Bezzera Mitica TOP

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Keso
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: pon 03. led 2011 16:02:47
bydliště:
kávovar: Bezzera Mitica TOP
mlýnek: Mazzer Super Jolly

Bezzera Mitica TOP

Příspěvek od Keso »

Prispevok davam hlavne pre ludi co zvazuju kupu tohto alebo podobneho stroja, ak budu otazky tak rad zodpoviem.
Nebudem sem davat to co kazdy zisti na webe t.j ze je to HX s rotacnym cerpadlom a moznostou napojenia na vodu.

Pre info, ja som sa rozhodoval medzi Rocketom Evo v2, ECM Mechanica/Technica (s rotacnym cerpadlom) a Bezzerou.
Este ma na predajni lakal Profitec 700 ale to je dual bojler s PIDom a take nieco si asi kupim az k 50ke :)
Uživatelský avatar
razorjaro
více pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: pát 13. úno 2015 1:28:28
bydliště: Bratislava
kávovar: Filter - V60,AeroPress, Espresso - Gaggia classic Italy
mlýnek: Filter - Commandante MK3 Espresso - San Marco SM90

Re: Bezzera Mitica TOP

Příspěvek od razorjaro »

Ahoj Mozem sa spytat jaku kavu si robis na kavovare ? (svetlo prazenu , tmavo atd)
Mazzer ti staci na pripravu ? A jaky recept mas na pripravu kavy ? Myslim Ratio (kolko g na kolko ml)
Fakt je to rotacne cerpadlo take potichu ?
Pripadne nechce sa ti sem hodit nejake videa pripravy kavy/slahania mlieka? :)
Uživatelský avatar
Keso
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: pon 03. led 2011 16:02:47
bydliště:
kávovar: Bezzera Mitica TOP
mlýnek: Mazzer Super Jolly

Re: Bezzera Mitica TOP

Příspěvek od Keso »

- rotacka je naozaj ticha ale preasurestat puka, tu je tusim profi Sirio. ECM mal iny a ten vraj nepuka (ale vyzeral ako hracka oproti tomuto). Tak ci tak ten kavovar trosku pocut, hlavne ked "zovrie voda". Treba si uvedomit este jednu vec, mlyncek je pocut a na espresso kavu potrebujes aj zomliet. Vyhody/nevyhody rotacky su hlavne v jej charakteristike.
- Neviem ci Mazzer SJ staci, zatial z toho tecie dobra kava a cena/vykon je asi neporovnatelny nakolko sa da zohnat jazdeny v dobrom stave.
- Pomer extra neriesim, zalezi od kavy. Napr single miska bezzera 8g tam davam 12g svetlo prazenej a 11g tmavsie taktiez zalezi z akej nadmorskej vysky je. Ked chcem "slabsiu" kavu tak robim z dual misky 14g a davam tam nejakych 16g na 2x 25ml. Espresso drzim na tych +-25ml
- co sa tyka videi, tak ja na to nie som, ale lahko najdes napr. na tomto linku https://www.youtube.com/results?search_ ... mitica+top
- slahanie mlieka je trosku tricky, aspon pre mna na Silvii mi to slo lepsie (aspon som si myslel) ale dnes ked som trosku potrenoval uz je vysledok aj tu uspokojivy.
Uživatelský avatar
scaglietta
Příspěvky: 5
Registrován: pát 07. srp 2015 0:38:54
bydliště:
kávovar: AeroPress
mlýnek: Hario

Re: Bezzera Mitica TOP

Příspěvek od scaglietta »

