Výběr automatu do 10000Kč

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Výběr automatu do 10000Kč

Příspěvek od Kynio »

Zdravím,

omlouvám se za založení tématu s dalším výběrem automatu, ale ostatní jsou už přes rok stará.
Rozhodl jsem se zainvestovat do autmatu, místo pákového, kde bych asi neměl chuť na mletí kávy, pěchování atd. Chci prostě zmáčknout tlačítko a mít dobrý kafe. Do dnes piju instant, dražší edice nescafe gold, občas carte noiare atd. V restauracích mi děsně chutná cappuccino, ale i esspreso s mlíkem. Chci si takový kafe dělat doma sám. Instant mi už nejede..

Požaduji mlýnek na kávu, parní trysku, spolehlivost a dostupný servis.

Vyhlídnutý mám následující:

delonghi esam 4200 9399Kč
delonghi esam 3000 8990Kč
delonghi esam 2200 8990Kč

SAECO Odea Giro Plus 9310Kč

Nedaří se mi přijít na to, jakej je vlastně rozdíl mezi jednotlivýma delonghi, krom vzhledu, nikde pořádný specifikace ke srovnání nenacházím. Co jsem tak vytušil je například mletí kávy kovem, namísto kamenů. V tomhle třeba vítězí Seaco. Automat bude použit denně na asi 2 kávy, možná někdy vůbec, někdy třeba 5 :)
Je v tuhle chvíli ještě jiná možnost, než mnou zmíněný automaty? Který z nich mám vybrat? Opravdu si nejsem jistý :(

Děkuji mockrát za pomoc
Uživatelský avatar
Lucifer
Příspěvky: 47
Registrován: pát 24. pro 2010 21:58:03
bydliště: Thomadorf a.k.a. Tettercity
kávovar:
mlýnek:

Re: Výběr automatu do 10000Kč

Příspěvek od Lucifer »

Ja v tom mam teda prd co radit, ale pred par dni jsme stastnou nahodou koupili ECAM 23.420 za nejakych 11600 (Datart v C.B. - oficialne na webu to maj drazsi) - to mi uz neprijde o moc vic nez 10k, a zatim bych rekl ze to byla dobra koupe. Jde rozumne volit velikost kafe (vcetne "vlastniho"), jeho "silu", nastavit mlynek i teplotu. Dobre udelane jednoduche ovladani s displayem v cestine. Jaky je rozdil proti nizsim modelum netusim, ale subjektivne byl z nej tak nejak lepsi dojem - proto jsme chteli tenhle. :)

Kód: Vybrat vše

http://www.delonghi.com/cz_cs/family/superautomatic/
- tady jde jednotlive typy porovnat
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Výběr automatu do 10000Kč

Příspěvek od Kynio »

ta částka 10 000kč je opravdu nejvíc co jsem ochotnej dát. Není to proto, že bych je neměl, ale už tam nevidím žádný výhody odpovídající navýšení ceny. Nejsem znalec kávy, jen ji mám rád a věřím, že by mě uspokojil i pákovej za 1000Kč. Jenže je tu ta páka, experimentování se stlačením, množstvím atd, to mě prostě nebere. Proto raději automat.

Potřeboval bych spíš vědět jaký jsou mezi nima rozdíly, nikde se člověk nedočte pořádných parametrů :-/
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Výběr automatu do 10000Kč

Příspěvek od Redmann »

Podľa všetkého tu na fóre nie je žiadny predajca DeLonghi automatov a doma asi nikto všetyk modely nemá. Skúste napísať českému dovozcovi, snáď odpíšu niečo rozumné. A bolo by super, keby ste to sem potom zavesili, nech sa poučia aj ostatní. Teda ak sa vám podarí niečo zistiť...
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Výběr automatu do 10000Kč

Příspěvek od Kynio »

napsal jsem do pár shopů, snad brzo odpoví. Možná se ještě rozhodnu pro Saeco Odea Go II a zakoupím ho přímo v seaco-online. Připlacení pár stovek za jistotu plné záruky se vyplatí.
Přece jen mlecí kameny jsou lepší, spousta lidí to potvrzuje..
Uživatelský avatar
Lucifer
Příspěvky: 47
Registrován: pát 24. pro 2010 21:58:03
bydliště: Thomadorf a.k.a. Tettercity
kávovar:
mlýnek:

