Carimali Alfa

pákové kávovary Carimali
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 786
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Carimali Alfa

Příspěvek od danst »

To jsem rád, že se to tady ventiluje, jistou dobu jsem o Alfě taky uvažoval, ale právě velký bojler mě odradil. Takové mrhání vodou mě nelákalo a s malým bojlerem jsem spokojen, jen to není na páru a vodu na čaj, jen na espresso.
Uživatelský avatar
lukaas
Příspěvky: 23
Registrován: pát 06. čer 2014 14:33:28
bydliště: Blansko
kávovar:
mlýnek:

Re: Carimali Alfa

Příspěvek od lukaas »

hmmm...tak to já jsem zas něco špatně pochopil...ale říkal jsem si, že když je v bojleru voda tak horká, jak se jí podaří ochladit do hlavy :-)
každej den se člověk učí...
takže jestli to dobře chápu, tak voda z bojleru jde do parní trysky a do kohoutku na horkou vodu...a já blbec odpouštěl z hlavy :-)

To Danst - mrhání - jak se to vezme...vrátí se mi to v komfortu používání - na nic nečekám...u nás se dělá hodně mléčných kafí...už bych neměnil...
No a když půjdem teda do důsledku, tak se holt ten večer budu sprchovat o minutku kratší dobu :-)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Carimali Alfa

Příspěvek od primacafe »

Nevidím v tom žádné mrhání vodou. Jako kde? Udělám si espresso s použitím asi 30ml vody, zrovna tak jako třeba u Rancilio Silvia nebo Gaggia Classic atd.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Carimali Alfa

Příspěvek od primacafe »

lukaas píše:hmmm...tak to já jsem zas něco špatně pochopil...
princip bojleru s výměníkem je třeba zde http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... 283#p30283
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Amo_Košice_Sk
více pokročilý
Příspěvky: 430
Registrován: pát 26. zář 2014 9:54:19
bydliště: Slovensko Košice
kávovar: La Carimali Alfa
mlýnek: Brasilia RR45 WEGA 6.0

Re: Carimali Alfa

Příspěvek od Amo_Košice_Sk »

Akurát čistím boiler v Alfe a mne to vychádza tak že ak vypustím z hlavy príklad 3 dcl. vody máme čerstvú vodu na espresso. Ak potrebujeme čerstvú vodu z boilera príklad na čaj potrebujeme cez pravý ventil vypustiť 2 l. vody.
Je to tak správne ?
Akého priemeru tamper používate na Alfu 58mm, alebo 57,5mm ?
Uvažujem objednať niečo také

Kód: Vybrat vše

http://www.ebay.com/itm/gib-New-Blue-Stainless-Steel-Coffee-Tamper-Machine-Espresso-Press-Flat-Base-/191253628069?pt=Small_Kitchen_Appliances_US&var=490383745858&hash=item2c879ac4a5
, alebo mám sa po niečom inom pozrieť ?
Ďakujem.
Kávavar : 2x La Carimali Alfa & French Press Bodum
Mlynek : Brasilia RR45 (Gino Rossi RR45)
Mlynek : WEGA 6.0 (COMPAK K6 old)
Uživatelský avatar
Amo_Košice_Sk
více pokročilý
Příspěvky: 430
Registrován: pát 26. zář 2014 9:54:19
bydliště: Slovensko Košice
kávovar: La Carimali Alfa
mlýnek: Brasilia RR45 WEGA 6.0

Re: Carimali Alfa

Příspěvek od Amo_Košice_Sk »

Mám 2 rovnaké kúsky Carimali Alfy v oboch sú vibračné čerpadla miesto pôvodných rotačných.
Vzhľadom na to som prišiel o komfort pripojenia na vodovod.
Rotačné čerpadla budem riešiť neskôr, buď v novej kuchyni, alebo novom dome, to ešte neviem.
Jedna Alfa je používaná denne skoro non-stop, druhá zhruba 3-5 x týždenne, bavíme sa o domácnosti a návštevách.
Klady :
- váha cca 20 kg. (nepohne sa pri doťahovaní hlavy, proste sedí tam kde má)
- HX bojler, všetko meď a mosadz, žiadna hlina
- komponenty z profesionálnych mašín
- automatické dávkovanie extrakcie
- pre domáce účely super komfort aj obsluha
- po prvom vyladení presostat-u žiadne sa zaoberanie teplotou a podobným trápením
- dá sa na tom robiť zaradom espressa, či peniť mlieko (žiadne čakanie na nič)
- pri non-stop zapnutej Alfe a používaní za celý deň neprekročí spotreba 2,5 kW (nie vždy mi beží celý deň)
Zápory :
- ja osobne by som uvítal ak by bola celá Alfa z nerezu, myslím obal a plasty
- originál napeňovacia tryska pre mňa nepoužiteľná (zacínované 4 diery a navŕtaná zo spodu jedna asi 1,2-1,5mm)
- dlhý prívodný kábel, ktorý som dal nový asi 60 cm
- dlhá nahrievacia doba, aby to bolo tip-top aj 45 min., ale potom je z toho profi mašina, ktorá nemá problém s ničím

Som veľmi zvedaví na hodnotenie od bruno75, ten neodpustí Alfe nič.

