srovnání Gaggia MDF vs. DOMO 442 km (levný mlýnek)

výběr nového mlýnku
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
portak
Příspěvky: 40
Registrován: úte 21. led 2014 14:50:24
bydliště: Přeštice
kávovar: Gaggia Classic 2019
mlýnek: Gaggia MDF

srovnání Gaggia MDF vs. DOMO 442 km (levný mlýnek)

Příspěvek od portak »

Ahoj,

rád bych se s vámi podělil o první dojmy z přechodu z mlýnku DOMO 442 km (předpokládám že je to stejná kvalita jako např. SENCOR SCG 5050BK, či De'Longhi KG 89) na Gaggia MDF. Píšu to hlavně pro ty, kteří stejně jako do dneška já, nevěří, že rozdíl v mlýnku je dostatečný pro to, abyste si místo mlýnku za cca 1.000 Kč pořídili mlýnek alespoň za necelých 5.000 Kč.

Když jsem se snažil s mlýnkem DOMO udělat espresso, tak jsem musel pomocí vypodložení alobalem snížit mlecí kámen, aby voda v kávovaru neprotekla za 5 vteřin. Následně jsem se dostal do fáze, že hrubost mletí byla použitelná jen na 1 stupeň. O stupeň méně nebo více znamenalo dramatický skok (jeden stupeň neproteče skoro vůbec, druhý jakž takž espresso, třetí téměř voda).

Čeho jsem si dále všiml, tak pokud sem zarovnal kávu v páce hranou lžičky, tak jsem měl v páce cca 18g kávy a po nějaké době jsem na jednu hrubost s přesným množstvím dokázal na kávě udělat i "cremu". Káva byla vždy zároveň "kyselá i hořká" případně extrémně kyselá a extrémně hořká.

Narozdíl od toho s mlýnkem Gaggia MDF posun o stupeň znamená, že káva protéká o pár vteřin déle, či méně. Plná miska zarovnaná po okraj má cca 16 gramů a co mě překvapuje, i když mi to proteče za 15s, tak vždycky mám relativně pěknou cremu (ne nějak zvlášť vysokou). Chuť kávy přechází "celistvě" od kysela do hořka (doufám že chápete co tím myslím).

Nepíšu že věci co mi vychází jsou správně, jen popisuji rozdíly ve stejné přípravě stejné kávy ve stejném kávovaru Gaggia Color s nepřetlakovou double miskou.

Snad tohle někomu pomůže v rozhodování.
Pokud píšu bez diakritiky, tak se omlouvám, ale píšu z mobilu.
Uživatelský avatar
Pantom
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: ned 12. srp 2018 5:35:24
bydliště: Olomoucký region
kávovar: Gaggia classic plus, Gaggia Baby Twin,
mlýnek: Rocky

Re: srovnání Gaggia MDF vs. DOMO 442 km (levný mlýnek)

Příspěvek od Pantom »

Amen :-) - mlýnek je základ.
Tímto si tady prošla asi většina lidí včetně mě.
Zamčeno
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jaký mlýnek“