Zdravím, ja rozmýšľam tiež nad niečim takým a zvažujem zatiaľ medzi Rocketom evo2, ECM mechanika IV profi a touto Miticou Top ( možno ešte aj Magicou). Žiadnu skúsenosť s kávovarom doteraz nemám, používam aeropres a ručný mlynček hario. Ani jednu z tých mašín som nevidel naživo, to by možno pomohlo a preto sa chcem opýtať, čo boli dôvody pre výber bezzery. Stále sa neviem rozhodnúť a s mlynčekom je to ešte ťažšie. A tiež, či ísť do rotačného čerpadla, alebo stačí vibračné. Tie rozdiely sú mi neni úplne jasné, okrem hlučnosti.
Ďakujem za radu.
Uživatelský avatar
Keso
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: pon 03. led 2011 16:02:47
bydliště:
kávovar: Bezzera Mitica TOP
mlýnek: Mazzer Super Jolly

Re: Bezzera Mitica TOP

Příspěvek od Keso »

Tazko radit ked nie je ziadna skusenost s pripravou espressa tak napisem ake boli moje dovody.
1. chcel som rotacne cerpadlo - nie z dvovodu hlucnosti, ano je tichsie, ale ked chcete robit kavu potrebujete ju pomliet a mlyncek je dostatocne hlucny aby ludia v dome vedeli ze sa robi kava.
2. Vo vybere som mal presne tieto iste kavovary, tak som zbehol do viedne do tasteit.at a pozrel som si ich nazivo. Rozdiely:
- Rocket vypadol hned, nakolko chlap vravel ze v tom case (maj 2015) bolo na ne dost reklamacii. Nebol by to problem ak by som bol v rakusku ale ze na Slovensko on servisakov neposiela
- ECM bola drahsia rozdiel cca 300e, rozdiely:
- krajsie pochromovanie
- packy na paru a vodu maju viac poloh na aretaciu (bezzera na paru jedna poloha, voda sa neda zaaretovat)
- pouziva iny preasure stat, bezzera ma Sirai a ECM iny, hlavny rozdiel ze ten v ECM je tichsi, Sirai pocutelne puka
- boli ine paky, ale tie z bezzery mi padli lepsie do ruky
- bezzera mosadzny bojler ale vacsi bojler, ECM nerezovy

a preco bezzera, za 300e je kopec kavy :) a potom cisto pocitovo, bezzera je viac historicka a talianska

mlyncek nebudem radit, tam som velmi nespekuloval, naskytla sa moznost na jazdeny mazzer super jolly a bolo vybavene
Uživatelský avatar
scaglietta
Příspěvky: 5
Registrován: pát 07. srp 2015 0:38:54
bydliště:
kávovar: AeroPress
mlýnek: Hario

Re: Bezzera Mitica TOP

Příspěvek od scaglietta »

Mne to ECM-ko padlo do oka až prednedávnom. Z laického hladiska mi to pripadá viac premakané, veď sa tým aj chvália, že sa riadia talianskou tradíciou, ale všetko vylepšujú. Takže nemecká kvalita a precíznosť sa asi nezaprie. Ani neviem koľko stojí v D, kedže na mobacafe je cena na vyžiadanie (na Slovensku som natrafil za 1999€), ale myslel som si, že ešte viac ako tí taliani. Tak ďaleko som ešte nezašiel, najskôr chcem vybrať model a potom budem zháňať obchod. Na druhej strane bezzera má nenormálne tie páky (ten znak na rúčke), paráda, ale to je asi len detail, aj keď môže zavážiť.
Čo sa týka bojleru, ten nerez nemusí byť nevýhoda si myslím a ak sa nemýlim ECM-ko ma 2,1l, Mitica 2l a Rocket 1,8l.
A to pochromovanie si ako myslel, ktoré vypadalo krajšie? A mohol by si dizajnovo tieto dva porovnať aj s Rocketom?
Ďakujem.
Uživatelský avatar
Keso
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: pon 03. led 2011 16:02:47
bydliště:
kávovar: Bezzera Mitica TOP
mlýnek: Mazzer Super Jolly

Re: Bezzera Mitica TOP

Příspěvek od Keso »

