Mlýnek na filtr

výběr nového mlýnku
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 23
Registrován: stř 23. lis 2016 12:44:32
bydliště: Jihomoravský
kávovar: FP, AP, clever drip
mlýnek: Hario Skerton, Handground

Mlýnek na filtr

Příspěvek od Filda »

Zdravím, nějakou chvíli pokukuju po nějakém el. mlýnku na alternativy ( aeropress, french, V60). Námelu asi jednu až dvě dávky denně. Celkem se mi líbí Hario V60 EVCG-8B. Ale četl jsem tu na fóru, že na něj nejsou k sehnání náhradní díly, což by mě asi mrzelo. Poradíte mi něco v této cenové kategorii (cca 5500)? Nic moc jinýho sem nenašel. Baratza Encore kterej je tu vychvalovanej mě úplně neuchvátil.
Díky za každou radu.
Uživatelský avatar
martinovic
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: ned 15. lis 2015 18:44:22
bydliště: Košice
kávovar: Lelit Bianca, Lelit Elizabeth, LaPavoni Professional postmil
mlýnek: Kafatek Flat SSP, DF64 + SSP MP, Ceado E37j, Comandante NB

Re: Mlýnek na filtr

Příspěvek od martinovic »

Je tu toho popísaného o danej problematike celkom dosť. To hario je podľa všetkého upravený graef. Problém týchto mlynčekov (elektrický a malý kónický kameň) pri mletí na filter je v dvoch miestach: 1. Je použitý lacný kónický espresso kameň (geometriou) ktorý svojou distribúciou častíc pri použití na hrubšie mletie ako bol konštruovaný tvorí veľké množstvo menších častíc ktoré sa preextrahujú a navyše upchávajú filter, vysoké otáčky je druhý problematický bod ktorý to celé umocní. Keď máte 5500 kč a chcete mlieť na filter kúpte comandante mk3 nitro blade mal som a na dané použitie (hrubšie mletie) je to najlepšie čo sa dá kúpiť v európe. Je to vďaka geometrii kameňov na to prispôsobenej, napríklad verzia ironheart, ktorá má tvrdší kameň s geometeiou na espresso/ibrik mletie zvláda filter výrazne horšie (viac upcháva, káva je horkejšia, menej vyniknú ovocné tóny).
Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 23
Registrován: stř 23. lis 2016 12:44:32
bydliště: Jihomoravský
kávovar: FP, AP, clever drip
mlýnek: Hario Skerton, Handground

Re: Mlýnek na filtr

Příspěvek od Filda »

To že je Hario předělanej graef jsem četl, a chtěl jsem poradit k tomuto mlýnku alternativu. O ručním comandante vím, ale je pro mě bezpředmětný ( potřebuju pro použití i pro ženu, která se skertonem neotočí, natož aby si s ním namlela celou dávku). To neexistuje el. domácí mlýnek na filtr?
Uživatelský avatar
martinovic
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: ned 15. lis 2015 18:44:22
bydliště: Košice
kávovar: Lelit Bianca, Lelit Elizabeth, LaPavoni Professional postmil
mlýnek: Kafatek Flat SSP, DF64 + SSP MP, Ceado E37j, Comandante NB

Re: Mlýnek na filtr

Příspěvek od martinovic »

Existuje: ek43 len je mimo limit. Fakt neporovnávajte slušný ručný mlynček s paródiami za 30 euro ako hario. Pomlieť filter na comandante je námaha asi ako ručné čistenie zubov. To je uplne iná kategória, pomeliete držaním rúčky medzi palcom a ukazovákom. Mal som od ručných hario cez xeoleo, knock, comandante po kinu m68 fakt netreba porovnávať neporovnateľné...
Uživatelský avatar
OndraMikus
více pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: čtv 14. črc 2016 11:51:04
bydliště: Vsetín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer mini electronic-A, Rancilio rocky

Re: Mlýnek na filtr

Příspěvek od OndraMikus »

Na tema mlynku na filtr, tady odpovidame za posledni mesic uz po nekolikate. Pouzijte prosim vyhledavac a pokud nenajdete odpovedi, tak se prosim znovu zeptejte v tomto vlaknu. Zkuste ale neptat se na veci, na ktere jsme uz odpovedeli jinde, nema smysl mit tu 10 de fakto totoznych vlaken, pak je v tom bordel. Kdyz vymyslite dotaz, na ktery nenajdete odpoved, tak jako prvni jeste uvedte, jestli za tech 5500 chcete koupit neco noveho a nebo i z bazaru, at se muzeme bavit konkretne.
Kávovar: Carimali Alfa
Alternativy: Chemex CM-8A | Hario V60-01 | Aeropress | 3x Moka konvička (100 ml, 150 ml, 250 ml) | 1L Frenchpress | Džezva 320 ml | Hario Wood Neck DPW-1 | Bonavita immersion dripper | Hario Vaccum pot NXA-5 | Kalita wave 185
Mlýnky: Mazzer mini electronic-A | Rancilio rocky SD | Porlex Mini
.....a mnoho dalších kávových serepetiček.....
Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 23
Registrován: stř 23. lis 2016 12:44:32
bydliště: Jihomoravský
kávovar: FP, AP, clever drip
mlýnek: Hario Skerton, Handground

