Silvia (+mlynček Rocky)

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
S2R1000
Příspěvky: 34
Registrován: sob 18. říj 2008 8:28:17
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Silvia (+mlynček Rocky)

Příspěvek od S2R1000 »

no dobře, ale majitelé přece ví, v jakýh hrubostech, tj. v jakém rozsahu nastavení se +- pohybují. O to mi šlo. Proto mně zajímalo kde začít? Abych nemusel hned ze startu na njjemnější anebo na nejhrubší a pak to zdlouhavě krok po kroku "kazit" než dojdu alespoň na použitelnou hrubost.

a mlet to bude tohle:

Objednávka číslo: 0810252112 z PRIMAcafé, přijatá 25.10.2008 v 21:12:0.

1. Brasil Facenda Lagoa, zrno - 1 x 100 g
Katalogové číslo: 1011
Cena včetně DPH: 75 Kč

2. Indonesia Jáva, zrno - 1 x 100 g
Katalogové číslo: 1031
Cena včetně DPH: 82 Kč

3. India Malabar AA Monsooned, zrno - 1 x 100 g
Katalogové číslo: 1018
Cena včetně DPH: 81 Kč

4. PRIMA Presso, zrno - 1 x 100 g
Katalogové číslo: 1302
Cena včetně DPH: 50 Kč
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Silvia (+mlynček Rocky)

Příspěvek od zdenok »

u mňa to býva medzi 7 a 9
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Silvia (+mlynček Rocky)

Příspěvek od zdenok »

primacafe píše:Když prahnete tak po dokonalosti, nebylo by opravdu rozumnější orientovat se na něco takovýho:
S5006105.JPG
Má to větší bojler a hlavně to má opravdu čerpadlo.
Vyjde to levněji jak kávovar s PID co má ZDENOK .
tak toto by som v takomto stave :pic: doma na kuchynskej linke mat nechcel a aj keby chcel tak by mi to u manzelky nepreslo :brzdi:
a co to vlastne je a kolko to stoji? :sos:
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Silvia (+mlynček Rocky)

Příspěvek od primacafe »

A o tom to právě je. Buď si pořídím domácí malý kávovar se všemi nedostatky které takový malý přístroj má. Jakž takž fungující a dělající dle svých možností i velmi dobré espresso.
Nebo se budu šťourat v rozdílu teploty 5st. které jsou absolutně nepodstatné a kdy do přípravy kávy vstupují i další faktory které ani sebelepší regulace (ani PID, který je špička na regulaci topení na baráku) stejně nevykompenzuje. Protože než topná spirála začne vodu ohřívat, tak je dávno presso hotové.
Nebo chcu mít doma něco lepšího (dospělejšího) a podle toho zaměřím svůj výběr.
zdenok píše:tak toto by som v takomto stave :pic: doma na kuchynskej linke mat nechcel a aj keby chcel tak by mi to u manzelky nepreslo :brzdi:
a co to vlastne je a kolko to stoji? :sos:
To není takový stav, to je vnitřek kávovaru a vyfotil jsem to proto, aby bylo vidět, že může být i trochu větší bojler než v malém domácím kávovaru, kde odběr 30ml vody k udělání jednoho pressa je tak minimální, že se odcházející teplota vody z bojleru prakticky nezmění. A taky je v tomto kávovaru použitý jiný druh čerpadla.
Je to tento kávovar:
alegro_1.jpg
a pořídit s to dá - kolem 10tis.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
duri191
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: čtv 05. lis 2009 16:02:47
bydliště: Trnava
kávovar:
mlýnek:

Re: Silvia (+mlynček Rocky)

Příspěvek od duri191 »

mal som doma od energetickych zavodov pozicany merac spotreby elektriky tak som skusil pripokit aj S+R.
Celkom som bol prekvapeny, na zaciatku cca 7-8 min. bola spotreba cca 1150 W, ked prestalo zohrievat vodu bolo to len 0,5 W. Rocky ma pri mleti cca 60 W inak 0 W.
Za cca 70 min co bol cely set zapnuty s troma single shotmi a mletim si to zobralo 125Wh.

Celkom som prekvapeny, ze spotreba kavovaru nie je taka vysoka...aj ked pre dobre preso si clovek za elektriku zaplati ale ked uz bol merac doma..... :-)
...snažím sa zorientovať vo víne a káve, chce to ešte veľa cviku.....ale ja cvičím poctivo :-)
Uživatelský avatar
daniel1
Příspěvky: 11
Registrován: pon 08. pro 2008 21:35:27
bydliště: Slezsko
kávovar:
mlýnek:

Re: Silvia (+mlynček Rocky)

Příspěvek od daniel1 »

Jasně, souhlasím s adminem z primacefe. Kdo si koupí Silvii, tak by si měl přečíst forum či fora o Silvii a ostatních "drobných" strojích a počítat s tím, že tahle páka prostě nestojí tísíc euro. Mám ji doma a mohu být zaujatý, ale stejně 99% běžných tzv. "kaváren" s espressem za 30-40Kč produkuje horší věci, než už dnes dovedu vyrobit já sám doma. Ale nedínou a podstatnou součástí je čerstvě upražená káva, ač její původce je různý. Dělám doma max 4 kávy denně - jsme doma dva. Na jednom večírku jsme jich dělal 20 a bez problémů. Potřebuje měkkou vodu nebo změkčovač, občas čistič třeba caffiza - teď to mají v Makru za půlku co na netuv ČR a vyčistit mlýnek a pak jen se podívat na stránky silviaschool na webu, stačí to jméno uvézt do googlu. Já jsem kupoval silvii na webu a obrázky či dotazy odpovím na danjanicek@gmail.com
d1
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“