je mi jasné, že nikdo nemá všechny tyto mlýnky doma, avšak určitě ke všem mlýnkům budou nějaké zkušenosti, resp. důvod výběru oproti jiným z vypsaných mlýnků, a proto bych vás požádal o názor a radu.

Zde je takový můj výběr(budu dělat espresso):
Rancilio Rocky - zvažuji Silvii, takže to už je téměř nerozličná dvojka
Fiorenzato F4 E nano - tento mlýnek se mi hodně líbí a myslím, že by mohl být významně lepší než Rocky. Co myslíte?
Mahlkönig Vario Home - u tohoto mlýnku jem na rozpacích, má neskutečnou škálu nastavení mletí, ale je skutečně dobrý, resp. lepší než Rocky nebo Fiorenzato?
Eureka Mignon MCI - Rovněž zajímavý mlýnek, byť zřejmě nejlevnější od Eureky, je to ale zaručená značka.

a nakonec vzhledem k tomu, že druhým zvažovaným kávoverm je Oscar II, tak jsem koukal i na
NUOVA SIMONELLI Grinta Chromo
NUOVA SIMONELLI MDX Black

Děkuji
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Mlýnky jsou věčné - rada k výběru

Příspěvek od dslecinka »

Fiorenzato má příšerné uživatelské prostředí (dotykovou obrazovku), věčně s tím má někdo problémy, a je hlučný (velmi).
Vario Home je fajn pokud kromě espressa valíte i alternativy. Srovnatelný asi s Rockym.
Mignon je asi nejlepší mlýnek ve své cenové a rozměrové kategorii, ale zázrak to taky není.

Grinta je šunt, plastový šunt.

MDX máme doma, jsme spokojeni. Srovnatelný se SJ, možná i lepší (možná - záleží na seřízení kamenů). Snadno se čistí.
Uživatelský avatar
vladacr
Příspěvky: 49
Registrován: ned 24. lis 2013 18:07:55
bydliště: České Budějovice
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Fiorenzato F5d

Re: Mlýnky jsou věčné - rada k výběru

Příspěvek od vladacr »

Za mě osobně mlýnek co nejjednoduší, s jemným nastavením hrubosti. Koupil jsem Fiorenzato F5d (fresh provedení), 3 roky starý, minimálně používaný, za 5k. Naprostá spokojenost.
Uživatelský avatar
dare001
Příspěvky: 5
Registrován: pát 01. pro 2017 23:30:42
bydliště: Karlovarský
kávovar: Delonghi
mlýnek: nemám

Re: Mlýnky jsou věčné - rada k výběru

Příspěvek od dare001 »

Především se chcui omluvit, za zařazení témy do nesprávné sekce, stalo se to omylel, i když vůbec nevím jak, když jsem měl v úmyslu dát jí do sekce, kam patří, tedy "jaký mlýnek".

Co si tedy myslíte? Z toho co je prozatím napsáno mi vychazí, že bych měl koupit ROCKYHO, případně zvažovat NS MDX nebo Fiorenzato F5d.
Nebo bych měl vzít úplně něco jiného?

Díky. Jinak, co se týče toho Fiorenzata, tak co Mé k němu hodně táhlo/táhne bylo, že jsem ho viděl asi v pěti dobrých kavárnach...
Uživatelský avatar
OndraPod
začátečník
Příspěvky: 78
Registrován: sob 30. lis 2013 20:28:48
bydliště: Praha východ
kávovar: Rancilio Silvia BC PID
mlýnek: ECM S-Manuale 64mm

Re: Mlýnky jsou věčné - rada k výběru

Příspěvek od OndraPod »

Rocky není stepless což může být IMHO dost omezující a má "jen" 50mm kameny, taky jsem o něm uvažoval.
Uživatelský avatar
dare001
Příspěvky: 5
Registrován: pát 01. pro 2017 23:30:42
bydliště: Karlovarský
kávovar: Delonghi
mlýnek: nemám

Re: Mlýnky jsou věčné - rada k výběru

Příspěvek od dare001 »

