automat Seaco nebo pákový Gaggia?

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
xjurasek
začátečník
Příspěvky: 68
Registrován: pát 05. zář 2008 21:52:51
bydliště: Břeclav
kávovar:
mlýnek:

automat Seaco nebo pákový Gaggia?

Příspěvek od xjurasek »

Dobrý den koupil jsem si vloni nescafé dolce gusto a má to své nevhod ve formě pořád stejné chuti kávy.
proto bych chtěl kávovar na presso a taky na cappucino. mám 2 favority

který si myslíte že je lepší nebo se kterým máte dobré zkušenosti?

Saeco Odea Giro Plus neno seaco odea giro go

http://www.megaobchod.cz/bila-technika/ ... ea-go.html

a nebo pákový

Kávovar Gaggia Baby Twin
http://www.kavovary.cz/Kavovary-pro-pri ... dneji.html

zase jsem ale slyšel že když se presso předpařuje že má malou hustotu pěny. tak nevím :( prosím poraĎte
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: automat Seaco nebo pákový Gaggia?

Příspěvek od primacafe »

To byl trhák, dolce gusto, že? Přesně z toho důvodu jsem litoval všechny co na to naletěli a koupili si to.
Všechny tyto kávové lahůdky, jsou vždycky omezené (a to dost podstatně), volbou výběru kávy, kterou je toto zařízení schopné používat. A o to v podstatě výrobci jde. Vyrobit si svoje zařízení na svoje kávové produkty. Asi je hodně lidí kterým je to jedno co pijí, je však dobře, že je také dost a stále jich přibývá, kterým to jedno není.

V podstatě otázka zní jestli pákovku nebo automat, protože to je zásadní rozdíl. Až pak bych řešil který.
A poznámka k předpařování, byla určena ke kterému kávovaru nebo proč? Nepochopil jsem v jaké souvislosti.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
xjurasek
začátečník
Příspěvky: 68
Registrován: pát 05. zář 2008 21:52:51
bydliště: Břeclav
kávovar:
mlýnek:

Re: automat Seaco nebo pákový Gaggia?

Příspěvek od xjurasek »

ta otázka na to předpařování patřila na tu pákovku někde jsem četl že když se to předpařuje tak je malá pěna na pressu.

mno tak já vubec nevím jestli automat nebo pákovku... měl jsem pákovku krups a espresso nebylo moc kvalitní. u té pákovky si může asi víc člověk víc vyhrát než u automatu.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: automat Seaco nebo pákový Gaggia?

Příspěvek od primacafe »

U některých kávovarů jde předpaření vypnout. Myslím, že už se tím tady někdo zabýval, jaký vliv na hotovou kávu má předpaření.
A to,že espresso nebylo moc kvalitní (co je myšleno tím nebylo kvalitní), nemusí být ani tak kávovarem, ale taky kávou. Což se zatím většinou potvrdilo. Nejste první ani poslední, který si myslí že je špatný kávovar. Některým jsem ukázal, že i jejich "špatný" kávovar umí udělat dost slušné espresso.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: automat Seaco nebo pákový Gaggia?

Příspěvek od hnup »

xjurasek - pri kúpe pákovej Gaggie (a vlastne pri každej pákovke) nesmieš zabudnúť aj na investíciu do primerane kvalitného mlynčeka, inak sú to vyhodené peniaze.
A čo sa týka malej peny pri funkcii predparenia - je to hlúposť.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
xjurasek
začátečník
Příspěvky: 68
Registrován: pát 05. zář 2008 21:52:51
bydliště: Břeclav
kávovar:
mlýnek:

Re: automat Seaco nebo pákový Gaggia?

Příspěvek od xjurasek »

u tohoto kávovaru Gaggia je mlýnek od stejného výrobce takže by měl byt dostačujicí ne?
http://www.kavovary.cz/Kavovary-pro-pri ... dneji.html
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: automat Seaco nebo pákový Gaggia?

Příspěvek od hnup »

Mlynček od Gaggie jedine Gaggia MDF, a ten je už nejakú dobu nedostupný. Spolu s kávovarom sa už však dostávaš na cenu 16 tisíc Kč, za tú cenu by som si radšej vybral niečo lepšie.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Jirik007
Příspěvky: 41
Registrován: úte 06. kvě 2008 22:10:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: automat Seaco nebo pákový Gaggia?

