Alfa s rotačním čerpadlem

Odpovědět
Uživatelský avatar
bruno75
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: stř 17. zář 2014 13:32:37
bydliště: Trnava, SK
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Anfim SCODY II BST 75mm

Alfa s rotačním čerpadlem

Příspěvek od bruno75 »

Dnes som sa rozhodol nastaviť tlak na rotačnom čerpadle.
Pôvodný tlak z výroby (čerpadla) je 12 bar čo je príliš veľa na rotačné čerpadlo. Kávovary s rotačkami sa nastavujú na 9 bar.
Takže vyskladal som si redukcie z páky na tlakomer.
Vypadalo to jednoducho ale... po vložení páky to pretekalo vrchom páky, skúsil som druhú páku a to isté. Vložil tú gumovú zátku do double misky a čuduj sa svete až na jemné slzenie to tlak držalo. Z tohto som usúdil, že voda preteká popod misku a nie vrchom medzi tesnením a miskou (aby sme sa rozumeli tak mám na mysli misku/páku).
Takže čo s tým?
Keď som si pozeral zostavy hlavy carimali tak ma zaujala jedna vec a to, že všade je pod tesnením hlavy/páky papierové dištančné tesnenie 0.5mm. Tak som si jedno také tesnenie vyrobil, nahodil a čuduj sa svete je to lepšie, cez páku vrchom netečie a dá sa konečne zmerať tlak. výhodou je, že páka nejde dotiahnuť tak jednoducho na doraz čo beriem ako výhodu.
No a k nastaveniu tlaku... rotačka to má poriešené priamo by-passom a ten sa reguluje skrutkou z boku čerpadla. Proti smere hodinových ručičiek sa uberá tlak.... v smere hodinových ručičiek sa pridáva tlak.
Po pár pokusoch som nastavil 9.2-9.3 bar pri slepej miske. Pri shote by to malo ísť trošku dolu tak predpokladám, že to bude tých požadovaných 9 bar.
Shot som robil ale treba sa pohrať s mletím, keďže je to dosť zásadná zmena. S pôvodným stupňom mletia to prakticky ani netieklo a namiesto espressa som dostal podextrahované ristretto :)
Zajtra doladím mletie a snád to bude OK
Coffee Smells Like Freshly Ground Heaven
Uživatelský avatar
Maslicko
pokročilý
Příspěvky: 97
Registrován: pát 07. pro 2012 10:24:26
bydliště: Brno
kávovar: Carimali Alfa, Wega Mini Nova, Ascaso Steel PID
mlýnek: Mazzer Mini A, Casadio, Ascaso i-steel. RR45

Re: Carimali Alfa - ze starého nový

Příspěvek od Maslicko »

Zdravím,
rád bych si taky sešteloval tlak na carimali. Chci se zeptat, jak jste namontoval manometr na páku? Místo výpustě? V tom případě nevím, proč jste dával slepou misku. Můžete mi prosím poradit? Případně i poslat fotku z Vašeho řešení?

Děkuji,

Vláďa
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Carimali Alfa - ze starého nový“