Gaggia ? Ktorý ?

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia ? Ktorý ?

Příspěvek od primacafe »

Slušný kávovar to má měřené průtokoměrem, takže to odměřuje opravdu množství protečené vody. Je potom jedno jaká je hrubost kávy nebo jak je upěchovaná.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Palo
Příspěvky: 27
Registrován: úte 14. říj 2008 18:50:44
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia ? Ktorý ?

Příspěvek od Palo »

Myslím, že v mém konkrétním případě má pravdu hnup, je to přesně jak píše.Vypadá to, že měřenou veličinou je čas, nikoliv průtok.
Uživatelský avatar
Palo
Příspěvky: 27
Registrován: úte 14. říj 2008 18:50:44
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia ? Ktorý ?

Příspěvek od Palo »

mila001 píše:Myslim si že toto je velmi dobrá volba pokud ten mlýnek seženeš.
...Pro zájemce o Gaggia MDF - je asi dva týdny opět dostupný u většiny významnějších prodejců, rozhodně tedy u Interlinea a u kavovary-online.cz...
Uživatelský avatar
Palo
Příspěvky: 27
Registrován: úte 14. říj 2008 18:50:44
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia ? Ktorý ?

Příspěvek od Palo »

No ja som ani nehovoril o Baby Class, ale o Espresso Color (inak neviem, prečo to niekto predáva ako New Espresso Red), ktorá má mať v dodávke 4 misky. A tú pretlakovú misku treba, pokiaľ nemáš mlynček.
-při koupi přes interlinea.cz jsou vždy 4 misky v případě řady New Espresso...
mila001 píše:...záruku lze uplatnit v kterémkoli státě EU kde má firma zastoupení...
Tak tomuto veľmi neverím - pokiaľ nie je výrobok predaný cez oficiálne zastúpenie, tak to so servisom nevidím veľmi ružovo.[/quote]

-mám stejnou zkušenost jako hnup, veliká neochota reklamaci přijmout v takovémto případě, prakticky nulová úspěšnost.Jaká je legislativa, nevím....
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Gaggia ? Ktorý ?

Příspěvek od zdenok »

Ak sa autorizovaný servis k tomu stavia s veľkou neochotou, je potrebné sa obrátiť na výrobcu a upozorniť na takýto problematický autorizovaný servis (samozrejme tým treba najprv pohroziť aj servisu). Legislatíva v celej EU je v tomto prípade na strane zákazníka a keď nechcú servisy túto činnosť robiť, tak sa nemajú registrovať ako autorizovaný servis.
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia ? Ktorý ?

Příspěvek od hnup »

Palo píše:Vypadá to, že měřenou veličinou je čas, nikoliv průtok.
Ja som ani nerátal s tým, že by niekto do takéhoto malého kávovaru zabudoval prietokomer. Predsa len ide hlavne o cenu a zabudovať do mašiny elektronické "stopky" stojí pár korún (na rozdiel od prietokomeru).
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia ? Ktorý ?

Příspěvek od hnup »

zdenok píše:Legislatíva v celej EU je v tomto prípade na strane zákazníka...
Legislatíva EÚ toto nerieši, riešiť to môže iba konkrétny výrobca vo svojich záručných podmienkach, a konkrétne u Gaggie čo ja viem, tak výrobca neponúka žiadnu "WorldWide" či "European Waranty".
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia ? Ktorý ?

Příspěvek od primacafe »

hnup píše: Ja som ani nerátal s tým, že by niekto do takéhoto malého kávovaru zabudoval prietokomer. Predsa len ide hlavne o cenu a zabudovať do mašiny elektronické "stopky" stojí pár korún (na rozdiel od prietokomeru).
Potom je taková funkce vyřešna velmi primitivně a pro danou aplikaci úplně nevhodně. Z toho důvodu je v kávovaru zbytečná a nepoužitelná.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia ? Ktorý ?

Příspěvek od hnup »

Nepovedal by som, že je úplne zbytočná. Možno kým sa nastaví správne mletie a trafí dávka, tak treba použiť manuál. Potom je to vlastne celkom jedno, či odmeriame čas alebo objem, správne mletie a dávkovanie by malo zaručiť zhodný výsledok (~ 25s/25ml).
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia ? Ktorý ?

Příspěvek od primacafe »

Přesně s tímto argumentem jsem počítal, jen né od tebe. Nemíním to dál rozpitvávat, je to ztráta času. Bude to dobře fungovat když, používám kalibrovanou kávu, kalibrovaný mlýnek, váhu na 0.1g a ke kávovaru přistupuju se stopkama. Běda když něco z toho změním. Pak je to všechno jinak.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia ? Ktorý ?

Příspěvek od David »

True, true - časovač je na houby. Přidáš trošku víc kafe - a už je všechno jinak a musíš domačkávat.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia ? Ktorý ?

Příspěvek od primacafe »

O tom to právě je. Kolik je tady lidí, že si dají říct a nechají si poradit? Asi si ve velké většině případů musí každý nabít dr..u sám, aby uvěřil.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Palo
Příspěvky: 27
Registrován: úte 14. říj 2008 18:50:44
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia ? Ktorý ?

Příspěvek od Palo »

No teoreticky by to šlo, jak píše hňup, prakticky to ale nejde, nebo přesněji, nedaří se mi to,tak to prostě nepoužívám :-)
Uživatelský avatar
Palo
Příspěvky: 27
Registrován: úte 14. říj 2008 18:50:44
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia ? Ktorý ?

