Carimali Alfa pro začátečníky

pákové kávovary Carimali
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
vladacr
Příspěvky: 49
Registrován: ned 24. lis 2013 18:07:55
bydliště: České Budějovice
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Fiorenzato F5d

Carimali Alfa pro začátečníky

Příspěvek od vladacr »

Jak jsem psal zde http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... 138#p53837 zakoupil jsem Alfu coby náhradu za vysloužilou Arietku. Na základě přání admina tohoto fóra, viz poslední příspěvek výše, zakládám toto vlákno, v němž budu popisovat své krůčky s Alfou. Asi by mohlo být i jinde, třeba tady http://www.primacafe.cz/primafrm/viewforum.php?f=192, nicméně bude to primárně o Alfičce. Abych to vzal od začátku. Z Budějc jsme si pro ni včera dojeli, v místy pěkně silném sněžení, za Brno k Huntovi. Po několika dalších zastávkách, včetně jedné velmi příjemné v Kovalovicích ;), jsme dorazili dom až po půl desáté, takže první káva musela počkat na páteční odpoledne.

Napojil jsem ji na vodovodní řád, zatím bez katexu, protože v pondělí mi instalatér přijde dodělat nový rozvod vody, abychom mohli vodou napájet nejen kávovar, ale i pračku a myčku. Postupně jsem odvzdušnil a odpustil asi tak celý objem bojleru, abych zajistil čerstvou vodu. Do mlýnku (Fiorenzato F5d) jsem nasypal zakoupenou testovací kávu, Santos, pražená před měsícem, z toho dva týdny v mrazáku v zavakuovaném sáčku (VacSy).

Mlýnek byl nastavený na moka konvičku, takže jsem upravil mletí směrem na jemno o tři stupínky, odvážil 15 g kávy, odpustil trochu vody, na váhu z Oriflame postavil šálek, vynuloval váhu, spustil stopky a extrakci. Cílem bylo "15 g dovnitř, 34 g ven a 28 vteřin extrakce". 34 g kávy nateklo tak rychle, že jsem prakticky ani nestihl vypnout stopky. Mlýnek o dva stupně jemněji a znovu. Opět velmi rychlé. Znovu, lepší ale stále ne ono. Znovu. Pak už to sotva teklo, takže ještě třikrát opačným směrem. Nakonec se podařilo extrahovat 35 g kávy z 15 g zrna za 30 sekund. Pít se dalo, krema byla pěkná, i s tygříkem.

Fajn, jdeme na mléko. No, abych to zkrátil, skončili jsme se dvěma espressy z 250 g zrnkové kávy, o kapučínu se nedá mluvit, spíš to bylo espresso s mlékem.

Celkově tedy velké trápení a zklamání. Přeplnil jsem odkapávací nádobku, takže jsem si vylil špinavou vodu pod kávovar, odkud stekla pod linku. Spálil jsem si prstíček o páru.

Postřehy k přípravě kávy:
  • musím vyrobit/sehnat nějakou přehlednější stupnici mletí na mlýnek
  • když páku po prvním espressu opláchnu a potom strčím pod mlýnek, vyteče z ní trocha vody a kolem mlýnku je neskutečný bordel
  • páka s dvouvýpustí nejde položit na tampovací podložku http://www.coffeehub.cz/pechovaci-stani ... -podlozka/. Když výpusť pootočím o 180 stupňů, jde položit, ale výpusť není dotažená. Jak to vyřešit?
  • množství kávy v páce už umím odhadnout na plus mínus 2 g
  • nebudu strkat ruku pod parní trysku, tea tree oil je tvůj přítel
  • musím si tam udělat nějak světlo
Postřehy k Alfě:
  • při nahřívání a dopouštění vody je poměrně hlučná
  • nemáme horní kryt (už prostě nejsou) - mám ale tendenci pokládat levou ruku na horní okraj kávovaru, ruka je vlhká nebo dokonce mokrá, elektrika nahoře odkrytá - to není dobrá kombinace
  • odkapávací nádobku musím vylévat častěji, než jsem si myslel
  • na napojení vody u kávovaru budu muset dát nějaké kolínko, aby se kávovar mohl přinutou blíže ke zdi - takhle se láme hadice. Myslím, že jsem něco podobného viděl o Rocketu?
  • při vyklepnutí puku mi často vypadla i miska, zde pomohla výměna pérka. Ta od Hunta jsou asi příliš slabá. Hunt pošle nové, silnější, helpline na telefonu :-) SUPER SERVIS. Díky, Hunte.
  • Když se kávovar nepoužívá, spíná nahřívání každých cca 5 minut a po 20-30 sekundách vypne. Je to normální? - Dle Hunta, helpline na telefonu <smajlík> je to normální. Takže cajk.
  • NOVINKA: Při nahřívání "po zátěži", tedy po extrakci si solenoid učůrává, při průběžném nahřívání "bez zátěže" to nedělá. Je to normální?
  • dcera pokřtila kávovar bez horní kapoty na "Buráka" :rofl:
To be continued...
Naposledy upravil(a) vladacr dne pát 01. pro 2017 22:02:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Carimali Alfa pro začátečníky