Příspěvek od Jirik007 »

Než se definitivně rozhodnete, odpovězte si na otázku, co pro Vás znamená káva. Od toho se pak odvíjí i rozhodnutí, jestli pákovku nebo automat.
Pro většinu kafíčkárů tady na fóru je velice důležitá i příprava kávy, kterou si velice užívají. Takže oni radši volí pákovku + mlýnek. Dá se i víc experimentovat, atd.
Druhá skupina (včetně mě) má ráda pohodlí. Přijdu ke kávovaru, zmáčknu tlačítko a mám kávu. Pro nás je ideální automat. Já jsem cca 4 měsíce spokojený uživatel automatu Saeco Talea Ring Plus (ve fóru o něm něco málo píšu).
Takže si vyberte, do které skupiny patříte.
Nerozhodujte se jen podle ceny. Pokud například uděláte denně v kávovaru 5 káv, tak Vám kilo kávy vydrží asi na měsíc. Při ceně slušné kávy od 500 Kč/kg za rok utratíte jen za kávu 6 tisíc Kč. Když budete kávovar používat např. jen 5 let, dělá to 30 tisíc Kč. Sám si spočítejte, kolik Vás to v několikaletém výhledu při Vaší spotřebě bude stát. Nám to dělá měsíčně skoro tisícovku.
Z tohoto pohledu už není tak důležité, jestli bude kávovar stát 10 nebo 15 tisíc.
Tak dobře vyberte.
Uživatelský avatar
xjurasek
začátečník
Příspěvky: 68
Registrován: pát 05. zář 2008 21:52:51
bydliště: Břeclav
kávovar:
mlýnek:

Re: automat Seaco nebo pákový Gaggia?

Příspěvek od xjurasek »

co se týče kávy tak bych si taky radši dal pohodlí hihi a nemám 20 tisíc bohužel na koupi kávovaru:( takže radši saego nebo delongi? kolem 10 tisíc stejně dobrý automat neseženu :(
Uživatelský avatar
Elosha
Příspěvky: 7
Registrován: ned 02. lis 2008 0:37:13
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: automat Seaco nebo pákový Gaggia?

Příspěvek od Elosha »

Tak tady by mě zajímalo, jak to dopadlo. Sama jsem čerstvým majitelem Saeco Odea Giro Plus. Zatím jsem zažila jen jedno zklamání a to, že na absolutní většině e-shopů píší, že má nahřívání šálků. Až při provozu jsem zjistila, že místo je určeno jen k odkládání šálků, nikoliv k nahřívání. Takže pozor, tady prodejci dost klamou. Nicméně jsme stroj nevrátili, protože kafíčko mi prostě chutná. Nejsem náročný pijan, ale na kvalitním pressu si ráda pochutnám a ne každé mi i v restauraci chutná. Jsem také pohodlná, proto jsem se rozhodla pro automat. Když jsem pak tento stroj uviděla v jednom e-shopu jen za 8500,- Kč, tak nebylo co řešit. Zkušenost s pressovači nemám a tak by mě zajímalo, zda při přípravě pressa má káva ze stroje téci nebo uctvrkávat. Ten můj kávovar jakoby kávu do šálku dávkuje. Nekape, ale také to není stálý vytékající proud.

Předem díky za odpověď.
Uživatelský avatar
Vaseq
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 31. bře 2008 19:18:41
bydliště: Severní Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: automat Seaco nebo pákový Gaggia?

Příspěvek od Vaseq »

Jestli se střídá odkapávání s mírným proudem, tak by mělo být vše v nejlepším pořádku. Když navíc díky konzistenci káva do šálku spíš "padá" než teče, tak pak je to úplně dokonalé (a navíc se na to moc příjemně kouká :grin:).
Uživatelský avatar
Elosha
Příspěvky: 7
Registrován: ned 02. lis 2008 0:37:13
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: automat Seaco nebo pákový Gaggia?

Příspěvek od Elosha »

Ježiš, tak to jsem ráda :-) Mám dokonalé presso i když jsem amatér. Navíc má pěnu. Pak jsem se dívala na příspěvky ohledně pěnění mléka, tak jsem zjistila, že ani nevím jak, ale já prostě hezkou tuhou mléčnou pěnu vyrobit na mém kávovaru umím, aniž bych zkoumala, jak na to. Asi štěstí začátečníka :-) Taky jsem koukala na odkazy na youtube ohledně dělání capuccina a zjistila, že tam "ten chlap" nahřívá šálek tím, že do něj předem nalije z parní trysky horkou vodu. Takže tímhle se můj problém s odkládacím nenahřívacím prostorem pro šálky vyrešil. Budu to dělat horkou vodou, jak jednoduché, ale nenapadlo mě to. Ještě by mě zajímalo, čím se malují ty obrazce na pěnu capuccina. Dá se i tady v obchodě koupit něco vhodného v tubě, čím by se na to dalo malovat a zároveň to bylo chutné???
Uživatelský avatar
Vaseq
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 31. bře 2008 19:18:41
bydliště: Severní Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: automat Seaco nebo pákový Gaggia?

Příspěvek od Vaseq »

Malování (Latte Art) lze realizovat buď samotným naléváním mléka do kávy bez dalších pomůcek a pochutin, při pohledu na profesionála to vypadá docela jednoduše, ale pro začátečníka je to jednoduše těžké, sám s tím bojuju každou chvíli. Nebo lze koupit nějakou čokoládovou polevu (já mám z Makra, je na tom napsáno Topping) a kreslit pomocí ní a párátka nebo špejle, což je vcelku efektní způsob, protože stačí udělat i obyčejnou spirálu, trochu jí pomoct párátkem a každá návštěva na to bude koukat jak na malý zázrak :grin:
Uživatelský avatar
Elosha
Příspěvky: 7
Registrován: ned 02. lis 2008 0:37:13
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: automat Seaco nebo pákový Gaggia?

