Jaké espresso za +- 10 000Kč???

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
1grdecoca
Příspěvky: 2
Registrován: sob 05. črc 2008 11:40:31
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Jaké espresso za +- 10 000Kč???

Příspěvek od 1grdecoca »

Zdravím.
Hodlám koupit espresso, ale vůbec nevím jaké. Mělo by být kolem 10ti, 12ti tisíc. Počítám, že se na něm udělá alespoň 15 šálků denně. Prosím o radu, jaké vybrat. Jak tak sleduji na internetu, nejvíce v pohodě (kvalitní) vypadají značky AEG a DeLonghi. Díky moc.
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaké espresso za +- 10 000Kč???

Příspěvek od Maroslav »

1/ Chceš manuál nebo automat?
2/ V těch +/-10tis. počítáš i s mlejnkem?
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
Uživatelský avatar
1grdecoca
Příspěvky: 2
Registrován: sob 05. črc 2008 11:40:31
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaké espresso za +- 10 000Kč???

Příspěvek od 1grdecoca »

Je mi de facto jedno, jestli manual nebo automat. Je mi ale jasne, ze za 12K nejaky slusny automat je problem..). Hlavne at to dela dobre presso a neco to vydrzi (je co nejmene poruchove), ma jednoduchy a bezproblemovy provoz. Nepotrebuju latte a dalsi podobne veci, jen presso..
Jsem uplny amater, takze nevim, jestli mlynek jo/ne. Necham si poradit "od nuly"..
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaké espresso za +- 10 000Kč???

Příspěvek od Maroslav »

Tady je nějaká inspirace: viewtopic.php?f=24&t=91&st=0&sk=t&sd=a
Co se týče manuálů, mně osobně se v této cenové kategorii líbí robusní Gaggia Classic a modely řady Baby, což odpovídá těm +/-10tis. Mlýnek je na espresso minimálně stejně důležitý jako mašinka, takže jít aspoň do Gaggia MDF, popř. dle financí ještě do něčeho lepšího. Na zmíněné "stroje" jsou tady v PrimaCafe i nějaká hodnocení, spousta dalších informací je na webu v AJ.
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
Uživatelský avatar
Dany
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 07. srp 2008 13:25:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaké espresso za +- 10 000Kč???

Příspěvek od Dany »

Také bych chtěla koupit kávovar (pákový) přibližně v této cenové relaci. Mám na mysli kolem 10 tis. za přístroj včetně mlýnku. Můžete mi, prosím, poradit, zda je lepší koupit kávovar se zabudovaným mlýnkem nebo mlýnek zvlášť? A jaký máte názor na ruční mlýnek a používáte ho někdo?
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Jaké espresso za +- 10 000Kč???

Příspěvek od David »

Ruční mletí je imho pruda. Soudím, že nejlépe je koupit zvlášť mlínek a zvlášť kávovar. Do automatu bych nešel :)
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Dany
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 07. srp 2008 13:25:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaké espresso za +- 10 000Kč???

Příspěvek od Dany »

Sice nevím co znamená "imho pruda", ale ruční mletí asi nedoporučujete. Automat určitě nechci. Rozmýšlím mezi Ariete Roma de Luxe 1329 a Gaggia espresso colour (nebo nějakou Gaggií v podobné cenové relaci).
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Jaké espresso za +- 10 000Kč???

Příspěvek od David »

Na oba strojky jsou tu tuším recenze a měly by být kvalitní. Takže jr to taky otázka, co se líp hodí do kuchyně :)
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Dany
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 07. srp 2008 13:25:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaké espresso za +- 10 000Kč???

Příspěvek od Dany »

A nevěděl byste náhodou jaký je rozdíl mezi Ariete de luxe 1329 a Ariete Roma plus 1329.1 případně Ariete Roma 1315? Kromě barvy a ceny.
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaké espresso za +- 10 000Kč???

Příspěvek od morseee1 »

rozdiel pokial som si mohol vsimut je ze pluska ma navyse teplomer vody v bojlery ... ja mam tuto verziu a som spokojny .. dava to dobru informaciu (aj ked +- 5 stupnov presnost)

hned je vidno, jak je na tom ked sa robi para, alebo zohrieva prvy krat kavovar .... clovek vie co sa v nom deje :-)

doplnene ...

rozdiel vo farbe tusim nie je .. su z kazdeho po dve moznosti

strieborna a antracit (niekde uvadzane ako cierna)
Naposledy upravil(a) morseee1 dne pát 08. srp 2008 13:52:36, celkem upraveno 1 x.
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Jaké espresso za +- 10 000Kč???