Příspěvek od papun »

Zdar,

pokud jsou to tvoje první espressa, tak cesta je ještě dlouhá, ale vybavení máš dobré:

Ktěm tvým postřehům:
- páku můžeš jen vytírat
- pořiď si jinou stanici
- odhad +- 2g je relativně hodně
- světlo dobře vyřešil puschpull u Gaggia Classic pomocí led pásku. někde je o tom vlákno.
- nevím jak vnímáš ten hluk, ale jestli máš rotačku, tak na tom musíš být o hodně lépe než já s vibračkou a já si nestěžuju.
- bez toho krytu bych do toho nešel - něco vymysli nebo bude průser
- spínání kávovaru je běžné
- úkap do odpadu je též normální

Ať se daří.

PS: A dobrovolně smaž ten odkaz na tu pražírnu než to udělá admin. A udělí ti bububu.
Uživatelský avatar
vladacr
Příspěvky: 49
Registrován: ned 24. lis 2013 18:07:55
bydliště: České Budějovice
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Fiorenzato F5d

Re: Carimali Alfa pro začátečníky

Příspěvek od vladacr »

Díky za reakci.
- Páku jsem vlastně vždy vytíral papírovou utěrkou, u Alfy, snad díky dostatečnému množství vody, jsem ji začal sprchovat.
- To vlákno o led páscích jsem četl, já spíš asi půjdu cestou osvětlení celého pracoviště, protože pořádně nevidím ani na mletí.
- Jo, mám rotačku, Burák je napojený na vodovodní řád. Nejde o hluk při extrakci, ale o hluk při nahřívání a napouštění :-)
- Kryt je v řešení, zatím provizorně asi jen rovný plech. Všiml jsem si na fotkách z renovačního vlákna, že v otvorech pro uchycení horní kapoty jsou nějaké vložky, zřejmě se závitem na šroubek. Ty já tam nemám. Dá se to někde koupit?
- Odkaz jsem smazal. Díky za upozornění.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Carimali Alfa pro začátečníky

Příspěvek od papun »

Ty vložky se používají v automobilech. Takže to koupíš v autodílech. Tvoří to závit na vrut. Jmenuje se to nástrčná matice.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Carimali Alfa pro začátečníky

Příspěvek od primacafe »

papun píše:....... nevím jak vnímáš ten hluk, ale jestli máš rotačku, tak na tom musíš být o hodně lépe než já s vibračkou a já si nestěžuju.........
taky jsem to už určitě někde psal, ale opět. Není mě jasné proč si furt myslíte, že rotační čerpadlo je tišší než vibrační. Není to pravda.
Zrovna dnes (vlastně včera 1.12.) jsem potřeboval něco ověřit a vytáhl jsem starou dobrou Gag.Classic. Měl jsem ji postavenou vedle Alfy (kávovaru) a vibrační čerpadlo je o poznání tišší proti rotačnímu. Samozřejmě se vibrační čerpadlo nesmí nikde dotýkat těla kávovaru. To potom opravdu drnčí celý kávovar.

Jen tak pro zajímavost.
Když už Classic slál vedle Alfy, tak jsem udělal na obou po jednom espressu. U obou byla stejná gramáž, stejná hrubost mletí a stejné množství (25ml). Teklo to v podstatě stejně a výsledek?
Obě espressa byla stejná. Nenašel jsem v chuti žádný rozdíl.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
lubono
více pokročilý
Příspěvky: 245
Registrován: pát 29. bře 2013 11:24:56
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Carimali Alfa pro začátečníky

Příspěvek od lubono »

Obě espressa byla stejná. Nenašel jsem v chuti žádný rozdíl. Je to tak a přesto tomu mnozí nevěří
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Carimali Alfa pro začátečníky

Příspěvek od papun »

Co jsem slyšel kávovar s rotačkou, tak byl určitě tišší než ten můj s ulkou, ale možná nemám ideálně uložené čerpadlo, ale řešit to nebudu. Nijak mi to nevadí.