Dizajn je cisto subjektivna zalezitost, Bezzera urcite vyzera vedla ECM a Rocket ako najlacnejsi kavovar.
Paky bezzera v realy vyzeraju horsie ako na fotkach, ale pracuje sa s nimi dobre. Tie rucky su z umelj hmoty, ECM ma tusim pogumovane.
Neviem odkial si, ale ak BA a okolie, tak chod do viedne a pozri sa. Ak ti nie je vela 2tis tak mne chlap tam ponukal profitec 700 co je uz uplne ina liga, PIDnuty dual bojler.
Bezzera vyzera ako z normalneho plechu, ECM ako z nereze. Bezzera mne osobne pride viac industrialna, ECM viac sexy. Rocket neviem, hned ako chlap povedal ze maju problemy s kvalitou uz som sa nan nepozrel. A on tie problemy aj demonstroval napr. na ventiloch vystavenych kusov, proste boli uz take sice funkcne ale pouvolnovane
Uživatelský avatar
lime
Příspěvky: 38
Registrován: stř 13. led 2016 19:34:15
bydliště: SK
kávovar: Rancilio silvia, San Remo ZOE
mlýnek: ascaso I-steele, Eureka Zenith

Re: Bezzera Mitica TOP

Příspěvek od lime »

Warnings:
-
The MITICA espresso machine version “TOP”
is not provided with drain tube (Fig. 01; pos.
13). Periodically check the drain tray and re
-
move the water from it.

Mitica vo verzii TOP sa nedodáva s napojením na odpad? Rozumiem tomu správne? A kde mám v tom prípade hľadať logiku?
Uživatelský avatar
Keso
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: pon 03. led 2011 16:02:47
bydliště:
kávovar: Bezzera Mitica TOP
mlýnek: Mazzer Super Jolly

Re: Bezzera Mitica TOP

Příspěvek od Keso »

Nie je to pripravene tak ze nasadis a ficis. V dip tray je len naznacene v plechu kde vyrezat a umiestnit nejaky odtok.
Uživatelský avatar
Keso
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: pon 03. led 2011 16:02:47
bydliště:
kávovar: Bezzera Mitica TOP
mlýnek: Mazzer Super Jolly

Re: Bezzera Mitica TOP

Příspěvek od Keso »

Otazka k odvapnovanovaniu, postupujem podla tohoto videa https://www.youtube.com/watch?v=iuODdWm7oJQ

Rozdiel je, ze ked aj odpojim "level probe" tak ja musim manualne vypnut poistny ventil (co vo videu vravia ze staci tam dat utierku. U mna realne musim chytit kombinacky a vytiahnut ventil hore, nakolko ked to nespravim, tak tadial strieka voda a nasledne vyrazim elektricky istic)

Co ma ale zaraza, ze ked mam aj level probe odpojeny, tak sem tam vypne cerpadlo a neviem preco. Proste ide voda cez paru/horucu vodu a odrazu tuk a koniec, mne sa zda akoby sa vypol kavovar na zaklade ze je MALO vody v bojlery.

Moze byt ze voda rychlejsie tecie von z kavovaru ako cerpadlo stiha tlacit do bojleru (trysku ja zvyknem odsrobovat aby voda vytekala rychlejsie)?

Ako vy odvapnujete HX masiny ?
Uživatelský avatar
Mosquit
Příspěvky: 16
Registrován: pon 04. kvě 2015 10:42:25
bydliště:
kávovar: Bezzera Magica (+Clever dripper, Aeropress)
mlýnek: Compac K3 Touch (+Hario Mini)

Re: Bezzera Mitica TOP

Příspěvek od Mosquit »

Já jsem pochopil že tu utěrku tam dáváš právě proto, že tamtudy přetéká voda když máš úplně plný bojler.

Nevypojil jsi druhou sondu (na horní hladinu)?
Uživatelský avatar
Keso
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: pon 03. led 2011 16:02:47
bydliště:
kávovar: Bezzera Mitica TOP
mlýnek: Mazzer Super Jolly

Re: Bezzera Mitica TOP

Příspěvek od Keso »

Cau, neviem ci som neodposil inu sondu, zalozene je to na dovere ze magica na videu ma rovnako umiestnene sondy ako mitica.
Zas samotna utierka to neunesie, lebo realne tadial ked zacne tiect voda, tak to tecie a nerobi to dobre tej elektronike co je ukryta pod bojlerom.

