Gaggia Espresso Dose vs. Gaggia Evolution

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
kopie
pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: ned 17. úno 2008 16:08:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Gaggia Espresso Dose vs. Gaggia Evolution

Příspěvek od kopie »

Mirec Vloženo 14.12.2007 13:18:20
---------------------------------------------

Zdravim vsetkych milovnikov dobrej kavy,
ako osoba, ktora problematike moc nerozumie, obraciam sa na vas prosbou na porovnanie kavovarov Gaggia Espresso Dose a Gaggia Evolution. Diky za kazdy prispevok..
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Dose vs. Gaggia Evolution

Příspěvek od hnup »

hnup Vloženo 15.12.2007 01:22:26
-------------------------------------------

Ak môžem, skúsim (len porovnanie údajov z katalógu):
Zhodná masívna páka (pochrómovaná mosadz - líšia sa len rukoväťou), pravdepodobne zhodné čerpado, systém Pannarello na napeňovanie mlieka, telo (či ako to nazvať) ABS plast.
Rozdiely - Dose má bojler z antikora, Evolution z hliníku, Dose umožňuje naprogramovať objem kávy v šálke. Okrem týchto dvoch vecí a dizajnu som nejaký iný významný rozdiel nezaznamenal.
Ešte hmotnosť - Evolution 6,1kg, Dose 4,6kg. Môže to niečo znamenať, aj nemusí.
Čo sa mňa týka, pri výbere medzi Evolution a Dose by hlavnú úlohu hral dizajn a naplnenie peňaženky.
Dose:
Obrázek

Evolution:
Obrázek
Uživatelský avatar
kopie
pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: ned 17. úno 2008 16:08:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Dose vs. Gaggia Evolution

Příspěvek od kopie »

Mirec Vloženo 15.12.2007 10:28:39
-----------------------------------------------

Dakujem za info.
Mam totiz taky mensi problemik, ktory je zaroven varovanim pre ostatnych. Cez eshop kavovary-online.cz som objednal Gaggia Espresso Dose. Prizvukoval som obchodnikovi, ktory typ to je a ze iny nechcem. Dostalo sa mi uistenia, ze presne ten mi poslu. Na moje prekvapenie, mi ale prisiel starsi typ Evolution, ktory sa uz stahuje z predaja(samozrejme za cenu Dose)...Po oznameni obchodnikovi sa mi ten "omluvil za nedopatreni pri vyrizovani objednavky"...Tak tomu hovorim nedopatreni.(alebo skor zbavenie sa stareho skladoveho kusu..).
To by vsak este nebolo to najhorsie. Ked sme totiz doma chceli kavovar vyskusat, zistili sme, ze je k nemu prilozena paka z uplne ineho kavovaru, ktora na Gaggiu vobec nepasuje!!! Paka je cela z plastu, akurat drziak na sitko je z plechu a ma asi o 1cm mensi priemer. Predpokladam, ze sa jedna o paku z nejakeho lacneho kavovaru.
Samozrejme v piatok vecer a cez vikend nie je nikto z fy kavovary-online.cz resp. attacktrade.cz zastihnutelny, takze situaciu budem riesit az v pondelok a som skutocne zvedavy aky postoj k tomu zaujmu.
Pozor teda na tento krajne neseriozny obchod, konkretne som jednal s pani Verou Kurcovou.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Dose vs. Gaggia Evolution

Příspěvek od hnup »

hnup Vloženo 15.12.2007 22:45:16
--------------------------------------------

Citace:
Originál vložil Mirec
Na moje prekvapenie, mi ale prisiel starsi typ Evolution, ktory sa uz stahuje z predaja(samozrejme za cenu Dose)...


A v akej farbe poslali Evolution? Strieborná s antikorovým predným dielom je oproti čiernej verzii o nejakých 6 stoviek drahšia. Ale cenovo je to aj tak nižšie od Dose.
Páka robí z Gaggie to, čím je. Kvalitná, masívna, z pochrómovanej mosadze.
Odporúčam odstúpiť od zmluvy a skúsiť priamo tu u dovozcu pre SR a ČR, dá sa tam naraziť aj na veľmi zaujímavé akcie.
Uživatelský avatar
kopie
pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: ned 17. úno 2008 16:08:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Dose vs. Gaggia Evolution

Příspěvek od kopie »

Mirec Vloženo 16.12.2007 08:57:58
-------------------------------------------------

Ano, jedna sa o striebornu farbu s antikorovym celnym panelom. Odstupenie od zmluvy je samozrejme jasne riesenie, bohuzial kavovar bol kupovany ako vianocny darcek. Obavam sa, ze do vianoc uz dalsi kavovar nezozeniem, sklady ceskych eshopov su prazdne (napr. u Dose mam dodavky potvrdene az v januari - z viacerych zdrojov). Tiez sa ale obavam, ze kavovary-online.cz nezozenu originalnu paku do vianoc.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Dose vs. Gaggia Evolution

Příspěvek od hnup »

hnup Vloženo 16.12.2007 09:19:55

Citace:
Originál vložil Mirec
Obavam sa, ze do vianoc uz dalsi kavovar nezozeniem, sklady ceskych eshopov su prazdne (napr. u Dose mam dodavky potvrdene az v januari - z viacerych zdrojov).


Skús p. Turnovca z Interlinea - http://www.interlinea.sk
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Zamčeno

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“