Bezzera Unica

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Bezzera Unica

Příspěvek od danst »

No ale to je něco jiného , topení/ chlazení znamená tohle chování :

topení : teplota roste - ubírám topení (já PID) = výstup více OFF
teplota klesá - přidávám topení ON

chlazení : teplota roste - přidávám "topení" = motor chlazení, polovodič chlazení atd.. = ON
teplota klesá - ubírám "topení" OFF

je to o způsobu spínání / vypínání, se změnou nastavení žádáné teploty to nemá nic společného, ani s tím jaká je zrovna měřená teplota
Uživatelský avatar
Visna
začátečník
Příspěvky: 62
Registrován: pon 07. zář 2009 14:34:58
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Bezzera Unica

Příspěvek od Visna »

zdravim pani,
takze na mojej novej Unice, dva tyzdne starej mi zrazu pocas shotu klesol uplne tlak, kava prestala tiect, cerpadlo bezalo...zastavil som extrakciu a zrazu zospodu masiny zacala tiect voda....takze kryt dole, samozrejme strata zaruky, ale sral to pes...vysunula sa tenka priesvitna hadicka iduca priamo z cerpadla, ale nie na strane cerpadla, ale tej druhej...tak som odsroboval maticu, vypadla mosazna tycinka, ktora sa vklada do hadicky a este taky konicky medzikus, ten asi pri dotahovani matice dotahuje hadicku, si myslim....tesnenie som tam ziadne nenasiel, ma tam byt nejake ?....poskladal som to dohromady, vyzera to, ze to drzi...uz sa nieco podobne niekomu stalo ? mam sa bat, ze pri viac utlacenej kave mi to cerpadlo nepretlaci a zasa mi hadicka vypadne ? nemal by tam byt nejaky ventil, aby sa to nestavalo ?
vdaka
este prikladam link, na tu hadicku, zapojil som to spravne, na hadicku matica, potom ten konus a nakoniec tycinka do hadicky a zasrobovat

Kód: Vybrat vše

http://www.1st-line.com/store/pc/Bezzera-Pump-Hose-L-200-for-Unica-340p6720.htm
pokial link porusuje nejake pravidla, kludne moze admin zmazat
Uživatelský avatar
PeterG
více pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pon 18. lis 2013 23:19:09
bydliště: PO okolie
kávovar: Dalla Corte Studio FP (Quick Mill QM67 Evo; Bezzera Unica)
mlýnek: Lagom P64 (E65S; F4E nano, silne modifikovaný; Macap M2M)

Re: Bezzera Unica

Příspěvek od PeterG »

Servisny manual k Unice sa da stiahnut tu

Kód: Vybrat vše

[url]http://img.billiger.de/dynimg/oerv1J93QuwkUr08aOhsP_t4H9rycHjeBa9LTdXG2DA61R47EHp-XW-C7LYVfxLQmxkYs4JR24eqU8FXrPyTRQ/Montage.pdf[/url]
, mozes si to odkontrolovat.

Nevidel som tu hadicku rozobratu, ale ta "tycinka" nebola nahodou trubicka? Ak ano, tak si myslim, ze si to poskladal dobre, ak nie, tak mi "tycinka" v hadicke nedava zmysel.
Uživatelský avatar
Visna
začátečník
Příspěvky: 62
Registrován: pon 07. zář 2009 14:34:58
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Bezzera Unica

Příspěvek od Visna »

ano, samozrejme tycinka je duta, takze je to trubicka :) to je kvoli tomu aby sa dotahovanim hadicka uplne nesplostila a voda mohla pretekat a aby to drzalo, nechapem, ako sa to mohlo vytiahnut
dik
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Bezzera Unica

Příspěvek od lukyn »

Max.tlak je dán nastavením OPV (přetlakový ventil). Standardně nastaven kolem 10 bar ... ale i tak to je kurňa tlak 100 m vodního sloupce, tak se může něco nesprávně dotaženého "vyšprcnout".
Třeba tu tvojí montovali indiáni v pátek odpoledne, tsk když už to máš otevřené, můžeš zkontrolovst zbytek.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
Visna
začátečník
Příspěvky: 62
Registrován: pon 07. zář 2009 14:34:58
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Bezzera Unica

