CATLER ES 8012

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od Marcela »

Ahoj , děkuji vám všem ! Díky tomu ,že jsem našla toto forum , jsem si Catlera nekoupila ! Také se mi líbil, to víte ženská líbil se mi kabátek a budíček .To co je uvnitř nevidím ani tomu nerozumím. Ale jak jsem již psala díky Vám mám Rancilio Silvii a jsem moc spokojená ! Marcela :ucta:
Uživatelský avatar
historik
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 24. led 2011 20:00:22
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od historik »

richard.kuska píše:Tak jsem chtěl nyní vložit předchozí příspěvek na MALL.cz a ejhle, oni tam tu volbu vůbec nemají, takže admin tam vkládá bludy, podporující prodej. Hlavně, aby někoho nachytali... Jo a že je to vítěz i-testu, to se taky musím smát...
Neviem ako v Česku ale na Slovensku je to jeden z najhorších on-line obchodov, s akým som sa stretol, typická ukážka z vonka huj-zvnútra fuj. Krásne reklamy, vyčančaná stránka, všetko na sklade - a keď si niečo objednáte, buď to nedodajú vôbec alebo na to "na sklade" čakáte týždne. Dôsledne varujem, z mall.sk nič nekupovať!!!!
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od Marcela »

V Česku to bude podobné , chtěla jsem šlehač mléka , nechali mi to zaplatit předem a pak konvičku neměli a čekala jsem měsíc než mi peníze poslali zpět . Také od nich nic nechci. Marcela
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od ringo »

Tak zrovna s mall mám opakovaně dobrou zkušenost, a to jak s dodáním, tak s reklamacemi či změnami, dodání například.
Specializovaný sortiment, jakým jsou kávovary a vše okolo, bych tam asi nekupoval, ale většina takovýchto e-shopů, které mají vše od dámských vložek po zemědělskou techniku, je na tom mnohem hůř.
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od David »

Já většinou taky nakupuju přes mall a zatím vše bez problémů. S platbou ale vždy čekám na potvrzení, zda zboží mají.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
mikewazovski
Příspěvky: 5
Registrován: pon 15. srp 2011 9:21:22
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od mikewazovski »

Jeremy píše:Pro drtime67: Nechte si poradit, nespěchejte, já jsem to s espressovačem nestihl. Buďte si jistý, že Vám nikdo nechce poradit špatně. Kávovar s integrovaným mlýnkem bude vždy kompromis. Částka kterou chcete investovat je plně dostačující pro výše jmenované osvědčené mašiny. Rozhodně bych za ty peníze nešel do zajíce v pytli (Made in China).

Dobry den, vidím že ste sa tu pustili do stroja, ktorý sa snaží byť profesionálny. Ja som si ho na vzdory tejto diskusie kupil. :)
Budem komentovať k jednotlivým citáciam: K tejto. Súhlasím so všetkým okrem Made in China. Vonkajší obal je navrhnutý aj vyrobený v Austrálii a vnútro včetne kompresoru je z Talianska.
Uživatelský avatar
mikewazovski
Příspěvky: 5
Registrován: pon 15. srp 2011 9:21:22
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od mikewazovski »

mill píše:Ode mne poslední varování před Catlerem: proboha, běžte se na něj podívat do jakéhokoliv hypermarketu. Osahejte si, z jakých je materiálů třeba páka (pokovený plast). Obal nerez, ale všechno ostatní plast. Klasická čínská sračka, navrch huj, uvnitř fuj!!! Howgh ohledně Catleru.


Dovolím si podotknúť, páka je zliatina. Kvalitná ťažká. Plastový je len vrch rukoväte. Črevá Made in Italy. :)
Uživatelský avatar
FANDA
více pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: stř 31. pro 2008 15:47:53
bydliště: Praha 4
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: ruční Zassenhaus, Macap M5D, Nuova Simonelli Mythos

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od FANDA »

Pane Miku, chceme podrobnější recenzi včetně fotografií. Půjde to?
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od Seky »

také bych si rád početl, prosím.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od primacafe »

Mě by taky zajímalo něco aktuálního, ať si uděláme obrázek jak na tom tento kávovar je.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od Seky »

ticho po pěšině? Opět? Chjo...
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od Jeremy »

Jediné co jsem našel je, že je vybaven italským 15 barovým čerpadlem Triple-Prime™ o kterém jsem ještě neslyšel. O ostatních střevech a obalu nic. Trošku mi to připomíná značkové holandské ruční nářadí Ferm, opět vyrobené v Číně. No jo... globalizace. Ale rád si počkám na cenné informace, případně fotodokumentaci. Pro zkrácení dlouhé chvíle přikládám oddychový odkaz :grin:

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=UGtKGX8B9hU&feature=channel
Boiler je bojler
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od pedro13 »

A tady je odkaz pro ne-francouze:

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=88xEJSEyg3c
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
mikewazovski
Příspěvky: 5
Registrován: pon 15. srp 2011 9:21:22
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od mikewazovski »

