CATLER 8012

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
pianissimo
Příspěvky: 15
Registrován: pon 27. čer 2011 13:47:45
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

CATLER 8012

Příspěvek od pianissimo »

Catler 8012, dostala jsem doporuceni na tento pakovy kavovar od jedne nejmenovane pani, ktera mimo jine, byla i vitezem Mistra Kavy, ma s nim ty nejlepsi zkusenosti, a ted vaham podle par negativnich reakci na tomto foru. Puvodne jsem chtela jit do plne automat. Delonghi anebo Jura, ale mam radeji na kavou kontrolu, mackat jedno tlacitko na pressovaci mi prijde po case nudne:-)
Jenze podle diskuze z lonskeho roku tu byla spousta negativnich reakci a je srovnavan s Cinou.. Pro ty, kdo ho maji, prosim napiste, jak jste spokojeni celkove s timto pristrojem, co se tyka hlucnosti, mleti kavy, kvalitou espressa a take s vyrobou peny. Budu vsem moc vdecna, diky!
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER 8012

Příspěvek od mill »

Zase další nevěřící. Proboha, běžte se na něj podívat do jakéhokoliv superhypermarketu, když nevěříte. Plast od kovu snad poznáte. Není srovnáván s Čínou, je to Čína z linky!!! Ale už jsem se narozčiloval dost, kupte si ho poreferujte.
P.S: Mimochodem, paní, která byla vítězem Mistra kávy, jak říkáte, má na tento kávovar masivní PR ve své knize, tak hádejte, proč ho doporučuje. Catler rve reklamu všude, kde ho napadne, a platí víc než slušně. Ke ode mne Catleru Howgh!!!
Uživatelský avatar
pianissimo
Příspěvky: 15
Registrován: pon 27. čer 2011 13:47:45
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER 8012

Příspěvek od pianissimo »

Nerikam, ze neverim, teprve dnes jsem se doslechla ze existuje neco co se jmenuje Catler..:-) Pak mi , prosim,poradite, ktery z techto dvou pristroju, JURA F50 anebo DeLonghi 23450?? S ohledem na kvalitu kavy, Jura vim, ze umi vyluhovat tak, aby kava zustala naprosto sucha, ale nevim, jak to ma s kvalitou peny, DeLonghi ale snad umi lepsi capuccino? Jenze opravdu nemam oba pristroje vyzkousene.. Do ceho byste sel vy?diky za radu!!
Uživatelský avatar
pianissimo
Příspěvky: 15
Registrován: pon 27. čer 2011 13:47:45
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER 8012

Příspěvek od pianissimo »

a jeste neco, nejhorsi je, ze nevite, komu verit, o testech jsem slysela, ze jsou podplacene, prodavaci jsou zase placeni z provizi... A pak zbyvaji ostatni lide, jenze, jak poznat, kdo tomu opravdu rozumi? to jen tak mimochodem.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: CATLER 8012

Příspěvek od Redmann »

Nikto tu asi nemá oba vami spomínané automaty. Pozrite, čo tu o nich ľudia napísali, prípadne položte otázku v ich vláknach. Problém ale je, že ľudia prídu, pýtajú sa, v lepšom prípade poďakujú a odídu. A svoje skúsenosti už nenapíšu. Obzvlášť v prípade "lacných" kávovarov a pákoviek.
Inak, ak chcete mať kontrolu, tak automat nie je správna voľba. Ale to sa tu už tiež viackrát riešilo. Skúste sa na fóre povŕtať a prečítať čo sa dá.
Hlavne ale neočakávajte, že za vás niekto rozhodne.
Uživatelský avatar
mleitgeb
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: ned 14. zář 2008 19:28:44
bydliště: Jihočeský kraj
kávovar: LelitBianca,MCE Perla 1gr SAE,R.S.,LaPavoni Europic.,Hario
mlýnek: Macap 2xMXD,4xM5D,M5,R. Rocky, Baratza Sette 270wi

Re: CATLER 8012

Příspěvek od mleitgeb »