Mozno by stalo za to spravit samotny topic ako odvapnovat HX masiny
Uživatelský avatar
Meva
Příspěvky: 10
Registrován: ned 26. čer 2016 23:12:21
bydliště: Královehradecký
kávovar: Bezzera Mitica Top
mlýnek: COMPAK K3 TOUCH ADVANCED

Re: Bezzera Mitica TOP

Příspěvek od Meva »

Jenom si sem odložím jedno video (hledala jsem ho dva dny) - odpouštění vody od 5:37 do 6:00 (!) s teploměrem. https://www.youtube.com/watch?v=-8LddNwLL4U
Je to Magica, ale já mám Miticu :-)
Uživatelský avatar
jerrymouse
více pokročilý
Příspěvky: 218
Registrován: pon 07. led 2013 18:36:42
bydliště: Plzeň
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, Timemore Sculptor 64s (SSP MP), 1zpresso Q2, ...

Re: Bezzera Mitica TOP

Příspěvek od jerrymouse »

Jednoduché pravidlo ... počkej, až přestane téct pára a od té doby napočítej do šesti a jsi na správné teplotě (alespoň tak mi to funguje na Magice - i ověřeno s teploměrem).
Uživatelský avatar
Keso
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: pon 03. led 2011 16:02:47
bydliště:
kávovar: Bezzera Mitica TOP
mlýnek: Mazzer Super Jolly

Re: Bezzera Mitica TOP

Příspěvek od Keso »

Narazil som na zaujimavu diskusiu ohladom tepelnej stability a "Water dance" pri Mitici. Zatial som si z toho nespravil zaver, ale niekoho to moze zaujimat. Musim nakupit viac z rovnakej kavy aby som to vedel posudit, vyzera ze mi tento clanok vysvetluje par vykyvov v chuti kavy pri mojej aktualnej priprave.

https://www.home-barista.com/espresso-m ... 43821.html
Uživatelský avatar
Keso
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: pon 03. led 2011 16:02:47
bydliště:
kávovar: Bezzera Mitica TOP
mlýnek: Mazzer Super Jolly

Re: Bezzera Mitica TOP

Příspěvek od Keso »

Caute
nadviazem na prispevok vyssie. Nehral sa niekto s nastavenim Mitice pre svetlo prazene kavy ? T.j ze by pocas extrakcie bola teplota vody 93-95 stupnov ?
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Bezzera Mitica TOP

Příspěvek od dslecinka »

bych tipovala tak 30 minut po zapnutí udělat kafe rovnou bez flushe? Mitica má taky restriktor...
Uživatelský avatar
Keso
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: pon 03. led 2011 16:02:47
bydliště:
kávovar: Bezzera Mitica TOP
mlýnek: Mazzer Super Jolly

Re: Bezzera Mitica TOP

Příspěvek od Keso »

Mitica je stabilna, resp dosahuje svoje nahriatie cca 60min po zapnuti, tam je pri pstate na 1.2 teplota cez 100 stupnov. Ako je tomu po 30min neviem, len je otazka ako potom spravit druhu kavu :D
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Bezzera Mitica TOP

Příspěvek od dslecinka »

KDE je teplota přes 100 °C?
Uživatelský avatar
Keso
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: pon 03. led 2011 16:02:47
bydliště:
kávovar: Bezzera Mitica TOP
mlýnek: Mazzer Super Jolly

Re: Bezzera Mitica TOP

Příspěvek od Keso »

Ak je nastavenych 1.2baru na pstate tak v bojler ma urcite cez 100 a cez 100 je aj na hlave, ked sa to meria teplomerom na hlave, teda na zaciatku po 60min
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „BEZZERA“