Příspěvek od Elosha »

No právě, já kromě toho, že ráda jím a piju, tak taky ráda koukám. Viděla jsem, jak právě na youtube paní dělala spirálu a pak do toho kreslila, ale nebylo přesně vidět, čím kreslí a pak nemám zvuk, takže jsem nevěděla, zda je to čokoláda nebo nějaký speciální kávový přípravek. Tak díky za rady, něco koupím a budu malovat.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: automat Seaco nebo pákový Gaggia?

Příspěvek od hnup »

Elosha píše:Pak jsem se dívala na příspěvky ohledně pěnění mléka, tak jsem zjistila, že ani nevím jak, ale já prostě hezkou tuhou mléčnou pěnu vyrobit na mém kávovaru umím, aniž bych zkoumala, jak na to.
Ono nie je problém vyrobiť tuhú penu, ale mikropenu v celom objeme mlieka. Takže nie tuhá pena, ale akoby husté mlieko. Vo výslednej chuti by to ale malo byť jedno (pokiaľ sa para vypne v správnom čase a neprepáli sa mlieko).

Doplnené: Mangelka ma práve dodrbala, že to cítiť aj v chuti výsledného cappuccina, tak asi hej. Ja mlieko nemusím a do kávy už vôbec nie.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
kulmen
Příspěvky: 22
Registrován: sob 25. říj 2008 19:01:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: automat Seaco nebo pákový Gaggia?

Příspěvek od kulmen »

Otázka na Eloshu, kde si Odea giro koupila a byl k němu návod v češtině?
Uživatelský avatar
Elosha
Příspěvky: 7
Registrován: ned 02. lis 2008 0:37:13
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: automat Seaco nebo pákový Gaggia?

Příspěvek od Elosha »

v gsmtelefony.cz a byl návod ve slovenštině. Proč?
Uživatelský avatar
Elosha
Příspěvky: 7
Registrován: ned 02. lis 2008 0:37:13
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: automat Seaco nebo pákový Gaggia?

Příspěvek od Elosha »

Taky jsem o tomto DeLonghi uvažovala. Nezjistila jsem, jaký je rozdíl mezi DeLonghi 4200 a 4300. Možná bych spíše zkusila to DeLonghi 4300, než co mám já. S kávou jsem spokojená, ale u DeLonghi to nahřívání šálků asi bude a taky mi přijde lepší parkovací poloha parní trysky, dá se první pára odfouknout do odkapávací misky. To jde u mého Saeca hůř. Jinak podle ovládacího panelu mi to přijde stejně složité na ovládání, jen jsou tlačítka jinak rozmístěná, je to o designu. Vše ale soudím jen podle fotky, DeLonghi jsem si neosahala. A taky je to můj první kávovar, takže je to pohled laika.
Uživatelský avatar
Elosha
Příspěvky: 7
Registrován: ned 02. lis 2008 0:37:13
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: automat Seaco nebo pákový Gaggia?

Příspěvek od Elosha »

tak tam, kde jsem ho kupovala já, mají ten DeLonghi 4200 za ještě lepší cenu http://www.gsmtelefony.cz/index.php?cat=510&idx=62471
akurát jsou na ten obchod špatné ohlasy, ale riskla jsem to, jinak bych si ten kávovar nekoupila.
Uživatelský avatar
drahus
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 31. črc 2008 7:40:26
bydliště: Ústecký kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: automat Seaco nebo pákový Gaggia?

Příspěvek od drahus »

Mně se podařilo koupit Saeco Talea Touch také za velmi slušnou cenu v http://www.kasa.cz/bila-technika/koupit ... ab-zalozky

Má už nahřívání šálků. Ptala jsem se na možný záruční servis, tam mi bylo řečeno, že u nich a včera, když mi kávovar přišel, snažila jsem se z výrobního štítku vyčíst, zda to není made in China a podle štítku není, je to made in Italy. Tak snad není podvrh :?:
Tento internetový obchod již znám, kupovala jsem u nich kdysi fotoaparát a naneštěstí byl vadný, ale ihned mi ho bez problémů vyměnili za nový a vzhledem k tomu, že to byla digi zrcadlovka nejednalo se o malou částku.... Mají kamenný krám na kraji Prahy, kam jsem tenkrát s foťákem jela, protože jsem měla strach, že nebudu mít peníze ani foťák......
Naprosto korektní chování
No, to jsem jim teda opravdu udělala reklamu :oops:
Dnes jsem jim posílala maila, protože mi v balení kávovaru chybí štěteček na "vymetání" šachty na mletou kávu. Tak jsem zvědavá, jak zareeagují.
Dám sem vědět ;)
Zamčeno

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“