Gaggia baby twin ALEBO Francis Francis X1

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dominator
začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 15. pro 2008 15:14:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Gaggia baby twin ALEBO Francis Francis X1

Příspěvek od Dominator »

Zdravim Vas,
chystam sa kupit nejaku lepsiu pakovku na doma. Neviem sa rozhodnut medzi tymito dvoma znackami. O gaggii sa tu basni celkom pozitivne, ale o Francise som tu nevidel ani zmienku a tak neviem, ci preto ze ani nestoji za rec, alebo.. :?:
Skusenosti z domu, okrem dolce gusta, kapsloveho automatu segafredo z prace, zalievanej kavy a nesky nemam ziadne, ale mam zaujem naucit sa robit si doma dobre espresso. Ako naplast, kym sa rozhodnem, som si uz objednal Bialetti brikka 4 (asi som to posral, mal som brat 2, lebo kavu z nej budem vacsinou pit iba ja a prilezitostne navstevy - tiez prosim o Vas nazor) a neukamenujte ma, ale aj mlyncek gaggia mm, na ktory som tu az vcera zbadal nie moc pekne ohlasy, ale zato od nikoho ziadne konkretne skusenosti! Tie dve veci mam na dobierku a este mi neprisli. Velmi som sa na ne tesil, no po prelasovani si tychto stranok a diskusii mam strach. Dik za rady
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia baby twin ALEBO Francis Francis X1

Příspěvek od hnup »

Na to Bialetti by mlynček možno aj stačil, treba nastaviť trochu hrubšie mletie a hádam to pôjde.
S FF nemám skúsenosť, možno sa ozve niekto iný. (Ja osobne by som šiel do Twin.)
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia baby twin ALEBO Francis Francis X1

Příspěvek od pedro13 »

Gaggia MM je celkem známý mlýnek a pomocí daru přítele Googla se o něm dá najít i o těch zkušenostech s nim,ale co jsem o něm kdy četl,tak to bylo tak jak píšeš,nic moc ohlasy.

FF X1 - o něm jsem kdysi zjišťoval,co je to zač,když byl na prodej na Aukru.Na netu jsem tehdy našel i fotky kompletních vnitřností od člověka,který na nějakém starším kusu dělal generálku.Vypadalo to na poctivou řemeslnou práci,železo a mosaz.
Nevím ale,jestli se dá ještě běžně koupit,tehdy jak jsem se o něj zajímal já,tak byl v obchodech k sehnání pouze model X3,což byl model jen na kapsle.I X1 se v době kdy k dostání byla,prodávala jako kapslový nebo normální,ale X3 se vyráběl pouze jako kapslový.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia baby twin ALEBO Francis Francis X1

Příspěvek od pedro13 »

Docela mě zaujal popis parametrů Baby twin tady

Kód: Vybrat vše

http://www.kavovary-online.cz/domaci-kavovary/kavovary-na-e-s-e-tablety/gaggia-new-baby-twin-102.html
Multifunkční kruh Ne
Svítíci kontrolky Ano

Ještě že to má svítící kontrolky,neumím si představit kávovar bez svítících kontrolek,natož bez multifunkčního kruhu... :o :lol: :lol:
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
Dominator
začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 15. pro 2008 15:14:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia baby twin ALEBO Francis Francis X1

Příspěvek od Dominator »

Mam to chapat tak, ze na to espresso uz ten mlyncek stacit nebude?
Co s tou 4 velkostou moky. Nebude moc vadit, ked tam dam menej kavy a vody (len na jednu porciu)?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia baby twin ALEBO Francis Francis X1

Příspěvek od hnup »

Podľa dostupných informácií na espresso ten mlynček vhodný nie je. Veď vyskúšaš a potom sem môžeš dať info :-)
Do moka kanvičky musíš dať vždy toľko kávy a vody, na koľko je stavaná. Teda plnú misku a vodu po ventil, alebo po rysku, ak ju náhodou má.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia baby twin ALEBO Francis Francis X1

