Gaggia Espresso Color

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
lubo52
Příspěvky: 30
Registrován: sob 27. lis 2010 22:33:56
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Color

Příspěvek od lubo52 »

meggi píše:Já mám v balení 4 misky. Na jeden šálek, na dva šálky, na Pody a přetlakovou misku..
Ahoj kde jsi kupoval Gaggii?
Je možné abych měl dvě přetlakové misky jednu velkou a jednu malou (mají jen jednu dirku ve prostřed)?
meggi
Příspěvky: 13
Registrován: pát 26. lis 2010 0:03:42
bydliště: Děčín
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Color

Příspěvek od meggi »

Koupila jsem ji z druhé ruky, ale koukám na záručním listě je uvedena prodejna Caffe servis v Ostravě. Jak to popisuješ tak je možné, že tam zabalili špatné misky. Četla jsem tu, že ne všude se standardně nachází v balení 4 misky. Někdo má jen 3. Ale tohle vypadá jako omyl. (jen o rozdílu velikostí přetlakových misek, jsem nikde nečetla.. Měla jsem za to, že je jen jedna velikost. Ale nejsem odborník. :-)
Uživatelský avatar
zaxon
nováček
Příspěvky: 52
Registrován: úte 08. zář 2009 16:22:27
bydliště: Orlová
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Color

Příspěvek od zaxon »

4 misky.1x pody,1x 1šálek,1x 2šálky,1xpřetlaková s dírkou,koupeno v ostravě cafe servis.
Uživatelský avatar
dworki
Příspěvky: 12
Registrován: úte 23. lis 2010 7:40:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Color

Příspěvek od dworki »

Ha, nějak dlouho jsem tu nebyl. Misky jsem z toho německého obchodu měl tři: single, double a misku na pody. Jsem celkem rád, že mi tam nedali přetlakovou - po prvních nesmělých bezcremových pokusech bych po ní určitě pokukoval:-)

Jinak po měsíci používání colorky už jsem prošel zatím tři běžné fáze vztahu. Začal jsem obvyklou "bezmezně Tě miluju" posunul se do fáze "smrdí Ti nohy" a nakonec jsem se prozatím ustálil ve fázi "ale žít s Tebou bude docela fajn". První drobnou nepříjemností, na kterou jsem přišel je, že při manipulací s ventilem páry jsem rocela rozryl bílý povrch horní strany přístroje. Je to jen bílá samolepicí fólie na plechu. Normálně by mě to asi tak nevadilo, ale vzhledem k tomu, že se colorku chystám dát ženě pod stromeček a mé používání mělo být jen zkušebním provozem, abych se to naučil, docela mě to rozladilo. Dalším drobným mínusem je tryska na páru. Používám jen tu horní plastovou část bez "vylepšovače", čistím hned po pěnění, ale má to tolik záhybů, že tam vždycky něco zůstane. Ještě posledním nedostatkem je mírné ucházení páry přes sprchu v parním režimu. Když se zapomene páka s kafem po extrakci na hlavě, během pěnění mléka se zároveň částečně kafe na povrchu vysuší a hlavně natlakuje. No abych to zkrátil, kafe bylo všude. Tuhle chybu jsem udělal jen jednou:-) Asi by stačilo páku povolovat zvolna a opatrně, ale už to zkoušet nebudu:-)
Jsou to ale celkem drobnosti, protože kafe je v rámci možností obchoďákové zrnkovky dobré i crema se jakž takž daří. No už se nemůžu dočkat jak bude vypadat a hlavně chutnat Prima kafe:-)
Celkově zatím pořád považuji colorku za velmi dobrý kup, zvlášť po přečtení vláken o levných přístrojích.
Uživatelský avatar
lubo52
Příspěvky: 30
Registrován: sob 27. lis 2010 22:33:56
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Color

Příspěvek od lubo52 »

Chtěl jsem s tou samolepkou psát to samé. přo rozbalení manželka říkala, že ze zhora je nějaká divná. Po ztrhnutí folie je fakt pěkná.
Jdu napsat do německa a uvidíme jak se k miskám postvěj. No ještě nejdřív potřebuju sehnat někoho kdo vládne lí po německu. :P
Až na misky jsem spokojenej jen ten vypínač ze zadu mi nepřijde úplně praktickej.
Nemáte někdo představu jakou má spotřebu v zapnutém stavu bez přípravy kávy?
Uživatelský avatar
tomza
Příspěvky: 6
Registrován: sob 04. pro 2010 10:39:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Color

Příspěvek od tomza »