Příspěvek od zdenok »

Dany píše:A nevěděl byste náhodou jaký je rozdíl mezi Ariete de luxe 1329 a Ariete Roma plus 1329.1 případně Ariete Roma 1315? Kromě barvy a ceny.
myslim, ze rozdiel medzi Roma DeLuxe a Roma Plus uz je popisany pri clanku o Ariete Roma DeLuxe ale mozem zopakovat, ze DeLuxe verzia ma nerezovu paku, nerezovu mriezku odkvapavaca a nerezovu plosku na ohrievanie salok a zda sa mi ze Plus verzia nema ani ukazatel teploty vody. Hlavny rozdiel je ale preve v tej pake a jej vyhotoveni. Roma Plus ale posoby velmi lacnym dojmom (plasty, paka, spracovanie), DeLuxe uz vyzera o dost serioznejsie. Ked som kupoval svoju, tak mi najprv omylom (aspon dufam) zaslali verziu Plus a veru by som ten kavovar nechcel, posobi prilis hrackarsky.
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Jaké espresso za +- 10 000Kč???

Příspěvek od zdenok »

morseee1 píše:rozdiel pokial som si mohol vsimut je ze pluska ma navyse teplomer vody v bojlery ... ja mam tuto verziu a som spokojny .. dava to dobru informaciu (aj ked +- 5 stupnov presnost)

hned je vidno, jak je na tom ked sa robi para, alebo zohrieva prvy krat kavovar .... clovek vie co sa v nom deje :-)
z obrazku aj z popisu mas Roma DeLuxe a nie Roma Plus, tak neviem ...

Doplnene
Roma Plus je tusim len v slonovej kosti, Strieborna alebo Antracit (cierna) je de Luxe verzia
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
Dany
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 07. srp 2008 13:25:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaké espresso za +- 10 000Kč???

Příspěvek od Dany »

Tak z obchodu mi odepsali:
typ Ariete Cafe Roma Plus 1329.1 je starší model s
barvou krémovou do žluta. Ariete Roma De Luxe 1329
antracit a stříbrný jsou novější modely s
vypracovanějším designem s ručičkovým
teploměrem pro okamžitou kontrolu teploty a s lepší
masivnější pákou s novějším
termokrémovačem pro bohatší pěnu espressa.
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaké espresso za +- 10 000Kč???

Příspěvek od morseee1 »

zdenok píše:z obrazku aj z popisu mas Roma DeLuxe a nie Roma Plus, tak neviem ...

sorry mam de luxe, len som sa sekol.. malo tam byt de luxe a nie plus ....

sorry za zmatok ... a dakujem za upozornenie ...
Uživatelský avatar
Dany
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 07. srp 2008 13:25:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaké espresso za +- 10 000Kč???

Příspěvek od Dany »

Stále všude píšete o důležitosti kvalitního mlýnku. Ariete de Luxe 1329 je můj favorit, recenze tady jsou dobré, jen mi stále vrtá hlavou jedna věc. Jedním z ukazatelů kvality je určitě cena. Tento kávovar jak jsem se dívala se dá pořídit kolem 6500 Kc. Když budu předpokládat kvalitní mlýnek v tomto kávovaru, pak mi přijde tato cena podezřele nízká. Většinou tady doporučujete mlýnek minimálně Gaggia MDF-ten stojí kolem 5tis. Takže buď musí být mlýnek v Ariete o hodně horší, nebo musí být šizený presovač. Je to tak nebo uvažuju špatně?
Ráda bych se také na kávovar než ho koupím podívala někde v kamenném obchodě-mohl byste mi někdo poradit, kde by mohl být co nejblíž Českých Budějovic nějaký kamenný obchod? Děkuji za všechny rady a připomínky.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Jaké espresso za +- 10 000Kč???

Příspěvek od David »

Esli to má ten crema - werk, tak kvalita mletí nehraje podstatnou roli.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Dany
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 07. srp 2008 13:25:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaké espresso za +- 10 000Kč???

Příspěvek od Dany »

Jestli crema-werk je ten napěňovač co udělá pěnu z čehokoliv, tak ten nechci.
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaké espresso za +- 10 000Kč???

Příspěvek od morseee1 »

ma to ten crema werk :-), ale riesenie je jednoduche, vzhladom na profi rozmer paky, nie je problem zohnat profi misky zelanych velkosti priamo v primacafe .... osobne som to tak urobil, a nelutujem
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Jaké espresso za +- 10 000Kč???

Příspěvek od zdenok »

presne tak, tiez som vymenil original misku za dokupenu profi z pruzinou (aj ked nie z primacafe) a fungujem v pohode. Akurat pri mlynceku som si zmenil nastavenie nulovej polohy (jednoduchy ukon) tak aby sa dalo mliet o nieco jemnejsie ako je nastavenie od vyroby (inak mi voda pretekala prilis rychlo). Sam majitel tychto stranok mal tento kavovar odskusany u seba a pokial mi je zname jeho vyjadrenie tak nemal k mlynceku nijake vazne vyhrady a ku kavovaru rovnako.
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
snoopyk
Příspěvky: 22
Registrován: sob 16. srp 2008 18:30:06
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaké espresso za +- 10 000Kč???

Příspěvek od snoopyk »

Zdravim
poradi nekdo jakej presovac do 10000kc urcite Automat, ale asi bude zalezet taky na designu pritelkyne je vybirava :lol:

diky
Zamčeno

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“