Lelit Wiliam PL72

výběr nového mlýnku
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
sisa911
Příspěvky: 17
Registrován: stř 26. zář 2018 14:32:49
bydliště: Bojnice, SVK
kávovar: Lelit PL92T, Hario V60, Staresso
mlýnek: Lelit PL72

Lelit Wiliam PL72

Příspěvek od sisa911 »

Zdravím všetkých espressomilov.
Nikde na fóre som nenašla zmienku o mlynčeku Lelit Wiliam PL72. Je tu niekto, kto s ním má osobné praktické skúsenosti a vedel by k nemu niečo napísať? Informácie od výrobcu, resp. predajcu vyzerajú pozitívne. Je taký dobrý aj v skutočnosti?
Je nastavenie mletia dostatočne jemné? Píšu o nejakom v podstate mixe medzi krokovým a mikrometrickým nastavovaním.. tak či to naozaj stačí pre všetky možné aj nemožné potreby?
Ak sú aj nejaké skúsenosti s čistením a užívateľským komfortom v tejto oblasti, určite uvítam info.
Ako je to s retenciou pri tomto mlynčeku?
Viacmenej sa rozhodujem medzi týmto a Eureka Mignon Specialita.

A ešte sa ospravedlňujem, ale zrejme som vlákno pôvodne založila na zlom mieste, tak je to tu dvakrát. Ak to náhodou číta admin, mohol by to prvé zmazať, lebo mne to nejde.

Silvia
Naposledy upravil(a) primacafe dne pát 28. zář 2018 19:50:19, celkem upraveno 1 x.
Důvod: v pohodě, je to smazané
Uživatelský avatar
Monco
Příspěvky: 37
Registrován: pon 25. čer 2018 8:20:16
bydliště: Bludov
kávovar: Lelit PL41PLUST, Faema Smart A1
mlýnek: GAGGIA MDF, Casadio Instantaneo

Re: Lelit Wiliam PL72

Příspěvek od Monco »

Nemůžu dát na plac vlastní zkušenost, jenom laický názor. Ta cena už není uplně nízká a než kupovat něco, s čím nemá nikdo zkušenost, raději bych šel do něčeho osvědčeného... Nebo to kup a doufej... ;-)
Uživatelský avatar
romankegl
Příspěvky: 31
Registrován: pon 24. pro 2018 0:55:34
bydliště: Podivín
kávovar: LM Micra
mlýnek: DF 83

Re: Lelit Wiliam PL72

Příspěvek od romankegl »

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=DtERl7EZkWo
Nějaký testík mlýnku
Uživatelský avatar
Ondrejst
Příspěvky: 5
Registrován: ned 25. lis 2018 0:22:22
bydliště: Myjava
kávovar: Kenwood kmix
mlýnek: Hario mini slim plus

Re: Lelit Wiliam PL72

Příspěvek od Ondrejst »

Tento mlynček ma tiež vcelku zaujal, škoda že sa neozve nejaký majiteľ s vlastnou skúsenosťou :(
Uživatelský avatar
romankegl
Příspěvky: 31
Registrován: pon 24. pro 2018 0:55:34
bydliště: Podivín
kávovar: LM Micra
mlýnek: DF 83

Re: Lelit Wiliam PL72

Příspěvek od romankegl »

Přidávám co jsem o něm ještě našel na netu, taky o něm dost uvažuji

https://www.kaffee-netz.de/threads/leli ... en.104708/

https://www.espressoman.ro/forum/Thread ... plate-64mm
Uživatelský avatar
Endynko
nováček
Příspěvky: 59
Registrován: stř 19. črc 2017 13:47:58
bydliště: Modra
kávovar: Lelit PL162T Bianca
mlýnek: Lelit Wiliam PL72, Comandante

Re: Lelit Wiliam PL72

Příspěvek od Endynko »

Mlynček mám asi mesiac, zatiaľ spokojnosť, používam ho výhradne na espresso a nastavenie hrubosti mletia je za mňa úplne dostačujúce.
Poslúžili v minulosti:
Lelit PL41TEM
Eureka Mignon, Lelit PL043MMI, Hario Skerton
Uživatelský avatar
martinovic
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: ned 15. lis 2015 18:44:22
bydliště: Košice
kávovar: Lelit Bianca, Lelit Elizabeth, LaPavoni Professional postmil
mlýnek: Kafatek Flat SSP, DF64 + SSP MP, Ceado E37j, Comandante NB

Re: Lelit Wiliam PL72

Příspěvek od martinovic »

Kúpil som ho ako lacnú alternatívu on demand mlynčeka, kamene a výkon motora vyzerá identicky ako ecm S64 (aj rýchlost mletia cca 6,5s 18g pre strada sitko). Mlynček je tichý, rýchly, nerobí takmer žiaden bordel aj vďaka nastaveniu výpuste - káva sa sype pekne do stredu páky, nie je potrebné ju držať, distribúcia je zdá sa dobrá, extrakcie vyzerajú fajn aj bez WDT (to bol problém pri predošlom mlynčeku ceado E37s kde zostala vyššia denzita kávy v línii v strede sitka, bez wdt tam bol vždy blind spot), retencia - po vyčistení mlynčeka vysávačom a kefkou som nastavil espresso mletie (odhadom nastavenie nad burr rub podľa pozície pred rozobratím) dal som dnu 15g kávy, vypadlo 13g, pri plnom hoppri bude samozrejme retencia vyššia (komora sa nemôže tak efektívne vyprázdniť + káva medzi kameňmi) Celkovo je ale výpusť riešená pomerne dobre, po prechode pláštom komory káva prakticky ihneď padá do páky (na rozdiel od napr ECM S64 kde je značná časť za anticlump flapprom v horizontálnom tuneli). Nastavenie hrúbky mletia je netradičné ale dostačujúce na daný účel (nie je to mlynček na objavovanie nuans sca 90+ káv), oproti o niečo lacnejšej eureka mignon specialita nemá mŕtvy bod okolo stredu keďže má kliky, jednotlivé kroky sú pomerne jemné. Presnosť časovača zdá sa veľmi dobrá, pri aspoň 20% náplni hoppera som nemal rozdiel viac ako 0,2g a aj pri poklese množstva kávy sa to veľmi nezhorší. Nevýhody: na domáce použitie asi to čo majú všetky on demand mlyněcky, ladenie kávy so sebou nesie veľa odpadu, centrovanie kameňov nie je žiadna hitparáda ale to je na danú cenu akceptovateľné.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jaký mlýnek“