Re: Výběr automatu do 10000Kč

Příspěvek od Lucifer »

Kynio píše: Není to proto, že bych je neměl, ale už tam nevidím žádný výhody odpovídající navýšení ceny.
no, v tomhle hodne opatrne, muze byt zasadni rozdil treba v pouzitych materialech a zpracovani, zivotnosti...atd. Netvrdim ze to plati zrovna v tomhle pripade, ale - nezalezi jen na funkcich, ale i na tom jak a z ceho je to vyrobene. ;)
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Výběr automatu do 10000Kč

Příspěvek od zdenok »

Vidím to zase bohužiaľ na nepoučiteľného "kávičkára", ktorý nechcel strácať čas hľadaním informácií pre a proti automatom na tomto fóre a rozdieloch medzi lacnými čínskymi brandovanými šrotmi a poctivími výrobkami z overených materiálov, ktoré niečo stoja. Myslím, že u automatov platí viac ako inde poučenie o lacných kávovaroch vzhľadom k väčšej zložitosti prístrojov a teda nemyslím na vonkajšok zariadenia ale na jeho ústrojenstvo.
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Výběr automatu do 10000Kč

Příspěvek od Kynio »

těch informací tu zase tolik není, většina je jenom o zkušenosti jednoho člověka s prvním automatem, to mi nic neřekne. Já si ho taky budu chválit po koupi ať už to bude cokoliv. Kafe mi udělá a o to mi jde. Pokud se podělá , opraví mi ho, mám záruku.

Ohledně fóra, zkušenější tu, kteří by i něco věděli k danýmu výběru, raději odkážou na tlačítko hledat, než aby napsali 3 řádky co si o tom myslí.

Víc jak 10 000 prostě nedám, proto jsem jen žádal o popsání rozdílů, popřípadě radu kterej automat na svou cenu není špatnej. Neházet všechny maty do 10000 do jednoho pytle. Samozřejmě, že hledám zde na fóru, ale neptal bych se, kdyby mi příspěvky něco přinesly..

Nejsem zase tolik náročnej, abych potřeboval profi automat, stačí mi základní, bez nahřívání šálků, ten propláchnu horkou vodou a jsem na tom stejně, bez nastavení časování, bez paměti k uložení vel. káv atd. Jsem člověk kterýmu i levná věc vydrží dlouho, nejsem náročnej...

Co třeba i ten krups? KRUPS EA 8050 PE V mall.cz je za celkem dobrou cenu..
Uživatelský avatar
mleitgeb
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: ned 14. zář 2008 19:28:44
bydliště: Jihočeský kraj
kávovar: LelitBianca,MCE Perla 1gr SAE,R.S.,LaPavoni Europic.,Hario
mlýnek: Macap 2xMXD,4xM5D,M5,R. Rocky, Baratza Sette 270wi

Re: Výběr automatu do 10000Kč

Příspěvek od mleitgeb »

Nemám mnoho zkušeností s automaty, máme jeden v práci, levný Siemens, známá má v hospodě Juru přesně z opačného cenového spektra.
Osobně si myslím, možná to není pravda, že mezi nimi v jádru není žádný rozdíl. Ve výsledném pressu. Ano, dražší má více kovových ozdob, ano, umí lépe a třeba sám udělat mléko/pěnu, ano, má možná použité trochu lepší materiály, tedy možná vydrží déle (doma při 2 kávách denně?), ale jádro, princip, jak dělá to pseudopresso je stejný, výsledek je velmi podobný. Více záleží na kávě jakou tam dáte. Určitě dražší kávovar bude mít lepší mlýnek, půjde více nastavovat, atd., ale poznáte to? Myslím si, že ne.
Poznáte, jestli tam dáte strašný kafe, pak tedy máte štrašný presso, když ale dáváme v práci čerstvě pražené, tak je uspokojivé. Doslova Uspokojivé. Doma z páky je ale výborné.
Proto si kupte jaký se vám líbí, nechtějte rady, nemá to cenu, je to stejné. Chtějte pouze zkušenosti s daným přístrojem, pokud ho tu někdo má.
Jen k tomu Krupsu, u nějakých minulých typů v dTestu našli - teď možná spekuluju - nikl, který se v malém množství - ještě v normě - uvolňoval z ohřívače do vody. Není vhodné pro alergiky. Prý. Já si myslím, není vhodné pro nikoho.
Takže nejste-li náročný, je v tomto slova smyslu úplně jedno co koupíte.
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Výběr automatu do 10000Kč

