Domácí fresh mlýnek bez retence - VŠECI se prosím vyjádřete

výběr nového mlýnku
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
vladacr
Příspěvky: 49
Registrován: ned 24. lis 2013 18:07:55
bydliště: České Budějovice
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Fiorenzato F5d

Re: Domácí fresh mlýnek bez retence - VŠECI se prosím vyjádřete

Příspěvek od vladacr »

Odpověděl jsem v první otázce NE, takže další otázky IMHO postrádají smysl. Jenže formulář tvrdošíjně trval na zodpovězení dalších otázek, takže strorno. Jinak k potencionální výrobě. Kdo "my" by to případně vyráběl? Malá firmička? Jaký objem výroby si "my" představujeme? V malosériovce to bude nezaplatitelné, na velkosériovou výrobu takovýhle průzkum trhu nestačí a je, při vší úctě, přinejmenším úsměvný. Můj fresh mlýnek má retenci cca 4g a to pro mě při našem objemu káv nepředstavuje problém. Káva rozhodně není hnusná, nebo prostě jen nemám super zmlsaný čumák. Takže držím palce, ale já nejsem cílovka. Napsání tohoto příspěvku mě nakonec stálo více než vyplnění dotazníku, ale nelituji.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Domácí fresh mlýnek bez retence - VŠECI se prosím vyjádřete

Příspěvek od j.bill »

Nevěš hlavu. Třeba to bude charitativní projekt nebo se na něj budou čerpat dotace z EU. Nemluvě o CE 8-) Také bych rád věřil tomu, že to dobře dopadne, ale optimismus mě dávno přešel. Proč? Protože China.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
Neugebauer
pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: čtv 21. kvě 2015 14:02:07
bydliště: Brno
kávovar: la Pavoni Puccino PCL
mlýnek: Mazzer Luigi srl Mini A Electronic

Re: Domácí fresh mlýnek bez retence - VŠECI se prosím vyjádřete

Příspěvek od Neugebauer »

vladacr píše:Odpověděl jsem v první otázce NE, takže další otázky IMHO postrádají smysl. Jenže formulář tvrdošíjně trval na zodpovězení dalších otázek, takže strorno. Jinak k potencionální výrobě. Kdo "my" by to případně vyráběl? Malá firmička? Jaký objem výroby si "my" představujeme? V malosériovce to bude nezaplatitelné, na velkosériovou výrobu takovýhle průzkum trhu nestačí a je, při vší úctě, přinejmenším úsměvný. Můj fresh mlýnek má retenci cca 4g a to pro mě při našem objemu káv nepředstavuje problém. Káva rozhodně není hnusná, nebo prostě jen nemám super zmlsaný čumák. Takže držím palce, ale já nejsem cílovka. Napsání tohoto příspěvku mě nakonec stálo více než vyplnění dotazníku, ale nelituji.
Díky za zhodnocení. Ve formuláři nešly nastavit pokročilejší závislosti, proto zůstaly ostatní odpovědi stále povinné.
Nedělal jsem tady průzkum trhu před rozjetím výroby. Přišlo mi, že mlýnky s retencí představují pro většinu majitelů problém (nemám velký vzorek, ale potvrdilo se to) a ta hrstka mlýnků, která ji řeší, je buď extrémně drahá, nebo velmi málo kvalitní. Když se někdo o kávu už víc zajímá a kupuje kvalitnější surovinu, nekoupí si mlýnek za 500Kč, ale za 50 tisíc už tím tuplem ne.
Takže si dělám obrázek, jestli má smysl se tomu věnovat, nebo to nechat u myšlenek.
Celkově jsou pro mě (domácí) mlýnky velmi nedokonalá zařízení. Například nastavení hrubosti si dokážu představit tak, že se bude nastavovat bezstupňově šnekem, ale na displeji se bude zobrazovat nastavená hrubost třeba od 0 do 100, spíš ale větší rozpětí. Takto by šel maximálně přesně nastavovat na espresso, zároveň by na něm nebyl nejmenší problém po espressu pomlít na frenchpress a rovnou hned zase na espresso úplně stejné jako předtím. Technické řešení je jednoduché.

Ten Niche Zero z Indiegogo je designově fakt hezký, no nevím jak moc dobře bude mlít, kolik vydrží, jak přesně půjde nastavovat atd. Jestli to nebude jen designovka jako Baratza Sette. Taky ne každý chce kónické mlecí kameny.
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Domácí fresh mlýnek bez retence - VŠECI se prosím vyjádřete

Příspěvek od dslecinka »

na homebaristovi je o Niche Zero docela dlouhé vlákno.
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Domácí fresh mlýnek bez retence - VŠECI se prosím vyjádřete

Příspěvek od RedAce »

