kávovar pro začátečníky do 20k

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
ambasador
Příspěvky: 6
Registrován: úte 21. úno 2012 19:26:51
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

kávovar pro začátečníky do 20k

Příspěvek od ambasador »

Ahoj,
vybírám kávovar pro mamku. Posledních 15 let používala dva pákové kávovary, ale ty z nízkých cenových relací, kde se nic jiného kromě doplnění vody, vložení páky s kávou a zmáčknutí tlačítka nedělalo.

Po přečtení různých recenzí v časopisech a na heuréce jsem byl rozhodnut, že vyberu Catler ES 8012, nebo DeLonghi ECAM 23.450. Na(ne?:D)štěstí jsem se pak dostal na toto fórum. Po pročtení několika vláken jsem opět na začátku, protože nemám nejmenší tušení, co koupit.

Požadavky jsou jednoduché a vyplývají z prvního odstavce. Mělo by se jednat o na ovládání jednoduchý kávovar, rozhodně se nedá od mamky očekávat nějaké hraní si s teplotou kávy atd., snad chápete :) cenový strop je orientační, lepší by bylo něco do 15k, ale za kvalitu milerád připlatím. Druhá věc je, jestli kávovar s vestavěným mlýnkem nebo ne..četl jsem zápory vestavěného, ale rozdíl v kvalitě+poruchovosti opravdu tak výrazný při domácím použití (průměrně 2 kávy za den)?

Díky za tipy.
Uživatelský avatar
Sinpa
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 12. úno 2009 15:47:32
bydliště: Zbůch
kávovar: Rancilio Silvia BC, PID Auber
mlýnek: Niche Zero

Re: kávovar pro začátečníky do 20k

Příspěvek od Sinpa »

Gaggia Classic, Rancilio Silvia + Gaggia MDF, Rancilio Rocky v libovolný kombinace mezi sebou Vaše přání splní.
Uživatelský avatar
janzat
Příspěvky: 7
Registrován: ned 19. úno 2012 18:58:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: kávovar pro začátečníky do 20k

Příspěvek od janzat »

Řeším vlastně totéž, akorát pro nás, dá se říct se stejnými požadavky a stejným průběhem (Catler + Delonghi automat, pak toto forům a znovu na začátku).
Minulý týden jsem tu hodil vlastní vlákno: http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... =24&t=1502

Uvažuji o LaPavoni Domus Bar nebo Letit 042...vypadají dost podobně a údajně některý z nich vyrábí/dodává díly tomu druhému. Víte o tom někdo něco bližšího?
A jiná varianta do hry?

Jinak máme tejné požadavky vlastně....
Uživatelský avatar
rastino7
více pokročilý
Příspěvky: 130
Registrován: stř 20. říj 2010 11:44:03
bydliště: Nitra
kávovar:
mlýnek:

Re: kávovar pro začátečníky do 20k

Příspěvek od rastino7 »

ambasador píše:Ahoj,
vybírám kávovar pro mamku. Posledních 15 let používala dva pákové kávovary, ale ty z nízkých cenových relací, kde se nic jiného kromě doplnění vody, vložení páky s kávou a zmáčknutí tlačítka nedělalo.

Po přečtení různých recenzí v časopisech a na heuréce jsem byl rozhodnut, že vyberu Catler ES 8012, nebo DeLonghi ECAM 23.450. Na(ne?:D)štěstí jsem se pak dostal na toto fórum. Po pročtení několika vláken jsem opět na začátku, protože nemám nejmenší tušení, co koupit.

Požadavky jsou jednoduché a vyplývají z prvního odstavce. Mělo by se jednat o na ovládání jednoduchý kávovar, rozhodně se nedá od mamky očekávat nějaké hraní si s teplotou kávy atd., snad chápete :) cenový strop je orientační, lepší by bylo něco do 15k, ale za kvalitu milerád připlatím. Druhá věc je, jestli kávovar s vestavěným mlýnkem nebo ne..četl jsem zápory vestavěného, ale rozdíl v kvalitě+poruchovosti opravdu tak výrazný při domácím použití (průměrně 2 kávy za den)?

Díky za tipy.

Kód: Vybrat vše

http://www.coffeeitalia.de/RANCILIO_Svario.htm
:tany:
Uživatelský avatar
ambasador
Příspěvky: 6
Registrován: úte 21. úno 2012 19:26:51
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: kávovar pro začátečníky do 20k

Příspěvek od ambasador »

Tak mi do oka padl Gaggio classic / Gaggio baby twin (jaký je mezi nimi rozdíl?). Jaký mlýnek k nim? Na kavovary.cz je prodávají v sadě s mlýnkem Catler CG 8010, ale opět, jedná se o Catler, tak nevím :) někdo doporučoval Gaggia MDF, jenže co jsem si četl diskusi, tak tam nejde nastavit dávkování, což mi připadá pro běžné amaterské použití docela problém? Můžete doporučit nějaký vhodnější?