Příspěvek od Kynio »

Moje řeč :)


Jen by mě zajímala ještě jedna věc. Všude na videích vidím co leze za espresso z automatů, vše je bez té úžasné cremy, všude jen černý kafe s asi půl mm vrstvou napěněnýho cosi.. Automat nedokáže udělat cm cremu na kterou si mlíkem nakreslím "svůj portrét"? :)

bude dost záležet na hrubosti mletí, že?
Uživatelský avatar
maco
Příspěvky: 45
Registrován: ned 11. dub 2010 22:41:18
bydliště: Beroun
kávovar:
mlýnek:

Re: Výběr automatu do 10000Kč

Příspěvek od maco »

Pokud budete mít kvalitní kávu tak Vám cremu udělá i pákovka za 4k ( otázka je jak dlouho ), s automatem mám zkušenost že ani 20k nezaručuje dobrý výsledek. Obojí osobně vyzkoušeno.
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Výběr automatu do 10000Kč

Příspěvek od mill »

to Konio: máte pravdu, automat neudělá klasickou cremu, protože nepracuje jako klasická espresso mašina s nepřetlakovými miskami, ale cremu pouze simuluje. Pokud chcete kvalitní cremu a kvalitní espresso, nezbude, než se vzdát představy, že se vše udělá jedním zmáčknutím vypínače. Trváte-li na automatu, musíte slevit z kvalitní extrakce kávy, ať tam nasypete cokoliv. Jistě, spoustě lidí káva z automatu chutná, ani já se jí nebráním, když není vyhnutí, ale ani nejlepší a nejdražší automat neudělá nikdy espresso tak, jako pákovka s nepřetlakovou miskou a mlýnkem.
Ohledně levných automatů zde toho bylo napsáno habaděj, ale asi nemá cenu vás přesvědčovat ;) Pouze na okraj, dražší automaty od firem, které kávovary vyrábějí a navrhují, nikoliv nakupují na čínských pásech, se neliší ani tak množstvím programů, ale zejména použitými kvalitními materiály na místech, kde je jich zapotřebí.
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Výběr automatu do 10000Kč

Příspěvek od Kynio »

Už teď vím, že příprava kávy v pákovým espressu by mě bavila asi 14 dní, max 3 týdny. Tak jako tomu bylo objednání kávy z primacafe a vaření v džezvě. Chystání, umývání, nahřívání atd atd..asi to není nic pro mě :) raději si do šroubku rozeberu kolo a dám zase do kupy, protože je to můj koníček a baví mě to.
Budu muset obětovat super cremu a častěji si dělat cappuccino se skořicí :)
Na rady zde koupím automat co mi padne do oka..

jen stále nedokážu rozluštit jednotlivý automaty od delonghi..ty jejich označení je prostě šílenost!

prostě nechápu rozdíly mezi 2200,3000,3200,4000 a 4200. Všechny mají jen jinej vzhled a ceny jsou srovnatelný...
Naposledy upravil(a) Kynio dne pon 10. říj 2011 19:22:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mleitgeb
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: ned 14. zář 2008 19:28:44
bydliště: Jihočeský kraj
kávovar: LelitBianca,MCE Perla 1gr SAE,R.S.,LaPavoni Europic.,Hario
mlýnek: Macap 2xMXD,4xM5D,M5,R. Rocky, Baratza Sette 270wi

Re: Výběr automatu do 10000Kč

Příspěvek od mleitgeb »

Cappuccino se skořicí ??!! Uf. No comment.
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: Výběr automatu do 10000Kč

Příspěvek od ringo »

