Pákový kávovar do 400€ s dodávanou nepretlakovou miskou

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
historik
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 24. led 2011 20:00:22
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Pákový kávovar do 400€ s dodávanou nepretlakovou miskou

Příspěvek od historik »

Zdravím vospolok. Po kúpe mlynčeka Gaggia MDF som sa začal obzerať po náhrade môjho starého pákového kávovaru AEG. Narazil som však na problém so sitkami - začínam mať pocit, akoby kávovar so štandardnými nepretlakovými sitkami bol už dnes skôr raritou a všetci dávajú do základu iba tie pretlakové (tie s dvojitým dnom). Už som bol takmer rozhodnutý pre niektorú Gaggiu, no teraz fakt neviem... :(
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Pákový kávovar do 400€ s dodávaným nepretlakovým sitkom

Příspěvek od primacafe »

Ke Gaggii jdou nepřetlakové misky dokoupit.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 400€ s dodávaným nepretlakovým sitkom

Příspěvek od ondrada »

A třeba na coffeeitalia.de se dá koupit za nějakých 430 EUR Rancilio Silvia, to už při tý ceně není takovej rozdíl, těch 30 euro...
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Pákový kávovar do 400€ s dodávaným nepretlakovým sitkom

Příspěvek od Redmann »

Alebo La Pavoni Puccino, prípadne Buondi.
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 400€ s dodávaným nepretlakovým sitkom

Příspěvek od mill »

v udávané ceně u mne vítězí lehce dražší Rancilio Silvia (dražší, ale robustní konstrukce) a za ní Gaggia Classic - třeba odtud

Kód: Vybrat vše

http://www.espressocoffeeshop.com/
Ostatní Gaggie, které jsem měl v ruce za obdobné ceny, se ni zdály víc plastové a rozhrkanější.
Přetlakové misky jsou problém, protože výrobci zcela jasně reagují na zájem zákazníků, kteří chtěji něco do mašiny nasypat a hlavně, aby to "mělo pěnu" (tedy pseudopěnu). To, že potom nejde o espresso, ale o našlehaného turka, je jim jedno. Je škoda, že se tomuto trendu začínají přizpůsobovat i tradiční výrobci, viz Gaggia.
Uživatelský avatar
historik
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 24. led 2011 20:00:22
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 400€ s dodávaným nepretlakovým sitkom

Příspěvek od historik »

Najhoršie na tom všetkom je, že žena by chcela niečo vínovočervené :lol: Takže asi to dopadne tak, že v dohľadnom čase pôjdem do tohoto:. Aj keď ju asi dosť rozruší cena... uvidíme, mne sa páči i ten čistý nerezový dizajn Gaggia Classic i Rancilia. No ale neviem, či to pretlačím cez manželku :|

Ja by som chce niečo superkvalitné čisto na espresso - niečo jednoduché, odolné, spoľahlivé a funkčné, bez zbytočných serepetičiek na speňovanie mlieka či nahrievania šálok. Čisto funkčný a kvalitný presovar. A nič také na trhu momentálne nevidím. Buď sú to krámy za 100 € na pody s dobrým dizajnom (a to je tak asi všetko), alebo stroje, ktoré sú pre moje potreby príliš prekombinované.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 400€ s dodávaným nepretlakovým sitkom

Příspěvek od ondrada »

Tak "nahřívání šálků" a parní trysku mají už snad aji ty nejlevnější strojky. Možná ty manuální mašiny, o kterejch se píše v hodnocení kávovarů (La Pavoni tuším?) toto nemají, ale to je zas jiná liga :) Co je na Silvii nebo Gaggii Classic překombinovaný? Když to má být kvalitní stroj na espresso, tak to snad jednoduššeji ani nejde (pomineme-li páru teda, a vezmeme-li v úvahu že to má být evidentně pákovka) :)

Každopádně je-li důležitý, aby byl kávovar červenej... Tak to teda doma nemáš jednoduchý :) A bude to holt něco stát :) I kdyby to mělo být přelakování něčeho stříbrnýho :)

Červená Silvinka je sice krásná, ale platit za to 270 euro... To už může být s Rockym a s podstavcem, a snad ještě něco zbyde na kafe :)
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 400€ s dodávanou nepretlakovou miskou

Příspěvek od Rujir »

Priklanam sa k spomenutemu tipu na La Pavoni Puccino PCL - mam a uplna spokojnost. Nadherny, strohy dizajn, spolahlivost, po roku pouzivania bez jedinej vyhrady. Nie je sice cerveny, ale myslim, ze sa univerzalne hodi do kazdej kuchyne. :-)
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
historik
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 24. led 2011 20:00:22
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 400€ s dodávanou nepretlakovou miskou

Příspěvek od historik »

No, našťastie sa jej tá červená Silvia nepáči :lol: Pozriem ešte to La Pavoni; vyzerá podobne, len sa mi zdá ten priestor na šálky trošku malý...
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 400€ s dodávaným nepretlakovým sitkom