Rada je vždy těžká, tak jako je již v mnoha jiných, podobných vláknech napsáno, z mnoha důvodů. Hlavní je, že nemáte zkušenosti, ty přijdou s časem, budete-li se chtít kávou zaobírat. Člověk je získává teorií (internet, knihy, kurzy, kamarádská rada) a hlavně praxí, jako ve všem. Praxe je získávána postupně a často to znamená několik bolestných výměn vybavení.
Všichni pokročilejší radí, nekupujte levné "kávovary", protože to je samo o sobě tou zkušeností, získanou mnoha roky a zaplacenou mnoha tisíci. Pokud se chcete s kávou dostat někam dál, zakotvíte u drahého presovače. Je to nezbytné. U drahého mlýnku, u kvalitní a dražší suroviny. I když cena je relativní, věřte.
Dát napoprvé 15tis. za slušný pressovač nebo tou delší cestou, 5tis. za první omyl, pak 9,5tis. za druhý, a pak na to minimum za 15tis., je prostě rozdíl - a to nemluvím o mašině za 35-45tis., na kterou nás tu číhá už dost. Jsou paralely i na další vybavení, o jehož nemalé důležitosti jsou na tomto fóru popsané dlouhé stránky. Berte to jen jako příklad.
Konečné rozhodnutí je na Vás, důležité je si uvědomit, strop svého snažení, nejen finanční. Chci jen jezdit na kole, ale Tour de France už nemusím... Pak se snažte dosáhnout v tomto pomyslném stropu maximální spokojenosti - i za cenu kompromisů. Ale to je na Vás, nikdo Vám s tím nepomůže a neporadí. Je na Vás, zda půjdete cestou objevování maximálního možného a nebo průměru, který mi bohatě stačí.
To je Váš klíč, jen Váš. O všem dalším potřebném je tu již kolem a kolem psáno...
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER 8012

Příspěvek od hnup »

pianissimo píše:o testech jsem slysela, ze jsou podplacene, prodavaci jsou zase placeni z provizi...
Nemusí to byť vždy úmysel, problém môže byť aj (nemusí) inde - tie testy nerobia kvalitní baristi, ale väčšinou nejaký redaktor, ktorý o veci nemá ani páru. Predavač môže byť na tom podobne (predáva kávovar, ktorý videl iba na výstave, ...).
K téme - tento Catler som nevidel, tož nemôžem slúžiť. (Nezdá sa mi tá cena a termoblok, za tú cenu by už asi bol pákový Pavoni alebo Lelit aj s mlynčekom.)
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER 8012

Příspěvek od Seky »

a víte jistě, že chcete pákovku, když už se ve vašem výběru objevil automat?
Na ten Catler se rovnou víte co...
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER 8012

Příspěvek od Jeremy »

Nechci dělat pipisovi reklamu, ale v sekci Kávová inzerce (nabízím) je na prodej pro začátek velmi zajímavá záležitost: Rancilio Silvia s příslušenstvím - 2 PÁKY, KNOCKBOX, ATD.... za 4.499,- A Catler ??... kdybych nebyl v obyváku tak si odplivnu.
Boiler je bojler
Uživatelský avatar
pianissimo
Příspěvky: 15
Registrován: pon 27. čer 2011 13:47:45
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER 8012

Příspěvek od pianissimo »

Dekuji za reakce, chtela jsem ale neco noveho, a chtela jsem vsadit na osvedcene znacky typu Delonghi a Jura, jsem v tomto asi dot konzervativni.. A kdyz, aby to bylo na 100%, takze asi u me zatim vitezi Jura, i kdyz je to automat. Resp ocenuji, ze nabizi vyzkouseni doma, coz take o necem svedci. Takze to vyzkousim a uvidim a pak napisu recenzi:-)
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER 8012

Příspěvek od Jeremy »

Tak to je velká škoda. Osvědčené značky typu Delonghi ?... no nevim nevim. Jedna nevyužitá pákovka od Delonghi mi už půl roku leží ve skříni, jelikož udělat na ní espresso je nadlidský výkon a přestalo mě to bavit. Automat Delonghi máme v práci a žádná hitparáda to teda není. Možná vyšší řady. Jura, to by mohlo býl lepší, ale vyzkoušení doma nesvědčí o ničem jiném než o dobrém marketingu a tahu na branku. (když ptáčka chytají, pěkně mu zpívají) Tyto společnosti nezajímá káva, ale především Bussines. Asi jsem více konzervativní než Vy :grin:
Boiler je bojler
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: CATLER 8012

Příspěvek od Redmann »

Ja si myslím, že ak automat, tak Jura by mohla byť dobrá voľba.
Aj keď ja by som napriek tomu stále odporúčal radšej pákovku a mlynček...
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER 8012

Příspěvek od Marcela »

