espressovač s E61 ,nerez boiler a rotační pumpou

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
pablocz
Příspěvky: 7
Registrován: stř 18. led 2012 0:04:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

espressovač s E61 ,nerez boiler a rotační pumpou

Příspěvek od pablocz »

ahoj všem,

prosím o konzultaci či radu.

žena mě překecala na espresovač, tak jsem pročetl kde co a po odprostění se od hraček a automatů jsem se rozhodl jít do pákovky, prakticky skoro profi. aspoň bude mít radost , že taky něco "dělám".
v podstatě mě z těch všech rad a doporučení vylezla mašina, která by měla být s profi pákou E61, nerez bojler, rotační pumpa bude dražší, ale pro domácí použití prakticky nezničitelná. počítám s přímým napojením na vodu a odpad (na vstupu bude filtrace vody a změkčovač samozřejmě).

Našel jsem ISOMAC TEA s nerez bojlerem, ale má v sobě vibrační pumpu, dá se to vyměnit za rotačku? máte s tím někdo zkušenosti. nebo znáte jinou značku s nerez boilerem (nenašel jsem).

Je taková mašina k dispozici a ještě ke všemu za rozumný peníze, nebo jsem si nakonfiguroval nesehnatélium a budu muset někde provést změnu. S rozpočtem jsem se smířil, že se přešvihne přes 1000eur, jde o to jak moc.

díky za tipy.
Pavel
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: espressovač s E61 ,nerez boiler a rotační pumpou

Příspěvek od ringo »

Až se při domácím použití opotřebením poškodí vibrační čerpadlo na Isomatic Tea, dejte prosím vědět mým vnoučatům.
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: espressovač s E61 ,nerez boiler a rotační pumpou

Příspěvek od zdenok »

pablocz píše:s profi pákou E61, nerez bojler, rotační pumpa bude dražší, ale pro domácí použití prakticky nezničitelná.
prečo nerez boiler? mosadzný je rovnako kvalitný... :?:
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
Lukin
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: pát 09. led 2009 22:08:37
bydliště: Přerov
kávovar:
mlýnek:

Re: espressovač s E61 ,nerez boiler a rotační pumpou

Příspěvek od Lukin »

Mám úplně stejný problém. Řešení je Quickmill Vetrano:

Kód: Vybrat vše

http://www.espressocoffeeshop.com/store/product506.html
Já si udělal srovnání Isomac Tea vs. Quickmill Vetrano a vzal bych radši Isomac.
Rotační čerpadlo se dá oželet, na kávě to poznat nepůjde. Chybějící napojení na odpad zamrzí, hlavně když ho má člověk nachystané, ale než kvůli tomu dávat 650 eur navíc, to budu radši vylívat "šuplík".

No a pak je tu vzhled, což je věc vkusu. Mně se osobně víc líbí Isomac. Navíc má nerezový bojler který chcete (měděný je ale taky dobrý).
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: espressovač s E61 ,nerez boiler a rotační pumpou

Příspěvek od pedro13 »

ringo píše:Až se při domácím použití opotřebením poškodí vibrační čerpadlo na Isomatic Tea, dejte prosím vědět mým vnoučatům.
Něco v tom smyslu jsem chtěl napsat už v noci když jsem to tu četl 8-)
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
pablocz
Příspěvky: 7
Registrován: stř 18. led 2012 0:04:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: espressovač s E61 ,nerez boiler a rotační pumpou

Příspěvek od pablocz »

díky za postřehy.

to Ringo: na tomto foru se píše, že vibrační čerpadlo potřebuje na 1min. provozu 2min. odpočívat aby byla zachována dlouhodá spolehlivá funkce, z toho mi plyne, že budu-li chtít udělat 10shotů za sebou ,tak budu celkem čekat. jasně pokud bych dělal 1-2 presa tak to ani neřeším ,ale když se sejde společnost a u nás to bývá i 20lidí tak mi to nebude stačit. tak proto ta rotačka. dost na tom že budu dělat DJ u jednopáky a mlýnku. takže čekání a navíc větší zatížení.


to zdenok: asi překlep, mylsel jsi měděný. to se tu taky rozebíralo, pokud je dodržená norma u obojího, neměl by být problém. isomac přešel na nerez, možná cenové důvody. jinak je to samozřejmě jeden z parametrů , kde se dá udělat kompromis. a pak tu je celá plejáda zástupců i za rozumnou cenu.

to lukin: taky jsem na to koukal, ale našel jsem s rotačkou a měďeným bojlerem bezzeru miticu top asi za 1500eur.

jste si fakt jistí tou vibrační pumpou, že fakt vydrží. všechno se jednou podělá. Neříkám, že je špatná, to by se nedávala do profi mašin¨, našel jsem ji i ve stroji za 3000EUR.
pokud mi bude ta vibračka stačit, aspoň zbude na lepší mlýnek. :))
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: espressovač s E61 ,nerez boiler a rotační pumpou

Příspěvek od ringo »

2 pablocz: I při nárazovkách s 10 shoty vydrží vibrační čerpadlo kvalitního kávovaru drahně let. A pokud čerpadlo po létech odejde, tak na Isomatic jej i po deseti i více letech seženete za únosnou cenu.
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Uživatelský avatar
kubad
více pokročilý
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 17. lis 2011 21:43:44
bydliště:
kávovar: Rocket Cellini Evoluzione V2
mlýnek: Fiorenzato F4E Nano