Tak koupil jsem Colorku přes Gastroset měl by to být oficiální dovozce aspoň podle stránek Gagie.Ale co mě překvapilo v balení jsou opravdu dvě přetlakový misky jak už to tady někdo psal.Podle českého a originálního návodu,ale i na krabici je psáno misky tři - na pody a dvě nepřetlakový,ty misky crema perfecta měli být jako volitelné příslušenství.Hned jim tam napíšu.Mám pocit, že ti taliáni v tom mají pěknej binec.Jinak doufám,že ty nepřetlakový se dají dokoupit,protože tenhle kávovar jsem si vybral právě kvůli kvalitnímu espressu-za rozumnou cenu.
Uživatelský avatar
tomza
Příspěvky: 6
Registrován: sob 04. pro 2010 10:39:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Color

Příspěvek od tomza »

Z Gastrosetu přišla odpověď,že misky dodává výrobce již jenom dvě,jedna přetlaková a jedna na pody,a že to ještě nestačili nikde opravit.Slíbili ale ,že ty normální misky mě pošlou v průběhu ledna.
Uživatelský avatar
Lucifer
Příspěvky: 47
Registrován: pát 24. pro 2010 21:58:03
bydliště: Thomadorf a.k.a. Tettercity
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Color

Příspěvek od Lucifer »

Tak prave jsem se kvuli temhle zmatkum registroval abych si zanadaval, ale vidim ze uz je "vyreseno" :) - akorat teda manzelka zmatena co s tim, ze navod a popis neodpovida tomu co vybalila zpod stromecku a nevi co a jak tam vlastne dat. Nakonec jsme neco jako kafe vyrobili, nevedeli co s tim cudlikem ktery je vlastne soucasti "13" dle navodu = te misky oznacene jako "optional", takze to pekne prskalo po okoli... Na to ze slo skutecne o prvni pokus s necim takovym tak vysledek nebyl zase az tak hrozny.. ;) Predpokladam ze casem si draha polovina na to co a jak, samotny verkl vypada rozumne, ale za ten "cesky" navod by nekdo zaslouzil...

...ted nevim jestli jim taky psat a vydyndat ty 2 misky - v ceskem navodu jako dily 10 a 11 (byt by za ne i chteli nejakou korunu) - nebo se na to vykaslat?
Uživatelský avatar
dworki
Příspěvky: 12
Registrován: úte 23. lis 2010 7:40:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Color

Příspěvek od dworki »

Mě to nedá, musím napsat svůj fenomenální úspěch s colorkou pod stromečkem. První přišlo zděšení, proč je k tomu proboha tak obrovský mlýnek. Snažil jsem se hájit chytračením o potřebě správně namleté kávy ... no důvěru jsem si úplně nezískal, spíš vůbec:-) Pak následovala trocha brblání o tom, jak je to děsně pracný, to když mě má drahá choť pozorovala při práci. No, ale když nakonec to latté ochutnala, přišla rozhodující věta: "Tyjo, to je lepší než v kavárně, tak to jsem fakt nečekala!"
Po pár doušcích přišlo ještě takové příjemně škodolibé pokračování o tom, že se to musí naučit, aby závistí vybledla až úplně do bíla jedna kamarádka, co děsně frajeří s Dolce Gustem a bylo mi jasné, že jsem vybral dobře. Kávovar i ženu:-)

Můžu s klidným srdcem říct, že měsíc tréningu na kolezích v práci a pilné čtení tohohle fóra se vyplatili. Jen to srdíčko, co jsem chtěl, jsem se za ten měsíc prostě nenaučil. No, nemůžu mít všechno:-)

Tak pěkné svátky všem!
Uživatelský avatar
Trixy
více pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: úte 30. bře 2010 14:44:22
bydliště: zlinský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Color

Příspěvek od Trixy »

tak na vánoce sem k mému úžasu dostal tento stroj...napěnování mléka mi jde docela dobře,co se týče pressa jsem zatím na třetím pokusu a stále se mi to nějak nelíbí...
docela hodně sem toho zde pročetl a shlédl i nějaká videa a nevím jak to popsat,ale crema není špatná,ale ani dobrá-takže za 3 a hlavně se mi zdá že v některých okamžicích teče káva příliš světlá,nevíte čím by to mohlo být?jinak čas je 35s na 30ml...
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Color

Příspěvek od pedro13 »

Když v průběhu shotu zničehonic najednou začne téct světle,pak to bývá známka toho,že to chytlo nějaký kanálek.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
Trixy
více pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: úte 30. bře 2010 14:44:22
bydliště: zlinský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Color