Příspěvek od pedro13 »

historik píše: Ja by som chce niečo superkvalitné čisto na espresso - niečo jednoduché, odolné, spoľahlivé a funkčné, bez zbytočných serepetičiek na speňovanie mlieka či nahrievania šálok. Čisto funkčný a kvalitný presovar. A nič také na trhu momentálne nevidím. Buď sú to krámy za 100 € na pody s dobrým dizajnom (a to je tak asi všetko), alebo stroje, ktoré sú pre moje potreby príliš prekombinované.
Tecnosystem Magic 107
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 400€ s dodávanou nepretlakovou miskou

Příspěvek od Rujir »

historik píše:No, našťastie sa jej tá červená Silvia nepáči :lol: Pozriem ešte to La Pavoni; vyzerá podobne, len sa mi zdá ten priestor na šálky trošku malý...
Ano, to je. Ja na stoji robim len klasicke espresso, takze mi to nevadi, ale je fakt, ze ziadna vyssia salka tam nevojde.
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
historik
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 24. led 2011 20:00:22
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 400€ s dodávanou nepretlakovou miskou

Příspěvek od historik »

Ten tecnosystem má bohužiaľ pre mňa neprijateľný dizajn (ja viem, že na tom správnemu kávičkárovi nezáleží :pardon: ), zatiaľ sa mi najviac pozdáva tá Silvia... jediné, čo ma odrádza je nutnosť kúpy v zahraničí...
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 400€ s dodávanou nepretlakovou miskou

Příspěvek od hnup »

Keď si to zhrniem:
- pákový kávovar do 400€ s dodávanou nepretlakovou miskou
- vínovočervený
- veľký priestor na šálky
- pre mňa prijateľný dizajn
- nie zo zahraničia

Mne to vychádza, že taký kávovar ešte nevyrobili.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 400€ s dodávanou nepretlakovou miskou

Příspěvek od pedro13 »

2 historik - no co se dá dělat,já odpovídal přesně tak,jak zněly požadavky.

2 hnup - trefné a upřímné
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 400€ s dodávanou nepretlakovou miskou

Příspěvek od ringo »

Často slýchám: "Přestavoval bych si nějakej designově povedenej kousek, něco jako krups dolce gusto nebo ariete retro."
Něco v tomto duchu? ;)
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Uživatelský avatar
zunicka
více pokročilý
Příspěvky: 168
Registrován: ned 13. pro 2009 15:29:40
bydliště: Žilina
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 400€ s dodávanou nepretlakovou miskou

Příspěvek od zunicka »

Che, ze dolce gusto je dizajnovy kusok :grin:
To ja skor povazujem za dizajnovku toto:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 400€ s dodávanou nepretlakovou miskou

Příspěvek od ondrada »

To mě ještě tak napadá Francis Francis X1... Ale nějak se tu propíral mám pocit s tím, že sice celkem slušnej, ale hodně moc se platí za design, cena podobná jak Silvinka... Nebo možná Ascaso Dream, o tom se dočteš v příslušným vlákně v hodnocení kávovarů. Levnější, ale... :)

zunicka: Kolega/spolubydlící motorkář si zas chce koupit tohle:

Kód: Vybrat vše

http://www.ducatishop.cz/eshop-kavovar-ducati-maki.html
[/url]
Fujhnus kapsle (ale vakuově balený, nejkvalitnější, a celý 4 druhy :)), za pět litrů... Ale je to stylovka a přece to musí bejt dobrý když je to Ducati :) Jestli mi s tím vleze do bytu, tak to poletí nejkratší cestou z kuchyně :)
Uživatelský avatar
zunicka
více pokročilý
Příspěvky: 168
Registrován: ned 13. pro 2009 15:29:40
bydliště: Žilina
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 400€ s dodávanou nepretlakovou miskou

Příspěvek od zunicka »

ondrada píše:Fujhnus kapsle (ale vakuově balený, nejkvalitnější, a celý 4 druhy :)), za pět litrů... Ale je to stylovka a přece to musí bejt dobrý když je to Ducati :) Jestli mi s tím vleze do bytu, tak to poletí nejkratší cestou z kuchyně :)
Veru veru fujhnus! Ako sa toto môže niekomu páčiť...síce 100 ľudí, 100 chutí ...a tiež je pravda, že keby sa to nikomu nepáčilo asi by to nevyrábali:)
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 400€ s dodávanou nepretlakovou miskou

Příspěvek od pedro13 »

ondrada píše:To mě ještě tak napadá Francis Francis X1... Ale nějak se tu propíral mám pocit s tím, že sice celkem slušnej, ale hodně moc se platí za design, cena podobná jak Silvinka...
Myslím že jsem už to kdysi někde psal,podívejte se jak má Francis vyřešenou odkapávací mřížku a plochu a nádržku na odpadní vodu.
Schválně bych chtěl vidět,jak se majitelům této stylovky daří strefovat do té mřížky tryskou a pákou při odpouštění vody,nedejbože páry.To musí být při každém kafi hezká potopa.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
historik
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 24. led 2011 20:00:22
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 400€ s dodávanou nepretlakovou miskou

Příspěvek od historik »

Ďakujem všetkým za odpovede, nechám si to trochu uležať a preleziem ešte fórum o kávovaroch :) . Inak ten Bugatti je super! :tany:
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“