Kynio píše:...raději si do šroubku rozeberu kolo a dám zase do kupy, protože je to můj koníček a baví mě to...
Neberte to osobně, ale vy nechcete zjistit, jaký je mezi kávovary rozdíl, vy chcete potvrdit, že kávovar za 10 k je téměř stejný jako za 20, protože zvenku vypadá podobně.
Možná tomu tak u některých typů je, ale zrovna DeLonghi za cca 10 000 jsme měli v práci asi rok. Dělal max 8 káv týdně, přesto byl v opravě 5x, vždy měněna celá skupina. Po roce vypršela záruka, oprava kávovaru se blížila ceně nového, tak jsme jej rozebrali sami. Pokud si myslíte, že si na takové plastové hračce něco opravítě, tak jste vedle. Jsem vzděláním strojař, tedy žádné kopyto, myslím ale, že plastové rozvody, plastové rychlospojky a na každé skupině plastové sváry či v epoxidu zalité součástky neopraví nikdo, což je ostatně účel.
Když se podíváte do pajšlu kávovaru za 30 000, najdete uvnitř zpravidla měď, mosaz, nerez, a hlavně rozebiratelné spoje. V tom by měl být ten hlavní rozdíl, ne v počtu funkcí. Slušným kompromisem může být repasovaný kvalitní kávovar se zárukou, který za tuto cenu koupíte. Nicméně, pokud vám to nikdo nevymluví, nezbývá, než se přesvědčit sám.
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Výběr automatu do 10000Kč

Příspěvek od Kynio »

Nikde jsem nemluvil o kávovaru za 20000Kč! Co s tím pořád máte? Nikde netvrdím, že v matu za 10 000 a 20 000 nebude rozdíl a ani to nechci slyšet.
Nejsem blbej a vím v čem hlavně spočívá rozdíl v ceně u danýho výrobku. Ptám se tu na konkrétní modely a rozdíl mezi nimi : VE STEJNÉ CENOVÉ KATEGORII. Nezajímá mě, že v matu na 20 000 budu mít hromadu mosazi, mědi a chromu - já to nepotřebuju.
Připadá mi to úplně stejný, jako když si někdo koupí auto za milion a směje se ostatním, jaký mají šmejdy, nic nevydrží, budou stále v servise, vše je plast, bakelit atd, že si to vůbec kupují.
Na automat bude 2 roky záruka, tak co řešit? Ani u matu za 20 000 nemáte jistotu, že vydrží déle, jak 2 roky..
Uživatelský avatar
rastino7
více pokročilý
Příspěvky: 130
Registrován: stř 20. říj 2010 11:44:03
bydliště: Nitra
kávovar:
mlýnek:

Re: Výběr automatu do 10000Kč

Příspěvek od rastino7 »

preco si neskusite kupit nieco v zachovalom stave, z vyssej triedy automatov(este so zarukou), ked chcete automat(tak ako som vam poslal ukazku mojho), nech vyskusate o com to je a usetrite mozno polovicu ceny...
Naposledy upravil(a) rastino7 dne pon 10. říj 2011 20:47:12, celkem upraveno 1 x.
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Výběr automatu do 10000Kč

Příspěvek od mill »

Hmmmm......
Asi nemá moc smyslu k tomu něco dodávat, vše je jasné. Ostatně všichni, kdo se vám snaží poradit, to dělají dobrovolně, a pokud vás rady těch, kteří o kávovarech něco ví ,nezajímají, tak proč se vlastně ptáte? Informace, které po nás chcete, si můžete při troše práce zjistit na stránkách výrobců. Dál z mé strany bez komentáře.....
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Výběr automatu do 10000Kč

Příspěvek od bouncer »

Já myslím, že ani DeLonghi neví, jaký je mezi těmi ESAMy rozdíl - prostě jim z číny poslali jiný kousek, tak na to nalepili jiný číslo ;-) Imho se odvolávat na 2letou záruku je blbost. Já investovat 10tisíc, tak chci větší životnost a hlavně nechci za svoje peníze trávit čas reklamacemi.

Myslím, že rad jste tu dostal hodně a všichni se shodneme, že žádný dealer DeLonghi sem nechodí. Automaty nemusím, ale vcelku nic proti nim nemám (já se zase bojím šáhnout na kolo, ale s pákovku si dokážu vyhrát dlouho) - ale když bych hledal, tak něco kvalitnějšího, s tímto cenovým stropem tedy nějaký starší/repasovaný/udržovaný, u kterého si hlavně zajistím, že budu mít po ruce kvalitní servis. To je tuším u automatů celkem důležité hledisko - mít to kde servisovat (nemyslím záruční opravy, ale běžnou provozovou údržbu).
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Výběr automatu do 10000Kč

Příspěvek od primacafe »

Přesně tak bych to viděl taky.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“