Co bys tedy doporučoval?
Uživatelský avatar
dare001
Příspěvky: 5
Registrován: pát 01. pro 2017 23:30:42
bydliště: Karlovarský
kávovar: Delonghi
mlýnek: nemám

Re: Mlýnky jsou věčné - rada k výběru

Příspěvek od dare001 »

to dslecinka: jak jsi psal ty nevýhody toho Fiorenzata, tak jsem zkoušel hledat téma, kde to popisují. Mohl bys prosím hodit nějaký link, kde tyto vady uvádějí.
Našel jsem téma na fóru, kde rozebírají Fiorenzato F4e nano a tam právě píšou, že je strašně tichý a i tišší než Rocky a nevšiml jsem si ani ty problémy s uživatelským prostředím. Tady je odkaz:

Kód: Vybrat vše

https://www.home-barista.com/grinders/fiorenzato-f4-reviews-t38506-30.html
Docela mě láká ten Fiorenzato F5D, který si pochvaluje VLADACR, nemá totiž ani displej, který by mohl být problematický, jak bylo uvedeno výše a má oproti F4e nano i větší kameny. Problémem ale je, že ho nikde nejde sehnat za rozumnou cenu. ´Totiž ten Fiorenzato F4 e Nano mají na elektros it za 370 euro (cca 9000), nemají tam ale ten F5D, který si myslím, že by mohl být za stejnou cenu. A jinde, neříkajíc o ČR,je zbytecne predrazenej 14 tis a tak.

to vladacr: Jak jsi sháněl to F5D nenarzil jsi někde na rozumnou cenu okolo 9 tis. za nový.

Díky
Uživatelský avatar
Sam
začátečník
Příspěvky: 79
Registrován: sob 02. črc 2011 22:30:46
bydliště: Vamberk
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnky jsou věčné - rada k výběru

Příspěvek od Sam »

Za mě je to takto (vycházím z osobní zkušenosti jak uživatelské, tak servisní, hodnotím jen co znám)
Vario Home:
na první pohled se může zdát super jak píšete výše. Z hlediska komfortu obsluhy, možnosti nastavení atd.
Ale, stejnosměrný komutátorový motor, ozubený řemen na plastovém ozubeném kole a asi duralovém ozubeném pastorku. Keramické kameny. Je to taková nešťastná kombinace. Pokud někdo na něm bude mlet světle praženou kávu, tak si zadělává na problémy. Mlýnek na ní není dimenzován, káva je tvrdší a mlýnek to utahá, jednak se bude muset překalibrovat(přitáhnout kameny více k sobě), aby tuto kávu vůbec namlel na espresso. A znamená to, že do motoru poteče větší proud, dříve se opotřebují uhlíky, duralový pastorek se odírá, taktéž řemen, všude takový ten gumový prach.. Pokud se stane, že kameny "kousnete" např. kamenem v kávě, nebo jiná nežádoucí věc, nejen že se vylomí zuby na kamenech (jsou křehké), ale přeskočí řemen resp. pastorek se bude protáčet přes zuby řemenu díky velkému kroutícímu momentu motoru a zuby řemenu se prostě obrousí, nebo řemen praskne.
Dále díky větší zátěži se stává, že se přeruší některé vedení na rotoru motoru, nebo mezizávitový zkrat, klasika na komutátorových motorech a obecně díly na Mohlkonig nejsou nejlevnější. Pokud se taková káva nemele moc najemno tak OK. A u tmavších káv, také tento problém není, jen prostě není dělaný na velkou zátěž. Ještě pokud se mele čerstvě pražená káva, tak hodně lítá kolem páky a chytá se na plastové díly díky elektrostatice, ale fakt hodně. Ve druhé generaci to mají vylepšené tím fortelným kovovým odlitkem-držákem kávy, před tím to bylo plastové. Při častém vyjímání hopru se opotřebuje takový plastový výlisek co se dotýká mikrospínače a pak nemelete. Jiank mlýnek váží 3,5 kg. a to má na dně ještě závaží. Mele celkem rychle a tiše dvouporce 14-16g cca 10s. Je dobré ho častěji čistit, jinak slušně zatuhne uložení horního kamene, ale to ostatně každý mlýnek