Re: Mlýnek na filtr

Příspěvek od Filda »

Tak to se omlouvám, že nemám rozpočet 70K na EKčko a probouranou kuchyňskou linku na zásobník zrn. Člověk se tu zeptá na alternativu eletrického mlýnku a dostane odpověď, že ruční mletí je jednoduché jako čištění zubů kartáčkem. Tak to moc děkuji za odpověď.Pokud hledám alternativu el. mlýnku nejspíš hledám el. mlýnek podobné ceny, vyšší kvality mletí a zpracování a se zkušeností nějakých členů. To ale asi těžko čekat.

Posledních několik dní se tu pročítám a nic podobného jsem tu nenašel (el. mlýnek, nový, v kategorii cca 5500, na alternativy- žádné espresso). Na celém fóru jsem našel jedno vlákno o mlýnku Hario V60, kde toho moc napsáno nebylo. Propagovaný mlýnek Baratza Encore je cenově o dost níž, z čehož usuzuju, že to lepší nebude(wilfa svart je na tom podobně). Píše se tu o hodně mlýncích na espresso, což není můj případ.

Nějakej rok už kafe doma melu, skerton udělal svoji službu a v té době bych si nic dražšího nekoupil, potom následoval handground kterej mlel pěkně, ale odešel plast kterej nejde sehnat. Teď hledám mlýnek, s kterým nebude mít odpor si udělat kávu moje žena (elektrický) , namele kávu v kvalite handgroundu, a vydrží víc než záruční dobu.

Jestli svými dotazy někoho urážím nebo pohoršuji, ať na ně nereaguje. Přišel jsem se slušně zeptat, tak čekám slušnou odpověď.
Uživatelský avatar
martinovic
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: ned 15. lis 2015 18:44:22
bydliště: Košice
kávovar: Lelit Bianca, Lelit Elizabeth, LaPavoni Professional postmil
mlýnek: Kafatek Flat SSP, DF64 + SSP MP, Ceado E37j, Comandante NB

Re: Mlýnek na filtr

Příspěvek od martinovic »

Sú to Vaše peniaze kúpte čo chcete, mlynček a plastovým uložením kameňov môže ale nemusí vydržať mimo už uvedených problénov týkajúcich sa kvality mletia. Na filter predpokladám že meliete svetlejšie praženú denznejšiu kávu, čo určite zaťaží mlynček oveľa viac ako tmavo pražená zmes s robustou pri mletí na espresso. Pýtali ste sa na mlynček na filter ale vo výbere nemáte mlynčeky robené na hrubšie mletie, to že to zomelie je jedna vec, čo bude v šálke vec iná. Keď sa pýtate či je niečo podobné / lepšie na elektrinu - nie nieje resp. je ale mimo rozpočet. Btw kuchyňu búrať netreba ek43s s malým hopperom sa vojde.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
OndraMikus
více pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: čtv 14. črc 2016 11:51:04
bydliště: Vsetín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer mini electronic-A, Rancilio rocky

Re: Mlýnek na filtr

Příspěvek od OndraMikus »

Jestli jste muj příspěvek pochopil zle, tak me to mrzi, jen jsem vas chtel povzbudit v hledani, protoze ja osobne jsem tu na tento dotaz odpovidal uz nekolikrat. Nicmene k tematu: Wilfa svart jsme na alternativy koupili do prace a je to dobry mlyn. Vsichni jsou 100% spokojeni. Pravdepodobne to bude to co hledate + manzelce se bude obsluhovat velmi snadno. Nevim o jinem mlynku, co by se vesel do rozpoctu. Ja na alternativy pouzivam Rancilio Rocky, ale novy je mimo vas rozpocet. Tak bud koupit Wilfu a nebo pockat na vyssi rozpocet a koupit Rockyho.
Kávovar: Carimali Alfa
Alternativy: Chemex CM-8A | Hario V60-01 | Aeropress | 3x Moka konvička (100 ml, 150 ml, 250 ml) | 1L Frenchpress | Džezva 320 ml | Hario Wood Neck DPW-1 | Bonavita immersion dripper | Hario Vaccum pot NXA-5 | Kalita wave 185
Mlýnky: Mazzer mini electronic-A | Rancilio rocky SD | Porlex Mini
.....a mnoho dalších kávových serepetiček.....
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Mlýnek na filtr

