La Nuova Era CUADRA A007 vs. Lelit PL60T

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Poly
Příspěvky: 21
Registrován: stř 31. bře 2010 19:40:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

La Nuova Era CUADRA A007 vs. Lelit PL60T

Příspěvek od Poly »

Dobrý den, nedávno jsem zde pokládal trochu rozporuplnou otázku ohledně nového kávovaru do 20 šálků denně a trochu jsem si ujasnil, jaký výsledek na konci procesu chci, a proto jsem zcela vyloučil automat. Po čtení, čtení a čtení jsem nalezl 2, možná 3 vhodné kandidáty. Prvním z nich je LELIT PL60T a druhým La Nuova Era CUADRA A007. Bohužel nemám šanci tyhle výrobky vidět a nějak je podrobně okouknout, takže jsem odkázán na videa, popisky a nějaké recenze. Může mi někdo dát radu, případně nějaký postřeh ohledně koupě? Třeba i kvality jednotlivých firem, dostupnost servisu, prostě cokoliv. z Lelitu mi napsali, že díly do týdne a mezitím náhradní stroj. Stejně tak je Lelit levnější. Jenže La nueva Era se mi dle obrázku zdá tak nějak bytelnější a váží o 3 kila více.

Předm děkuji za jakoukoli radu.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: La Nuova Era CUADRA A007 vs. Lelit PL60T

Příspěvek od primacafe »

Domnívám se, že v tomto případě není co porovnávat a tím pádem co řešit. Každý je úplně někde jinde.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Poly
Příspěvky: 21
Registrován: stř 31. bře 2010 19:40:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Nuova Era CUADRA A007 vs. Lelit PL60T

Příspěvek od Poly »

Můžete mi teda napsat, který je lepší, když jsou někde jinde? Cenově jsou si velmi podobné a jak říkám, kvalitu nerozeznám. Jen jsem tipoval, že LNE bude lepší - je to tak?
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: La Nuova Era CUADRA A007 vs. Lelit PL60T

Příspěvek od David »

A co předpokládáte, že vám tu kdo odpoví? S maximální pravděpodobností tyhle dva stroje nikdo nikdy vedle sebe neměl a objektivně je porovnat nemůže. Lze pouze předpokládat, že větší bojler a profesinální grupa dá lepší teplotní stabilitu a distribuci vody a tedy opakovatelně a spolehlivěji lepší extrakci. Ale to je jen část kávovaru (a rozhodování o jeho koupi), že.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
pimaho
Příspěvky: 25
Registrován: stř 14. zář 2011 8:43:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: La Nuova Era CUADRA A007 vs. Lelit PL60T

Příspěvek od pimaho »

Zkusil bych se podívat na coffeegeek.com, kde se dají zjistit bližší informace k jednotlivým kávovarům. Tak například ta Cuadra je tady:

Kód: Vybrat vše

http://www.coffeegeek.com/reviews/commercial/lanuovaeracuadra
Uživatelský avatar
Poly
Příspěvky: 21
Registrován: stř 31. bře 2010 19:40:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Nuova Era CUADRA A007 vs. Lelit PL60T

Příspěvek od Poly »

pimaho píše:Zkusil bych se podívat na coffeegeek.com...
Moc díky, coffeegeek podal hodně informací. Škoda, že o PL60T je informací docela málo :-( Cuadra nemá dle hodnocení žádnou významnou slabinu. Nenapadá někoho, co by mohlo znamenat "Not the easiest machine for a novice to use". V čem může být složitá pro nováčka?
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: La Nuova Era CUADRA A007 vs. Lelit PL60T

Příspěvek od Fox_25 »

Pro nováčka může být složitá ve všem. Z mé Gaggie byl kamarád po vysvětlení schopen udělat "kafe". Když ho zkoušel udělat i na Carimali UNO tak nebyl schopen vůbec. Když to přeženu tak je to jako když posadíte člověka který celý život řídí automobil škoda fabia HTP do rally vozu a řeknete mu ať jede.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: La Nuova Era CUADRA A007 vs. Lelit PL60T

Příspěvek od zdenok »

Tak neviem v čom by mala byť quadra náročnejšia pre nováčika ako ten Lelit. PL60T je dualboiler s PID kontrolerom, ktorý sa snaží byť v kategórii profi, Cuadra je na druhej strane profi technika/konštrukcia downsizovaná na domáce použitie (využíva hlavu "E61" a HX systém -> jeden väčší boiler, ktorý je schopný produkovať dostatok pary aj horúcej vody pri slušnej teplotnej stabilite, dual boiler je asi lepší ale podľa mňa len pri väčších objemoch oboch boilerov, čo sa mi nezdá byť prípad toho Lelitu). Cuadra bude asi potrebovať dlhší čas na predhriatie všetkých časťí ale výsledkom je väčšia teplotná stabilita.
Naozaj nevidím dôvod prečo by mala byť ta CUADRA pre nováčika náročnejšia na obsluhu.
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
Poly
Příspěvky: 21
Registrován: stř 31. bře 2010 19:40:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Nuova Era CUADRA A007 vs. Lelit PL60T

Příspěvek od Poly »

Díky za další příspěvky. Zatím to vypadá tak, že nechám Zmíněný Lelit plavat. Ten duoboiler by jsme asi nevyužili. Takže zatím se přikláním k LNE. Zaujala mne ještě značka Isomac - prodává tyhle mašinky někdo v ČR? Podařilo se mi najít pouze nabídku slovenského výrobce, jenže jeho stránky přestaly fungovat :-( Základní řada vypadá jako lepší Lelit a o Zaffiru je zde taktéž zajímavé vlákno.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“