Tyto výše popsané mínusy se netýkají mlýnků klasických konstrukcí jako zmiňovaný ROCKY, Mignon, Fiorenzato atd. Tedy robusní asynchroní motor kde přímo na hřídeli se točí spodní kámen. Tam kousnutí kamenů ničemu neublíží. Rocky váží 2x více než Vario a je o polovinu levnější. Někomu vadí, že není stepless, vařil jsem na něm celkem dlouho a ten problém jsem nepocítil, ale nejsem zas takový řešitel. Jiank mele celkem déle, to je fakt cca 16-18 s. dvouporci 14-16g. Ale je to poctivý mlýnek a totální držák. Však je to jen motor s kondenzátorem a dva vypínače. A pro někoho může být nevzhledný. Dobře se rozbírá při čištění. Náchylný na elektrostatiku čerstvě pražené kávy jako Vario tolik není.

Mignon, tam nemám velké zkušenosti s vařením, jen jsem ho lehce zkoušel. Musel bych si jeho nožičky podložit nanopodložkou nebo gumou. Při zapnutí má motor velký moment setrvačnosti při rozjezdu a mlýnek cukne tím se pootočí kolem osy na nožkách, to dělají i ECM clasic a automatic.
jinak je to fajn kompaktní mlýnek i s komfortem ovládání.

F4 nano
, mě na první dobrou také přijde fajn ani bych s ním neměl problém co do obsluhy, ale neřešil jsem dlouhodobě, nevařil jsem na něm.

Tady rozhoduje spíše líbí nelíbí a cena, šlápnutí vedle moc nehrozí, kromě toho Varia.
Uživatelský avatar
OndraPod
začátečník
Příspěvky: 78
Registrován: sob 30. lis 2013 20:28:48
bydliště: Praha východ
kávovar: Rancilio Silvia BC PID
mlýnek: ECM S-Manuale 64mm

Re: Mlýnky jsou věčné - rada k výběru

Příspěvek od OndraPod »

dare001 píše:Co bys tedy doporučoval?
Z výše zmíněných se mi nejvíc líbí Fiorenzato F5D, vadí mi akorát velikost. U F4 bych se bál toho dotykáče, časem by to mohl být problém.

Osobně jsem se rozhodl pro ECM S-Manuale 64.
Je koncipovaný jako domácí mlýnek(doserless, malé rozměry, 0.5kg násypka) s parametry komerčních mlýnků(64mm kameny, 450W motor, 1400ot/min). Jinak je velice tichý, mele super rychle, téměř nehrudkuje, má gumové těsnění komory i násypky a mikroregulaci. Retenci jsem ještě nezjištoval, ale měla by být max 0,6-1g.
dandu
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 29. lis 2016 10:41:47
bydliště: Ostrava
kávovar: Sage BES920/Catler ES9010 <- ex.Rancilio Silvia 2016
mlýnek: Niche Zero <- Fiorenzato F4e nano v2 <- ex. Catler CG8030

Re: Mlýnky jsou věčné - rada k výběru

Příspěvek od dandu »

O F4e nano budu moct něco málo napsat po Vanocich. Kamarádka mi ho doveze z Itálie z elektros.it. Doufám že to bude znatelný pokrok z Catlera CG8030.
Uživatelský avatar
vladacr
Příspěvky: 49
Registrován: ned 24. lis 2013 18:07:55
bydliště: České Budějovice
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Fiorenzato F5d

Re: Mlýnky jsou věčné - rada k výběru

Příspěvek od vladacr »

dare001 píše:to vladacr: Jak jsi sháněl to F5D nenarzil jsi někde na rozumnou cenu okolo 9 tis. za nový. Díky
Čirá náhoda, na bazosi někdo prodával zařízení rušené farmářské prodejny, chlaďáky a pod. A mezi tím byl mlýnek. Navíc asi 50 km od nás. Domluvili jsme se, že se na něj přijedu podívat. Prodejna zatím v provozu, všude čisto, uklizeno. Mlýnek má dle slov původní majitelky za sebou necelé 3 sezóny, kdy pro úzký okruh zákazníků mlel praženou kávu z místní pražírny, především do moka konviček. Vzhledově jako nový. Nebylo o čem přemýšlet. Jediným případným oříškem mohla být manželka, takže jela se mnou, abych nepřitáhl nějakou příšeru. Na místě se ovšem do mlýnku zamilovala a domů jsme odjížděli ve třech :-). Původně jsem myslel, že ho budeme provozovat bez násypky, ale nakonec jsme ji nesundali. S Alfou tvoří F5 krásný kavárenský koutek. Měl jsem v plánu buď nový Rocky nebo starší, popřípadě repasovaný profi mlýnek.
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Mlýnky jsou věčné - rada k výběru

