Carimali Alfa - nožičky

Odpovědět
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Carimali Alfa - nožičky

Příspěvek od primacafe »

Originální nožky budu z Alfy dávat pryč, takže u mě budou volný (všechny čtyři).

Šroub v zadní části hlavy mě nenapadlo vyšroubovat pravděpodobně proto, že jsem hlavu čistil v ultrazvukové čističce. Ležela tam dost dlouho a v slabém roztoku louhu, takže byla dost dobře čistá.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Carimali Alfa - ze starého nový

Příspěvek od papun »

Pokud by to šlo tak bych si jednu nožku rezervoval. Taky se mi rozpadla. Případně bych ji odebral zároveň s kávou.

Díval jsem se na standartní fíbrové těsnění dle katalogu a mají tam 5x9x1 což by mělo ideálně pasovat na ten šroub. Do závitu kapnu ještě trošku toho teflonu a bude pokoj.
Uživatelský avatar
Amo_Košice_Sk
více pokročilý
Příspěvky: 430
Registrován: pát 26. zář 2014 9:54:19
bydliště: Slovensko Košice
kávovar: La Carimali Alfa
mlýnek: Brasilia RR45 WEGA 6.0

Re: Carimali Alfa - ze starého nový

Příspěvek od Amo_Košice_Sk »

primacafe píše:Originální nožky budu z Alfy dávat pryč, takže u mě budou volný (všechny čtyři).
p. Konečný, môžem poprosiť o váš typ na nožičky ktoré budete dávať ?
Ďakujem
Kávavar : 2x La Carimali Alfa & French Press Bodum
Mlynek : Brasilia RR45 (Gino Rossi RR45)
Mlynek : WEGA 6.0 (COMPAK K6 old)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Carimali Alfa - ze starého nový

Příspěvek od primacafe »

Já k tomu nic bližšího neřeknu, protože jsem je dostal. Ale hunt má nějaké už vyzkoušené, třeba o ně může rozšířit sadu součástek k opravě kávovaru.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
gekonko
více pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát 02. led 2015 12:33:04
bydliště: Košice
kávovar: CARIMALIalfa2x GAGGIAcubika2x ASCASOdream KRUPSxp5240
mlýnek: GAGIAmd85-2x SANTOS#1 ZASSENHAUSpanama

Re: Carimali Alfa - ze starého nový

Příspěvek od gekonko »

Ja mám takéto
nozicky.jpg
je to tesnenie s dieru na skrutku M4. Na čo je pôvodne určené ale netuším.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
czhawk
více pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: pát 29. črc 2011 14:20:06
bydliště: Ústí nad Labem
kávovar: Rancilio SILVIA
mlýnek: Rancilio ROCKY

Re: Carimali Alfa - ze starého nový

Příspěvek od czhawk »

Když už to administrator nakousl, tak já to doplním. jedná se o dveřní zarážku viz:

http://www.tesneninyvlt.cz/eshop/produk ... azky-volne

a vypadá to asi takhle:
dverni_zarazka_27x20.jpg
Mimochodem, patřím k vlastníků dvou kávovarů Carimali Alfa, a pomalinku pracuji na jejich znovuzrození. Protože nemám mnoho času, ještě jsem nepřispěl k diskuzi. Takže nožičky jsou první příspěvek.
Ještě se vrátím k pískování . . . pískování kastle jak zde uvedl "papun" rozhodně nemůže trvat 2 hodiny - moc by z toho nezůstalo, navíc někde se pískování užívá jen jako odmaštění a zdrsnění povrchu před samotným lakováním. Také šílená cena 1400,- za pískování a lak je absolutně mimo . . . pokud Vám tohle někdo nabídne utíkejte od něj pryč.
Jen pro příklad, pískování a lakování v rámci vzorníku RAL jednoho plechového disku kola na auto - dejme tomu v rozměru 15"-16" vyjde na 400 - 450,- Kč v případě metalické barvy pak cca o 100,-Kč více a nejdelší čas zabere vypalování laku.
V procesu je samozřejmě - pískování, chemická úprava máčením, lakování a vypálení laku - vše se děje v samostatně uzavřených boxech s odsáváním. (samotný postup může být malinko jiný, jak jsem uvedl výše - někde odstranují barvu chemicky). Kastle kávovaru vyjde cenově stejně jako jeden disk na auto.
:ucta:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Carimali Alfa - ze starého nový“