Kávovar Ascaso Dream

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Kávovar Ascaso Dream

Příspěvek od Seky »

Dobrý den,
dnes sem se byl podívat v nově otevřeným elektro shopu a narazil sem na kávovar Ascaso Dream, za cenu 2999,-
Není to nějaký divný? Na netu sem ho sehnal kolem 15000,-... A nevíte o něm někdo něco? Kdyby to za něco stálo, jdu pro něj ;)
Díky za odpověď
Uživatelský avatar
mvaldo
více pokročilý
Příspěvky: 181
Registrován: úte 02. bře 2010 11:22:03
bydliště: Púchov
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar Ascaso Dream

Příspěvek od mvaldo »

cena je neskutocne podozrivo nizka :(
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar Ascaso Dream

Příspěvek od Seky »

no já si tak pořád říkám, jestli tam nebylo třeba malým písmem krát 6 - 6x2999, jako měsíční splátka, to by podle mě odpovídalo, je to Expert Elektro. Jen sem koukl, vidím velkýma červenýma písmenama 2999,-, dál sem to nezkoumal, vůbec sem nevěděl co je to za kávovar, jen mě zaujalo zpracování, páka, váha.... tak sem na to doma koukl na netu a valím bulvy...
xhonza
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: pon 15. zář 2008 18:56:58
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar Ascaso Dream

Příspěvek od xhonza »

to bude zřejmě nějaká čínská kopie. To poznáš hned podle váhy, ascalo.com uvádí váhu cca 8 kg. Mosazný bojler, hliníkové šasi... Myslím že se dají některé ascaso modely sehnat i kolem 7 tis. (v Brně). Za 15 tis. bych koupil něco jiného.
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar Ascaso Dream

Příspěvek od Seky »

Tak sem to znovu zkouknul a vypadá to na originál. Těžký to je, vše je z kovu, poctivý super spracování. Od slečny prodavačky mi bylo řečeno, že mají pouze 3 kusy, v zavádějící ceně, vzhledem k tomu, že otvírali novou pobočku... Jako důkaz mi na pokladně přejela přes původní čár. kód, po čemž naskočila cena 15 999,-
Problém je, že mají jen ony 3 kusy, a všechny vystavený.... pitomci. No 2 ze 3 mají lehce poškrábaný ty hliníkový leštěný stojany.... Což samozřejmě nemá vliv na funkci.. No tak nevím, můj starý Zelmer funguje v pohodě, tak nevím jestli to má cenu kupovat... A nebo jestli nepočkat až se posere a pak koupit Gaggii New Espresso
Uživatelský avatar
mvaldo
více pokročilý
Příspěvky: 181
Registrován: úte 02. bře 2010 11:22:03
bydliště: Púchov
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar Ascaso Dream

Příspěvek od mvaldo »

ja byt Tebou, ak originalitu mas potvrdenu idem do toho :)
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Kávovar Ascaso Dream

Příspěvek od bouncer »

To zní jako velmi výhodná nabídka. Je to vůbec možné?
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar Ascaso Dream

Příspěvek od hnup »

Tiež som sa nad tým pozastavil, či je to vôbec možné - rozmýšlať nad takouto ponukou.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar Ascaso Dream

Příspěvek od Seky »

Tak pánové a je doma. Bohužel měli jen oražovej ;) Já chtěl červenej :)
Včera tam prý byl chlápek z Prahy a koupil 4 kousky. A to mi tvrdili, že mají jen 3...
První pokusy vypadají chuťově skvěle, jen už nemám nejčerstvější kávu...
Jinak pěnu nemůžu hodnotit, protože to má 2 misky s tím napěňovacím zmetkem. Třetí je na PODy.
Takže teď už jen sehnat nepřetlakovou misku... Nevíte kde???
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 8
Registrován: pát 23. dub 2010 20:56:33
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar Ascaso Dream

Příspěvek od Mirek »

Tak si denně prohlížím různé internetové bazary, protože hledám mlýnek a hleďme!!! Najednou se objevily na serveru Bazos tyto 2 přístroje v červené a oranžové barvě, údajně nové nebo nepoužívané ale za mnoho vyšší cenu!!
Že by náhoda, nebo jen prostá česká "vyčuranost"???
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 8
Registrován: pát 23. dub 2010 20:56:33
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar Ascaso Dream

Příspěvek od Mirek »

A na aukru opět jeden z nich.
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Kávovar Ascaso Dream

Příspěvek od bouncer »

Mirek píše:Tak si denně prohlížím různé internetové bazary, protože hledám mlýnek a hleďme!!! Najednou se objevily na serveru Bazos tyto 2 přístroje v červené a oranžové barvě, údajně nové nebo nepoužívané ale za mnoho vyšší cenu!!
Že by náhoda, nebo jen prostá česká "vyčuranost"???
Myslíš ten jeden, co prodává za 9000 nějaký Petr Sekanina (uživatel, který to tu založil, je Seky) a je náhodou oranžovej? :-)

Ale musím se přiznat - taky mě to napadlo a čirou náhodou jsem zodpovědný za ty 4 ostatní :-D Ten pán z Prahy byl můj kamarád, kterého jsem tam poslal - jeden nechal pro původního autora dotazu, ale v barvě se netrefil (btw, omlouvám se! ale téhle nabídce prostě nešlo odolat). Všechny je ale máme pro osobní potřebu, prodávat se nic nebude.

