Miele CM 5100 vs DeLonghi ESAM 5500.W

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
macher
Příspěvky: 4
Registrován: pon 09. kvě 2011 11:43:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Miele CM 5100 vs DeLonghi ESAM 5500.W

Příspěvek od macher »

Zdravim,

cely vikend jsem "zabil" googlenim po automatu a nakonec jsem skoncil u dvou vyrobku Miele CM 5100 a DeLonghi ESAM 5500.W.

Potrebuji automat do domacnosti. Ja osobne nejradeji piju Latte macchiato, pripadne Latte, polovicka zas spis Cappuccino. Oba chceme, aby priprava byla co nejjednoduchsi - doplnit suroviny a stisknout tlacitko. Nesmysl tipu Nespresso a pod ne, ale taky se nechceme paprat s mlynkem a podobne, tzn idealne stav kdy si masina kavu sama pomele.

Co jsem se dival, tak vyhoda Miele je 10 let zaruka vs vic moznosti u DeLonghi.

Muzete mi jednu moznost "posvetit", pripadne navhrnout uplne jinou masinu? Financni limit kolem 20-30 tisic.

Moc dekuji za rady
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: Miele CM 5100 vs DeLonghi ESAM 5500.W

Příspěvek od Seky »

tak z Miele kouká teoreticky kvalita, jako u většiny jejich spotřebičů, ale jinak ste hledal špatně.... nebylo by lepší se zaměřit na značku, která dělá jen a pouze kávovary? Za ty peníze je kupa jiných kávovarů. Třeba Jura...
Uživatelský avatar
macher
Příspěvky: 4
Registrován: pon 09. kvě 2011 11:43:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Miele CM 5100 vs DeLonghi ESAM 5500.W

Příspěvek od macher »

Diky za nasmerovani. Myslel jsem, ze DeLonghi je bran jako slusny kavovar :-) Dival jsem se na Jura, vyzeraji hodne dobre. Nejvic mi do oka padl JURA IMPRESSA S9 One Touch - sice drazsi, ale jeste se to da. Nevite jak je to s poruchovosti? Prece jenom 10 let zaruka u Miele me docela bere.

Pak otazka, jestli je nejaky automat, co umi, co chci za mene penez (trebars 10-15 tisic), asi zbytecna, ze? Asi nema cenu kupovat levny kavovar, abych ho za par let vyhodil, ze?
Uživatelský avatar
starý
Příspěvky: 46
Registrován: úte 12. kvě 2009 22:11:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Miele CM 5100 vs DeLonghi ESAM 5500.W

Příspěvek od starý »

Zajímalo by mě na co ta záruka 10let je (na co se vztahuje). Když se s tím přijde na reklamaci po víc jak jednom roku, tak vás určitě vyvedou z omylu, že na danou věc se zaruka nevztahuje, protože je to běžné opotřebení, nebo že jste něco špatně provedl (nesprávná dekalcifikace, nevhodná údržba, nevhodné něčeho nastavení atd.), v některých případech mají bohužel pravdu a opravu si stejně zaplatíte.
Ani se mě moc nechce věřit tomu, že tyto výrobky vůbec dožijí 10let.
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Miele CM 5100 vs DeLonghi ESAM 5500.W

Příspěvek od mill »

Ohledně záruky jsou Miele docela spolehliví, nicméně kávovar bych od nich nekupoval. Záruka na 10 let je vyvážena mnohonásobně vyšší cenou, např. u pračky bych neváhal. U kávovaru (automatu)ale je tolik věcí, které se mohou pokazit, že to lze na zákazníka hodit poměrně spolehlivě. Jura je rozhodně lepší řešení. DeLonghi ale ani náhodou. A za 10-15 tisíc je kávovar-automat ta nejhorší investice, kterou můžete udělat. Zvažte zakoupení pákovky+mlýnku nebo se poohlédněte po solidnějším-dražším automatu (což Jura rozhodně je)
Uživatelský avatar
macher
Příspěvky: 4
Registrován: pon 09. kvě 2011 11:43:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Miele CM 5100 vs DeLonghi ESAM 5500.W

Příspěvek od macher »

Dekuji za rady. Predbezne finalny kandidat je Jura ENA 9 OTC, Jura Impressa C9 OTC nebo Jura Impressa S9 OT. Nevite o nejakych slusnych testoch? dTest me docela pobavil...

S9 mi jiz prijde docela jako "ozruta" - spis se mi po design strance libi mala ENA, ale zas nekupuji "design", ale funkcnost. A hlavne bych rad, abych za pul roku nenadaval (ze jsem zbytecne koupil drahu masinu, zbytecne levnou masinu, etc...).

Priorita je stale priprava s mlikem... Cappuccino, Latte macchiato, eventualne Latte :-) (ne Cafe Latte, ale jenom Latte - pro decka).
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Miele CM 5100 vs DeLonghi ESAM 5500.W

Příspěvek od primacafe »

Zatím jsem neviděl žádný test na kávovar seriozní.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: Miele CM 5100 vs DeLonghi ESAM 5500.W

Příspěvek od Seky »

tady to bude s radou kolem automatu těžké... Sem tam se tu objeví někdo kdo shání kolem deseti tisíc, a pak se už neobjeví...
Myslím že Jura bude ok, automaty dělá třeba i Gaggia... Třeba by je někde v obchodě i předvedli...

Jinak podle dTestu sem koupil vysavač a je fakt super :tany: ;) Ale test kávovarů byl prů.er.
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Miele CM 5100 vs DeLonghi ESAM 5500.W

Příspěvek od mill »

Žádný automat nenapění mléko tak, jak ruční práce. Stejně tak espresso je z automatu jiné. Jestli někam chodíte na dobře dělané kafe s mlíkem, z automatu to bude o třídu horší. Ještě jednou zvažte, zda nekoupit pákovku (za cenu Jury máte skvělou i s mlýnkem) a naučit se to. Zas takový problém to není a z kávy se potom stane rituál, na který se budete těšit.
Uživatelský avatar
macher
Příspěvky: 4
Registrován: pon 09. kvě 2011 11:43:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Miele CM 5100 vs DeLonghi ESAM 5500.W

Příspěvek od macher »

Na pakovku jsem se jiz nekolikrat dival, ale mam z toho trochu obavy. Naucit se neni problem, spis ale, aby to nedopadlo tak, ze budu liny kafe delat.

Dale mam pak trochu obavy i z mlynku - jak presne pomelu mnozstvi na jedno kafe napriklad? Nebo se pomele vice a zbytek se da do lednice? Mozna hloupe otazky, ale nejak si to neumim prakticky predstavit...
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Miele CM 5100 vs DeLonghi ESAM 5500.W

Příspěvek od David »

Mele se rovnou do páky. Trefení množství je věc cviku. Jáí co zbyde ( hlavně v mlejnku) dávám do lednice do sklenice a dělám z toho french press.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Miele CM 5100 vs DeLonghi ESAM 5500.W

Příspěvek od hnup »

macher píše:Naucit se neni problem... jak presne pomelu mnozstvi na jedno kafe?
Takže naučiť sa asi predsa len bude problém :-)

Ak si trochu prehľadáš toto fórum, odpovede určite nájdeš (napr. nasypať do mlynčeka jednu odmerku zrnkovej kávy a je po probléme).
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“