Dobrý večer, ospravedlňujem sa za odmlku. Keď som hľadal kávovar, rozhodoval som sa medzi automatickým a pákovým. Predtým som mal automatiku DéLonghi ESAM 3000, ktorý sa po 5 rokoch pokazil, potom SAECO ODEA GIRO PLUS, ktorý sa pokazil po roku a je v oprave. Vzhľadom k tomu, že dovážam na Slovensko kávu, okrem toho, že som chcel kávovar na domáce použitie, potreboval som aj aby vydržal väčší nápor (na komerčné použitie, napr. ochutnávky kávy). Rozhodol som sa pre pákový CATLER ES 8012. Trochu ma odradila diskusia o tomto prístroji tu na primacafe.cz, ale nakoniec som si ho bol pozrieť v predajni Elektroworld a informoval som sa u predajcu koľko káv sa dá spraviť za deň. Predajca mi potvrdil že s ním urobil 300 káv za deň. Hneď som ho kúpil.
Takže, kávovar bol navrhnutý v Australii, kompresor je vyrobený v Taliansku a poskladaný bol v Číne. Kávovar je robustnej konštrukcie, veľmi kvalitného prevedenia. Skelet kávovaru je z kovu, ako aj páka kávovaru, ktorá mimochodom váži 435g. Teraz k výrobe kávy: Urobil som 5 káv kým sa mi podarilo nastaviť dávkovanie a hrúbku zomletia kávy aby bol výsledok perfektný. Dnes som mal možnosť vyskúšať mierne zaťaženie prístroja cca 50 káv. Kávovar nemal žiaden problém ani sa neprehrieval, káva bola rovnako kvalitná po celý čas. Nepoužívam automatické nastavenie mlynčeka, množstvo si určujem manuálne. Čo sa týka zohriatia kávy v mlynčeku, dosť ma to zaújimalo tak som to sledoval a nebol žiaden problém. Hrúbka zomletia sa nastavuje plynulo takže mám ešte možnosti experimentovať. Momentálne používam filter dual wall s dvojitým dnom pre začiatočníkov. Nemal som čas sa pohrať s profesionálnym nastavením a filtrom s jednoduchým dnom. Káva má primeranú hustotu pri extrakcii, netečie príliš rýchlo ani pomaly. Tlakomer ukazuje presne a chová sa v závislosti od hrúbky zomletia a množstva kávy takže sa dá podľa neho celkom presne riadiť. Poznať to aj na chuti kávy. Ja ako začiatočník som si pozrel priložené video, v ktorom barista demonštroval spôsob prípravy kávy, používanie komponentov a pod. Dosť mi to pomohlo. Filtre v páke sa vymieňajú trošku tažšie ale to je asi tým že sú nové. Oceňujem, že kávovar je natoľko tažký a stabilný, že môžem páku vkladať jednou rukou bez pridržania kávovaru. Šlahanie peny bolo pre mňa hračkou, síce sa musí počkať kým začne kompresor tlačiť paru ale stojí to za to. Toto sú zatiaľ mojé prvé dojmy z práce s Catlerom. Ak máte nejaké otázky alebo požiadavky na fotky, napíšte. Neviem o aké fotky máte záujem, pripájam jednu odfotenú mobilným telefónom.
Pekný večer
Uživatelský avatar
mikewazovski
Příspěvky: 5
Registrován: pon 15. srp 2011 9:21:22
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od mikewazovski »

neviem prečo mi fotka neprešla
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od Seky »

zaráží mě, na kolik věříte prodejci, v dnešní době...
Uživatelský avatar
mikewazovski
Příspěvky: 5
Registrován: pon 15. srp 2011 9:21:22
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od mikewazovski »

Myslite to ze som sa pytal na aky napor je stavany? Nemusite verit ziadnemu predajcovi v dnesnej dobe a nic si nekupite...
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od primacafe »

Už jenom to, že je ve výbavě kávovaru přetlaková miska hovoří samo za sebe. Dost vás nechápu, že máte tento požadavek "...... aby vydržal väčší nápor (na komerčné použitie, napr. ochutnávky kávy)....." a koupíte takový kávovar.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od Seky »

vím, jaký jelita v těchto obchodech prodávají. Mají naučený reklamní letáky jako opice. Kdyby vám na férovku řekli, že o tom nic neví, koupil byste? Asi byste se víc rozmýšlel.... Pohádky umí každý
Uživatelský avatar
JoyefMerkwa
Příspěvky: 2
Registrován: sob 19. úno 2011 22:58:17
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od JoyefMerkwa »

Mam ho uz 3/4 roka. Bezi kazdy den. Pouzivam od zaciatku len jednoduche filtre a len plantazne kavy cerstvo na objednavku prazene. Vsetko sa da dobre nastavit na dany druh kavy. Aj mletie aj mnozstvo kavy a skontrolovat/odladit podla tlaku vody, doby extrakcie. Nemam tomuto kavovaru co vytknut a je mi jedno kto ho vyrobil ci kto navrhol jeho obal.
Zamčeno

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“