Gaggia Color nebo Baby Class vs. Silvia

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
nikes
Příspěvky: 37
Registrován: sob 02. led 2010 18:52:29
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Gaggia Color nebo Baby Class vs. Silvia

Příspěvek od nikes »

Ahoj všem,

mě bych dotaz. Přemýšlím o nákupu domacího espressa. Zatím to vypadá na frekvenci 2-7 kousků za týden (časem možná víc). Zatím mě jde jen o espresso, časem možná zkusím elaborovat i s párou a mlékem.

V práci máme Silvii a už jsem se s ní sžil (tedy vím jak udělat slušné preso, jak čistit atd..).
Na doma ji však nechci (drahá a zbytečně velká). Nicméně bych rád něco podobného. Trochu se bojím, že když si koupím "levný krám" budu zklamaný z nízké kvality udělané kávy. Ano, je mi jasné, že provedení mašinky bude levnější.
Po dlouhém studiu tohoto fóra mám dva kandidáty:
Gaggii Color a Gaggii Baby Class (moje finanční hranice).
Rozdíly o kterých vím:
Plastové vs. kovové opláštění - moc neřeším.
Nerez (výlisek) vs. hliníkový (masiv) bojler - chci tam lít výhradně dekalcifikovanou vodu, takže moc neřeším, ale raději ten masiv.
Ne vs. Ano 3cestný ventil - to je to, co ma Silvie u hlavy a čím se backflushuje? Nevím, jak moc je problém, když to tam není (čištění), ale už jsem si na to zvykl. Bojím se, že bez toho budu muset čistící sajrajt honit přes bojler = větší koroze.

Co nevím, je ovládání. Zvykl jsem si na 1 HW knoflík (čerpadlo On/Off) a nerad bych jakoukoli elektroniku, programovatelné dávkování a podobné blbosti.

Nuž, mohu poprosit o radu - ideálně někoho, kdo zná prakticky výše uvedené mašiny?
Jaký může být "faktor zklamání"? :)
Jak se zvyšuje šance, že to espreso se ne zrovna povede? (teplotní nestálost, ..)
Je tam ten 3cestný ventil opravdu tak moc důležitý?
S danou frekvencí káv se bojím, že budu víc času věnovat ůdržbě a čištění než dělání kafe.

Eventuální další komentáře..

Přece jenom za ušetřené 3 tisíce (+ další 2) můžu mít dobrý mlýnek (místo toho ručního Lodosu).

Předem děkuji.
Nik.
Doma: Gaggia Classic + Iberital Challenger, French Press Melior + Ruční mlýnek Lodos
Práce: Rancilio Silvia + Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Color nebo Baby Class vs. Silvia

Příspěvek od primacafe »

Já bych, čekal - číhal. Náhoda je vůl. Třeba Aukro.

Toto, ne-e?

Kód: Vybrat vše

http://aukro.cz/item1371705183_retro_kavovar.html
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Color nebo Baby Class vs. Silvia

Příspěvek od hnup »

nikes píše:Plastové vs. kovové opláštění - moc neřeším.

Ne vs. Ano 3cestný ventil - to je to, co ma Silvie u hlavy a čím se backflushuje? Nevím, jak moc je problém, když to tam není (čištění), ale už jsem si na to zvykl. Bojím se, že bez toho budu muset čistící sajrajt honit přes bojler = větší koroze.
New baby nemusí byť rovno class, ak Ti nezáleží na kovovom plášti, vo vnútri je to zhodné.

Trojcestný ventil neslúži na čistenie, ale na uvoľnenie tlaku v páke po vypnutí čerpadla. Spolu s vodou sa späť dostávajú aj kávové usadeniny a olej, preto treba tú cestu čistiť. Kávovar bez trojcestného ventilu sa v žiadnom prípade nečistí spätným preplachom!! Tam stačí raz za čas vymontovať sprchu a vyčistiť to ručne.

Čo sa týka Gaggie ako takej, fungoval som na nej niekoľko rokov prakticky bez problémov, espresso robila dobré (po výmene termostatu) a zdá sa mi, že je menej náchylná na presné dávkovanie ako Silvia.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Color nebo Baby Class vs. Silvia

Příspěvek od pedro13 »

primacafe píše:Já bych, čekal - číhal. Náhoda je vůl. Třeba Aukro.