Koukal jsem, že Gaggia dělá i automat -

Kód: Vybrat vše

http://www.kavovary.cz/kavovar-gaggia-titanium-42089.html
nemáte s tím někdo zkušenosti? Si pořád říkám, jestli raději neskončit u toho delonghi, sice čína, ale na heuréce má asi 60 hodnoceních a všechny mezi 80 a 100 % :)
Uživatelský avatar
ambasador
Příspěvky: 6
Registrován: úte 21. úno 2012 19:26:51
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: kávovar pro začátečníky do 20k

Příspěvek od ambasador »

Hm, tak teď se ještě do výběru dostal LELIT PL 41 EM + mlýnek LELIT PL 043, nebo LELIT PL 42 EM, který má mlýnek zabudovaný. Co myslíte? :) Lepší než Gaggia classic+mlýnek MDF? Ten mlýnek od lelit je mi sympatičtější, taky vypadá menší (znovu říkám, je to na domácí použití s průměrem 2 kávy denně).

Kód: Vybrat vše

http://www.lelitespresso.cz/e-shop/espresso-kavovary/bez-zabudovaneho-mlynku/pakovy-espresso-kavovar-pl-41-em
http://www.lelitespresso.cz/e-shop/espresso-kavovary/se-zabudovanym-mlynkem/pakovy-espresso-kavovar-pl-042-em
http://www.lelitespresso.cz/e-shop/mlynky-na-kavu/mlynek-zrnkove-kavy-pl043
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: kávovar pro začátečníky do 20k

Příspěvek od Zizass »

Rozdílů mezi Gaggia classic a Gaggia Twin je celkem dost a všechny najdeš v patřičných vláknech.
Pro přípravu espresa je ale nepodstatné elektronické ovládání,což je ten hlavní rozdíl u krasavce Gagia baby Twin.
Espresso dělají asi oba kávovary stejně,jen práce s mlékem je rozdílná...
Mlýnek MDF je velice kvalitní a absence dávkovače není problém-po čase se naučí každý.
Kávovary Lelit vypadají zajímavě,ale zkušeností s nimi tu zatím není mnoho.
Uživatelský avatar
ambasador
Příspěvky: 6
Registrován: úte 21. úno 2012 19:26:51
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: kávovar pro začátečníky do 20k

Příspěvek od ambasador »

Můžu se zeptat o nějaké polopatické vysvětlení rozdílu v té práci s mlékem? Mamka to u stávajícího "kávovaru" docela používá a říkala, že je to pro ni důležité..
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: kávovar pro začátečníky do 20k

Příspěvek od Zizass »

,,Milovníci kávových kombinací s mlékem budou nadšeni z funkce “rapid steam”, resp. “okamžitá pára”, která opravdu funguje, takže je možno pustit se do pěnění mléka okamžitě po extrakci espressa. Odpadá tedy čekání na dohřev boileru na pěnící teplotu, stačí odpustit kondenzát a začít pěnit. Zároveň odpadá i obvykle nutné zchlazovací odpouštění vody po pěnění, resp. čekání na snížení teploty v boileru pro následnou extrakci! Samotné pěnění mléka s nástavcem pannarello je velice rychlé a efektivní. Mléko nabývá na objemu a teplotě poměrně rychle, takže dosažení mikropěny vyžaduje trochu zručnosti a zkušenosti. Nejprve je potřeba poexperimentovat a najít si ten správný styl, jinak dostanete pěnu nepoužitelnou pro latte-art.,,
Toto je citace od Maroslava z vlákna Gaggia baby Twin,jak jsem psal výše-všechno o Gagiích je v patřičných sekcích.
Ještě doplním,že dotekové ovládání je náchylné na poruchy( 1x jsem měnil desku elektroniky) a Classic je v tomto bezpečnější volba,obecně nevýhoda obou Gagiií je Al bojler,v čemž by mohl být Lelit nebo Rancilio určitě lepší.
Minulý týden mi vypadl na cca 1 sec proud v bytě a Twin se sám od sebe zapl a vypouštěl vodu přes hlavu ( než jsem doběhl-asi po 10 sec se sám vypl)-tohle se u klasických vypínačů stát nemůže... ;)
Uživatelský avatar
janzat
Příspěvky: 7
Registrován: ned 19. úno 2012 18:58:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: kávovar pro začátečníky do 20k

Příspěvek od janzat »

Ohledně kominovaného přístroje Lelit s mlýnkem mám nové info, ať nepíšu 2x, pokračujte zde v diskuzi: http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... =24&t=1502
Uživatelský avatar
Tichus
Příspěvky: 1
Registrován: úte 26. čer 2012 10:29:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: kávovar pro začátečníky do 20k

Příspěvek od Tichus »

Tohle je přesně ten důvod, proč nerad čtu specializovaná fóra!!! Už jsem měl vybrané DeLonghi EC 850 a teď abych se zase koukal po nějaké Gaggii.... Jinak samozřejmě super stránky a zdravím ;-)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: kávovar pro začátečníky do 20k

Příspěvek od primacafe »

Až vyberete, dejte pak vědět jak to dopadlo.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“