Příspěvek od Visna »

no je to mozne :)
takze som to zmontoval a hned to znova prdlo, pol hodinu som potom hladal tu malu trubicku co sa vklada do hadicky, nakoniec som ju nasiel v tom spodnom kolienku, ale az ked som ho dal komplet dole s tym vsetkym co ide k boileru. no nevadi, tak som si spravil taku malu rozborku hned na zaciatok, aby sa nepovedalo :D
nakoniec som tu hadicku otocil a v tom kritickom mieste ju o 1cm skratil....ale to najdolezitejsie, najprv sa strka ta trubicka do hadicky a az potom ten konus, teraz to uz vyzeralo, ze uz to drzi, ked som pustil cerpadlo bez otvorenej paky aj paky na vodu drzalo, pri backflushi som to nechal, asi cca 10 sekund, kym nestupol tlak na 12bar, v tom momento to znova vyskocilo, ale na tej druhej strane, neviem preco to tam nechce drzat
Uživatelský avatar
Anup9
nováček
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 29. led 2015 0:15:08
bydliště: GB
kávovar: Bezzera Unica
mlýnek: Mazzer Mini , Ascaso I-Steel

Re: Bezzera Unica

Příspěvek od Anup9 »

Ináč, čo sa záruky týka, mne aj predajca povedal, že kľudne mozem otvorit bez straty záruky. A mimochodom, vy máte tam dáku blombu? Ako zistia, ze ste otvorili masinu ?
Uživatelský avatar
PeterG
více pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pon 18. lis 2013 23:19:09
bydliště: PO okolie
kávovar: Dalla Corte Studio FP (Quick Mill QM67 Evo; Bezzera Unica)
mlýnek: Lagom P64 (E65S; F4E nano, silne modifikovaný; Macap M2M)

Re: Bezzera Unica

Příspěvek od PeterG »

Zo spodu je taka nalepka (prelepka), ktora sluzi ako plomba, po nahriati ide celkom dobre dole bez roztrhnutia. Treba ju dat dole a odlozit na silikonovy papier pre pripad buduceho pouzitia ( ;) ).

Backflush mi drzi dobre, ale tlak mam znizeny na OVP na 10 bar. Myslim, ze nebol problem ani predtym. Neviem, preci Ti to nedrzi, snad len viac dotiahnut. Nie je ta konusova cast pozdlzne narezana?
Uživatelský avatar
Visna
začátečník
Příspěvky: 62
Registrován: pon 07. zář 2009 14:34:58
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Bezzera Unica

Příspěvek od Visna »

nalepka bola zospodu, ale aj tak bola pretrhnuta, preto som sa aj rozhodol dat dole kryt

inak nemoze byt nieco s opv ? to by potom mohlo vysvetlovat, preco mi to vyraza...ale preco prave stale tu istu stranu, tu druhu som zatiahol normalne a drzi, tato je uz teraz nadoraz, bojim sa viac, aby som to nestrhol...a pri backflushi so slepim sitkom ako dlho to nechavate bezat ? sledujete tlak ?
Uživatelský avatar
PeterG
více pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pon 18. lis 2013 23:19:09
bydliště: PO okolie
kávovar: Dalla Corte Studio FP (Quick Mill QM67 Evo; Bezzera Unica)
mlýnek: Lagom P64 (E65S; F4E nano, silne modifikovaný; Macap M2M)

Re: Bezzera Unica

Příspěvek od PeterG »

Ako dlho treba. Tlak mi drzi nastavenych 10 bar podla OVP. Skus povolit OVP a skontrolovat tlak backflushom. Skus nastavit 10 bar (u mna 1 otacka na OVP proti povodnemu nastaveniu).
Uživatelský avatar
Visna
začátečník
Příspěvky: 62
Registrován: pon 07. zář 2009 14:34:58
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Bezzera Unica

Příspěvek od Visna »

aha, to sice neviem, kde sa nastavuje, ale nevadi, skusim nabuduce, uz to mam znova poskladane, skusil som back flush asi 5 sekund bezat po tom, ako vystupal tlak na 12bar , zatial to drzi, dotiahol som to na fest, co sa len dalo, tak aby som nestrhol zavit....snad sa to nejak usadi, zapecie a bude to drzat, ked to vypadne skuime potom polaborovat s tym opv...vdaka vam zatial za rady, dobru noc
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Bezzera Unica

Příspěvek od ondrada »