Příspěvek od dslecinka »

dare001 píše:to dslecinka: jak jsi psal ty nevýhody toho Fiorenzata, tak jsem zkoušel hledat téma, kde to popisují. Mohl bys prosím hodit nějaký link, kde tyto vady uvádějí.
Našel jsem téma na fóru, kde rozebírají Fiorenzato F4e nano a tam právě píšou, že je strašně tichý a i tišší než Rocky a nevšiml jsem si ani ty problémy s uživatelským prostředím. Tady je odkaz:

Kód: Vybrat vše

https://www.home-barista.com/grinders/fiorenzato-f4-reviews-t38506-30.html
manžel pracuje v servisu, oproti Ceadu E37s (nejprodávanější model) je jednoduše hlučnější. a s dotykáčem byly a jsou problémy, celá první generace elektroniky (základní deska i touchpanel) se v rozmezí 1-2 let komplet vyměňovala, vždycky tam něco přestalo fungovat. taky měl v ruce mlejnky, co reagovaly ze vzdálenosti i klidně 20 cm, s tím se pak taky nedá pracovat...
Uživatelský avatar
dare001
Příspěvky: 5
Registrován: pát 01. pro 2017 23:30:42
bydliště: Karlovarský
kávovar: Delonghi
mlýnek: nemám

Re: Mlýnky jsou věčné - rada k výběru

Příspěvek od dare001 »

A co říkate na toto?

Kód: Vybrat vše

https://www.bertazzofood.com/de/product/on-demand-dosiermuehle-eureka-zenith-club-e-schwarz/
Já bych asi nejraději taky vzal to Fiorenzato F5D, má i větší kameny než F4e, ale bohužel ho nejde sehnat za normální cenu, všude je minimálně za 13 tis(s DPH).
Uživatelský avatar
Endynko
nováček
Příspěvky: 59
Registrován: stř 19. črc 2017 13:47:58
bydliště: Modra
kávovar: Lelit PL162T Bianca
mlýnek: Lelit Wiliam PL72, Comandante

Re: Mlýnky jsou věčné - rada k výběru

Příspěvek od Endynko »

Ja som sa dlhšie rozhodoval medzi Rockym a Eurekou Mignon a dnes som nakoniec objednal Mignon. V jeho prospech u mňa rozhodlo bezkrokové nastavenie, vcelku pozitívne recenzie a taktiež dizajn. Oba vyjdú zhruba na 300 € takže cena veľmi nerozhodovala.
Poslúžili v minulosti:
Lelit PL41TEM
Eureka Mignon, Lelit PL043MMI, Hario Skerton
Uživatelský avatar
lubost
Příspěvky: 33
Registrován: stř 23. srp 2017 8:39:05
bydliště: Ždiar
kávovar: Lelit Elizabeth PL92
mlýnek: Eureka Mignon

Re: Mlýnky jsou věčné - rada k výběru

Příspěvek od lubost »