Příspěvek od hnup »

pedro13 píše:Docela mě zaujal popis parametrů Baby twin tady ....................
No, fakt sú dobrí. Ešte napr. :

-aktivní ohřev šálků s vlastní topnou spirálou

Nahřívání šálků Ne
Systém předpaření kávy Ne
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Dominator
začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 15. pro 2008 15:14:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia baby twin ALEBO Francis Francis X1

Příspěvek od Dominator »

Ok, a co sa stane, ak nenaplnim kanvicku podla predpisu - napr. ked dam len polovicu vody a polovicu kavy, alebo polovicu kavy a do plna vody?! Ma niekto konkretnu skusenost, lebo to, ze to tak pisu v manualy, uz viem aj ja. Co konkretne znamena na hrubsie namliet? Mam nastavit mlyncek na najvyssiu hrubost?
Dik
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia baby twin ALEBO Francis Francis X1

Příspěvek od hnup »

Myslím, že o mletí tu už bolo písané veľakrát - hrubosť mletia záleží od mlynčeka, od nastavenia kameňov, od použitej kávy, kávovaru, ... Veľmi Ti nepomôže, keď napíšem, že Colombiu od PRIMAcafé som na svojom MDF namlel na stupeň 8 (pre espresso meliem na 4-5, podľa použitej misky).
Čo sa týka naplnenia kanvičky, tiež už som to tu niekde na fórum písal, treba len hľadať.

Nič Ti nebráni experimentovať, dôležité je, aby Ti výsledok chutil.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia baby twin ALEBO Francis Francis X1

Příspěvek od mill »

Pár poznámek k Francis Francis X1. Znam ho docela dobre, moji znami ho maji uz dlouho. V podstate je to docela solidni skorokovova masinka, snad pry ma i mosazny boiler. Ale je ukrutne draha, veskere penize navic se plati za povedeny retro design. Navic je uz X1 vyrazeny, dela se pouze X6, ktery ma nejake inovace. Pokud to ale nejsou inovace ve stylu Thermocrema atd. ale to fakt netusim. Je ale podezrele, ze X6 stoji polovinu, co stal X1. Sam jsem X1-ku kdysi chtel, ale ta cena byla nesmyslna. Mam ted nove doma tohleto http://www.espressocoffeeshop.com/store ... S_RND.html
coz je za puvodni cenu FF X1 -ky kavovar i s mlynkem o nekolik urovni vys, nez FF. Masivni konstrukce, pouzite dily z profi masin atd, nestacil jsem se divit, coz ostatne mohou v Primacafe potvrdit.
Ale jak jsem uz rikal FF X1 je predevsim o designu, a to o povedenem. Cerveny kavovar musi byt sperk v kazde kuchyni.
(ze bych Silvii natrel temperama nacerveno?)
Uživatelský avatar
Dominator
začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 15. pro 2008 15:14:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia baby twin ALEBO Francis Francis X1

Příspěvek od Dominator »

Cafte,
takze, bialetti brikka super vec, mlyncek gaggia MM maximalne nevhodny na mletie do moka kavovarov. Aj na najvyssom stupni hrubosti je kava moc jemna a tlak 2 bar nema sancu v pozadovanom case pretlacit vsetku paru do hornej nadoby. Mlel som na nom zatial iba kavu Bar-zuz brazilia medium roast. Mozno by na to bola vhodna ina kava?! S kupovanou mletou kavou s vacsou zrnitostou nebol ziadny problem. Dufam, ze to s tym mlyncekom pojde aspon na tom espressovare! ;)
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia baby twin ALEBO Francis Francis X1

Příspěvek od hnup »

Nie som si istý, či niekto tu na fóre ten mlynček má...
A čo sa týka Barzzuz - kávu od nich som mlel vždy o 2-3 stupne hrubšie ako PRIMAcafé (alebo iné kávy). Čím to je, čím to je?
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“