Mazzer ZM má elektronické nastavení hrubosti, lze uložit až 4 hrubosti a libovolně mezi nimi přepínat. Zas to ale rozhodně není záležitost za 15 tisíc (opět ani za těch 50). A opět ti říkám, že hledáš řešení na problém, který řešení nemá. Nastavování mezi espressem a frenchpresem není jen o změně hrubosti. Kdo nemá problém mlít na alternativy na espresso mlýnku nepotřebuje spešl mlýnek s elektronickou fičurou na přepínání hrubosti. A ti, kteří by nějakou takovou fičuru možná ocenili a zaplatili, tak mají většinou mlýnky dva, prtože odlišnou geometrii kamenů prostě neošetříš...
A Baratza Sette opravdu není jen nepovedená designovka - jestli se ti někdy povede stvořit lepší mlýnek (když tenhle tak haníš) za podobnou cenu, tak zaprvé hluboce smeknu a zadruhé budeš milionář.
A ta retence zas není takový problém, jak se ti možná zdá. Ano, každý ti zatrhne, že by chtěl mlýnek bez retence a retence ho trápí, ale většinu mlýnků lze pro domácí účely mírně poupravit a retenci minimalizovat. U standardního mlýnku (Super Jolly) se s poupraveným doserem a štětečkem v ruce dostanu hluboko pod gram retence a stojí mě to do stovky v nákladech a do deseti vteřin při přípravě... Mlýnek musí především výborně mlít - když tohle nezvládne, může mít ty nejsofistikovanější systémy na nastavení, snížení retence, dávkování atd. a málokoho to zaujme...
Uživatelský avatar
johneer
více pokročilý
Příspěvky: 229
Registrován: čtv 21. pro 2017 13:04:51
bydliště: Praha
kávovar: Rancilio Silvia BC PID, Aeropress, Puck-Puck
mlýnek: Rancilio Rocky doserless, 1Zpresso JX-PRO

Re: Domácí fresh mlýnek bez retence - VŠECI se prosím vyjádřete

Příspěvek od johneer »

Myslím, že s tou retencí to nebude až tak horký. Já mám Rockyho, který určitě nějakou retenci má a i když dělám jedno kafe denně (takže to pomleté tam je 24h), tak z toho pořád teče podle mne skvělé espresso. Když dělám dvě kafe a melu dvakrát po sobě, zásadní rozdíl v kvalitě produktu nepozoruju. Netvrdím, že ho někdo pozorovat nemůže, ale takový člověk už nejspíš má mlýnek za jiné peníze a/nebo má retenci nějak pořešenou. Myslím, že většina majitelů domácí sestavy do 20k má nějaký +/- přijatelný mlýnek a retence je moc netrápí. Při obsahu staré kávy řekněme do 10-15% (což je podle mne celkem reálné číslo při doubleshotu) to zásadní problém pro většinu lidí nebude.
Uživatelský avatar
1morok
Příspěvky: 20
Registrován: stř 17. led 2018 19:44:07
bydliště: Žiar
kávovar: Bezzera BZ07
mlýnek: Mazzer 83mm diy

Re: Domácí fresh mlýnek bez retence - VŠECI se prosím vyjádřete

Příspěvek od 1morok »

Ako pokračuje tento projekt?
Ja som práve "takýto" mlynec dokončil
83mm konické kamene mazzer a sprevodovaný 20Nm motor s planetovou prevodovkou, 150W, asi 70ot./min.
Melie bez retencie, alebo presnejšie, zvyšky sa nedajú odvážiť..
Cena 5000-12000czk je ale utópia
Kamene a materiál(potravinárska nerez) stáli viac ako 5t.
Uživatelský avatar
OndraMikus
více pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: čtv 14. črc 2016 11:51:04
bydliště: Vsetín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer mini electronic-A, Rancilio rocky

Re: Domácí fresh mlýnek bez retence - VŠECI se prosím vyjádřete

Příspěvek od OndraMikus »

1morok píše:Ja som práve "takýto" mlynec dokončil
Nemáš to dílo nafocené?
Kávovar: Carimali Alfa
Alternativy: Chemex CM-8A | Hario V60-01 | Aeropress | 3x Moka konvička (100 ml, 150 ml, 250 ml) | 1L Frenchpress | Džezva 320 ml | Hario Wood Neck DPW-1 | Bonavita immersion dripper | Hario Vaccum pot NXA-5 | Kalita wave 185
Mlýnky: Mazzer mini electronic-A | Rancilio rocky SD | Porlex Mini
.....a mnoho dalších kávových serepetiček.....
Uživatelský avatar
1morok
Příspěvky: 20
Registrován: stř 17. led 2018 19:44:07
bydliště: Žiar
kávovar: Bezzera BZ07
mlýnek: Mazzer 83mm diy

Re: Domácí fresh mlýnek bez retence - VŠECI se prosím vyjádřete

Příspěvek od 1morok »

nedaju sa mi vkladať obrazky
Uživatelský avatar
OndraMikus
více pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: čtv 14. črc 2016 11:51:04
bydliště: Vsetín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer mini electronic-A, Rancilio rocky

Re: Domácí fresh mlýnek bez retence - VŠECI se prosím vyjádřete

Příspěvek od OndraMikus »