Ohledně srovnání dvou kávovarů. Určitě to možné je, ale Alfa je aspoň pro mě komfortnější na obsluhu a o mléku se bavit nebudu, tak to je naprosto jasné..... Ale každopádně GC není rozhodně špatný kávovar.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Carimali Alfa pro začátečníky

Příspěvek od primacafe »

Tak jsme se tak trošku rozšoupli malinko bokem.
Uvidíme jak bude vladacr pokračovat s Alfou.
Samozřejmě má Alfy omezení právě v tom, že odpadní miska není napojená do odpadu. Na druhou stranu když se rychle zaplní (oplachováním páky), je potřeba ji častěji vyprázdnit. Lepší 2x za den, než jednou za týden. To už v misce kvete všechno.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
vladacr
Příspěvky: 49
Registrován: ned 24. lis 2013 18:07:55
bydliště: České Budějovice
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Fiorenzato F5d

Re: Carimali Alfa pro začátečníky

Příspěvek od vladacr »

Dnes jsme načali Columbia Mendelin, skvělá. Crema bez problémů. Jen mě udivilo, jakou (velkou) rychlostí káva protekla, když byla namleta na stejnou hrubost jako výše zmíněný Santos. Chtělo to o jeden stupínek jemnější mletí.

Už i mléko se jednou docela povedlo, trénink ještě samozřejmě bude potřeba. Teď jsem dokončil napojení přes 8 litrový katex, tak uvidíme, jaká bude zítra kávička :-). Co mě vyždycky trochu vystraší jsou zvuky, které se z kávovaru valí po jeho zapnutí, přece jen Arietka byla, i díky své velikosti, mnohem tišší.

Taky dnes dojel brácha, a tak jsme se dohodli, že mi z nerezu vyrobí ten horní dekl, jen kulaté rohy asi nebudou. Bohužel nemám doma úhloměr, takže se spuštění výroby o pár dní pozdrží. Nemáte někdo změřené ty úhly na přední a zadní straně?

Ještě mě napadlo, jestli nahoru nedat žulovou desku. Mám tady jednu moc pěknou, lěštěnou, minimálně 5 cm tlustou. Jen by to chtělo někoho, kdo by ji uměl "vydlabat". :-)

Odpadní miska mi nevadí, člověk si prostě jen bude muset upevnit některé návyky a pravidelně ji vylévat.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Carimali Alfa pro začátečníky

Příspěvek od primacafe »

Které úhly? Zítra bych změřil. Mám možnost změřit na 3 nebo 4 kusech. Jen pro ověření zda jsou stejné.
Myslím ale, že se tam žádné úhly kromě pravých nebudou muset řešit.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Carimali Alfa pro začátečníky

Příspěvek od j.bill »

vladacr píše:....
Ještě mě napadlo, jestli nahoru nedat žulovou desku. Mám tady jednu moc pěknou, lěštěnou, minimálně 5 cm tlustou. Jen by to chtělo někoho, kdo by ji uměl "vydlabat". :-)

Odpadní miska mi nevadí, člověk si prostě jen bude muset upevnit některé návyky a pravidelně ji vylévat.
Vem flexu, do ní diamantový kotouč na kámen a dlažbu a můžeš dlabat, až se za Tebou bude prášit. A to doslova. :lol: Udělal bych to ale reději z nerezu.
Odpadní misku, pokud tam je vyústění na hadici, můžeš provizorně napojit na 5L barel (velká plastovka od stolní vody a pod.) Jednou za čas ji vyleješ.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
vladacr
Příspěvky: 49
Registrován: ned 24. lis 2013 18:07:55
bydliště: České Budějovice
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Fiorenzato F5d

Re: Carimali Alfa pro začátečníky

Příspěvek od vladacr »

primacafe píše:Které úhly? Zítra bych změřil. Mám možnost změřit na 3 nebo 4 kusech. Jen pro ověření zda jsou stejné. Myslím ale, že se tam žádné úhly kromě pravých nebudou muset řešit.
Horní deska bude mít tvar obrácené vaničky s bočnicemi přesahujícími přes boky kávovaru. Jde tedy o úhel, který svírají bočnice s přední a zadní stěnou, aby vpředu a vzadu nebyl "předkus" a "zákus" ale aby sváry pěkně kopírovaly boční linie kávovaru. Vpředu je to odhadem tak 70 stupňů.
jbill píše:Vem flexu, do ní diamantový kotouč na kámen a dlažbu a můžeš dlabat, až se za Tebou bude prášit. A to doslova.
Spíš jsem si myslel na nějakou tu CNC frézku na beton a kámen :-). Nebo tu vaničku udělat z betonu, jako se dělají kuchyňské desky a dřezy. :-)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Carimali Alfa pro začátečníky

Příspěvek od primacafe »

Úhel je proti horní rovině (horní hrana kávovaru).
Zadní strana 95°
Přední strana 98°
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Carimali Alfa pro začátečníky

