La Marzocco GS3 + Macap M5D

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
vilose
více pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: stř 23. lis 2011 18:40:39
bydliště:
kávovar: Bezzera Unica, LaPavoni Europiccola, Faema Family
mlýnek: Mazzer Super Jolly, Fiorenzato T80

Re: La Marzocco GS3 + Macap M5D

Příspěvek od vilose »

2Mikrotom:
Mám za sebou prvú etapu zdôvodňovania potreby tohoto stroja v rodine.
Obyčajne musím čakať, kým sa niečo pokazí, potom využiť, či zneužiť príležitosť.
Splnenie podmienok, ktorými je to podmienené mi bude trvať ešte možno pol roka.
...A rád dám ochutnat či ukážu v praxi, pokud se někdo ze zdejších pacientů mihne kolem Strahova.
Beriem tvoju ponuku vážne, okolo Strahova sa niekedy určite mihnem.

Chcel by som dať do pozornosti ešte jednu podobnú alternatívu.
Tou je La Marzocco Shot Brewer:
Obrázek
Druhý boiler je pre mňa nedôležitý, teplé mlieko nemusím. Cenove to vychádza podstatne priaznivejšie, navyše by tu mala byť úplná kontrola tlaku.
Uživatelský avatar
Mikrotom
Příspěvky: 28
Registrován: ned 28. srp 2011 15:11:22
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Marzocco GS3 + Macap M5D

Příspěvek od Mikrotom »

Držím palce, ať prosadíš svou :lol:

O té verzi bez boileru na páru jsem slyšel. LM ji plánovalo, ale nevím, zda už je v produkci? A koukám, že má i manuální páku. Prostě paráda!

Ohledně Strahova napiš event. PM. Na mlýnku mívám zrna z Doubleshotu, občas z Café Lounge a jednodruhovou arabiku z Timoru, praženou na otevřeném ohni.
Uživatelský avatar
J.J.
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 25. srp 2011 11:31:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Marzocco GS3 + Macap M5D

Příspěvek od J.J. »

Ona i GS3 se dá pořídit s hlavou "Strada" - v podstatě jediný rozdíl je v manometru a v umístění spínače čerpadla. U klasické GS3 paddle je k řádné funkci preinfuze nutné připojení na vodovodní řád kvůli alespoň nějakému tlaku, u Strada paddle se čerpadlo sepne před otevřením ventilu a tlak pro preinfuzi je potřeba "regulovat" ručně pomocí paddlu a manometru na něm. Výrobce dodávku této varianty nijak neinzeruje, český dovozce o takové možnosti taky nevěděl. Popis jsem našel na webu rakouského zástupce La Marzocca. Po krátké konzultaci mi u "coffeesource" byli schopni také nabídnout a dodat za což jim děkuji.
GS3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
vilose
více pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: stř 23. lis 2011 18:40:39
bydliště:
kávovar: Bezzera Unica, LaPavoni Europiccola, Faema Family
mlýnek: Mazzer Super Jolly, Fiorenzato T80

Re: La Marzocco GS3 + Macap M5D

Příspěvek od vilose »

Poznám neoficiálnu úpravu GS/3 paddle na možnosť úplnej profilácie tlaku. Týka sa to hlavne úpravy okolo mikrospínača, nevedel som, že existuje aj oficiálna verzia.

Najlepšiu možnosť profilácie tlaku umožňuje aj tak moja verná Europiccola. Kvalita espressa z nej z nej v ničom nezaostáva za LM.
Alebo naopak - najpodobnejšu chuť kávy, ako z Europiccoly som pozoroval na strojoch LM, z veľkej miery chuťové vlastnosti kávy ovplyvňujú vlastnosti mlynčeka, v tom prípade toho istého.
Uživatelský avatar
Mikrotom
Příspěvky: 28
Registrován: ned 28. srp 2011 15:11:22
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Marzocco GS3 + Macap M5D

Příspěvek od Mikrotom »

J.J. píše:Výrobce dodávku této varianty nijak neinzeruje, český dovozce o takové možnosti taky nevěděl. Popis jsem našel na webu rakouského zástupce La Marzocca. Po krátké konzultaci mi u "coffeesource" byli schopni také nabídnout a dodat za což jim děkuji.
Gratuluji k super mašince! Já tu svou proháním již 3/4 roku a zatím jsem náramně spokojen :ucta:
Uživatelský avatar
Dlabka
Příspěvky: 25
Registrován: pon 22. srp 2011 10:07:33
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Marzocco GS3 + Macap M5D

Příspěvek od Dlabka »

Dnes jsem v Coffeesource zase na LM GS3 slintal a obdivoval výslednou kávu. Na všech E61 co jsem zatím vyzkoušel jsem o několik kroků pozadu. Nevím, zda jsem limitován kávovary, mlýnky či způsobem přípravy.... ale snad se jednou posunu.

Jinak grauluji ke krásnému stroji. Naštěstí je o trochu přerostlejší, než běžné 1gr kávovary a na linku se mi nevejde
Uživatelský avatar
Mikrotom
Příspěvky: 28
Registrován: ned 28. srp 2011 15:11:22
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Marzocco GS3 + Macap M5D

Příspěvek od Mikrotom »

Ahoj pacienti, po delší době jsem přiběhl k našemu původnímu vláknu :)
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“