Příspěvek od Trixy »

zjistil sem spíš že bude problém v mletí,budu to muset vychytat...v případě použití směsi na presso,která mi byla doručena přímo s kávovarem a je i pomletá (ovšem bůhví kdy),tak je káva úplně jiná...mám mlýnek Kyocera
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Color

Příspěvek od mill »

Barva se v průběhu shotu mění od tmavé po světlejší, nejlíp s pruhy. Pokud to extrahuješ 35s, tak je jasný, že bude světlá. Max. délka extrakce je 25s, 30 s je maximum, ale to už bude téct hodně světlé. Ideální shot je, když to vypínáš ve 25s, nateče 25ml a barva kávy se ještě dramaticky nemění. Pokud ti udělá v šálku světlej puntík, nedejbože kolo, je to už špatně, všechny oleje a dobré látky jsou už v hrnku a čepuješ do něj výluh ze dřeva pecky (kávového zrna).
Uživatelský avatar
Trixy
více pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: úte 30. bře 2010 14:44:22
bydliště: zlinský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Color

Příspěvek od Trixy »

začínám být poměrně zoufalý...chuť kávy je dobrá,crema špatná (2mm)...
začal sem hlavně řešit s GISET počet misek,tak doufám že tohle dobře dopadne...
čerstvě pomletá káva Burundi (PC) a tekla poměrně dlouho (40s)... :cry:
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Color

Příspěvek od hnup »

Veď si sám odpovedáš:
Trixy píše:crema špatná (2mm)...tekla poměrně dlouho (40s)...
Namel hrubšie, nech Ti natečie za 25s, potom hodnoť chuť, farbu, crému, ...
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia Espresso Color

Příspěvek od David »

Když teče kafe dlouho, je crema nižší, to je normální. Ostatně, nikde není psáno, že ji musíš mít půl cenťáku. Tedy, můžeš ji mít i centimetrovou, ale to musí být těsně po upražení, než vyprchá ten šampon, co tam v PC přidávaj :p
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
dworki
Příspěvky: 12
Registrován: úte 23. lis 2010 7:40:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Color

Příspěvek od dworki »

Když se mluví o tloušťce vrstvy cremy, bylo by možná dobré zmínit tvar hrníčku nebo skleničky. V širokém hrnku na kapučíno bude stejné nožství cremy rozhodně několikrát nižší než ve frťanu, ve kterém mnozí děláme pokusy s laděním té magické 25/25ky. Možná je to samozřejmé, ale mě to došlo až po pár dnech pokusů, kdy jsem šílel, že to přece není možný, abych byl takový nemehlo...
Uživatelský avatar
Trixy
více pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: úte 30. bře 2010 14:44:22
bydliště: zlinský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Color

Příspěvek od Trixy »

začínám pocitovat mírné zlepšení,i když mám jisté problémy se sítkama,ale ty se řeší s gastrosetem...
měl bych ještě nějaké otázky:
1.když ihned po přípravě kávy oddělám páku,mám tam vodu-málo kávy?
2.pořád se tady mluví o 25ml za 25s,já bych chtěl spíš vědět kolik si připravujete vy kávy(ml) a kolik g dáváte?jak sem psal mám totiž problémy se sítkama-mám použitelné pouze jedno na 2 šálky a nevím jak to udělat když chci jen jednu kavu:-(
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Espresso Color

Příspěvek od primacafe »

dworki píše:Když se mluví o tloušťce vrstvy cremy, bylo by možná dobré.....
Domnívám se, že na foru je dost fotek i videí, z toho se dá udělat jasná představa.
Třeba tady, tady, tady a na mnoha dalších místech.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Lucifer
Příspěvky: 47
Registrován: pát 24. pro 2010 21:58:03
bydliště: Thomadorf a.k.a. Tettercity
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Color

Příspěvek od Lucifer »

Trixy píše:začínám pocitovat mírné zlepšení,i když mám jisté problémy se sítkama,ale ty se řeší s gastrosetem...
měl bych ještě nějaké otázky:
1.když ihned po přípravě kávy oddělám páku,mám tam vodu-málo kávy?
2.pořád se tady mluví o 25ml za 25s,já bych chtěl spíš vědět kolik si připravujete vy kávy(ml) a kolik g dáváte?jak sem psal mám totiž problémy se sítkama-mám použitelné pouze jedno na 2 šálky a nevím jak to udělat když chci jen jednu kavu:-(
Jsme na tom cca. stejne - rozumne nam jde jen "dvojite" z te vetsi misky (a taky zustava nekdy trochu vody). Nevim jestli jde pouzit ta mensi co je na "pody" pro jeden salek...? V te velke je to IMHO holy nesmysl - nedari se. Taky se snazime nejak vyresit ty misky.
Zamčeno

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“