Ked uz je tu tato tema... po prestudovani tohto fora asi pol roka dozadu som zacal kavu brat uplne inac... vyuzivam DeLonghi EC850M, kde som si urobil nepretlakove sitka (z povodnych pretlakovych), aj kupil nejake nie-original nepretlakove, kupujem roznu kavu z overenych praziarni, zatial mi chuti skoro kazda ;-)
Kavu meliem na mlynceku Krups GVX242, ktory stal cca 60 € a mam ho uz dost dlho, odislo na nom uz hadam vsetko (casovac, samotne spinacie tlacitko), cize teraz som zrusil vsetky "poistky" a na snure je vypinac, ktorym zapnem/vypnem :-D
Ale - ked nastavim najjemnejsie mletie, tak po utlaceni kavy v pake standardnou silou kavovar nepretlaci nic, kava je zomleta naozaj ako hladka muka. Musim par pohybov na regulatori povolit, kde sa dostanem asi na hrubu muku a vtedy mi za cca 30 sekund natecie asi 0,3 dcl kavy... tamper mam novy, presne na sitka (misky?)
Setrim na novy kavovar a zvazujem stale medzi Lelit PL41PLUST v cene cca 675 € alebo sa tocim okolo Oskara II aj s tym doplnkom, co by vyslo viac ako 100 € navrch...
Moja otazka ale je hlavne o tom, ci si vystacim na uvod este s tym starym mlynčekom, ked teda melie kavu celkom jemne... v com tie spominane mlynceky zomelu tu kavu lepsie... (ako urcite budu lepsie, ked ludia su ochotni za nich vyplatit pomaly 5 az 10x tolko za tie bezne, ktore sa ku kavovarom triedy, ktoru chcem zakupit, odporucaju...
Dakujem za Vas nazor...
Lubo
======================================
Kavovar: Lelit Elizabeth PL92 (predtym Lelit PL41PLUST, predtým De Longhi EC850M a nepretlakove filtre)
Mlyncek: Eureka Mignon (predtym Krups GVX242)
Uživatelský avatar
PeterG
více pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pon 18. lis 2013 23:19:09
bydliště: PO okolie
kávovar: Dalla Corte Studio FP (Quick Mill QM67 Evo; Bezzera Unica)
mlýnek: Lagom P64 (E65S; F4E nano, silne modifikovaný; Macap M2M)

Re: Mlýnky jsou věčné - rada k výběru

Příspěvek od PeterG »

dare001 píše: ... Docela mě láká ten Fiorenzato F5D, který si pochvaluje VLADACR, nemá totiž ani displej, který by mohl být problematický, jak bylo uvedeno výše a má oproti F4e nano i větší kameny. Problémem ale je, že ho nikde nejde sehnat za rozumnou cenu. ´Totiž ten Fiorenzato F4 e Nano mají na elektros it za 370 euro (cca 9000), nemají tam ale ten F5D, který si myslím, že by mohl být za stejnou cenu. A jinde, neříkajíc o ČR,je zbytecne predrazenej 14 tis a tak. ...
Technická poznámka: Fiorenzato F4E na electros.it nikdy nestál 370 euro, to bola cena bez DPH ktorá sa zobrazila pri prvom vstupe na stránku pre default krajinu (Argentina?). EU cena s DPH je 435 eur (resp. 449 eur s násypkou 250g).
F4E mám od marca 2016 a aj keď som tiež čítal o problémoch s touch screen u prvej série (Rimprezza.de ho prestala kvôli tomu predávať ), nemal som s ním doteraz vážnejší problém - okrem 1 - 2 prípadov, že sa sám spustil v neprítomnosti a zomlel 1 dávku. Keďže nikto pri tom nebol, nevieme povedať príčinu, či to bol zákmit el. siete, náš kocúr, hmyz na displeji alebo proste chyba. V násypke však nenechávam veľa kávy. Inak melie dobre, minimálna hrudkovitosť (dovolím si tvrdiť, že nižšia ako Mazzer Mini, čo som videl) a určite nie je hlučný (ťažko porovnať, je tichší ako Macap M2M a s iným porovnať neviem). Nepáči sa mi "plávajúce" uloženie horného kameňa tlačeného zo spodu pružinami a zhora pridržiavané prstencom na závite (rovnaké uloženie však používa celý rad výrobcov vrátene Mazzera) - pri opakovanom nastavovaní ne stejnú pozíciu nie je tak presný ("hysterézia"), ako napr. Macap M2M alebo Anfim Super Caimano, ktoré majú horný kameň priamo na závite, napr. závisí, či sa ku želanej polohe príde zhora alebo zdola. Ako nedomyslené vidím tiež to, že pre nastavenie timera treba súčasne "stlačiť" 2 "tlačidlá" naraz (teda dotknúť sa naraz) - zlé priloženie prstov spustí mletie (stalo sa mi asi 5x za 2 roky, takže dá sa s tým žiť a dať si pozor). Aktuálna verzia to už má vyriešené lepšie - pre nastavenie timera sa dlhšie podrží prst na tlačidle (nevýhodou je, že to trvá 5x dlhšie, ako správny dvojdotyk ;) ). Aktuálna verzia má tiež grafický displej, kde je menu vyriešené síce prehľadne (samostatné sekcie na nastavovanie timerov, jazyka, času, atď), ale veľmi malými písmenami na úkor zbytočne veľkých piktogramov, ktoré nenesú relevantnú informáciu (teraz vravím ako programátor user friendly interface ...). Grafický displej tiež nie je veľmi kvalitný (jas, kontrast). Dizajnovo sa mi viac páči pôvodný LED displej s veľkými číslicami, lebo v praxi sa nastavujú iba timery, ostatné parametre len raz, na začiatku (s výnimkou kaviarní, kde by chceli odčítať aj denne zomleté porcie). V kľudovom stave LED displej zobrazuje čas tlmeným modrým jasom, čitateľný aj z diaľky.
dandu
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 29. lis 2016 10:41:47
bydliště: Ostrava
kávovar: Sage BES920/Catler ES9010 <- ex.Rancilio Silvia 2016
mlýnek: Niche Zero <- Fiorenzato F4e nano v2 <- ex. Catler CG8030

