Kávovar do práce

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
lada777
Příspěvky: 6
Registrován: sob 04. říj 2014 9:06:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Kávovar do práce

Příspěvek od lada777 »

Dobrý den,

jak jinde píši, stal jsem se majetelem aeropressu, hodně kávy piju v práci a tak bych se chtěl zeptat na jeden (asi stupidní) dotaz začátečníka. Káva z aeropressu super, nedá se srovnat s tou hnědou vodou, co jsem pil dříve. Nicméně mě napadlo,jestli existuje nějaký espresovač, co nejmenší, opravdu malinký s malým zásobníčkem vody:-), který by byl plně transportabilní a mobilní, až tak, abych si ho mohl brát do práce v batohu?

Díky za odpověď a předem za shovívavost :hnup:
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar do práce

Příspěvek od Fox_25 »

Kód: Vybrat vše

http://www.handpresso-online.cz/
Já už dlouhou dobu přemýšlím nad tímhle, konkrétně autoese. Akorát je to drahé a na pody, bohužel.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
lada777
Příspěvky: 6
Registrován: sob 04. říj 2014 9:06:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar do práce

Příspěvek od lada777 »

Je tam i o něco dražší varianta na mletou kávu, mrkni na to? V jedné recenzi jsem četl, že káva z tohot je nic moc, ale neměl jsem možnost posoudit.
Myslel jsem spíš něco s malou (cca 0,5 l) nádobkou na vodu, jednoduše vše minimalizované...
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Kávovar do práce

Příspěvek od Redmann »

Čo tak malú mokka kanvičku?
Uživatelský avatar
lada777
Příspěvky: 6
Registrován: sob 04. říj 2014 9:06:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar do práce

Příspěvek od lada777 »

Z alternativních metod mě více než vyhovuje Aeropress....mokka konvičku jsem zatím neměl tu čest vyzkoušet. Nicméně mě hrozně chybí crema apod, prostě to, co espresso dělá espressem....díky za názor? L
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Kávovar do práce

Příspěvek od Redmann »

Cestovné espresso aj tak nikdy naozaj espresso nebude. Poriadny mlynček a stroj prenosnou verziou neoklameš. A ak chceš malú silnú kávu, aeropress nie je to pravé orechové. A po chvílke cviku sa z mokka dá dostať dobrá káva. Podľa mňa lepší variant ako káva z mašinky na pody.
Uživatelský avatar
lada777
Příspěvky: 6
Registrován: sob 04. říj 2014 9:06:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar do práce

Příspěvek od lada777 »

Abychom si správně rozuměli.... mokka konvičkou je myšlena klasická bialetka? díky
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Kávovar do práce

Příspěvek od Redmann »

Áno, presne tak.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar do práce

Příspěvek od ondrada »

A nebo MyPressi Twist a Porlex, pokud na to máš čas a nervy, kafe je dobrý ale chvíli to trvá a je otázka jakou zátěž to vydrží. Já to mám jako cestovní a zatím až na pár odlomenejch pacek na plastech rukojeti funguje bezvadně. Ale používám to párkrát do roka na vejletech či dovolených...
Uživatelský avatar
generator
více pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: pát 28. kvě 2010 12:11:17
bydliště: Děčín
kávovar: Gaggia NewBabyTwin, Aeropress, Drip, Mocca
mlýnek: Bazzera Virtuoso

Re: Kávovar do práce

Příspěvek od generator »

Asi v práci nemůžeš mít svůj koutek s běžným strojem? Ty přenosné srandy jsou drahé a náročné na údržbu. JE to spíš takový Gadget. My na dovolené bereme plynovou bombu a mokka konvičku. Pokud to už bez espressa nemůžeme dát, tak skočíme do nějaké místní kavárny.

V práci tu s kolegou máme také kávový koutek. Začalo to bazarovým Krupsem, který teď zahálí, pak jsme přešli na aeropress, posílili mletí bazarovou Baratzou a momentálně jsme ve stádiu dripu. Teplotu vody hlídáme teploměrem na zavařování v běžné rychlovarné konvici. Zatím nejrychlejší a jepohodlnější způsob :) Už jsem líní čistit i aeropressy :)
NO a z práce domů se už těším, jak si dám v klidu svoje espresso s mojí něžnou polovičkou.
.
Ani s nejlepším strojem na světě, bez dobrýho kafe, dobrý kafe neuděláš. :)
Uživatelský avatar
pulec7
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 16. bře 2014 21:35:42
bydliště: Praha
kávovar: Rocket Cellini Premium Plus PID
mlýnek: Rocket FAUSTO

Re: Kávovar do práce

Příspěvek od pulec7 »

No já mam ještě tohle ale nevim zda si tim nějak pomůžeš protože je to raketa za to zařízení ale je to snad jediný přenosný zařízení bez elektriky, který ti dokáže udělat 100% espresso, maj to hoši italský dobře propočítaný a má to správnej tlak i teplotu a je to stará dobrá poctivá škola :).

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=UWC1Y7I_JSI
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) primacafe dne čtv 01. led 2015 12:10:57, celkem upraveno 1 x.
Důvod: vlákno tohoto přístroje je tady: http://www.primacafe.cz/primafrm/viewtopic.php?f=146&t=911&hilit=Bacchi
Kávovar: Rocket Espresso Cellini Premium Plus PID V3 @ 9,2 bar @ PID 120 °C | Chemex
Kávovar na cesty: Handpresso WILD Hybrid | Bacchi espresso | Aeropress | Bialetti Brikka
Mlýnek: Rocket Espresso FAUSTO | Porlex Tall Misky: La Marzocco Strada 7g |14g |17g | 21g
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“