Příspěvek od j.bill »

vladacr píše:Spíš jsem si myslel na nějakou tu CNC frézku na beton a kámen :-). Nebo tu vaničku udělat z betonu, jako se dělají kuchyňské desky a dřezy. :-)
Pokud bys na tom trval, šla by vyrobit z polymerbetonu.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
vladacr
Příspěvky: 49
Registrován: ned 24. lis 2013 18:07:55
bydliště: České Budějovice
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Fiorenzato F5d

Re: Carimali Alfa pro začátečníky

Příspěvek od vladacr »

Dojíždíme Collombia Mendelin. Zkušenosti: postupně vyzkoušeny 3 nastavení mletí, výsledkem je zvyšující se kyselost, ale shodli jsme se ženou, že poslední úprava, ta nejjemnější, byla nejlepší. 17 g kávy, 20 sekund extrakce, cca 40 g výsledného nápoje. Povedla se i mikropěna, takže moc dobré "kapučíno" na večer. Jen puk je stále mokrý. Stále mám pocit, že to teče rychleji, než by se mi líbilo.

Další využití pro stále zapnutý profi kávovar s dostatečnou zásobou páry a horké vody:
- napěnění a ohřátí mléka do bramborové kaše
- horká voda na zalití granulí pro psa
- nahřátí ručníku párou pro změkčení vousů před holením (používám břitvu a klasické holicí strojky)
Uživatelský avatar
aula
Příspěvky: 4
Registrován: ned 08. říj 2017 13:33:04
bydliště: ČR
kávovar: Bezzera
mlýnek: Rocky

Re: Carimali Alfa pro začátečníky

Příspěvek od aula »

Tak pokud chceš delší čas extrakce, tak musíš ještě více zjemnit mletí. Jiná cesta k tomu prostě nevede. To samozřejmě platí za předpokladu, že se směs správně temuje a nedochází ke kanálkování. Kanálkování spolehlivě ověří nahá páka.
Uživatelský avatar
hunt01
více pokročilý
Příspěvky: 350
Registrován: sob 14. led 2012 10:40:25
bydliště: Šaratice / Brno
kávovar: Carimali Uno, Brasilia Portofino, Astoria Compact
mlýnek: Anfim Cody, Anfim Scody II

Re: Carimali Alfa pro začátečníky

Příspěvek od hunt01 »

Mokrý puk není chyba, záleží na výsledku a ta poslední receptura je v pohodě.
Servis a prodej profesionálních kávovarů.
www.baristaservis.cz a nové www.kafenapisku.cz
Uživatelský avatar
vladacr
Příspěvky: 49
Registrován: ned 24. lis 2013 18:07:55
bydliště: České Budějovice
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Fiorenzato F5d

Re: Carimali Alfa pro začátečníky

Příspěvek od vladacr »

Dnešní program: návštěva přátel, ne zrovna milovníků kávy, ale už se nám je za ta léta, co je známe, povedlo posunout od instantní kávy k moka konvičce. Odpoledne dvě "kapučína" pro ženu a mou maličkost. Nepovedlo se mléko, jako ostatně vždy za poslední týden, ale nepovedla se ani espressa - první porce 16g, proteklo velice rychle, druhá porce, stejná hrubost 19g neproteklo prakticky vůbec. Opakování druhé várky, tentokrát 18g, opět sotva čůrek. Nadával jsem jako špaček. Nechal jsem to téci asi 50s, výsledek se dal pít, ale mlýnek šel o dva pididílečky vlevo.

Po příchodu přátel vytahuji konvičku z mrazáku, naleji mléko, šlehám a páruji, až se ze mě kouří. A hle, leze z toho něco použitelného. Vyšlehal jsem tři konvičky, na dvě late macchiato a dvě cappuccina. Káva do páky bez vážení, od oka kopeček v páce, jemně utáhnout, spíš jen uhladit. Výsledkem je perfektní espresso, druhé, třetí, čtvrté. Medová konzistence, krásná hustá krema. Verdikt: lepší kávu prý nikde nikdy nepili :-). Kávou byl Santos.
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: Carimali Alfa pro začátečníky

Příspěvek od puschpull »

Dojíždíme Collombia Mendelin.
:-) Myslíš jistě https://shop.primacafe.cz/arabica/55-co ... premo.html
Ne že by na tom až tak záleželo, ale aby sis ty chyby v názvu nezažil a nepoužíval pak všude okolo ... (v dobrém) ;)
Uživatelský avatar
vladacr
Příspěvky: 49
Registrován: ned 24. lis 2013 18:07:55
bydliště: České Budějovice
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Fiorenzato F5d

Re: Carimali Alfa pro začátečníky

Příspěvek od vladacr »

Jo, to je ono, kdo si to má všechno pamatovat, že? My jí doma říkáme prostě "Pablo" :-)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Carimali“