Toto, ne-e?

Kód: Vybrat vše

http://aukro.cz/item1371705183_retro_kavovar.html
To je převlečený Ariete 1385 :?:
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Color nebo Baby Class vs. Silvia

Příspěvek od primacafe »

Za ty peníze by to mohlo dělat nornální espresso (a taky věřím že by to dělalo). Jsme několik let (asi 8) jeli na Saeco Idea. Taková malá dětská hračka a kávu to dělalo docela slušně.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
nikes
Příspěvky: 37
Registrován: sob 02. led 2010 18:52:29
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Color nebo Baby Class vs. Silvia

Příspěvek od nikes »

hnup píše: Čo sa týka Gaggie ako takej, fungoval som na nej niekoľko rokov prakticky bez problémov, espresso robila dobré (po výmene termostatu) a zdá sa mi, že je menej náchylná na presné dávkovanie ako Silvia.
Můžu vědět o jakou Gaggii šlo?

Pokud to dobře chápu, tak pro mé použití není 3cestný ventil až tak podstatná featura, že? Tudíž Gaggia color by měla splnit mé požadavky.
Doma: Gaggia Classic + Iberital Challenger, French Press Melior + Ruční mlýnek Lodos
Práce: Rancilio Silvia + Rancilio Rocky
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Color nebo Baby Class vs. Silvia

Příspěvek od pedro13 »

Dle mého názoru je u presovačů domácí kategorie x důležitějších věcí než 3-cestňák...
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Color nebo Baby Class vs. Silvia

Příspěvek od hnup »

Používal som nejaké dva roky Evolution, dva dni Twin a pár týždňov New Baby Dose. Gaggiu Color som nikdy v rukách nemal, tak nemôžem slúžiť, no už to nie je tá "pravá" Gaggia.

A súhlas s pedrom.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
nikes
Příspěvky: 37
Registrován: sob 02. led 2010 18:52:29
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Color nebo Baby Class vs. Silvia

Příspěvek od nikes »

Ahoj,

takže suma sumárum bude lepší vzít
Gaggia Color + MDF než Gaggia New Baby (a Lodos) že?
(nechci jít výrazně přes 10kKč)

Díky,
Nik
Doma: Gaggia Classic + Iberital Challenger, French Press Melior + Ruční mlýnek Lodos
Práce: Rancilio Silvia + Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Color nebo Baby Class vs. Silvia

Příspěvek od Zizass »

Když si promyslíš , jak dlouho budeš kávovar užívat ,tak ty 3-4 tisíce navíc jsou pakatel,já bych šel rozhodně do kvalitnějšího kávovaru a když budeš mít štěstí na konkrétní kus,tak bude sloužit dlouho... ;) New baby dělá kávu skvělou...
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Color nebo Baby Class vs. Silvia

Příspěvek od hnup »

Neviem, aké su presne teraz ceny, ja osobne by som si tých 40-50€ za Gaggia New Baby priplatil.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
nikes
Příspěvky: 37
Registrován: sob 02. led 2010 18:52:29
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Color nebo Baby Class vs. Silvia

Příspěvek od nikes »

OK, přesvědčili jste mě :)

Díky.
Doma: Gaggia Classic + Iberital Challenger, French Press Melior + Ruční mlýnek Lodos
Práce: Rancilio Silvia + Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
nikes
Příspěvky: 37
Registrován: sob 02. led 2010 18:52:29
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Color nebo Baby Class vs. Silvia

Příspěvek od nikes »

Ahoj, tak jen chci informovat, že během vybírání jsem nakonec skončil na stránkách

Kód: Vybrat vše

http://www.espressocoffeeshop.it/
a tam zjistil, že mají "akci" na Gaggii Classic. Vzhledem k tomu, že principem a konstrukcí se "jedná o malou" Silvii, nakonec jsem pořidil toto. Pokračovaní ve threadu o Gaggii Classic.

Díky všem za rady.

Nik.
Doma: Gaggia Classic + Iberital Challenger, French Press Melior + Ruční mlýnek Lodos
Práce: Rancilio Silvia + Rancilio Rocky
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“