Kávovar jsem kvůli nepřítomnosti v ČR jsem Ascasu ještě neviděl, ale o to kde sehnat nepřetlakovou misku 57 mm už se taky zajímám.
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 8
Registrován: pát 23. dub 2010 20:56:33
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar Ascaso Dream

Příspěvek od Mirek »

No právě. Přístroje se objevily v prodeji až teď a zároveň se objevily i tyto kusy v bazarech. V ČR se tyto přístroje poslední dobu neprodávaly ( alespoň nebyly nabízeny na internetu). Ono se to děje všeobecně i s jiným zbožím jinde. Vždy se najdou "šikovní", "schopní" a "rychlí", co zjistí potřebné informace, levně nakoupí a hned draze prodají... Dokáže to hodně naštvat, zvláště ty, co se o tu danou věc zajímají, ale samozřejmě se s tím nedá nic dělat.

Těm, co přístroje koupily pro vlastní potřebu a ne na lichvářský kšeft, přeji jen tu nejlepší kávu a bezporuchový provoz :-) :ucta:
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar Ascaso Dream

Příspěvek od Seky »

Čekal sem že to tu někdo objeví :grin:
Jojo, je to moje práce, zkouším jestli se někdo ozve. ALE musím říct, že s vážným prodejem jsem moc nepočítal, a teď, čím dýl ho mám, tím jsem si jistější, že neprodám.
Trochu tomu pomohlo štengrování s kolegou z práce, který tvrdil, že v ČR bych něco takovýho neprodal, tak sem se rozhodl, že zkusím...

Jinak děkuji moc za ten jeden, ono to s tou barvou není vůbec špatný ;)

Jinak zvažuji jestli objednat kit na výměnu sprchy - původní je univerzální, na kávu mletou, i na PODy, takže je prohnutá dovnitř. Vidět je to tu:

Kód: Vybrat vše

http://www.gallacoffeeblog.co.uk/ascaso-update/
Není to životně důležitý, ale třeba suchej puk se mi ještě nepovedl :(
A prodávají to třeba tady:

Kód: Vybrat vše

http://www.seattlecoffeegear.com/Brew-Head-Upgrade-Adapter-Kit-for-Ascaso-p/scgpi00301.htm#ReviewHeader
jen kdyby to bylo k sehnání v ČR........ :(
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Kávovar Ascaso Dream

Příspěvek od bouncer »

Tak to jsem rád, že se za ty vykoupené kusy nezlobíte (a za tu barvu) :) Máme je všechny pro sebe/příbuzné a nyní zjišťuji, že bych jich dokázal udat ještě víc :D Ale myslím, že jsem spokojený, zatím jsem se stejně ještě nevzpamatoval z toho šoku, že se mi ten pressovač opravdu podařilo koupit - navíc když jsem celý červenec mimo ČR :)

Jinak bychom měli založit vlákno o značce Ascaso a probírat tam více tento kávovar. Například o tom "upgrade" sprchové hlavy (nebo jak se to česky jmenuje) taky přemýšlím. Viděl jsem samozřejmě to video ze seattlecoffeegear (do toho krámu bych se někdy chtěl dostat :) ) a vypadá to s tou vyměněnou o dost lépe. Navíc i v jiných diskuzích jsme na toto vylepšení narazil a spolu s výměnou misek za nepřetlakové by to mohlo z kávovaru udělat ideální mašinu. Až budu mít čas, tak o tom udělám větší průzkum a jelikož mám možnost sehnat věci i mimo ČR, tak bychom se třeba mohli domluvit, že když bych to kupoval, tak i pro ostatní majitele :) Myslím si, že bez suchého puku je to ošklivé :(

Jinak při mém průzkumu jsme narazil, že Ascaso sice stojí 15-16 tisíc, ale dost často dělali promo akce - například v USA se k přístroji většina lidí dostala přes Starbucks, kde se dal pořidít tak za 300 dolarů, když měl člověk štěstí. Ale i tak to tři tisíce rozhodně nepřebije ;)
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Kávovar Ascaso Dream

Příspěvek od primacafe »

Tady je všechno potřebné komplet:

Kód: Vybrat vše

http://www.jlhufford.com/ProductDetails.asp?ProductCode=ascaso-non-pressurized-kit
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Kávovar Ascaso Dream

Příspěvek od bouncer »

Díky za odkaz (popřemýšlím o tom, ale vypadá to jako přesně to co bych chtěl). A také vřelé díky za založení vlákna Ascaso v pákových espressech - hned se vrhnu na nějaký úvodní příspěvek pro Dream ;-)
Do I like my coffee black? There are other colors?
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“