Re: espressovač s E61 ,nerez boiler a rotační pumpou

Příspěvek od kubad »

ona ta mezera mezi shotama bude vcelku dostatečně dlouhá, takže bych se nebál.
tak sem do toho spadl taky :D
Uživatelský avatar
pablocz
Příspěvky: 7
Registrován: stř 18. led 2012 0:04:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: espressovač s E61 ,nerez boiler a rotační pumpou

Příspěvek od pablocz »

díky, liší se výrobci těch čerpadel? našel jsem převážně ULKA modely.
Zkusím vybrat pár modelů ještě s měďeným bojlerem a přímým napojením na vodu a pak se ozvu co mi doporučíte ze zkušeností.
Uživatelský avatar
Avenger
Příspěvky: 22
Registrován: ned 24. dub 2011 15:14:31
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: espressovač s E61 ,nerez boiler a rotační pumpou

Příspěvek od Avenger »

Já pořídil tento s vibrační (ulka) pumpou:

Kód: Vybrat vše

http://www.casabarista.nl/espresso-coffee-equipment/espresso-machine-coffee-grinder-expobar-bezzera-isomac-macap/expobar-brewtus-iv-espresso-machine-barista-coffee/
Je to taky v tvé cenové relaci a mají variantu i s rotační pumpou. Bojlery jsou měděné.
Já jsem zatím naprosto spokojen.
Naposledy upravil(a) Avenger dne stř 18. led 2012 19:30:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: espressovač s E61 ,nerez boiler a rotační pumpou

Příspěvek od primacafe »

pablocz píše:......jste si fakt jistí tou vibrační pumpou, že fakt vydrží. všechno se jednou podělá. ........
všechno se jednou podělá a pak si za stejný peníze co by stálo rotační čerpalo, pořídíte 6 vibračních do zásoby.

Běžně děláme i 10 espress za sebou a nikdy jsem se netrápil tím, že bych měl čekat aby si čerpadlo odpočinulo.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
pablocz
Příspěvky: 7
Registrován: stř 18. led 2012 0:04:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: espressovač s E61 ,nerez boiler a rotační pumpou

Příspěvek od pablocz »

tak jsem pobrouzdal webík a našel horké kandidáty:

Isomac TEA - asi cena/výkon fakt dobrý stroj. dá se napojit napřímo. (ca 890-1200eur) záleží na variantě který se vezme
Vibiemme domobar super - moooc pěkná mašinka, ale v podstatě totéž ale o 300Eur dražší.
Expobar LEVA - je to v cenové hladině jako TEA a má to z výroby přímé připojení (kulantní cena 999,-eur)

s rotačkou a přímým připojením jsem nalezl

Bezzera Giulia R je to za 1345eur , akorát tuhle značku neznám a vyrábí to i OEM s označením 2ELLE.
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: espressovač s E61 ,nerez boiler a rotační pumpou

Příspěvek od mill »

Taky si přihodím

Kód: Vybrat vše

http://www.rocket-espresso.it/
Až budu měnit kávovar, tak nejspíš za něco od nich, ale pár let ještě Silvinka vydrží.
Jo, rotační čerpadlo je tišší, než vibrační, má-li to pro vás nějaký význam. Mělo by mít lineárnější nástup tlaku, ale to je naprostá prkotina i pro normální provoz v kavárně, natož na doma. Asi bych ušetřené peníze za čerpadlo raději vrazil do špičkového mlýnku.
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: espressovač s E61 ,nerez boiler a rotační pumpou

Příspěvek od zdenok »

pablocz píše: to zdenok: asi překlep, mylsel jsi měděný.
nie nepomýlil som sa, aj boiler býva mosadzný
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
kika
více pokročilý
Příspěvky: 113
Registrován: pát 14. říj 2011 15:48:51
bydliště: Nitra
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Rancilio Rocky SD

Re: espressovač s E61 ,nerez boiler a rotační pumpou

Příspěvek od kika »

napr. Rancilio Silvia má boiler z mosadze
Uživatelský avatar
Lukin
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: pát 09. led 2009 22:08:37
bydliště: Přerov
kávovar:
mlýnek:

Re: espressovač s E61 ,nerez boiler a rotační pumpou

Příspěvek od Lukin »

mill píše:Taky si přihodím

Kód: Vybrat vše

http://www.rocket-espresso.it/
Až budu měnit kávovar, tak nejspíš za něco od nich, ale pár let ještě Silvinka vydrží....
Dík za tip. Dělají fakt krásný kávovary. Teď by to ještě chtělo luxusní kuchyň aby to ladilo :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
pablocz
Příspěvky: 7
Registrován: stř 18. led 2012 0:04:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: espressovač s E61 ,nerez boiler a rotační pumpou

Příspěvek od pablocz »

jojo, koukám po nich ,ale mám teď zajímavý tip od známého, nabízí mi Bezzera značku, prý to i doveze. znáte to někdo?
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: espressovač s E61 ,nerez boiler a rotační pumpou

Příspěvek od Jeremy »

Tu druhou fotku od vrchu co uvádí Lukin ve svém příspěvku mám doma i v práci na PC jako pozadí. Nevím jestli jsem fetišista, ale někdy se přistihnu jak na ni několik minut jen koukám, koukám a koukám. Jen škoda, že není pár fotek v tomto duchu i ze vnitř.
Boiler je bojler
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“