1morok píše:nedaju sa mi vkladať obrazky
Tak to můžeš zkusit někde uploadnout a pak sem hoď odkaz.
Kávovar: Carimali Alfa
Alternativy: Chemex CM-8A | Hario V60-01 | Aeropress | 3x Moka konvička (100 ml, 150 ml, 250 ml) | 1L Frenchpress | Džezva 320 ml | Hario Wood Neck DPW-1 | Bonavita immersion dripper | Hario Vaccum pot NXA-5 | Kalita wave 185
Mlýnky: Mazzer mini electronic-A | Rancilio rocky SD | Porlex Mini
.....a mnoho dalších kávových serepetiček.....
Uživatelský avatar
1morok
Příspěvky: 20
Registrován: stř 17. led 2018 19:44:07
bydliště: Žiar
kávovar: Bezzera BZ07
mlýnek: Mazzer 83mm diy

Re: Domácí fresh mlýnek bez retence - VŠECI se prosím vyjádřete

Příspěvek od 1morok »

To ani neviem čo je
Uživatelský avatar
OndraMikus
více pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: čtv 14. črc 2016 11:51:04
bydliště: Vsetín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer mini electronic-A, Rancilio rocky

Re: Domácí fresh mlýnek bez retence - VŠECI se prosím vyjádřete

Příspěvek od OndraMikus »

1morok píše:To ani neviem čo je
No, mám na mysli to, že když ti ty fotky nejdou nahrát zde na fórum, tak že je můžeš nahrát na nějaké "úložiště" na internetu a pak sem jen dát odkaz na tu stránku, kde ty fotky najdeme. Můžeš zkusit využít například tuto službu:

Kód: Vybrat vše

http://img24.cz/
a nebo jakoukoli jinou.
Kávovar: Carimali Alfa
Alternativy: Chemex CM-8A | Hario V60-01 | Aeropress | 3x Moka konvička (100 ml, 150 ml, 250 ml) | 1L Frenchpress | Džezva 320 ml | Hario Wood Neck DPW-1 | Bonavita immersion dripper | Hario Vaccum pot NXA-5 | Kalita wave 185
Mlýnky: Mazzer mini electronic-A | Rancilio rocky SD | Porlex Mini
.....a mnoho dalších kávových serepetiček.....
Uživatelský avatar
Pantom
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: ned 12. srp 2018 5:35:24
bydliště: Olomoucký region
kávovar: Gaggia classic plus, Gaggia Baby Twin,
mlýnek: Rocky

Re: Domácí fresh mlýnek bez retence - VŠECI se prosím vyjádřete

Příspěvek od Pantom »

Fotky se dají nahrát v pohodě - jen musí mít správné rozlišení a nepřekročit max velikost. Já vždy uberu v rozlišení tu větší hodnotu aby byla max 800... (potom z toho vyjde třeba 586 X 799)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
OndraMikus
více pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: čtv 14. črc 2016 11:51:04
bydliště: Vsetín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer mini electronic-A, Rancilio rocky

Re: Domácí fresh mlýnek bez retence - VŠECI se prosím vyjádřete

Příspěvek od OndraMikus »

Pantom píše:Fotky se dají nahrát v pohodě
V pohod to může být pro tebe, ale pro 1morok to může být nepřekonatelná technický problém, když se neorientuje ve významu slova uploadovat. Každý jsme na tom jinak.
Kávovar: Carimali Alfa
Alternativy: Chemex CM-8A | Hario V60-01 | Aeropress | 3x Moka konvička (100 ml, 150 ml, 250 ml) | 1L Frenchpress | Džezva 320 ml | Hario Wood Neck DPW-1 | Bonavita immersion dripper | Hario Vaccum pot NXA-5 | Kalita wave 185
Mlýnky: Mazzer mini electronic-A | Rancilio rocky SD | Porlex Mini
.....a mnoho dalších kávových serepetiček.....
Uživatelský avatar
Pantom
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: ned 12. srp 2018 5:35:24
bydliště: Olomoucký region
kávovar: Gaggia classic plus, Gaggia Baby Twin,
mlýnek: Rocky

Re: Domácí fresh mlýnek bez retence - VŠECI se prosím vyjádřete

Příspěvek od Pantom »

Jasně, také mi to dělalo problém, ale tohle bylo řešení...ale ano vím, že jsou i tací, co jsou jen uživatelé a nikdy nic takového nepotřebovali....nemá jim kdo poradit.... Ano potom může být problém.
Uživatelský avatar
1morok
Příspěvky: 20
Registrován: stř 17. led 2018 19:44:07
bydliště: Žiar
kávovar: Bezzera BZ07
mlýnek: Mazzer 83mm diy

Re: Domácí fresh mlýnek bez retence - VŠECI se prosím vyjádřete

Příspěvek od 1morok »

diki ondramikus
Obr. z mobilu bežne pridávam asi vo všetkých fórach bezproblemov, tu mi to nejde, nechce sa mi s tým zaoberať, ani sa registrovať na free úložiskach
Skôr som chcel vedieť ako pokračuje tento "projekt"
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jaký mlýnek“