Příspěvek od j.bill »

Filda píše:... potom následoval handground kterej mlel pěkně, ale odešel plast kterej nejde sehnat.
To mě zajímá. Nemáš prosím nějaké fotky?
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 23
Registrován: stř 23. lis 2016 12:44:32
bydliště: Jihomoravský
kávovar: FP, AP, clever drip
mlýnek: Hario Skerton, Handground

Re: Mlýnek na filtr

Příspěvek od Filda »

OndraMikus píše:Jestli jste muj příspěvek pochopil zle, tak me to mrzi, jen jsem vas chtel povzbudit v hledani, protoze ja osobne jsem tu na tento dotaz odpovidal uz nekolikrat. Nicmene k tematu: Wilfa svart jsme na alternativy koupili do prace a je to dobry mlyn. Vsichni jsou 100% spokojeni. Pravdepodobne to bude to co hledate + manzelce se bude obsluhovat velmi snadno. Nevim o jinem mlynku, co by se vesel do rozpoctu. Ja na alternativy pouzivam Rancilio Rocky, ale novy je mimo vas rozpocet. Tak bud koupit Wilfu a nebo pockat na vyssi rozpocet a koupit Rockyho.
Mám tu na fóru přečtených několik vláken i s jinou tématikou než mlýnky a moc dobře chápu že je otrava opakovat základní informace pořád dokola a navíc tím přeplňovat diskuze. Našel jsem tu spoustu témat o mlýncích, ale ne takové které by bylo přímo pro mě. Určitý přehled o mincích mám a vím že Encore je dlouhodobě doporučovány mlýnek na alternativy ve své kategorii, wilfa je o něco novější předělávkou mlýnku který je taky dost doporučován, ale jsou to mlýnky v kategorii cca 3500,-. Že je Hario V60 předělanej graef mě docela zklamalo při ceně za kterou se prodává. Proto přišla otázka co lepšího a o něco dražšího(v kategorii kolem 5500,-), než zmíněný Encore, Wilfa, graef se dá sehnat a bude to mít smysl. Buď se to nevyplatí a výběru něco z předchozích třech, a nebo půjdu do něčeho dražšího. Nechci, ale vysolit několik tisíc navíc, jen za značku nebo za design, ale za kvalitu a výdrž. Pořád je třeba si uvědomovat, že je to mlýnek na doma s minimálním používáním. Rozpočet mám nastavený sice na 5500,- ale pokud budu mít záruku kvalitního mlýnku jsem schopen "něco" přihodit. Rancilio Rocky mám v přehledu jen okrajově, myslel jsem totiž že je to spíš mlýnek na espresso. Mrknu na víc informací a zjistím co a jak.
Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 23
Registrován: stř 23. lis 2016 12:44:32
bydliště: Jihomoravský
kávovar: FP, AP, clever drip
mlýnek: Hario Skerton, Handground

Re: Mlýnek na filtr

Příspěvek od Filda »

j.bill píše:To mě zajímá. Nemáš prosím nějaké fotky?
Co by bylo potřeba?
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Mlýnek na filtr

Příspěvek od j.bill »

Fotka toho, co se poškodilo a jak to vypadá.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 23
Registrován: stř 23. lis 2016 12:44:32
bydliště: Jihomoravský
kávovar: FP, AP, clever drip
mlýnek: Hario Skerton, Handground

Re: Mlýnek na filtr

Příspěvek od Filda »

j.bill píše:Fotka toho, co se poškodilo a jak to vypadá.
https://uloz.to/file/zRr6OhRUpXp1/img-2 ... 193234-jpg
Vytrhlo se to uložení závitů pro 3 šrouby, které jsou součástí násypky/těla.
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: Mlýnek na filtr

Příspěvek od Effe »

Filda píše:https://uloz.to/file/zRr6OhRUpXp1/img-2 ... 193234-jpg
Vytrhlo se to uložení závitů pro 3 šrouby, které jsou součástí násypky/těla.
Měl jsem stejný problém a napsal na podporu Handground . Na vlastní náklady mi poslali novou násypku , prý z nějakého novějšího materiálu . Sice to trvalo ,psali něco , že musí počkat na novou dodávku , ale nakonec mi to fakt přišlo .
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jaký mlýnek“