Moje hodnotenie prosím berte s rezervou, som stále len začiatočník.
Kávavar : 2x La Carimali Alfa & French Press Bodum
Mlynek : Brasilia RR45 (Gino Rossi RR45)
Mlynek : WEGA 6.0 (COMPAK K6 old)
Uživatelský avatar
bruno75
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: stř 17. zář 2014 13:32:37
bydliště: Trnava, SK
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Anfim SCODY II BST 75mm

Re: Carimali Alfa - ze starého nový

Příspěvek od bruno75 »

Amo_Košice_Sk píše:V podstate ani neviem čím by sa novým dala nahradiť Alfa pri tej istej kvalite.
Týmto by som ju nahradil okamžite :tany:
La Marzocco GS/3
Obrázek
Ale aj cena je z inej galaxie .... 6.700USD

Nešpekulujte, Alfa je geniálna kúpa za tie peniaze, ktoré nás stála bez rozdielu či niekto dával rotačné alebo vibračné čerpadlo. Je to taký náš best buy ale... obávam sa, že prakticky nikto z nás by nebol ochotný kúpiť si nové Carimali Practica za tých 64.000Czk.
Alfa za 5-10.000 Czk je skutočne niečo čo sa dá porovnávať (kvalitou espressa) so strojmi v cenách cez 50.000Czk. Ako všetko tak aj Alfa má svoje neduhy, napríklad misky nie sú kompatibilne v bežnými 58mm miskami (aj napriek tomu, že alfa ma tiež 58mm), veľa plastových dielov (vrchný kryt ktorý je na skoro všetkých zlámaný, odkvapová nádoba tiež na pár kusoch prasknutá), často do alfy tečie/tieklo a podľa toho aj veľa hrdze na plechových dieloch (tak Taliani snáď by sme nečakali pozinkované plechy :D ), skoro každá alfa aj podľa fotiek je jedinečná podľa druhov ventilov, fittingov, kabeláže, skrutiek ... (proste akoby boli robené z toho čo práve bolo k dispozícii aj napriek tomu, že výrobné čísla sú skoro za sebou)
Aj napriek tomuto všetkému vie Alfa nadchnúť... nie dizajnom ani displejom, ktorý by zobrazoval obľúbené stránky na facebooku... ale espressom, ktoré dáva s prehľadom profi mašiny a bez kompromisov odkrýva nedostatky v reťazci prípravy espressa ako je mlynček, kávu, vodu a rúk... a voooo tom to jeee... :ok:
Tým, že sme si ju repasovali väčšinou sami tak tú mašinu poznáme tak ako málokto kto má aj 10x drahší stroj a jeho vnútro videl akurát z fotiek alebo z youtube a o tom ako funguje alebo ako sa čo nastavuje netreba ani hovoriť.

Ja osobne som spokojný natoľko, že sa onedlho pustím do repasu ďalšej Alfy :souhlas:
Coffee Smells Like Freshly Ground Heaven
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Carimali Alfa

Příspěvek od papun »

Nerozumím těm miskám. Tak pasují tam klacické misky nebo ne? Budou tam pasovat LM Strada?

PS: To je co za hrůzu na tom obrázku? Vypadá to jak dětská pokladnička. Vůbec se mi to nelíbí.
Uživatelský avatar
bruno75
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: stř 17. zář 2014 13:32:37
bydliště: Trnava, SK
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Anfim SCODY II BST 75mm

Re: Carimali Alfa

Příspěvek od bruno75 »

Nie nebude tam klasická štandard miska 58mm. Problém je ten, že Carimali miska má iný rádius a proste ju do hlavy nedostaneš.
Skúšal som 7g LM misku (bez certifikátu) a do páky som ju ešte ako tak dostal ale páku nešlo nasadiť do hlavy.
Myslím že Carimali majú rovnakú misku ako Cimbali, Pavoni.
Coffee Smells Like Freshly Ground Heaven
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Carimali Alfa

Příspěvek od papun »

Tak to je škoda. myslel jsem, že to je klasika.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Carimali Alfa

Příspěvek od primacafe »

S miskama to nemusí být nijak katastrofický. Většinou bývá větší jen ten rantl co leží na páce. Stačí ho na brusce dokola ubrousit a miska pasuje. Ale bude se muset víc zkoušet. S originál miskou však není nejmenší problém. Zase jen šťoural a rejpal bude potřeba měnit misku.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Carimali Alfa

Příspěvek od papun »