Příspěvek od Palo »

primacafe píše:O tom to právě je. Kolik je tady lidí, že si dají říct a nechají si poradit? Asi si ve velké většině případů musí každý nabít dr..u sám, aby uvěřil.
....:-), myslím, že většina si nechá poradit, já tedy určitě!
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia ? Ktorý ?

Příspěvek od hnup »

David píše:časovač je na houby. Přidáš trošku víc kafe - a už je všechno jinak a musíš domačkávat.
Nerozumiem - ako domačkávať? Keď to prepísknem s dávkou, tak viem presne, čo bude nasledovať - káva bude ledva kvapkať, za pol minúty nakvapká 10-15ml a som vybavený. Ak bude dosing nastavený podľa prietoku, tak mi tých nastavených 25-30ml natečie za minútu a aj tak to piť nebudem, to radšej tých 15ml za 25 sekúnd (ale väčšinou sa to rovná výlevke a príprave novej kávy).
Ani teraz nepozerám na to, či mám v šálke 25ml či 35ml espressa, vypínam, keď začne výrazne slabnúť farba crémy. Toto asi žiadny dosing systém nesleduje. Takže podľa mňa je úplne jedno, či pri zle trafenom mletí a dávke systém sleduje prietok a natečie mi 30ml za 35 sekúnd, alebo dosing sleduje čas a natečie mi 21ml za 25 sekúnd. Alebo to vezmime opačne - pri správne trafenom mletí je (takmer) jedno, či mi natečie 30ml za 25-30sekúnd, alebo mi za 25 sekúnd natečie 25-30ml kávy.
(V každom prípade si trúfnem povedať, že doma sa v 90% prípadov trafím do dávkovania s výsledkom 25s/25-30ml, a to bez kalibrovanej kávy, mlynčeka, digitálnej váhy.)

PS: V domácich podmienkach aj tak radšej preferujem manuál, tá pol minútka stojí za to, aby človek neodbiehal od kávovaru.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Palo
Příspěvky: 27
Registrován: úte 14. říj 2008 18:50:44
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia ? Ktorý ?

Příspěvek od Palo »

hmm, to zni rozumně....:-)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia ? Ktorý ?

Příspěvek od primacafe »

David píše:časovač je na houby. Přidáš trošku víc kafe - a už je všechno jinak a musíš domačkávat.
Bylo to myšleno takto: když dáš kávy víc nebo jemně mletou, tak se to zastaví v nastaveném čase a je kávy v hrníčku málo. Takže musíš zmačknout ještě jednou a zapnout čerpadlo.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Gaggia ? Ktorý ?

Příspěvek od zdenok »

hnup píše: Legislatíva EÚ toto nerieši, riešiť to môže iba konkrétny výrobca vo svojich záručných podmienkach, a konkrétne u Gaggie čo ja viem, tak výrobca neponúka žiadnu "WorldWide" či "European Waranty".
No ja by som toto tak bohorovne netvrdil ale však hádať sa o tom nebudeme, že?

Ale nedá mi nenapísať, že treba trosku zmeniť uvažovanie a od kedy sme v EU tak sme vlastne takmer ako by v jednej krajine (únii) a aj ked tá nemá vlastné zákony na všetko ale svojimi nariadeniami zaväzuje jednotlivé krajiny prijímať zákony v súlade so svojimi smernicami a nariadeniami a toto platí aj pri ochrane spotrebiteľa.
Prečítajte si napr. čo k reklamáciam píše tu http://www.espressocoffeeshop.it/page.p ... nty#europe - 24 mesačná záruka pre celú EU.
A ešte odcitujem toto
If any 'authorized' service center refuses to service a product justifying this fact that the product has been bought in a different European Union country, please be aware that this practice is illegal and should be reported immediately to us and to your local authorities.
- takže ak autorizované servisné stredisko pre danú značku odmietne záručnú opravu s argumentom, že nebol zakúpený v danej krajine, tak koná nelegálne (v rozpore z právom/zákonom)
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
mila001
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: úte 19. srp 2008 22:29:25
bydliště: Roudnice n.Labem
kávovar: Vibiemme Domobar,Lelit PL 41TEM, Gaggia Baby Class
mlýnek: Ascaso I-Steel,Nemox

Re: Gaggia ? Ktorý ?

Příspěvek od mila001 »

Takhle mi to bylo řečeno když jsem Gaggii objednával pokud máte v zemi zastoupení tak vám to musí opravit.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia ? Ktorý ?

Příspěvek od hnup »

zdenok píše:od kedy sme v EU tak sme vlastne takmer ako by v jednej krajine (únii) a aj ked tá nemá vlastné zákony na všetko ale svojimi nariadeniami zaväzuje jednotlivé krajiny prijímať zákony v súlade so svojimi smernicami a nariadeniami a toto platí aj pri ochrane spotrebiteľa.

- takže ak autorizované servisné stredisko pre danú značku odmietne záručnú opravu s argumentom, že nebol zakúpený v danej krajine, tak koná nelegálne (v rozpore z právom/zákonom)
Problém je v tom, že žiadne nariadenie EÚ nie je nadradené právnemu poriadku SR (navyše som si nie istý, či vôbec nejaké nariadenie EÚ pojednáva práve o tomto). A v občianskom zákonníku ani v zákone o ochrane spotrebiteľa sa o tomto nepíše nič. Skúsim ešte zajtra zistiť viac, potom sem hodím nejaké info, ak sa dozviem niečo nové. Aj keď by to chcelo asi presunúť do inej témy.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Zamčeno

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“