Každopádně tam IMHO při tlaku 12bar nemá kde co vypadávat, to prostě musí držet, jinak je to špatně. Vždyť i vyšší tlaky vydrží kdejakej čínskej plastovej šmejd, když se mu každou chvíli zacpe přetlaková miska. Rozhodně si nemyslím že je to v pořádku, a že by se to mělo řešit povolováním OPV.
Uživatelský avatar
Visna
začátečník
Příspěvky: 62
Registrován: pon 07. zář 2009 14:34:58
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Bezzera Unica

Příspěvek od Visna »

podla mna je problem v tej mosadznej trubicke, ktora sa vklada do hadicky, v tom konuse alebo matke, kebo ked si vsimnete hned prvy obrazok, hadicka bola vytlacena spolu s tou trubickou, co by nemalo, asi je tam malinka vola a pomohlo az dotiahnutie nadoraz, zatial mi to drzi

Kód: Vybrat vše

http://imgur.com/a/PtD5A
Uživatelský avatar
Anup9
nováček
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 29. led 2015 0:15:08
bydliště: GB
kávovar: Bezzera Unica
mlýnek: Mazzer Mini , Ascaso I-Steel

Re: Bezzera Unica

Příspěvek od Anup9 »

Všetci spomínaju zníženie na 10 bar atd. Na videách vidím všade 10 - 12 barov. Ja od kúpi mám 9 barov (možno 8,9 ...ručička je tesne pred 9 ) aj ked robím backflush, tak ručička vybehne na 9 a nepohne sa ani o milimeter ďalej. Videl som Bezzera videa ako ich vyrábajú atd. a Luca Bezzera hovorí, že oni schválne na mašinách s vibračními čerpadlami nastavuju cez 10 barov, okolo 11. Tak neviem prečo ja od kúpi mám "len" 9. 9 je ideál, ale nemeral som tlak v grouphead-e. Tak neviem aký by bol rozdiel v tlaku.
Uživatelský avatar
PeterG
více pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pon 18. lis 2013 23:19:09
bydliště: PO okolie
kávovar: Dalla Corte Studio FP (Quick Mill QM67 Evo; Bezzera Unica)
mlýnek: Lagom P64 (E65S; F4E nano, silne modifikovaný; Macap M2M)

Re: Bezzera Unica

Příspěvek od PeterG »

Moja mala default 12bar, znizoval som na 10, ale efekt neviem posudit (to som vtedy ani nevedel poriadne kavu robit). Prekvapuje ma, ze nova mala len 9bar...
Uživatelský avatar
Benny
Příspěvky: 28
Registrován: úte 23. pro 2014 11:51:07
bydliště: Olomouc
kávovar: ECM Classika PID
mlýnek: Macap MX, Quamar M80E

Re: Bezzera Unica

Příspěvek od Benny »

Visna uvedl, že má krátce novou Unicu. Rád bych se zeptal z čeho je vyroben bojler? Měď nebo hliník? Viděl jsem Unicu která měla hliníkový.
Uživatelský avatar
lukky78
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: pon 15. čer 2015 20:19:30
bydliště: BO
kávovar: DeLonghi, Catler ES 8012, Bezzera Magica, Rocket R Nine One
mlýnek: Compak K3 Timer, Porlex Tall

Re: Bezzera Unica

Příspěvek od lukky78 »

Unica ma bojler medeny.
Že jsem tu lezl :-)
Uživatelský avatar
Visna
začátečník
Příspěvky: 62
Registrován: pon 07. zář 2009 14:34:58
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Bezzera Unica

Příspěvek od Visna »

ano, zvonka je medeny, creva som mu este neskumal :)
Uživatelský avatar
PeterG
více pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pon 18. lis 2013 23:19:09
bydliště: PO okolie
kávovar: Dalla Corte Studio FP (Quick Mill QM67 Evo; Bezzera Unica)
mlýnek: Lagom P64 (E65S; F4E nano, silne modifikovaný; Macap M2M)

Re: Bezzera Unica

Příspěvek od PeterG »

Aj zvnútra, skúmal som aj črevá pri upgrade :)
Uživatelský avatar
Benny
Příspěvky: 28
Registrován: úte 23. pro 2014 11:51:07
bydliště: Olomouc
kávovar: ECM Classika PID
mlýnek: Macap MX, Quamar M80E

Re: Bezzera Unica

Příspěvek od Benny »

Kód: Vybrat vše

http://www.elektros.it/image.php?width=1000&height=1000&image=%2Fmedia%2Fproduct%2F220%2FDSCN2137.JPG
to nevypadá na měď
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „BEZZERA“