Nejsem štoural:). Spíš sem si velmi zvyknul na jednoporcovou LM Strada - hlavně na způsob plnění do spodního komínku. Ale netvrdím, že se nepřenaučím.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Carimali Alfa

Příspěvek od primacafe »

Možná, že bude pasovat, možná i bez upravy. Pak kdyžtak poreferujte. Zajímalo by mě to taky. Už jsem zkoušel různé misky do Alfy, ale vždycky jsem se vrátil k původní (co byla u kávovaru)
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Carimali Alfa

Příspěvek od papun »

No když nebude pasovat LM strada, tak ji rozhodně nebudu brousit. Bo bych ji nerad zk.... nebyla zrovna levná.
Uživatelský avatar
Amo_Košice_Sk
více pokročilý
Příspěvky: 430
Registrován: pát 26. zář 2014 9:54:19
bydliště: Slovensko Košice
kávovar: La Carimali Alfa
mlýnek: Brasilia RR45 WEGA 6.0

Re: Carimali Alfa

Příspěvek od Amo_Košice_Sk »

Z Gaggia Classic originál dodávaná miska pretlaková pasuje do Alfy bez akého - kolvek problému.
Mám ju doma a skúšal som to.
Samozrejme používam misky nepretlakové "portafilter" dodané k Alfe.
Chuť je lepšia z double misky ako zo singl, aspoň ja to tak vnímam.
Kávavar : 2x La Carimali Alfa & French Press Bodum
Mlynek : Brasilia RR45 (Gino Rossi RR45)
Mlynek : WEGA 6.0 (COMPAK K6 old)
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Carimali Alfa

Příspěvek od papun »

Takže kávovar je v provozu, o tom psáno jinde. Teď trošku k přípravě espressa.

Píšete, že používáte dodané misky. Vzhledem k tomu, že LM opravdu nepasuje:), tak budu muset používat ty původní. Kolik zhruba plníte jednoporcovou misku. Já dával dneska 10 g a zdálo se mi, že by to ještě sneslo.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Carimali Alfa

Příspěvek od papun »

Takže jsem si udělal velkou radost v podobě mojí milované LM misky. Vzpomněl jsem si, že mám v krabičce ještě starou LM misku (tvar jako LM Strada, ale prostě není to Strada). Stála mě asi 150,- Kč. Takže jsem usoudil, že jestli budu dál ležet někde nebo ji zkusím obrousit, tak už je to úplně jedno. A musím se pochválit - šlo to hladce. Takže už mi krásně pasuje do páky. I když to nemá certifikát, tak pořád to pro mě bude lepší. Já se prostě s klasickou jednoporcovkou nemám rád.

Jinak jsem zkoušeli jiné misky, Bo jich mám fakt hodně. A většina těch univerzálních tam pasuje normálně. Ale stejně mě zajímá kolik plníte tu jednoporcovku, bo při pohledu na ty jiné jednoporcovky co mám, tak je to obr.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Carimali Alfa

Příspěvek od papun »

Tak dneska další shot. Brasil Santos. Chuť moc dobrá. Akorát crema je trošku asi slabší a je taková bledší. Z GC to byl hezký oříšek.
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Carimali Alfa

Příspěvek od wladas »

Tak od stvrtka som aj ja stastnym majitelom Alfy. Dakujem tymto brunovy za tuto masinku a samozrejme cast vdaky patri nikomu inemu nez Huntovy vdaka ktoremu mal co bruno repasovat :)
S kavovarom som nadmieru spokojny. Moja prva osobna skusenost s HXkom. Az na tu nestastnu jednoporcovu misku nemam co vitknut. Dopia to robi neskutocne.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
Amo_Košice_Sk
více pokročilý
Příspěvky: 430
Registrován: pát 26. zář 2014 9:54:19
bydliště: Slovensko Košice
kávovar: La Carimali Alfa
mlýnek: Brasilia RR45 WEGA 6.0

Re: Carimali Alfa

Příspěvek od Amo_Košice_Sk »

S tou single miskou by som to nevidel tak katastrofálne. Na začiatku sa mi nedarilo z nej takú dobrú kávu ako z double misky. Špekuloval som inú, ale zbytočne. Je pravda, že mi trvalo dlhšie na single spraviť dobrú kávu, ale už to ide. Nepýtajte sa ma ako, fakt neviem, nijako je to už v rukách a to kávu nevážim.
Niekde p. Konečný tiež spomínal, že dodávaná miska k Alfe je OK, samozrejme mal pravdu ako o celej Alfe.
Carimali Alfa je bezkonkurenčný stroj s ktorým som nadmieru spokojný.
Ďakujem všetkým čo ma nakopli a pomohli :ucta:
Kávavar : 2x La Carimali Alfa & French Press Bodum
Mlynek : Brasilia RR45 (Gino Rossi RR45)
Mlynek : WEGA 6.0 (COMPAK K6 old)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Carimali“