Já jsem také asi před půl rokem ,řešila tento problém zbožně jsem si prohlížela v Makru Catlera . Doma již dříve jsem měla levné pákovky AEG jedna za tři druhá za šest tisíc / i když jsem měla rok praxe na profesionálním přístroji o espressu jsem se dozvěděla více až tady od vás ./ Pak jsem si objednala Delonghi 3000 automat ten jsem měla 4 roky bez problémů. Po přečtení názorů tady na foru jsem si objednala Rancilio Silvii , mlýnek Rocky a jsem moc spokojená . Pokud máte ráda opravdové espresso bez mléka a cukru tak to se pozná jedině na pákovce a čerstvě pražené , namleté kávě. Jestli chcete pohodlíčko a kávu mít rychle připravenou tak je tu automat . Já mám již důchod tak nikam nespěchám tak přípravě dám ten čas. I když návštěvy co mi chodí se diví ,že automat byl pohodlnější , navíc kávu sladí , někdo dává i mléko tak si občas říkám , že bych jim mohla dělat rozpustnou a bylo by to na stejno. Spávné espresso si dělám jen pro sebe z kávy Primacafé a jiné mi už nechutná ani nikde v restauraci . Včera byla vzácná vyjímka cukrarna Venezia , ale k té mám jiný vztah možná to bylo tím. Ale jak tady chlapci píšou rozhodnutí je na Vás !Marcela :ucta:
Uživatelský avatar
pianissimo
Příspěvky: 15
Registrován: pon 27. čer 2011 13:47:45
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER 8012 , místo Catlera nakonec vyhrala JURA

Příspěvek od pianissimo »

tak nakonec jsem se nechala od Catlera odradit a poridila si JURU serii ENA a jsem moc spokojena, tedy s espressem, nikoliv s kvalitou peny !!! Neni to mikropena, ale jak tu nekdo pouzil vyraz, pripomina mi to penu do koupele:-(( Zkratka nad rucni "smrdlac" tzv rychloslehac za par korun neni:-( jen je to pracnejsi, zkousim objednavat automaticky zpenovac mleka, snad to bude lepsi...
Uživatelský avatar
Galina
pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 14. črc 2011 14:01:50
bydliště: Plzeň
kávovar: Catler ES 4050
mlýnek: Gaggia MDF

Re: CATLER 8012 , místo Catlera nakonec vyhrala JURA

Příspěvek od Galina »

Piji denně espresso u dcery z Jura Ena 7, pořád lepší než rozpustné nespresso. Taky se jí nedaříla jemná mléčná pěna, přístroj má 14 dní. Teď nechá mléčnou pěnu stékat po okraji nádobky a pěna je slušná, dokonce je mnohdy lepší než na moji pákovce Gaggii New Baby Class. Po nechutném rozpustném nespressu jsou mladí nadšení. A co teprve, až zkusí do Jury dát kávu z primacafe ! Ale jdu na ně pomalu, mladí jsou rodičům v dospělosti nedůvěřiví. Juru jsem jim koupila, abych nemusela u nich pít rozpustnou kávu, hlídám u nich vnoučata. Pákovku by nezvládali, nejsou trpěliví. Tak ať nám Jura Ena šlape tak, jak ji prezentují ! Dali na ni 3 roky záruku.
Uživatelský avatar
duri
Příspěvky: 7
Registrován: úte 25. lis 2008 8:55:37
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER 8012

Příspěvek od duri »

Vlastnil jsem nejlevnější variantu pákového pressa, protože jsem nevěděl, zda mě vůbec osloví. Oslovilo. ale peněz nebylo, takže jsem se dočkal až loňské vánoce dárku v podobě Catler 8012. Vypadá dobře. Má i integrovaný mlýnek. dokonce DVD s instruktážním filmem.
První dojmy byly dobré, zakoupil jsem svou oblíbenou kávu a začal experimentovat. Hrubost mletí, jak utlačit atd. Získal jsem grif jak udělat super pěnu a taky návštěvám káva chutnala. Takže spokojenost. Ne na dlouho. Po cca měsíci přestal ukazovat tlakoměr. ale jinak to na funkci nic nezměnilo. Ale je to nové a má to být v pořádku - takže reklamace. Po vyřízení jsem pro kávovar jel a neodvezl si ho, byla rozbitá nádržka na vodu, jó ti přepravci! Ale za to výrobek nemůže. Už mi volali, že je nádržka nová (i s novým vodním filtrem). Zitra pro to jedu, už se nesmírně těším na presso!!!

P.S. Pil jsem kávu z několika automatů, bez pěny, kyselou jak šťovík. A že to byly Jura, DeLonghi, a bůhví jaký renomovaný výrobce! Každému co jeho jest!!!
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER 8012

Příspěvek od Seky »

A co myslíte že v těch automatech bylo za surovinu?!? Kdy už lidi pochopí, že z ho.na bič neupletou???
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“