Re: Mlýnky jsou věčné - rada k výběru

Příspěvek od dandu »

Já jsem koupil F4e na Black Friday I s poštou za 400€. Malá nasypka by se hodila ale je to jen o vzhledu a velikosti, jiný přínos nevidím. Zatím se s ním učím. Je celkem tichý. Ne tak jakou Eureka Atom. Ale mele cca 1g/1s na Espresso takže zase mele déle. Mám novou verzi s barevným displejem. Co se kvality mletí týče tak zatím nemám výhrad. Pokud káva není preprazená tak hrudkuje jen minimálně. U středně poražených káv vůbec.
Uživatelský avatar
PeterG
více pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pon 18. lis 2013 23:19:09
bydliště: PO okolie
kávovar: Dalla Corte Studio FP (Quick Mill QM67 Evo; Bezzera Unica)
mlýnek: Lagom P64 (E65S; F4E nano, silne modifikovaný; Macap M2M)

Re: Mlýnky jsou věčné - rada k výběru

Příspěvek od PeterG »

To je čudné, 9. novembra 2017 som ho objnával pre kamaráta za 439 eur plus doprava 26.50 eur do SVK. Počas Black Friday 2017 bola zľava 10%, prišla mi ponuka mailom 21.11.2017. Nerozumiem ... Nebola doprava len v ramci IT, ako si písal vyššie, či do ČR?
dandu
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 29. lis 2016 10:41:47
bydliště: Ostrava
kávovar: Sage BES920/Catler ES9010 <- ex.Rancilio Silvia 2016
mlýnek: Niche Zero <- Fiorenzato F4e nano v2 <- ex. Catler CG8030

Re: Mlýnky jsou věčné - rada k výběru

Příspěvek od dandu »

Máš pravdu. Úplně jsem na to už zapomněl. Bylo to bez dopravy. Omlouvám se. Asi mě zatemnila euforie z nového mlýnku a nové stupnice ;)
Uživatelský avatar
petertorm
Příspěvky: 2
Registrován: pon 29. led 2018 11:11:29
bydliště: Praha
kávovar: aeropress
mlýnek: hledam

Hario Mini Mill Slim - správna volba alebo ?

Příspěvek od petertorm »

Dobrý den,

hledám malý, přenosný mlýnek na zrnkovou kávu a narazil jsem na ruční mlýnek Hario Mini Mill Slim -> https://www.kofio.cz/prislusenstvi/mlyn ... l-slim/365. Věděli byste mi poradit, jestli je to dobrá volba? Cena je super, jen nevím jestli se to neodráží na kvalitě? Kávu si připravuji na aeropressu a chemexu.

Peter
Odpovědět

Zpět na „Jaký mlýnek“