La Pavoni vs. Lelit

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: La Pavoni vs. Lelit

Příspěvek od elwoodblues »

Gib: nikoliv, v souladu se zavedenou italskou terminologií (according to established italian terminology, když jste ten anglofil) nazývá se ten sajrajt vytvořený superhustým megastrojem KRUPS "crema"...
Chce to těžší cukr.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
Gib
Příspěvky: 11
Registrován: ned 22. dub 2012 18:44:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni vs. Lelit

Příspěvek od Gib »

elwoodblues: dik za info o terminologii ;)

Z toho KRUPSu si nerobte srandu :ugeek:
Ak sa mi niekde najblizsie podari vidiet nazivo u predajcov fungujuce masinky LaPavonim, Lelit ci RANCILIO skusim kavu z nich...
primacafe píše:Jsem nějak nepochopil proč je to v tématu LaPavoni vs. Lelit, něco mě uniklo?
Asi ano ;)
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: La Pavoni vs. Lelit

Příspěvek od elwoodblues »

Gib:
dík, bavil jsem se.
Jinak - kdysi jsem dělal kafe na stroji Moulinex a byl jsem přesvědčen o tom, že je skvělé. A ta pě... totiž -crema! Klidně byste se tím oholil. Možná by to bylo nejlepší použití. Jenomže tehdy jsem to nevěděl.
Tak dovi!
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
Gib
Příspěvky: 11
Registrován: ned 22. dub 2012 18:44:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni vs. Lelit

Příspěvek od Gib »

To elwoodblues:
:rofl:
Presvedcili ste ma!
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: La Pavoni vs. Lelit

Příspěvek od elwoodblues »

Nepřesvědčoval jsem vás. Prostě jsem rád, že se ještě najde pár výrobců, kteří udělají solidní domácí kávovar. Poctivé nutné minimum, žádnou postříbřenou plastovou nádheru. Rád si tu pokecám, tak proč bych se nezmínil. Co si uvaříte, to si vypijete.
Jdu si udělat kafe.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
Gib
Příspěvky: 11
Registrován: ned 22. dub 2012 18:44:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni vs. Lelit

Příspěvek od Gib »

Zdravim, no nakoniec sme si kupili Jura ENA 7. Viem, ze fajnsmekri budu asi krutit hlavou, ale nam ako sa zatial ukazuje, tato masinka uplne vyhovuje. Kupoval som cez CafePoint a v pohode.
Uživatelský avatar
MArtin85
Příspěvky: 2
Registrován: pát 08. črc 2016 6:19:46
bydliště: Otrokovice
kávovar: Žádný
mlýnek: Žádný

Re: La Pavoni vs. Lelit

Příspěvek od MArtin85 »

Ahojte. Předem píšu, že jsem nikdy neměl kávovar...Jen moka konvičku. Zvolil jsem lelit pl 042 em, i když čtu, že je asi lepší Silvia, ideálně vše s PID...NIcméně, asi mi dáte za pravdu, i když si koupím tento přístroj, bude káva v 90 % lepší než v běžné kavárně...podle dalších diskuzí. Samozřejmě budu kupovat kávu z lokální pražírny...Chci se zeptat, jak funguje backflush? Vím, že nasypu prášek do slepé misky a zapnu přístroj....kam ten zpětný ráz teče?? Vím, že je pak ještě další typ čištění, ale chtěl jsem zjistit tohle...Díky...
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: La Pavoni vs. Lelit

Příspěvek od j.bill »

Systém se natlakuje a při vypnutí čerpadla se otevře třícestný ventil, odvádějící přetlak mezi sítkem s kávou v páce (slepou miskou) a sprchou (třícestným ventilem). Čistící roztok jde tedy z misky přes sprchu a kanálky v hlavě ventilem do odkapávací misky pod šálky. Tím se rozpouští usazeniny ve sprše a čistí tyto cesty odvádějící špinavou vodu a tlak po extrakci z hlavy.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni vs. Lelit

Příspěvek od tomas.vlk »

Dobrý den, snažil jsem se to zde najít, ale nenašel. Jaký je rozdil mezi firmou Lelit a La Pavoni... jejich přístroje jsou si velice podobné, na některých je snad rozdíl jen v logu. Spolu nějakým způsobem spolupracují? Nebo se kopírují? Která z těchto firem produkuje kvalitnější stroje?
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“